ADV TOP
ADV LEFT

*ZPOVEDNICE*

Pro rozbolavělé i vrby
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Příspěvekod Helča » pátek 16. březen 2018, 20:59
Inkognito píše:Nějak to na mě dneska padlo, až sem se rozbrečela. Aasi změna tlaku + sem to dostala. Mám dítě s SPU - má pouze podpůrné opatření 1. stupně. Učitelka na to kašle, známky má zas čím dál horší, tak jsem oslovila školní pedagožku a když to shrnu, mám si koupit nějaký barevný papíry kterým nerozumím a zaplatit doučování. Sakra, nasypu tomuhle státu do kasičky každej měsíc 24 litrů a to nepočítám DPH, tak ať mě to vrátěj a já si zaplatím soukromou školu, kde třeba všimnou, že to děcko tu látku asi nechápe, když dostalo 5 z písemky.

Zase to budu muset zvládnout sama, jenže mám málo času a síly a nevím ani kde začít.

Nemáte někdo aspoň pro začátek nějakou univerzální radu typu kup si tuhle knížku a dělej každej den jedno cvičení nebo tak něco. Je ve 4. třídě, ale mezery má ještě i z první. Vystudovat speciální pedagogiku fakt nezvládnu.

K psycholožce jdem za měsíc, ale bojím se, že to bude jen další papír do šuplíku

Inko dys

Napiš mi do sz nebo na mail, třeba něco vymyslíme.
H.
http://www.pripravadoskoly.cz
předškoláci - grafomotorika - doučování - SPU
----------------------------------------------------------
O 3/02, V 5/04, B 6/10, V 4/13
Helča
Drbna
Drbna

4215 příspěvků
24. září 2006
Slovácko
Příspěvekod Oveczka » pátek 16. březen 2018, 21:27
Wobenzym asi neznám, kouknu po tom. Cosi na imunitu jsem dostala k Vánocům, ale usoudili jsme s mužem, že dokud jsem nemocná, nemá moc smysl to brát. Odeslat děti bohužel nemůžu, máme to teď s hlídáním složitější. Navíc jsem se zkoušela vyležet někdy ze začátku a bylo to k ničemu :(

Pixar, máš pravdu, že mě toho trápí dost, nějak se to sešlo. Potíže v rodině na vícero frontách, pracovní tlaky a stresy, pochybnosti, touhy, pro jejichž splnění nejsou vhodné okolnosti, navíc co zemřel dědeček, hodně bilancuju a zvažuju, co jsem mohla udělat líp. A viděno zpětně mám pocit, že pořád jen selhávám, teď už i zdravotně :palma: Je to nějak naprd všechno.

Snad se to konečně zlomí, čekám na jaro jako na smilování...
Oveczka
Diskutérka
Diskutérka

2216 příspěvků
08. listopad 2011
Pardubice
Příspěvekod Inkognito » pátek 16. březen 2018, 21:42
Oveczko, je kašel horší v noci? Naše nejmladší na podzim dost dlouho kašlala, nic nezabíralo, až odčervení...byly to nejspíš škrkavky. Cituji: "Larva škrkavky se dostává krevním oběhem do plic, kde vyvolá kašel a způsobí vykašlání hlenu, který se při spolknutí opět dostává do žaludku. " Nevím, jestli to nějak souvisí, ale asi 2 měsíce předtím měla i roupy...Držím palce, ať je líp!
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Pixar » pátek 16. březen 2018, 21:49
Oveczko, prave jsi popsala to, s cim jsem se potykala i ja ;-) a bez terapie bych tezko zvladla se vymotat... i to umrti (bylo jich na me uz prilis, ale to jedno me srazilo na kolena uplne a v ten konecny moment jsem tam fyzicky nebyla, zkolabovala jsem z te marnosti, strasne jsem si to vycitala, ale lidi, co se mají radi, jsou spojeni dusevne;-) ), i ty tuzby (uz si je postupne plnim a je to nirvána), i to "selhani a pochybnosti o sobe" (prijala jsem, ze jsem udelala vse, co bylo v mych psychických a fyzickych silach , jsem dobra tak akorát, nejsem superžena, nemusim byt "dokonala"....)..proto jsem byla tolik a porad nemocna a zoufala.
:sunny: :sunny: :sunny: At se Ti brzy ulevi!
The wind in my hair
Makes me so aware
How good it is to live tonight
And I haven't felt so alive
In years
Pixar
Klevetnice
Klevetnice

3225 příspěvků
01. leden 2008
Příspěvekod Oveczka » pátek 16. březen 2018, 22:03
Inko, neřekla bych, v jednu chvíli byl (to jsem fakt nemohla spát, budila jsem se záchvaty kašle, dokonce jsem z toho i zvracela), ale teď je to rozhodně horší ve dne. A docela jsi mě vyděsila, ale v rámci toho žlučníku jsem byla i na vyšetření stolice, to by snad poznali, kdybych měla škrkavky, ne? Ježiš ještě toho trochu :?

Pixar, děkuju. Už nějakou dobu zvažuju, že by možná nebylo od věci se zase na nějakou terapii objednat, ale je těch doktorů teď tolik, že pořád odkládám, nechce se mi. I když bych asi měla. Díky za tu naději! :erik:
Oveczka
Diskutérka
Diskutérka

2216 příspěvků
08. listopad 2011
Pardubice
Příspěvekod Pixar » pátek 16. březen 2018, 22:13
Oveczko, nemas vůbec zac, ja uz nakou dobu mam u Tebe tuseni a rikam si, uz to musim napsat, i kdyby me poslala do riti :D Ano, vis, ze by to nebylo od veci, to je dobře! Ty pocity odkladani také znam (clovek nemá ani "silu a cas" se objednat, ptz kupa doktoru a kde brat cas...)....ale me to pak prislo samo naproti...a ja si rekla, to je znameni, uz se musim sebrat a sjednat si termin. Ono se to odhodlani objevi, moc Ti ho preju ;-)
:sunny:
The wind in my hair
Makes me so aware
In years
Pixar
Klevetnice
Klevetnice

