ADV TOP
ADV LEFT

*ZPOVEDNICE*

Pro rozbolavělé i vrby
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Příspěvekod Peggy » čtvrtek 12. leden 2017, 17:08
Tangerine píše:Díky ženy za souznění. :)
Lulu, mít tu koupelnu 100% zvukotěsnou, tak ty pozabíjené děti také risknu. Ale představa, že jsem nahatá ve vaně a do toho mi někdo zběsile buší do dveří a řve za nimi hůř než tur... No možná by se mi podařilo vylézt ven s čistými vlasy, ale nánosy uvnitř hlavy by asi jen narostly.

Tak tohle znám dokonale, vřískající Ela za dveřma moje noční můra.
Jinak já nevím, ale Lulu ty to dokážeš vždycky tak krásně napsat a výstižně. ;-)
Jak se jinak máte ? Už je Maxince líp ?
Peggy
Drbna
Drbna

4246 příspěvků
13. únor 2008
Praha
Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 12. leden 2017, 17:35
Na začátku ledna jsem byla na plánované operaci. Popravdě jsem se fakt těšila, že pak budu nějaký čas sama doma, plánovala jsem zapracovat na načtení odb. literatury, ale i si dáchnout....
Výsledek - minulý týden si na čtvrtek a pátek si muž vzal OČR (uznávám, to bylo potřeba), jenže na pondělí už si pak zbytečně bral dovolenou (místo aby po kontrole jel do práce) a včera začala dcera zvracet ve školce, takže dneska a zítra je se mnou doma...Horko těžko sem ji zpracovala, aby s ním šla teď ven na nákup - načež jí muž řekl, že jestli se hned nedooblíkne, takže s ním nikam nejde. Samozřejmě se toho chytla a že teda nikam nejde. Uaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. Chtěla jsem místo celého dne mít alespoň hodinu. A když jsem mu řekla, že to se nepovedlo, tak se ještě nas... on. Fakt jsem vytočená. O víkendu měli být pryč, kvůli tomu zvracení to padlo. Takže místo více jak týdne jsem měla 2 dny. A já bych to tak nutně potřebovala, mám všeho po krk a potřebuju si dáchnout.

Inko po operaci
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Lulu » čtvrtek 12. leden 2017, 17:49
Inko po operaci, tak to je fakt nas..ť. Kurnik, to ani po operácii nemáš nárok na oddych? Choré dieťa, no to človek neovplyvní, ale mrzí ma, že sa muž tvári, akoby si moc vymýšľala a nenapadne mu samotnému, že sa potrebuješ zotaviť, fyzicky aj psychicky. Ach jo, tak posielam aspoň objatie, no, je mi to ľúto.

Peggy, lepší sa to. Jedna strana konečne prestala bolieť, tak dnes prvý raz niečo mäkké aj zožula, už vyzerá ako ľudia z fotiek z vojny :oops: . Pomaličky naberá silu, ešte stále ju občas chytí slabosť a musí si ľahnúť, aby to prešlo, začala viac kašľať, ale to je tým, že sa to konečne uvoľňuje, len ona kašľať moc nevie, respektíve nechce, bráni sa tomu, tak to v nej hrmí a musíme ju povzbudzovať :) . Ale už sa aj smeje, aj prudí, takže veľká zmena. A dík teda :oops: .
EDIT: Vieš, zatiaľ to nemám ako inak vrátiť do obehu, že mám podporu a pomoc, tak sa snažím aspoň tu byť a pokiaľ niečo k veci mám, tak skúsiť poradiť, povzbudiť. Mám vás rada.
Lulu
Kecka
Kecka

1755 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Misicka » čtvrtek 12. leden 2017, 18:04
Inko syn možná bude mít ve 4. taky 3 dvojky ((možná ne, má to na hraně), a já jsem docela ráda, protože to má absolutně bez učení, každý den kroužky (kytara, bicí, Krav Maga, skaut). Zrovna jsem mu taky říkala, že kdybychom se učili, měl by samé, ale že ti, co to mají vydřené nemusí být v životě bůhvíjak úspěšní...
Misicka
Howgh
Howgh

5264 příspěvků
01. leden 2007
Česká Lípa
Příspěvekod Zuzeca » čtvrtek 12. leden 2017, 18:18
Já bych ty známky zrušila!!! Dere mě to jako matku i ze strany učitelky. To jen takový povzdech...

Inko, fakt to není vše. Já se se synem učím, když přijde sám. Jinak ho nechávám a taky už asi přistane nějaká dvojka na vysvědčení (je ve 4. třídě). Ale jsou to opravdu jeho známky a ne vydřené moje. Vidím to pro nás jako správnou cestu, tak to tak dělám. Nenech se zviklat nějakými pochybnostmi o sobě jako rodiči. Mně třeba syn takřka denně vyčítá, že mu nekontroluju aktovku a občas holt něco zapomene. A že prý ostatní rodiče to dělají, děti tak nezapomínají a nemají pak poznámky v žákovské. Ale já povolit nehodlám. Je to JEHO povinnost, já mám zas jiné.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Matouš - 19.8.2007
Jonáš - 12.12.2011
Zuzeca
Drbna
Drbna

4368 příspěvků
28. prosinec 2006
Praha
Příspěvekod Jezule » čtvrtek 12. leden 2017, 19:00
Inko matko, která neselhala,
tohle občas postihne každého z nás. Když zmiňuješ únavu, práci a nevím co ještě, nejsi ve stavu, kdy bys byla schopná posoudit objektivně situaci. O nic moc nejde, dítě má zkušenost do života a matky si můžou říkat lecco, v naší kůži nejsou.
Neboj, bude líp :sunny:
Jezule
Kecka
Kecka

1599 příspěvků
22. duben 2008
Východní Čechy
Příspěvekod Lulu » čtvrtek 12. leden 2017, 19:30
Zuzeca, hovoríš mi z duše. Tiež vnímam školu ako povinnosť dieťaťa a proste sa musia zrovnať aj s tým, ak zabudnú, odfláknu, podcenia. Ako inak sa to majú naučiť? Nejak nechápem logiku toho, keď rodič rieši všetko okolo školy spolu s dieťaťom a dieťa sa vlastne neustále spolieha, že rodič všetko ustráži, napraví, vybruslí...
A známky, no to jednoznačne. U nás na prvom stupni nie sú vôbec, na druhom už musia, lebo zákon tak káže, ale aj tam sa snažia, aby ich bolo len nevyhnutné množstvo, hodnotia sa výhradne testy, tie sú tri, aby bol nepárny počet, pred každým testom je akoby skúšobný test, na ktorom si môžu deti overiť, ako na tom s vedomosťami sú, po teste zase možnosť si známku opraviť za podmienky, že splnia nejakú aktivitu súvisiacu s učivom, aby ukázali, že si tú šancu zaslúžia a záleží im na tom. Nikto na nich netlačí, aby tak učinili, nikto nevytýka horšiu známku, je to na nich. Ak niekto potrebuje ústnu formu skúšania, nie je to problém, ak niekto potrebuje písať test dlhší čas, opäť to nie je problém. Neexistujú neohlásené písomky, skúšanie pred tabuľou, známky za domáce úlohy či akúkoľvek aktivitu na hodine, skrátka ide o to, aby sa deti naučili, aby nemali zo známok stres, aby sa nebáli myslieť, diskutovať, vyjadrovať sa či dokonca polemizovať s učiteľom, pokiaľ majú iný názor. Slušne a vecne. To sú pre mňa zásadné veci. A divili by ste sa, koľkým rodičom to prekáža, koľkí sú stále presvedčení, že bez množstva známok nemajú dôkaz, že sa ich dieťa niečo aj učí a tvrdia, že sa potom deti budú len flákať, že nemajú prehľad, čo sa naučili, že ich nemajú ako nútiť, aby sa snažili viac, keď sa neboja ani zlých známok. Mne je z toho vždy smutno, keď sa to stane, ale holt sme každý iný, no.
Lulu
Kecka
Kecka

1755 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Zuzeca » čtvrtek 12. leden 2017, 20:09
LULU - ano, kolik rodičů tlačí, na děti nemají žádnou páku kromě známek...škoda. Přijde mi, že se to nastaví hned nástupem do školy. Ve školce nikdo nikoho neznámkuje a jde to. Nadejde první třída a už to jede...hvězdičky, razítka, jedničky, černé puntíky..."odměna" či "trest". A dítě už jede jen na ty známky, rodič se samozřejmě rychle chytne... Pro mě fakt smutný. Učím druhý stupeň ZŠ a tam už je to tak zajetý, že jak něco není na známky, tak "proč bych to dělal". Vždycky se mi chce skoro křičet, je mi z téhle motivace docela smutno. Přitom jako učitelka vím přesně, komu co jde, koho co baví, kdo pracuje jen pro známky a koho zajímá řešit problémy a těžší věci. Známka je prostě jenom velký zjednodušení...vlastně ani nevím, pro koho je to dobré...

Matouš - 19.8.2007
Jonáš - 12.12.2011
Zuzeca
Drbna
Drbna

4368 příspěvků
28. prosinec 2006
Praha
Příspěvekod Flyingfrog » čtvrtek 12. leden 2017, 20:23
Inko, dvojky jsou špatné? :?
Teda, děkuji nahlas, že jsem se narodila rodičům, kteří ani trojky ve třetí třídě nepovažovali za něco, co je špatné.
Flyingfrog
Klevetnice
Klevetnice

3343 příspěvků
16. září 2008
Příspěvekod Kaktuska » čtvrtek 12. leden 2017, 20:26
Nám paní učitelka asi od 2. třídy kladla na srdce, abychom nechystaly věci vyloženě za děti. Pomáhat ano, ale že není nic horšího než když klidně ve 4. třídě dítě řekne, že nemá sešit, protože mu ho máma nepřipravila :palma: Ale že to kdekdo stejně dělá vím moc dobře (kamarádka :roll: ) A ještě když jsme vyzvedávaly děti z družina, táhla svojí kabelku, nákup a dvě aktovky, aby broučánkové mohli cestou lézt pohodlně po zábradlí, skákat ze všech možných překážek a pod. Dodnes si postěžuje, jak sami od sebe nic nedělají (9. a 7. třída). No to je překvapení :roll:
Kaktuska
Treperenda
Treperenda

1147 příspěvků
25. duben 2007
Praha
Příspěvekod Lulu » čtvrtek 12. leden 2017, 20:31
"Prečo by som to mal robiť, ak za to nebude odmena" - to je presne to, čomu sa snaží naša škola vyhýbať ako čert krížu, lebo to je koniec záujmu, snahy, kreativity, objavovania. Deti prídu do školy nadšené a zvedavé a už po chvíli idú len na výkon, na hodnotenie. Snažia sa len za odmenu a koľko je nevyhnutné, učia sa pasivite, učia sa strachu. Celé zle.

Kaktuska, a čo z nich vyrastie? Ako budú fungovať vo vzťahu, v práci? Ach jo.
Lulu
Kecka
Kecka

1755 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Zuzeca » čtvrtek 12. leden 2017, 20:35
KAKTUSKA - co ve 4. třídě. Já to slyším občas ještě i v šesté či sedmé... Bereme dětem jejich povinnosti a pak se divíme, že nic nedělají, nic si nehlídají, jsou nezodpovědní. Je to ale náš problém, ne jejich.
Navíc díky mobilům nejsou děti vystavovány problémům, které musí samy řešit. Problém --> zavolám rodičům, oni to vyřeší. To považuji za další velké zlo. Můj syn slyší vždy v takové situace: "A co teď budeš dělat? Jak to vyřešíš?" Nemá mě za ty otázky rád, ale je na 9 letého docela samostaný :)

Minulý týden mi psal tatínek jednoho žáka ze šesté třídy, jestli jeho syn může odevzdat práci v pondělí místo v pátek. Měla jsem sto chutí mu odepsat, že si to jistě synek se mnou může vyřídit sám, neb mluvit umí...

Matouš - 19.8.2007
Jonáš - 12.12.2011
Zuzeca
Drbna
Drbna

4368 příspěvků
28. prosinec 2006
Praha
Příspěvekod Lulu » čtvrtek 12. leden 2017, 20:56
Zuzeca, tak u nás učitelia presne toto rodičom povedia, akonáhle sú na druhom stupni. Očakávajú, že deti preberú za seba zodpovednosť. Ale ráta sa aj s tým, že to bude nejakú dobu trvať a nikto im to nedáva vyžrať, ak sa spočiatku moc nedarí. Napríklad aj konzultácie ohľadne prospechu sa konajú od druhého stupňa v zložení učiteľ, rodič, žiak. A postupne sa prechádza na systém žiak si aj toto rieši sám. Učitelia dajú zoznam, každý posúdi, či daný žiak už môže chodiť na konzultácie sám. Rodičia aj žiaci dostanú informáciu o tom, ktoré predmety si môžu riešiť sami a na ktoré je prítomnosť rodičov potrebná. Niektorí zvládajú už na konci 5. ročníka, iní v prime a podaktorým to trvá dlhšie. Všetko je v poriadku a nikto sa nad tým nepozastavuje.
Lulu
Kecka
Kecka

