ADV TOP
ADV LEFT

*ZPOVEDNICE*

Pro rozbolavělé i vrby
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Příspěvekod Danka » pondělí 28. květen 2018, 15:50
Posledné inko, je mi to ľúto. Moc. U nás brali len 18, nezapísali sa traja. Možno este bude šanca.
Držte sa.
M 04/2006, J 10/2007, K 08/2009
Danka
Howgh
Howgh

7918 příspěvků
21. září 2006
dedinka na Slovensku; na BC Květníček
Příspěvekod Inkognito » středa 30. květen 2018, 11:45
Mám oblíbený antikvariát, kam chodím ráda nakupovat, poptala jsem tam knížku, pán ji během týdne sehnal. Dneska jsem ji vyzvedla a až doma mi došlo, že je nekřesťansky drahá. O 500 dražší než kdybych koupila novou a o tisícovku než v jiných antikvariátech. Sháním hodně knížek a jsou drahé, takže mě cena nezarazila, ale doma mi došlo, že tahle zrovna tak drahá není. Jsem strašně naštvaná a zklamaná, zrovna tady mě nenapadlo ověřovat si cenu :-|
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » středa 30. květen 2018, 13:19
Předchozí Inko v antikvariátě bych to při další návštěvě řekla nebo bych napsala mail s dotazem. Ověřila bych si znovu cenu a klidně jim i uvedla, že nová by tě vyšla levněji. Mohlo dojít k omylu nebo možná kalkulu... Pokud jsi stála zákaznice tak o tebe nebudou chtít přijít a pro příště si dají pozor...
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » středa 30. květen 2018, 14:23
Já tam hned zajela, argumentovala, že stejný výtisk stojí nový o pět set míň.. žádnej omyl, prostě to tak je a holt se to někdy stane, vrátit prý nejde, nedá se nic dělat, prý na ni nic nema. V knížce je vygumovana stará cena a napsaná nova o 600 vyšší.. takže jsem pozbyla knihkupce :-Z strašně mě to stve, jak z principu, tak kvůli penězům, protoze tisícovka rozdíl na knížce je strašně moc. :(
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » středa 30. květen 2018, 19:54
Inkognito píše:Mám oblíbený antikvariát, kam chodím ráda nakupovat, poptala jsem tam knížku, pán ji během týdne sehnal. Dneska jsem ji vyzvedla a až doma mi došlo, že je nekřesťansky drahá. O 500 dražší než kdybych koupila novou a o tisícovku než v jiných antikvariátech. Sháním hodně knížek a jsou drahé, takže mě cena nezarazila, ale doma mi došlo, že tahle zrovna tak drahá není. Jsem strašně naštvaná a zklamaná, zrovna tady mě nenapadlo ověřovat si cenu :-|

Inko, můžu se zeptat, jaké knížky v antikvariátech kupuješ? Z jakého oboru? Hlava mi nebere, co za knížky může mít takovou cenu.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » pátek 08. červen 2018, 15:23
Jsem strašně zklamaná z návštěvy u dětské psycholožky. Doufala jsem, že nám dá nějaké tipy, jak pracovat se synem, protože my už si fakt nevíme rady. Dozvěděli jsme se jediné - že jsme málo důslední. Všechno, o čem mluvila, už jsme zkoušeli, ale víceméně bez účinku (případně s účinkem krátkodobým), to ji nějak nezajímalo. Řešila s námi jen to, co napsala dětská do doporučení (problém s autoritami), to, co jsme chtěli řešit my, odmávla s tím, že je to normální a ještě z toho vyroste (zajímavé je, že ostatní děti kolem to nedělají). Připadalo mi, že si nás na začátku prostě zaškatulkovala a už neslevila. Pokud jsem řekla něco, co jí tu představu narušovalo, vůbec to nevzala v potaz. Navíc syn se tam choval výrazně jinak, než se chová obvykle, a to jak doma, tak ve školce, takže to, co bychom měli řešit podle učitelky, je podle ní taky v pohodě. Nakonec řekla, že nevidí důvod, abychom znovu chodili, že sice podle ní vykazuje znaky adhd, ale na diagnózu to není (tu jsme ani nechtěli). Manžel byl od začátku proti té návštěvě, že to k ničemu nebude, přesvědčovala jsem ho, že je jen skeptický, ale bohužel měl pravdu. Kdybychom tam nešli, uděláme líp, aspoň bych se teď necítila tak mizerně.

O.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » pátek 08. červen 2018, 17:29
Naprosto chápu, syn 11,5, od školní psycholožky podezření a Aspergerův syndrvom, já si to myslím také, tedy spíš hraniční, nicméně od psycholožky jsem nečekala, že po 3/4 hodině sepíše zprávu, určí ADHD, což podle mě ani podle školní ped. není, apíš ADD (porucha pozornosti bez hyperaktivity), o podezření (měla zprávu školní spec. ped. ) nic, v podstatě je rozmazlený = spoléhá na mě, že mu řeknu, co má dělat (chodím na kytaru, baví mě to, cvičím, když mi máma řekne - prostě sám nejde, je líný cvičit), že zapomíná třeba odevzdat úkoly---musí si to uvědomit sám, asi ho nakopne, když bude třeba ve čtvrtletí propadat...syn měl v páté třídě bez učení v pololetí 3 dvojky! a ty právě kvůli zapomínání, vyfasuje kule za zapomenuté (bohuželk je má většinou vypracované v tašce, ale neodevzdá je) úkoly a pak to dá dřinu vytáhnout. No, takže se s tím budeme dál prát sami. Manžel rovnouřekl, že je rozcapený a nemá cenu tam s ním chodit. Podotýkám, že mám dvě dospělé děti, bez problémů a s VŠ a o rok mladší, rovněž bez jakýchkoli problémů, vychova tedy stejná, ale výsledky jiné...No, zase jsem se přesvědčila, že člověk si musí pomoci sám :-(
Inko P.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » pondělí 11. červen 2018, 12:42
Inko P., to je přesné, člověk si musí pomoct sám. Jako tenhle názor (že jsme málo důslední) běžně slýchám od okolí, ale že nám to řekne psycholožka, to jsem teda nečekala. Neříkám, že nemáme rezervy, ale když i moje nekompromisní babi s ním má problémy, tak to asi jediný problém nebude :grr: Fakt jsem se k té návštěvě upínala, protože my už očividně jedem v začarovaném kruhu, ze kterého neumíme vystoupit, on je frustrovaný, že jsme na něj zlí a nic mu nedovolíme, my jsme frustrovaní, protože v polovině případů vůbec netušíme, v čem má zase problém (jako záseky, že dokud nemá ponožku naprosto přesně na patě, tak se prostě odmítá obout/nechat obout, spolu s jeho neschopností se vypravit v nějaké přijatelné lhůtě jsou fakt šílenost). Nechci z něj vychovat neurotika, který nás bude nenávidět, chci, aby byl šťastný a spokojený, alespoň v rámci možností, ale tu cestu prostě nevidím. A nevidím ji už pět a půl roku :palma:

Jinak teda u nás prý spíš hyperaktivita bez poruchy pozornosti (většinu návštěvy si tam v klidu hrál s kostkama - v životě jsem ho neviděla u něčeho takhle vydržet, ani ve školce to nezvládne, my si naopak mysleli, že tu poruchu pozornosti má).

O.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Zuza77 » pondělí 11. červen 2018, 13:25
Inko O., taky jsem si prošla množstvím situací, ke kterým jsem se upínala, výsledek byl marnost. Rady buď žádné, nebo již vyzkoušené, nebo úplně zcestné.
Takže hladím. Je to fakt na houby.
A chtěla jsem jen dodat, že mi dost pomáhá zjištění, že někteří lidé prostě ze svého továrního nastavení nejsou šťastni. Že se můžu na hlavu stavět a nebudou. Ale taky že nedělám nic špatně. Je to jeho život. Dělám co můžu, ale štěstí mu nezařídím. Navíc vlastně nevím, co je to pro něj štěstí. Třeba si ho představuje úplně jinak než já.
Rozhodně jsem posunula měřítka toho, co považuji za ok. Rozhodně jsem oddělila požadavky na jednotlivé bratry. A zásadně nesrovnavam!

Odesláno z mého SM-J530F pomocí Tapatalk
Zuza77
Howgh
Howgh

13812 příspěvků
29. listopad 2009
Příspěvekod Sally » pondělí 11. červen 2018, 16:10
Inko,
jak píše Zuza - nedokážeš zajistit, aby někdo byl "šťastný". To je osobnostním nastavením - a taky každý bude šťastný trochu v něčem jiném.
Moje známá kdysi na moje problémy s dětmi reagovala větou, která mi přišla šílená, ale bohužel je pravdivá "nejdůležitější je, aby dítě přežilo". Ona teda mluvila ze zkušenosti s dítětem, které se sebepoškozovalo a zřejmě pokusilo o sebevraždu - nicméně od té doby si to vždycky připomínám, když stojím před nějakým rozhodnutím ohledně toho, do čeho je třeba ještě děti nutit a co musím řešit a co nemám řešit - jak moc je tahle situace důležitá pro přežití? Dám příklad - je důležitější, aby dítě NĚCO SNĚDLO, nebo je důležitější, aby to jídlo bylo dle mých představ či představ dietologů? V zimě na horách budu trvat na čepici, ale když je dvanáct stupňů, tak nejspíš dítě bez čepice "přežije" a nemá cenu kvůli tomu vyvolávat konflikt. Prostě trvat na věcech, které jsou důležité pro přežití dítěte (nebo mě samotné - i můj den má omezený počet hodin a nemůžu každou minutu věnovat jen dítěti), a zbytek "pustit"... :sunny:
Sally
Howgh
Howgh

7365 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Žofi » pondělí 11. červen 2018, 16:25
Inko O.,

jak to čtu, tak mne ještě napadá, že znám už tři děti s diagnózou Aspergerův syndrom, kteří byli ve věku kolem vstupu do školy - druhá třída vyšetřeni na specializovaném pracovišti se závěrem porucha pozornosti / ADHD, aby se z nich později vyklubali aspíci.
Tak trochu si myslím, že v nějakém dílčím vyšetření to vykazuje podobné parametry. A také jako kdyby se s tou diagnozou AS "šetřilo", nevím úplně proč. A možná je to jen můj pomýlený názor, ovlivněný tím, že vidím jen nějaký výsek případů (obecně nemám o pedagogicko-psychologické diagnostice ten nejlepší názor, některé zprávy evidentně nepasují na děti, na které jsou vystavovány).

Za mne pokud dítě vykazuje známky AS, hodně mu pomůže, pokud s ním rodiče budou pracovat jako s dítětem s AS, stanovovat hranice, krokovat, systemizovat, atd. I v zařízení to pak nemusí být taková tragédie, protože bude mít již nějaké strategie a pevné ukotvení. Znám z ped. praxe.

Držím pěsti.
Žofi
Klábosilka
Klábosilka

335 příspěvků
16. únor 2012
Příspěvekod Sofi » pondělí 11. červen 2018, 19:45
Inko O.,
je mi líto, že to nedopadlo podle tvých představ. Ale je fakt to, co píše Žofi - někdy je začátek diagnoza ADHD/ADD (nebo spíš mi to přijde jako taková zástupná diagnoza pro kde co - když si nejsem jistý, odiagnostikuju to jako ADHD). Diagnostika poruch autistického spektra je velmi složitá a umí to jen pár odborníků, ostatní psychologové (kliničtí) to prostě neumí... bohužel taková je realita...
Takže možná to nevzdávat, připravit se na to, že je to běh na dlouhou trať a začít hledat skutečného odborníka. Obávám se, že u běžného psychologa to často opravdu sklouzne k radám typu důslednost...
Jak je na tom s řečí?
Sofi
Krafařka
Krafařka

607 příspěvků
03. květen 2012
Příspěvekod Peg » pondělí 11. červen 2018, 21:21
Souhlas

Pokud mas pocit ze je asperger tak proste zkousej co jim muze pomoci.

Nacist toho lze dost.

A proste uvidis zda to bude potreba resit dal.

A stejne je nejdulezitejsi ditku pomoc aby se zorientovalo ve svete ktere je pro nej nepochopitelne a bylo spokojene, nastavit si nejak svuj svet videt a brat ho takoveho krasneho jaky je.

Navzdory vsem okolo a jejim recem...

Sent from my iPhone using Tapatalk
Peg
Diskutérka
Diskutérka

2669 příspěvků
22. září 2006
Praha - západ
Příspěvekod Peg » pondělí 11. červen 2018, 21:24
Jo je to vse na dlouhy lokty, objednaci doby na vysetreni PAS jsou silene ale ty mista jsou...

Sent from my iPhone using Tapatalk
Peg
Diskutérka
Diskutérka

2669 příspěvků
22. září 2006
Praha - západ
Příspěvekod Inkognito » pondělí 11. červen 2018, 21:51
Peg, ano, jsme objednaní na vyšetření do Nautisu - objednací doba 15 měsíců, cena 6 tis., při posledním setkání s třídní učitelkou jsme se víceméně shodly, že "ten papír" ani nepotřebujeme, že ona ví z ped. porad, jak se na "tyhle" děti kouká, syn naštěstí je schopen (zatím?!) tu školu dát i tak, cílem je ho dostat na střední, kde "ožije", pravila ona a na vejšce mu to bude vyhovovat...že si ona vezme na starosti "výchovy", aby mu nekazily průměr (no, popravdě, chodí pátým rokem do hudebky, na výtvarku a tělocvik asi taky není velkjý problém, co nenakope, to uběhá :-D, tak známky z výchov asi problém nebudou) a že tedy já musím zmáknout to ostatní, že má premianty, u kterých ví, že je to vydřené a "to" tam není, zatímco náš J. sice bude mít nějaké dvojky (jo, hrozí trojka z matiky), ale cítí, že "to" tam je. Tak snad to zmákneme i bez papíru, mám načteno dost, sice na to nemám školy, ale mateřský instinkt a vím, že "něco" tam bude a ADHD to nebude...manžel má vysoké IQ a je taky divný...my to dáme! ...ale bohužel, tenhle přístup je asi možný jen u lehčích případů, mít nějaký těžší, tak bych asi byla zoufalá, protože je to fakt hrůza, přijde mi, že ta pomoc, diagnistika atd. je opravdu zoufalost :-(
P.
Inkognito Inkognito