3225 příspěvků
01. leden 2008
Příspěvekod Inkognito » pátek 16. březen 2018, 22:40
Omlouvám se, že do toho, Ovečko, vstupuji, ale taky si musím odložit.
Byla jsem několik let v té nej práci, v jaké jsem mohla být (home office dle potřeby, krásný plat, má drahá polovička se mnou na pracovišti, ...). Rozešli jsme se v dobrém, protože zaměstnavatel neměl peníze. Já se od té doby pracovně strašně plácám. Dlouho nezaměstnaná, protože kvůli rodině potřebuji zkrácený úvazek a ty nejsou, pak emočně šílená práce, kde jsem neměla respekt nikoho a bylo mi dáváno najevo, že jsem zbytečná, a plat naprosto mizerný (tabulkový). Celou dobu si přeji vrátit se do původní práce. Můj drahý hlídal, jestli se nemění situace, a nedávno za mě dokonce i výrazně loboval. Kvůli trvalým finančním problémům mu naložili mnohem víc práce, protože si nemohli dovolit zaplatit nového člověka. Řekl, že ok, ale chce, abych se vrátila, protože sám tolik práce nezvládne. (Část jeho práce byla společná s mou.) Stačil by zkrácený úvazek, peníze by aktuálně byly. Neklaplo to. Řekli mu, že mi smlouvu nedají, že jen nárazově bych mohla na dohodu. Můj drahý poté, co po několika měsících málem padl vyčerpáním, podal výpověď. (Podotýkám, že můj drahý tam zůstával a snažil se vydržet z loajality, protože ví, že za ty peníze jim to nikdo dělat nebude. Když teď obcházel pohovory, nabízeli mu bez přehánění 2x tolik, protože po lidech, kteří umí to, co můj drahý, je teď aktuálně obrovský hlad.) Teď tu práci nemá kdo dělat. Šéf se ale urazil, že si můj drahý dovolil dát výpověď, a mě znovu odmítl nabídnout místo. Teď jsem náhodou narazila na inzerát, který vyvěsili. Hledají někoho interně, na klasickou smlouvu! Mně je to tak strašně líto! :cry: Práce je to hodně specifická, navíc teď bude nejnáročnější období, které nováček nemá šanci zvládnout. (Vychytávali jsme to několik let, než jsme se sladili a nemuseli tam trávit 12 hodin denně 7 dní v týdnu.) Mám zkušenosti, nemusí mě zaučovat, téměř všechny postupy, které tam fungují, jsem vymyslela a sepsala, s kolegy jsem si rozuměla, práci jsem vždy odvedla včas a kvalitně, ... A ne, MNĚ smlouvu nedají. Dají ji někomu jinému, koho ani nebude mít kdo zaučit. :cry:
Je mi to tak strašně líto, neskutečně! O to víc, že práci nemám. Jsem zatím na neschopence, už řadu měsíců řeším zničená záda. Bolí mě trvale, nemůžu se pořádně věnovat ničemu, rehabilitace nepomáhají, jsem ve stavu, kdy brečím zoufalstvím, že už nikdy nebudu moct "normálně" žít. Strašně jsem přibrala (protože se nehýbu - nemohu - a depku zaháním sladkostmi), můj drahý vyjadřuje značnou nelibost. Jsem tlustej, hnusnej kripl, kterej nic neumí. Resp. něco umím, ale bez znalosti angličtiny dneska žádnou rozumnou práci neseženu. Angličtinu se snažím naučit už roky, co já do ní investovala času a peněz! I rodilí mluvčí, kteří neuměli česky a já musela mluvit anglicky. Nikdy jsem se ale neposunula nikam dál než k trošku slušnému začátečníkovi, co zvládne říkat primitivní věty typu mám ráda pizzu a dnes je hezký den. Tak skvělou práci, jakou jsem měla, už nikdy neseženu. Takže až (jestli) se mi uzdraví záda, můžu se zase nechat zaměstnat jako onuce, protože k tomu AJ nepotřebuji a onucí je v tomto oboru nedostatek. Nebo jít do Lidlu, kde si vydělám víc, ale můj drahý by se za mě styděl. (Člověk s VŠ, který dělal řadu let odbornou práci u prestižního zaměstnavatele, najednou doplňuje zboží.) Jsem už delší dobu psychicky zničená, nezvládám nedobrovolné domácí vězení, s mým drahým to neklape (i kvůli mé tloušťce), pracovní vyhlídky hrozné, ... Nemám si o tom s kým popovídat. Chodívala jsem za psycholožkou, ale té před několika měsíci tragicky zemřelo dospělé dítě. Copak za ní můžu jít a říkat jí, že jsem zničená z bolavých zad a tloušťky? S vědomím, že ona pohřbila vlastní dítě, že její problémy jsou milionkrát horší než to, že je někdo vyžranej? Takže si vše nechávám pro sebe a jen to ve mně roste a bobtná. A teď ten inzerát. :cry: Dorazil mě. :cry:
inko tlustý lůzr
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Pixar » pátek 16. březen 2018, 23:03
Hele Ty "inko tlusty luzre"! ;-) (v dobrem, ok? ale klidne me muzes poslat nekam, me to fakt nevadi a třeba se potrebujes vyrvat a třeba me i servat...klidne rvi ;-) )
Byla jsem nahle pracovne "odepsana"...a zrovna se dneska o me pretahovali 2 lidi, at jdu k nim delat, minuly mesic dalsi, kdy me lakal na trojnasobek osobka, vloni tez...Ted zmenu nebudu cinit, mam to dle svých predstav o.k. Bachyne jsem byla, ted pry sexy plne krivky - furt mam nadváhu ale takovou pry rajcovni (všechno je v hlave + jsem dala jogu a kolobajdu, zlepšila stravu, jo), chlapi me uhaneji, az me to sokuje (ani ve 20 to tak zdaleka zhave nebylo), jeden depesak mi zrovna napsal, ze se ze me zblazni, ze je ze mne total vyrizenej, ze me zere, ze chce jen byt aspoň vedle me atd. atd., jde mi z toho hlava kolem (mlady prodavac se me dnes ptal kolik mi je, a kdyz jsem mu to rekla, ze to neni mozne, ze tak nevypadam), manzel je ze me hotovej a preneznelej, oci jen a je pro me. Ja uz nevim, co jeste napsat... Jo, dnes ke mne prisla kolegyne "od videni" a říká mi, ze jsem prekrasna :? + ze mam charisma a zvlastni fluidum, co ze pry delam, tak jsme si pokecaly a ji se ulevilo, odchazela s nadeji :erik: Nadeje, odhodlani, terapie, sila! Kdyz se zadarilo me, babe "na odpis a dne", neni mozne, aby se i na Tebe neusmalo "stesti"! :sunny:
Promin za prudkost ale "musela jsem"....
The wind in my hair
Makes me so aware
In years
Pixar
Klevetnice
Klevetnice

