ADV TOP
ADV LEFT

Příspěvek na bydlení 2013

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Inkognito » pondělí 21. leden 2013, 17:14
Prosím můžete mi někdo vysvětlit jak je to s příspěvkem na bydlení?

Na stránkách Ministerstva práce jsem vyčetla, že výše příspěvku je rozdíl mezi tabulkovými normativními náklady a 30% příjmu.
A nárok vzniká pokud 30% příjmu nestačí na pokrytí nákladů.

Jsem vlastníkem bytu, trvalé bydliště tu mám jen já a 3 děti. Předpokládám, že posuzovaná co se týká příjmu budu jen já, protože manžel má trvalé bydliště psané jinde.

Pokud podle tabulek je normativní náklad dle typu bydlení, počtu obyvatel města a počtu lidí v domácnosti (4) 11615 kč a 30% příjmu je 2280kč, rozdíl je nějakých 9335 kč.

Jak dál? Jak se do toho započítávají moje reálné náklady.

Těžko věřit, že bych měsíčně dostala přes 9 tis :D :D :D

Poradíte?

Omlouvám se za inko.
Inkognito
Inkognito

38531 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Inkognito » pondělí 21. leden 2013, 17:51
Je to možné,nám dělá příspěvek na bydlení měsíčně skoro 10 500,-kč

raději též inkognito..;-)
Inkognito
Inkognito

38531 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Krista » pondělí 21. leden 2013, 18:09
ten výpočet je složitější. Každopádně zkus požádat. V tomto čase, až do 31.3., se žádá za předchozí čtvrtletí, tzn. doložíš veškeré náklady na bydlení (nájem, zálohy na energie...), které jsi platila od 1.10. do 31.12. Doložíš případná vyúčtování energií, služeb, nebo co já vím. Bude se počítat příjem vs živ.minimum pouze osob s tvalým pobytem v tom bytě.
Krista
Krafařka
Krafařka

850 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Inkognito » pondělí 21. leden 2013, 18:18
neni to blbost s tím trvalým bydlištěm? vzhledem k tomu, že já třeba z rodičáku fakt bydlení nezaplatim a nějakým zázrakem je zaplacený a děti žijou?
Inkognito
Inkognito

38531 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Ivca79 » pondělí 21. leden 2013, 18:20
Krista píše:ten výpočet je složitější. Každopádně zkus požádat. V tomto čase, až do 31.3., se žádá za předchozí čtvrtletí, tzn. doložíš veškeré náklady na bydlení (nájem, zálohy na energie...), které jsi platila od 1.10. do 31.12. Doložíš případná vyúčtování energií, služeb, nebo co já vím. Bude se počítat příjem vs živ.minimum pouze osob s tvalým pobytem v tom bytě.

Osoby s přechodným bydlištěm se nepočítají, jo :?
Ivca79
Kavárenská povalečka :-)

21732 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Inkognito » pondělí 21. leden 2013, 18:27
Vycházela jsem z těchto tabulek. Podle mne, když tu žijeme 4, a jsme obec do 10 tis. obyv. tak normativní náklady pro družstevní byt, který mám v ososbním vlastnictví je 11615kč

http://portal.mpsv.cz/soc/ssp/obcane/prisp_na_bydleni
Inkognito
Inkognito

38531 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Ivca79 » pondělí 21. leden 2013, 18:53
Pokud se berou normativní náklady a čistý příjem, tak bysme na něj taky měli nárok :? To se mi ani nechce věřit :?
Ivca79

21732 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Missorka » pondělí 21. leden 2013, 18:55
Absolutně nechápu, proč my blbci máme hypotéku jako kravička :-)
Missorka
Adminka

33511 příspěvků
18. září 2006
u Litoměřic
Příspěvekod Inkognito » pondělí 21. leden 2013, 18:59
A počítá se do nákladů na bydlení i úvěr ze stavebního spoření? Asi ne, že?
Inkognito
Inkognito

38531 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Caro » pondělí 21. leden 2013, 19:08
Inkognito píše:Je to možné,nám dělá příspěvek na bydlení měsíčně skoro 10 500,-kč

raději též inkognito..;-)

Tedy, ehm...nic ve zlém. Ale tiše žasnu :? .
Caro
Treperenda
Treperenda

1241 příspěvků
25. červenec 2012
Příspěvekod Xsamotar » pondělí 21. leden 2013, 19:12
Ivca79 píše:
Krista píše:ten výpočet je složitější. Každopádně zkus požádat. V tomto čase, až do 31.3., se žádá za předchozí čtvrtletí, tzn. doložíš veškeré náklady na bydlení (nájem, zálohy na energie...), které jsi platila od 1.10. do 31.12. Doložíš případná vyúčtování energií, služeb, nebo co já vím. Bude se počítat příjem vs živ.minimum pouze osob s tvalým pobytem v tom bytě.

Přechodné bydliště přeci oficiálně neexistuje, ne? Jenom kontaktní adresa.
Xsamotar

20554 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Ivca79 » pondělí 21. leden 2013, 19:27
Xsamotar píše:
Ivca79 píše:

Přítel je na družstvu hlášený a platíme za něj zálohy, ale nezaškrtávala jsem mu trvalý pobyt, ten má jinde.

Pokud se bere ten tabulkový nájem, tak máme nárok i s jeho příjmy :? Pokud se berou jen osoby s trvalým bydlištěm tak s RP bych měla nárok určitě (vzhledem k tomu, že mi po zaplacení poplatků na bytě skoro nic nezůstane :oops: )

Jestli je to pravda, tak reálně uvažuju, že bych si o to zažádala, protože to vracení části posledního rodičáku na první dítě při přechodu z MD na RD druhého mi udělalo dost velikou čáru přes rozpočet,no :oops: S tím sem fakt nepočítala :oops:
Ivca79

21732 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Xsamotar » pondělí 21. leden 2013, 20:07
Ivca79 píše:
Xsamotar píše:
Ivca79 píše:

Přítel je na družstvu hlášený a platíme za něj zálohy, ale nezaškrtávala jsem mu trvalý pobyt, ten má jinde.

Tak pro potřeby družstva jo. Ale to by nemělo souviset s výpočtem dávky sociální podpory (nebo co to je). My jsme tu taky 4 a platí se podle toho zálohy a tak. Ale trvalé bydliště tu má jenom majitel bytu. A přechodné bydliště pro potřeby úřadů je dávno zrušené.
Xsamotar

20554 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Ivca79 » pondělí 21. leden 2013, 20:26
Ale pro sociální dávky se berou společně posuzované osoby podle skutečnosti, ne trvalého bydliště, pokud se nepletu, ne ?

No, docela by mě zajímalo, kdo se opravdu posuzuje a s jakou částkou se porovnává :oops:
Ivca79

21732 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Xsamotar » pondělí 21. leden 2013, 20:30
Ivca79 píše:Ale pro sociální dávky se berou společně posuzované osoby podle skutečnosti, ne trvalého bydliště, pokud se nepletu, ne ?

No, docela by mě zajímalo, kdo se opravdu posuzuje a s jakou částkou se porovnává :oops:

Vycházela jsem z toho, že zakladatelka zmiňuje, že manžel má TB jinde, tak že jeho příjme nebude posuzován. Ale koukám, že taky jenom předpokládá. Tak kdo ví jak to je.
Xsamotar

20554 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav