ADV TOP
ADV LEFT

Pojišťovna OZP - příspěvek na cyklist. helmu pro dítě

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Pekad » pondělí 25. srpen 2008, 08:32
Ahojky, chtěla bych poprosit o radu - jestli některá z vás máte tu zkušenost nebo nevíte zda OZP poskytuje nějaký příspěvek na nákup cyklist. helmy pro 3leté dítě. A v případě, že náhodou ano, jaké dokumenty jsou pro to potřeba. Omlouvám se, ale jejich stránky jsou pro mě mírně složité, tahle cesta mi prostě přijde rychlejší.

Předem děkuju

Petra

zařazeno
Zuzanka 1/10/2005
Matyášek 8/11/2008
Pekad
Pískle

45 příspěvků
17. říjen 2007
Praha-východ, Jirny
Příspěvekod Barbados » pondělí 25. srpen 2008, 08:34
hľadali sme cca pred dvoma mesiacmi a bohužiaľ sme zistili že toto neprepláca, len VZP
Milujem svoje dve : Obrázek

Obrázek
Obrázek
Barbados
Drbna
Drbna

4109 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Martiinkaa » pondělí 25. srpen 2008, 08:44
Ahoj, kamarádka si nedávno žádala o tento příspěvek, zjistím ti, co všechno předkládala. :holka:
:kluk: Dominik 1998 :holka: Adélka 2006
Martiinkaa
Howgh
Howgh

8899 příspěvků
01. listopad 2006
severní čechy
Příspěvekod Isis » pondělí 25. srpen 2008, 08:45
Zkus tam zavolat, já myslím, že je to bezpečnostní pomůcka a že by to proplatit mohli...

informační linka: 261 105 555
Isis
Moderátor bříšek a miminek
Moderátor bříšek a miminek

5576 příspěvků
21. září 2006
Praha
Příspěvekod Peggyblacket » pondělí 25. srpen 2008, 08:48
Ahoj,máme vyřízeno a jde to.Helma malému stála 490.- a vrátili nám 450.- jestli se nepletu.Napiš si meil na vaši pobočku a zeptej se,na tvoji adresu ti příjdou papíry,ty vyplníš a s paragonem pošleš.

Chce to jen se zeptat na pobočce 8-) .
Peggy
Peggyblacket
Žvatlalka
Žvatlalka

120 příspěvků
21. leden 2007
drsný kraj u zubatých žab
Příspěvekod Martina » pondělí 25. srpen 2008, 08:50
Ahoj - pokud vím tak poskytují 500,-

je to v ramci programu Deti PLUS

příspěvek na pomůcky a prostředky nehrazené z veřejného zdravotního pojištění se týká ochranných pomůcek, které je možné čerpat např. na autosedačky, cyklosedačky, chrániče atd.

tady více: http://www.ozp.cz/pro-klienty/zdravotni ... -plus.html

ale ještě jsem nežádala. Ale řekla bych, že je to jako u všeho ostatního - žádost + orig. dokladu.

Martina
Martina
Klevetnice
Klevetnice

3252 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Martiinkaa » pondělí 25. srpen 2008, 08:52
Tak jsem zjistila, že musíš mít vyplněný formulář, najdeš na jejich stránkách, se žádostí a k tomu přikládáš orig. paragon o nákupuj helmy.
Martiinkaa
Howgh
Howgh

8899 příspěvků
01. listopad 2006
severní čechy
Příspěvekod Pekad » pondělí 25. srpen 2008, 08:58
Holky moc vám všem děkuju za rady a tipy. Zkusím to jen moc nechápu jak to z účtenky poznají, že helma je fakt dětská, kupovali jsme v GIGA Sportu a na účtence je jen cyklistická helma :-?