3225 příspěvků
01. leden 2008
Příspěvekod Pixar » pátek 16. březen 2018, 23:29
InkoTL: Jo, presne, nezvládala jsem domaci vezeni, které jsem si i sama podporovala! Proto jdu zítra na koncert megafajn kapely, seru na starnuti a kila, mam novou matnou červenou rtenku NYX a upnute sexy saty, budu se malovat min. hodinu, natupíruju si vlasy, mam novy obr kruhy do usi, jdu se bavit a dýchat :hura: (prdim na všechno! :D , zitrek je muj)
Byla jsem "tlusty kripl k nicemu", kdy se pak casem ukazalo, ze to vůbec není pravda :D
No, nesezenes skvělou praci, pokud si budes rikat, ze uz takovou nikdy nesezenes...
Byvala kolegyne, nyní terapeutka, pochovala dospele dite, pracuje dal, chce... - co zjistit, jak je to u Tve psycholožky (když tedy stojis o ni)?

Fakt silu do zivota!!!!
The wind in my hair
Makes me so aware
In years
Pixar
Klevetnice
Klevetnice

3225 příspěvků
01. leden 2008
Příspěvekod Kocacko » pátek 16. březen 2018, 23:47
Inkognito píše: ...Jsem tlustej, hnusnej kripl, kterej nic neumí. Resp. něco umím, ale bez znalosti angličtiny dneska žádnou rozumnou práci neseženu....

Dokud budeš přemýšlet takhle, Inko, budeš se v tom plácat. Věřím, že firma, o které píšeš, není jediná v ČR, ptažmo v EU, kde bys mohla pracovat. Z toho, co píšeš, mi připadá, že vidíš svět velmi jednostranně (nemáš Ty problém s krční páteří?), možná by stálo za to zamyslet se, proč je Ti tahle cesta uzavřena. Co se od Tebe chce? Určitě změnit náhled na sebe sama. Nikdo na světě není nepotřebná entita, které je nutno se zbavit. Přemýšlej, na něco určitě přijdeš.
Kocacko
Vždycky je kam dál

7686 příspěvků
20. květen 2007
Kladno
Příspěvekod Inkognito » sobota 17. březen 2018, 00:04
Inko, pokud psycholožka pracuje a bylo ti u ní dobře, určitě se objednej, sama jsem mezi léčbou byla šťastná za to, že jsem mohla chodit do práce a docela ráda jsem byla právě za klienty, kteří neměli nějakou "objektivně těžkou" tragédii, bylo mi s nima fajn :sunny:
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Sally » sobota 17. březen 2018, 05:37
Inko,
třeba by tvoje psycholožka chtěla slyšet, že ona není loser, že její život neskončil, že pořád může a umí lidem pomáhat...
S tou angličtinou bych to neviděla kriticky... v inzerátu jí má každej, ale na kolika místech jí fakt potřebuješ? A kolik lidí fakt anglicky umí? Jako na školách se učí, ale kolik těch absolventů se umí domluvit o něčem jiném než že je hezký den?
Jinak na angličtinu - zkus filmy s titulkama (anglickejma). A nebo číst knížky. Klidně knížku, kterou jsi už četla v překladu do češtiny.
Sally
Howgh
Howgh

7301 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Gedren » sobota 17. březen 2018, 08:33
...
Naposledy upravil Gedren dne 04. duben 2018, 08:42, celkově upraveno 1
Gedren
Kecka
Kecka

1718 příspěvků
12. únor 2007
Příspěvekod Oveczka » sobota 17. březen 2018, 09:06
Inko, psala jsem včera, ale asi se to neodeslalo. Já bych tu psycholožku taky zkusila, třeba jí to opravdu pomáhá. V nejhorším tě odmítne.

Gedren, potenciální mimino tam visí pořád, to je pravda. A ano, tuhle otázku si periodicky pokládám :palma: Asi i tuším, z čeho ty pochybnosti plynou, kdysi jsem to řešila, ale očividně nedořešila a ovlivňuje mě to víc, než jsem myslela.

