ADV TOP
ADV LEFT

*ZPOVEDNICE*

Pro rozbolavělé i vrby
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Příspěvekod Masinka » čtvrtek 16. únor 2017, 22:46
Missorka píše:Asi mám jako učitelka v diskusi mlčet, ale věřte, že každá mince má dvě strany :-))

Taky nevím kam míříš, do učitelek se tu přece nikdo nenaváží.

Já jsem poslední dvoje prázdniny měla možnost pracovat jen 14 dní a zbytek být s dětma (zadarmo) a kdyby to šlo, byla bych doma celé prázdniny. Letos už to bohužel nepůjde, nějak to dopadne, prostřídáme se s mužem, můžou být doma občas sami, můžu mít homeoffice, ale už to nebude takovej relax a mrzí mě to. Ta pohoda, že se nemusí vstávat, nic chystat na druhý den, i domácí povinnosti jim uberu, protože na ně mám víc času a oni jsou o to víc v klidu, že "furt" neprudím... Druhou stranu nevidím, asi jsem málo zažraná do svojí práce? :-)
Masinka
Diskutérka
Diskutérka

2591 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Leukoplast002 » čtvrtek 16. únor 2017, 23:35
Carsa píše:
Missorka píše:Asi mám jako učitelka v diskusi mlčet, ale věřte, že každá mince má dvě strany :-))

Nevím, co přesně tím máš na mysli, ale kdyby mi někdo (zaměstnavatel) umožnil zůstat ty dva měsíce doma (zadarmo!!!) tak bych to brala. Vím, že tady několikrát jedna učitelka (už si nepamatuju nick) několikrát psala, že musí být celé léto s dětmi, protože babičky automaticky berou,že když má prázdniny, tak hlídání nepotřebuje....já bych s nimi velice ráda ty dva měsíce doma byla. Ale učit neumím, musím se živit něčím jiným, kde ta možnost prostě není. Ale ty nervy, jestli to nějak pořešíme, fakt nejsou nic moc.
c.

Byla jsem to já, sleduju a také mlčím, dnes scéna mého syna, co jako bude dělat o prázdninách, když jsme mu pověděla, že pojede na tábor, tak jsem se dozvěděla, že všichni někam jezdí, jen on je doma s mámou. Ale zase mlčím, chápu, že je to pro tebe náročné, kdybys bydlela poblíž, pohlídám, nemám s tím problém- a už zase mlčím
Leukoplast002
Klábosilka
Klábosilka

527 příspěvků
24. listopad 2014
Příspěvekod Daba » pátek 17. únor 2017, 00:06
No a proč by nemohly děti učitelky jet taky na tábor, i když je máma doma?

A tam je hlavně dobrá ta možnost volbu - můžou když chtějí. Moje dítě prostě někam jet musí, samo doma být ještě nemůže a 9 týdnů dovolený nemám. Naštěstí to miluje, jsem za to fakt vděčná.

Jo koukám, že na tábor jede, a na dovolenou už nepojedete, nebo co mu vadí?
Daba
Krafařka
Krafařka

648 příspěvků
11. listopad 2008
Praha
Příspěvekod Sally » pátek 17. únor 2017, 03:04
Carsa píše:

Nevím, co přesně tím máš na mysli, ale kdyby mi někdo (zaměstnavatel) umožnil zůstat ty dva měsíce doma (zadarmo!!!) tak bych to brala. Vím, že tady několikrát jedna učitelka (už si nepamatuju nick) několikrát psala, že musí být celé léto s dětmi, protože babičky automaticky berou,že když má prázdniny, tak hlídání nepotřebuje....já bych s nimi velice ráda ty dva měsíce doma byla.
c.

Když jsem učila já (a to jsem byla mladá a plná energie), tak jsem ty prázdniny potřebovala na vzpamatování se. Ten stres je neuvěřitelnej. Učiteli nemůže být špatně, nemůže mít domácí problémy - musí všechno nechat za dveřma třídy, jinak ho třída "sežere". Musí být v pohotovosti těch x hodin denně, musí udržovat přehled a nadhled. Plus pak vyleze ze třídy a má administrativní pakárnu v vedením školy, případně nějakou vztahovou chuťovku s kolegyněma.
Pracovala jsem později v mnoha kancelářích, mnohem delší hodiny (klidně až 70 hodin týdně se zodpovědností za mnoho desítek až stovek milionů korun), s mnohem kratší dovolenou a nebyla jsem zdaleka tak psychicky vyčerpaná. Protože v kanceláři jsem si mohla dát k lejstrům kafe nebo odběhnout na záchod v 10:18 místo až o přestávce v 10:45. Mohla jsem si částečně rozhodovat co kdy udělám - když mě bolí hlava tak odložit nepříjemné telefonáty na odpoledne a ráno třeba jen psát s hrncem toho kafe...