1755 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 12. leden 2017, 21:34
Holky, díky za vaše reakce, postupně pročítám a nevím, zda zvládnu reagovat na vše.
Mladší dítě: máme doma kdeco, různé časopisy, zábavné úkoly pro děti / pro předškoláky, společenské hry (půjčuji si i z knihovny), zkouším obměňovat, procvičovat nenápadně i cíleně, ale dítě doma prostě dělat nechce a bojkotuje. Je to boj, budu bojovat i nadále, jen je to šíleně vyčerpávající. Zvládla jsem to jednou (s prvním dítětem), zvládnu to podruhé. Ale i kdybychom s řečí hnuli, tak je tam ještě x dalších věcí, které neovlivním a kvůli kterým bude doporučen odklad. :(
Starší dítě: Dvojky samozřejmě nejsou špatné známky. Dítěti od první třídy říkáme, že se za horší známky nebudeme zlobit, když uvidíme snahu. Když přinese pětku, protože se schválně na úkol/učení vykašlalo, naštve nás to, to je je jasné, ale když přinese trojku, čtyřku, a přitom si to učivo doma poctivě procvičovalo, tak pochválíme za snahu a povzbudíme do budoucna. Také se mi známkování nelíbí, bohužel se dítě na školu, kde je slovní hodnocení, nedostalo. Ty dvojky mi vadí z toho důvodu, že vím, že na to dítě kašle, že má školu na háku. Já sama prvním stupněm proplula naprosto hladce, nikdy jsem se nic nemusela učit, a pak v šestce přišel tvrdý náraz. Nikdy jsem se nenaučila učit se, cíleně se na hodiny připravovat, věčně jsem s tím bojovala. Mohla jsem být úplně někde jinde... Ty dvojky vnímám jako ukazatele, že jsem dítě nedokázala správně namotivovat, aby se doma připravovalo, procvičilo si, co mu nejde, ... Navíc hlavu na to fakt má, jen ta lenost. :-Z Nejradši u pc čučet na pohádky nebo hrát hry. :-Z
Jo, a aktovku nekontroluji. :) Dělala jsem to snad jen prvních pár dnů v první třídě. Kontroluji jen žákovskou a deníčky, abych věděla, co se ve škole děje. Dítě mi proto občas přinese domů info od paní učitelky, že nemělo to či ono.
Jen když slyším ty mámy před školou, co všechno dělají, kolik hodin se dítěti věnují (=učí se s ním, to já odmítám, jen přezkušuji), dohlíží na pomůcky, ... Cítím, že toto není moje cesta, nechci stát dítěti až tak za zadkem. Chtěla bych ukázat dítěti, proč je důležité se do školy připravovat, aby se s tím alespoň částečně zvnitřnilo, ale nějak mi to nejde. Proto to zklamání z dvojek. Strach, že dítě si pak v dospělosti jako já bude říkat, že mohlo být jinde, mít lepší práci, ..., jen kdyby...

inko máma, co selhala
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Lulu » čtvrtek 12. leden 2017, 21:52
Inko, pozri sa na to takto. Pri dvojkách by som nejaké čo keby vôbec neriešila. Pokiaľ potomkovi nezáleží na známkach, ty to nezmeníš. Proste uvidí, aký je potom výsledok a buď sa spamätá, alebo to bude považovať za dostačujúce. Nepremýšľala by som tak veľmi do budúcnosti, nevieš, čo bude. Ja som narazila až na gymnáziu na to, že sa treba učiť, dovtedy ani ťuk, ale nezložilo ma to, len som bola trochu v nevýhode.
A odklad je nejaká trága? Prečo? Veď ak sa má dieťa trápiť, je to skvelé, že tá možnosť je. Maxinka ho mala tiež, proste na to ešte nemala, motoricky, sociálne... Nakoniec sa ukázalo, že sociálne na to nemá tak či onak, ale motorika sa zlepšila aspoň natoľko, aby to vôbec šlo, aj keď ľahko to nepôjde možno aj nikdy. Ja som bola šťasťná ako blcha, že ju nemusím nútiť, aby zvládala, čo je pre ňu ešte príliš. Ten čas jej veľmi prospel, nám všetkým, lebo sme vďaka tomu mohli prísť na to, čo naozaj potrebuje. Takže hlavu hore, nehľadaj bubákov tam, kde nie sú, aj keď sa ti to niekto tak snaží podsúvať.
Lulu
Kecka
Kecka

1755 příspěvků
21. září 2006