Jinak jsem včera napsala, že v noci nekašlu - takže v noci a při usínání dusivé záchvaty a žebra rozbolavělá tak, že už to bolí i při obyčejném sezení. Manžel už mi zakázal říkat, že je mi líp, protože vzápětí se prudce zhorším. To už je fakt k smíchu tohle :-Z
Oveczka
Diskutérka
Diskutérka

2216 příspěvků
08. listopad 2011
Pardubice
Příspěvekod Inkognito » pondělí 19. březen 2018, 12:33
Holky, děkuji za povzbuzení.
Angličtina: zkoušela jsem snad už všechno. Koukám na seriály v původním znění s českými titulky, zkoušela jsem oblíbené filmy (které znám "zpaměti") v původním znění, pravidelně si z knihovny půjčuji zjednodušenou anglickou četbu (jak knížku, tak i CD k té knížce, kombinuji to), ..., ale stejně je to k ničemu. Seriálům nerozumím, pochytím jen sem tam něco, zjednodušená četba jen ta A, u B se už nechytám.
Psycholožku tedy zkusím, ale mám z toho nepříjemné pocity. Nenapadlo mě, že by se na to mohla dívat i tak, že stále dokáže lidem pomáhat, že by to mohlo jí samotné pomáhat vyrovnat se s tou tragédií.
Kocacko, mám problém s krční páteří, vlastně s celou. Řeším to už několik měsíců a žádné zlepšení. Už se mi ani nechce cvičit, když vidím, že to k ničemu nevede. :(
Pixar, přála bych si mít tvou silnou vůli. Nemám ji. Jak není výsledek hned (tak do týdne), ztrácím motivaci a upadám do stavů "jsem lůzr a nikdy nic nedokážu". Po chvilce se oklepu a zkouším znovu, abych znovu upadla do depky. Zhoršuje to samozřejmě ještě i můj cyklus, kdy kvůli hormonům mívám před menstruací tak šílené stavy, že chci umřít. Zase budu muset za gynekoložkou pro hormonální léčbu. V tom pocitu "jsem lůzr" mě utvrzuje i to, kolik času a energie jsem do mnoha věcí investovala a výsledek žádný (např. cvičení, angličtina, ...). Moc ti to přeju a závidím, že se ti to povedlo. Já to nedokážu. Zkoušela jsem na sebe kdeco, řešila to i s psycholožkou, dělala si zelené puntíky (Konec prokrastinace), četla mraky motivačních knížek, ... Ztroskotává to na mé lenosti a slabé vůli a vědomí, že jsem v životě zatím nic nedokázala.
Já bych i vyrazila ven, ale bohužel není kdy a jak. Vše zajímavé, kam bych mohla vyrazit, je večer, a vycházky jsou ze zákona jen do 19 hodin. Musela bych být onko pacient, abych měla neomezené vycházky.
Práce: slyšela jsem, že firmy si do inzerátu AJ napíší, ale nevyžadují ji. Takže jsem zkoušela reagovat i na takovéto inzeráty. Bohužel jsem asi měla smůlu jen na firmy, které angličtinu opravdu chtěly. (A to jsem vynechala inzeráty, kde psali, že je potřeba komunikovat se zahraničím - tam mi bylo jasné, že se AJ nevyhnu, že bych ji opravdu musela umět.) I když jsem na pohovoru třeba řekla, že jsem na úrovni A2 a aktuálně chodím na individuální hodiny s rodilým mluvčím, takže věřím, že se brzy posunu na vyšší úroveň, bylo vidět, že je to problém, a místo jsem nakonec nezískala. To mé hledání práce nebylo v řádu měsíců, ale let. Proto se tak bojím, co bude, protože nechci být další roky na pracáku nebo jít dělat onuci za mizerný plat.
Přála bych si, abych tu za pár měsíců mohla napsat, že jsem pár kilo shodila, že bolesti trošku polevily, že mám slušnou práci (aspoň něco z toho, nemusí být vše). Jen nevím, jak toho docílit, s mou slabou vůlí a neschopností dlouhodobě vytrvat. :( (Resp. AJ je jediné, u čeho s přestávkami vytrvávám, ale stejně je to k ničemu.)
inko tlustý lůzr
Inkognito Inkognito