Strávit prázdniny "zase s dětma" si nedokážu představit :palma: - nejspíš bych si neodpočinula vůbec... asi jsem holt slabší jedinec :mrgreen:
Sally
Howgh
Howgh

5809 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Leukoplast002 » pátek 17. únor 2017, 06:53
Sally píše:
Strávit prázdniny "zase s dětma" si nedokážu představit :palma: - nejspíš bych si neodpočinula vůbec... asi jsem holt slabší jedinec :mrgreen:

Nejsi jediná, říkám si, kolik let to ještě dokážu vydržet....

Ale chápu, že situace z druhé strany vypadá naprosto idylicky ;-)
Leukoplast002
Klábosilka
Klábosilka

527 příspěvků
24. listopad 2014
Příspěvekod Ivav » pátek 17. únor 2017, 08:32
Holky tak vás tady tak čtu a říkám si kdo nezažil, nepochopí. :)
Já učím, spíš školím - dospělé - plus pracuji po většinu doby s klienty a nemůžu si práci organizovat - závisí to na klientech ne na mě kolik toho bude. A přes letní prázdniny mám max. dva týdny dovolené, víc ani ťuk. V práci se musím s dovolenou prostřídat s dalšími 14 lidmi. Takže nějaké jarní, podzimní prázdniny nehrozí - resp. jednou za čas jedny. A o Vánocích máme špičku, takže od listopadu nedostane dovolenou nikdo až do ledna.

Děti bývají doma samy, já dobíhám z práce (ne nemůžu končit dříve či si naddělat ) a pak vymýšlím program aby se tak moc nenudili. Takže jsem zbitá jak borůvka, protože ráno vstávám v 5:00 fičím do práce a pak mezi 15:00 - 22:00 musím do obchodu, pak uvařit oběd co jde přihřát nebo je extra rychle a jedí to, jít na kolo, brusle, koupák či kamkoliv jinam protože děsná nůůůůůůddááááááá. Uklidit, vyprat ..... . Udělat přípravu do práce na další den. A poslouchat jak si nemají s kým hrát, protože ti jsou na táboře, ti u moře a jen oni trčí v paneláku. Na to abych za tábory dala xtisíc nemám, takže budou mít jako obvykle týdenní příměšťák (přispívá zaměstnavatel) a snad je na týden udám jedné babičce. A týden si vezme tatíček. Zbylý měsíc se bude mrskat tak jak popisuji. Dovolenou si pak můžu vzít v září (máme povinnost vybírat si dovolené čtvrtletně) ovšem to stejně ráno vstávám abych je vypravila do školy, že). Takže o svojí dovolené dám do pucu byt po těch prázdninách. :D
Ivav
Diskutérka
Diskutérka

2632 příspěvků
21. září 2006
Ostrava
Příspěvekod Flyingfrog » pátek 17. únor 2017, 09:48
No vím, že teď se jede na jiné notě, ale....Uaaaaa, už to kojení nezvládám. :-Z Jak jsem doma, tak tahá polštářek a "ghiiikooo, potim." Tedy mlíko, prosím. V pohodě jí a pije. Nošený, spí s námi v posteli a stejně jen ghiiikooo, ghiiiikooo. Mohl by viset u prsu pořád.
Že já blbec neodstavila jako starší. Teď už to bez řevu nepůjde a že on umí ječet a ječet a vztekat se (válet se po zemi a házet věcmi). Je mu 18m. :-Z
Flyingfrog
Klevetnice
Klevetnice

3382 příspěvků
16. září 2008
Příspěvekod Missorka » pátek 17. únor 2017, 10:10
Flyingfrog píše:No vím, že teď se jede na jiné notě, ale....Uaaaaa, už to kojení nezvládám. :-Z Jak jsem doma, tak tahá polštářek a "ghiiikooo, potim." Tedy mlíko, prosím. V pohodě jí a pije. Nošený, spí s námi v posteli a stejně jen ghiiikooo, ghiiiikooo. Mohl by viset u prsu pořád.
Že já blbec neodstavila jako starší. Teď už to bez řevu nepůjde a že on umí ječet a ječet a vztekat se (válet se po zemi a házet věcmi). Je mu 18m. :-Z

Drz se!!

Sent from my iPhone using Tapatalk
Missorka
Adminka

39613 příspěvků
18. září 2006
u Litoměřic
Příspěvekod Missorka » pátek 17. únor 2017, 10:12
Masinka píše:

Taky nevím kam míříš, do učitelek se tu přece nikdo nenaváží.

Já jsem poslední dvoje prázdniny měla možnost pracovat jen 14 dní a zbytek být s dětma (zadarmo) a kdyby to šlo, byla bych doma celé prázdniny. Letos už to bohužel nepůjde, nějak to dopadne, prostřídáme se s mužem, můžou být doma občas sami, můžu mít homeoffice, ale už to nebude takovej relax a mrzí mě to. Ta pohoda, že se nemusí vstávat, nic chystat na druhý den, i domácí povinnosti jim uberu, protože na ně mám víc času a oni jsou o to víc v klidu, že "furt" neprudím... Druhou stranu nevidím, asi jsem málo zažraná do svojí práce? :-)

Ne, to jsem fakt neměla pocit ze by se tu někdo do někoho navazel... Jen mi občas přijde zelenejsi ta sousedova část zahrady... To má občas skoro kazdej. Neměla jsem potřebu se hájit, jen ze všechno má svá pro a proti...

