ADV TOP
ADV LEFT

Indické orechy na pranie*

Péče o šatník, domácnost i rodinu, vše co nám přijde pod ruku a nepatří to dětem :)

Moderátoři: Trixl, Mirabilis

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Ariesik » pondělí 12. únor 2007, 17:31
Ahoj,
nemate niekto skusenosti s Indickymi orechami na pranie? Dostala som ich od kamosky na vyskusanie, ale nejako sa mi nechce verit, ze sa s tym da oprat pradlo 8O
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Ariesik
Pískle

59 příspěvků
30. leden 2007
str.Slovensko
Příspěvekod Siloenka » pondělí 12. únor 2007, 18:22
tak zkus a uvidíš. Mě se to taky nejdřív zdálo divné, ale fakt to pere :) Sice neobsahuje to takové ty optické zjasňovače, co obsahují komerční prášky,tak prot může bíle prádlo po čase ztratit svoji bělost :wink: ale na barevné prádlo to je fakt super a na to bílé přidávám sůl na skvrny, jde sehnat na internetu nebo v drogériích DM, jestli je i na slovensku, nevím. JInak ty ořechy dáš do plátěného pytlíku,stačí jich tak 4-5 a při nižších teplotách /40,60/ můžeš s tím jedním pytlíkem prát i 3 pračky. Při devadesát stupňů to vyjde na jednu pračku. Jinak jdou dát i do myčky,nebo z toho udělat šampón,či prostředek na mytí nádobí. Jestli chceš více informací tak napiš, nevím co všechno o nich víš. Ale fakt je zkus, když už je máš :wink:
Siloenka
Diskutérka
Diskutérka

2347 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Bludicka » pondělí 12. únor 2007, 18:32
Siloenka napiš co to je, kde se to shání a tak vůbec nějaký obecný info, v životě jsem o tom neslyšela, ale zní to dobře.
Bludička děsně zvědavá :wink:
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Bludicka
Drbna
Drbna

4237 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Mirkat » pondělí 12. únor 2007, 18:34
Taky by mě zajímalo více informací... Dík :wink: M.
Mirkat
Howgh
Howgh

5886 příspěvků
21. září 2006
Havlíčkův Brod
Příspěvekod D2 » pondělí 12. únor 2007, 18:55
Ořechy používají hlavně látkařky, že Siloenko :lol:
Já mám s nimi taky pozitivní zkušenost, peru v nich vše od látkových plen až po manželovy ponožky :) :) Peru v nich asi 3 měsíce, vyprané prádlo v nich má neutrální vůni, i když mně osobně ty slupky moc nevoní . Pokud je prádlo hodně zněčištěné, používám taktéž sůl na skvrny nebo žlučové mýdlo.
Dají se sehnat většinou v internetových obchodech s látkovými plenami, návod na praní napsala už Siloenka.

Určitě bych je taky vyzkoušela, ale nečekej zářivě jasné prádlo jako v Arielu :D

PS: dokonce se údajně dají použít i do myčky, ale ještě jsem to nevyzkoušela.
Obrázek[/url]
D2
Žvatlalka
Žvatlalka

148 příspěvků
26. říjen 2006
Kladno
Příspěvekod Martina » pondělí 12. únor 2007, 18:56
zrovna včera sem si objednala vzorek, tak sem zvědavá :)

http://www.eclovicek.cz/katalog.php?kategorie=3678
Martina
Klevetnice
Klevetnice

3252 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Dypecek » pondělí 12. únor 2007, 19:04
že bych to vyzkoušela? U nás to mají ve zdravé výživě a já už půl roku přemýšlím, jestli to zkusit, tak teď jsem nalomená .-)
Dypecek
Howgh
Howgh

5725 příspěvků
21. září 2006
brno
Příspěvekod Ariesik » pondělí 12. únor 2007, 19:11
Dik Siloenka,
vyskusam to. este by ma zaujimalo, ci davas aj avivaz, alebo ju tiez niecim nahradzas. Ta kamoska co mi to dala, vraj nedava uz nic, ale na tie orechy kvapne par kvapiek nejakeho eter.oleja, ze to da troska vone (ona to pouziva tiez len kratko, preto zhanam viac info).
Tu sol mozem u nas tiez pozriet v DM drog., keby som to chcela pouzit na vecicky pre babatko, nie je to drazdive?

A ako orechy pouzivas v mycke? Zatial pouzivam bezne tablety (Somat napr.), chcela som skusat DG prasok, ale u nas ho nedostat a ostatne tie eko sa mi vidia drahe.