Petra
Zuzanka 1/10/2005
Matyášek 8/11/2008
Pekad
Pískle

45 příspěvků
17. říjen 2007
Praha-východ, Jirny
Příspěvekod Zubrienka » pondělí 25. srpen 2008, 11:13
Holky a to je ještě něco navíc oproti přidělenému kreditu :? ?
Myslela jsem, že když mi (dětem) přidělí na rok typických 450 korun, tak to je maximum, co od nich můžu čekat. Ten program "děti- plus" je ještě navíc k tomu kreditu ?
Díky za odpověď a omlouvám se Pekad, že Ti vpadám do diskuse ;) .
Zubrienka
Treperenda
Treperenda

1467 příspěvků
08. leden 2007
Vyškov
Příspěvekod Martina » pondělí 25. srpen 2008, 11:55
Zubrienko - ano program Děti Plus je ještě další navíc nad běžný kreditní program.

M.
Martina
Klevetnice
Klevetnice

3252 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Janickab » pondělí 25. srpen 2008, 11:55
Ahojky, my žádali a dostali, podle mě by měli proplatit 500,- max. podle ceny samo, nás stála 400,- takže 400,- už nám je i proplatili a dala jsem jim tu jejich žádost a doklad - ve Sportissimu mu dali speciální duplikát dokladu pro pojišťovnu sami od sebe, aby pro případ reklamace jeden zůstal. A je to skutečně nad rámec těch kreditů.
Janička+Klárka+Davídek

Obrázek
Obrázek
Janickab
Treperenda
Treperenda

1066 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Lia » pondělí 25. srpen 2008, 12:22
Přidám se s dotazem - našla jsem, že příspěvek na ochranné, bezpečnostní pomůcky či prostředky, nehrazené z veřejného zdravotního pojištění (autosedačky, cyklosedačky, cyklistické přilby, chrániče atd.) se týká dětí od od 1 do 19 let věku. Znamená to, že lze příspěvek čerpat opakovaně? Jeden rok na autosedačku, druhý na přilbu atd.???
Lia
Žvatlalka
Žvatlalka

260 příspěvků
02. únor 2007
Příspěvekod Pavla75 » pondělí 25. srpen 2008, 12:30
Ano, pokud příští rok budou mít stejné podmínky, lze čerpat jeden rok na přilbu,druhý rok na autosedačku, třetí na dentální hygienu, atd. Jinak letos jsou u OZP naprosto super podmínky, každé dítě má nárok na 1000,- Kč v očkovacím kreditu, k tomu těch 500,- Kč na ochranné pomůcky, pokud loni bylo málo nemocné, dostane dalších 450,- kč k dobru. Ještě že těhotenský kredit a kredit pro novorozence lze převádět na další rok, spočítali jsme, že letos můžeme utratit až 7500 :hura:
Pavla
Pavla75
Pískle

45 příspěvků
30. prosinec 2007
Brno-venkov
Příspěvekod Lia » pondělí 25. srpen 2008, 15:19
Pavlo, děkuju, a jak se vyhodnocuje a prokazuje, že bylo dítě málo nemocné?
Lia
Žvatlalka
Žvatlalka

260 příspěvků
02. únor 2007
Příspěvekod Martina » pondělí 25. srpen 2008, 15:33
Lia - je stanoven limit mkolik kdo v jakém věku muže vyčerpat fin. prostředků na své zdraví /stanovuje konkrétní pojišťovna/ a pokud to dotyčný nepřesáhne získá u OZP konkrétně bonus 500 kreditů/korun. Jinak o přehled kolik si ty nebo děti vyčerpali lze zažádat přímo přes stránky OZP a oni ti to pošlou doporučeně domů opravdu rozepsáno po položkách a návštěvách /někdy dost zajímavé čtení/ a podle toho oni vlastně stanovují kdo má nárok na kredit a kdo ne.

Pavla75 - ty jo to je peněz :) fakt pěkný to nám se nepovede ani náhodou :( kdes to všechno sebrala? přijde mi to nějak moc. ale super, přeju vám to :)
Martina
Klevetnice
Klevetnice

3252 příspěvků
23. září 2006