Sent from my iPhone using Tapatalk
Missorka
Adminka

39613 příspěvků
18. září 2006
u Litoměřic
Příspěvekod Oveczka » pátek 17. únor 2017, 12:04
Žabko, drž se! :erik:

Soucítím s tebou, já kojím jen ráno a večer a stejně už jsem z toho hotová a jsou dny (když odpoledne spí, večer u kojení neusne a pak za mnou třeba dvě hodiny chodí jak do bufetu - ucucnout a pak zase k hračkám), kdy skoro pláču, že už prostě nechci. Přes den jsem ho teda už odstavila, protože se to nedalo, měla jsem ho nacucnutého furt a vztekali jsme se tu všichni tři (včetně staršího). O tom, že jsem pořád unavená a přežírám se čokoládou, abych byla schopná aspoň nějak fungovat, ani nemluvím. Ale je mi to líto ho odstavit úplně (a navíc se kvůli tomu cítím blbě, protože je přece ještě malý a ještě bych měla) :(

Toho odstavování přes den jsem se bála hodně a kupodivu to šlo, fakt pomohlo, že jsem byla rozhodnutá a prostě nedala. Třetí den pochopil a vztekání přestalo, tak třeba by to u vás taky nebylo až tak hrozné :erik:
Oveczka
Diskutérka
Diskutérka

2075 příspěvků
08. listopad 2011
Pardubice
Příspěvekod Vipera » pátek 17. únor 2017, 12:18
Flyingfrog rozhodni se a buď tvrdá. Jestli chceš, tak to dáš!!! Nebo, pokud to jde, jeď pryč.....na víkend.
Nespala jsem týden, než to pochopil. Už to fakt nešlo. Neumím spát a kojit. Přes den jak kdy. Někdy si hraje a je mu to putna, ale nesmím si sednout na gauč......okamžitě si nese polštářek a řve pišim pišim (prosím prosím). Přitom u babiček vydrží bez mlíka celý den.
Vipera
Krafařka
Krafařka

892 příspěvků
11. březen 2009
Příspěvekod Katest » pátek 17. únor 2017, 12:33
Nevím, jak se mi to povedlo, ale ztratila jsem v zavřeném pokoji synovi potkana. Prostě tu není.
Zítra se kluci vrátí a zvíře musí být na svém místě.
Pokoj je bez nábytku (s výjimkou stolu a židle).
Buď umí procházet zdí nebo nevím.

Ve zbytku bytu je neskutečnej brajgl, protože měníme koberce. Potřebuju svobodu pohybu a ne se děsit, kde šlápnu na krysu.
Katest
Treperenda
Treperenda

1095 příspěvků
12. září 2010
Příspěvekod Thea » pátek 17. únor 2017, 13:53
Katest, tak ať se hlodavec objeví živ a zdráv.
Thea
Klábosilka
Klábosilka

410 příspěvků
21. září 2007
Příspěvekod Flyingfrog » pátek 17. únor 2017, 15:05
Oveczko, Vipero: No aktuálně ho chová chlap a dítě řve "maminkuuuuu, ghiiikoooo, posiiiiim." Hlavně jak píšu, on v pohodě jí. Jenže i u toho oběda, mezi lžičkami si klidně řekne ghiiikooo.

Tak noci stále klasika, se nespí, žejo. Pobavila mě kamarádka na fb, když mi napsala, že z fotky čiší moje energie, tyjo, nechápu, po 18m nespaní, protože dítě má dny, kdy se budí co hodinu.

Jinak jo, asi budu muset odjet. Kamarádka takhle odlifrovala obě děti k babičce. U nás budu muset já, ale je mi to strašně blbé vůči manželovi, i tomu dítěti. Tak nějak jsem doufala, že to půjde potichu a v klidu jako u starších.
Byl nemocný předminulý týden (střevní viróza, zánět pindika), tak jsem byla ráda, že při té viróze má tekutiny i výživu v jednom, ale že to dopadne takhle, to fakt ne.

Katest: Držím pěsti, ať se objeví. :sunny:
Flyingfrog
Klevetnice
Klevetnice

3382 příspěvků
16. září 2008
Příspěvekod Ratta » pátek 17. únor 2017, 15:18
Žabko, jsem na tom podobně. Pijavice je přicuclá pořád, i ted píšu jednou rukou. A skoro nic jiného nejí. Nejvíc toho vypije v noci. Ale pocitově zatím odstavovat nechci, uvidím, jak dlouho to vydržím. Přežírám se, co jsem nevyspalá, vlasy mi padají po hrstech. Bude líp.
Ratta
Howgh
Howgh

5639 příspěvků
01. duben 2012