Este som nasla toto:

http://www.orechy-na-pranie.sk/index.ph ... raniemiron
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Ariesik
Pískle

59 příspěvků
30. leden 2007
str.Slovensko
Příspěvekod Lenka_ » pondělí 12. únor 2007, 19:18
Me se ty orechy nechce davat do pracky, prave proto, ze to neobsahuje ty opticke zjasnovace a bile pradlo casem zsedne. Ale.....do mycky jsou super, umyvam s nimi okna a kuchyn, myju drevene parkety,....Prece jenom jsou ke drevu setrnejsi.
Lenka_
Treperenda
Treperenda

1109 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Ariesik » pondělí 12. únor 2007, 19:24
Tak este to okukavan na internete a u nas som ich nasla kg balenie vo vybornej cene
http://www.ekoobchod.sk/contents/produk ... ky/pranie/

Lenka napis prosim aj ty, ako to pouzivas v mycke, ci nieco pridavas ako lestidlo a tak... dik.
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Ariesik
Pískle

59 příspěvků
30. leden 2007
str.Slovensko
Příspěvekod Siloenka » pondělí 12. únor 2007, 19:49
více napíšu později, ale nyní jen tolik, že aviváž opravdu není třeba. Ty ořechy způsobují tak trochu i změkčení prádla, takže tvrdé prádlo po nich fakt nemám. Když je tvrdá voda,tak se tuším doporučuje přidat trochu jedlé sody, ale nezkoušela jsem to. Nezpůsobují žádné alergické reakce, proto jsem je nejdřív koupila na prádlo a plíny pro malého a teď už v nich peru vážně všechno. Do myčky se použijí tak, že 3až 4 se dají do pytlíku a vloží se do té nádobky na příbory.
ariesik: ta cena, je nějaká hodně levná. Já kupovala kilo kolem tří stovek, ale zase to prý mávydržet na rok, no, uvidím. Ale ta cena na těch stránkách je teda hodně jinde. No, možná to je firmou, možná taky oblastí odkud se ty ořechy získávájí...
Siloenka
Diskutérka
Diskutérka

2347 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Lenka_ » pondělí 12. únor 2007, 20:03
Do mycky davam odvar z orechu udelany podle navodu, ktery jsem k nim dostala. Odvar potom smicham 1:1 s octem. Na jednu mycku potom davkuju 6 polevkovych lzic. Lestidlo nekdy davam, jindy misto neho naleju ocet, jindy nic. Podle toho co mam doma.
Lenka_
Treperenda
Treperenda

1109 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Bludicka » pondělí 12. únor 2007, 20:42
Kdo ještě s ořechama myjete v myčce, dáváte odvar (prosím o návod na odvar) nebo ořechy v pytlíku do košíku na příbory? Kam dáváte ten odvar a v jakém množství? Přidáváte ještě nějaké soli, leštidla či jiné doplňky?
Právě jsem si objednala kilo ořechů a kilo soli na skvrny do pračky a ta myčka mě taky moc zajímá
Bludička
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Bludicka
Drbna
Drbna

4237 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod D2 » pondělí 12. únor 2007, 20:56
Lenko, taky se přimlouvám za návod na odvar z ořechů, s tím odvarem také umýváš?

Já používám místo aviváže obyč ocet, do myčky mi radili ocet jablečný.
Obrázek[/url]
D2
Žvatlalka
Žvatlalka

148 příspěvků
26. říjen 2006
Kladno
Příspěvekod Lenka_ » pondělí 12. únor 2007, 21:32
+-10 tech slupek na litr vody. Ja to varim v parnim hrnci asi 30 minut, ale v navodu bylo myslim napsano, ze to musi prejit varem. Potom to smicham s 1 litrem octa.
Ty slupky se daji pouzit na nekolik odvaru, ale vzhledem k tomu, ze ty dva litry (i s octem) mi vydrzi dlouho, tak je v tom nechavam luhovat dokud odvar nespotrebuju. Skladuju to v lednice v Pet lahvi od Kofoly.

Do mycky davam 6 polevkovych lzic. Ale......hodne spinave a zaschle nadobi to neumyje. V ruce jsem s tim nadobi jeste nemyla.

Kdyz umyvam okna nebo podlahu, tak davam 6 lzic na kybl teple vody.
Lenka_
Treperenda
Treperenda

1109 příspěvků
21. září 2006