ADV TOP
ADV LEFT

*ZPOVEDNICE*

Pro rozbolavělé i vrby
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Příspěvekod Misicka » pátek 16. únor 2018, 22:26
Inko, co se děje?! Hladím a chtěla bych pomoci!
Misicka
Howgh
Howgh

5388 příspěvků
01. leden 2007
Česká Lípa
Příspěvekod Thea » sobota 17. únor 2018, 19:12
Smutnící inko, chceš napsdat víc? Každopádně :erik:
Thea
Klábosilka
Klábosilka

469 příspěvků
21. září 2007
Příspěvekod Inkognito » sobota 17. únor 2018, 21:48
Nic mimořádného ani velkého. Jen tisíc a jedna malých smutných věcí.

Smutné inko
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Thea » neděle 18. únor 2018, 19:38
I souhrn malých důvodů k smutku umí pěkně zatížit potrápit... tak přeju, ať se objeví víc drobných radostí, aby se to aspoň trochu vyvážilo.
Thea
Klábosilka
Klábosilka

469 příspěvků
21. září 2007
Příspěvekod Inkognito » neděle 18. únor 2018, 22:10
Pod návalem pracovních povinností se mi totálně rozsypala jedna holka na oddělení. No, holka - je jí cca 45. Absolutně nezvládla stres, který je s naší prací spojen. Je fakt, že je toho teď víc, ale zrovna na ní toho dle mě neleží tolik, aby se musela takto hroutit. Je úplně paralyzovaná, sedí, neví, z které do které, jen se lituje a konstatuje, že je toho moc.
Vůbec netuším, jak to řešit. 4 dny jsem čekala, že ji to přejde a chodila jsem kolem ní po špičkách. Snažila se jí nějak pomoci, ale ona byla fakt mimo, že nebyla schopná poslouchat. Pátý den jsem si s ní sedla, sepsala, co všechno má udělat, určila priority, něco si vzala, že to udělám já, tak se trochu hnula z místa. Teď doufám, že se přes víkend dala do kupy, protože to další týden už nedám :-(
Ona tam byla skoro celý týden dost přesčas, ale mám pocit, že to bylo i tím, že ne všechno zvládá. Dost toho vyžaduje přesně nalajnovaného, jakoby "na podnose", hlavně aby nemusela myslet a mít zodpovědnost - i když dle její pozice a i ohodnocení bych si představovala větší samostatnost. Je to inženýrka, jde o kancelářskou práci, v jejím případě bez odpovědnosti, jen musí plnit nějaké termíny - a momentálně je stále v limitu a "zhroutila" se včas, čímž chci říct, že je čas to řešit a vyřešit.

Jako nadřízená jsem v této situaci poprve. Nevím, jak se k tomu postavit, aby ona cítila podporu a ty ostatní aby necítily újmu. Já sama jsem se v práci takhle nikdy nerozložila, párkrát jsem brečela doma ve vaně - ale v práci to na práci až takový vliv nemělo. Nechtěla bych jí ublížit, myslím, že není třeba člověka jakkoli trestat za to, že nezvládá stres - pokud se s tím dá nějak pracovat. Budu holt příště vědět, že je nutný to na ni hrnout postupně a ne 5 úkolů naráz, protože to prostě nezvládá.

Máte s tím někdo zkušenosti, ať z té či oné strany? Co by pomohlo, co pro ni můžu udělat? Nechci jí ale ulevovat z práce, mám tam víc holek, každá toho má dost, nemůžu jednu zvýhodňovat. Na druhou stranu nechci, aby se mi hroutila každý druhý měsíc, na to není bohužel čas......

Je to pro mě fakt prekérní situace.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » pondělí 19. únor 2018, 17:33
Mám takhle kolegyni, vždycky se zhroutí do nemoci, většinou dlouhodobé...3, 4 měsíce, teď momentálně je doma týden, na kontrolu jde příští týden, uvidíme, jestli přijde, co momentálně hořelo jsme s kolegyní dotáhly, už jsem si za ty roky zvykla, prostě ten stres nezvládá a nemyslím si, že simuluje, ale prostě z toho fakt omarodí. Já tu brečela odpo dva minulé pátky vyčerpáním, nejsem nejmladší, teď ta práce (státní správa, podotýkám) a dvě školní děti, každý den kroužky a aspoň vyzvednutí...manžel má po, st dlouhé, takže já...Neporadila jsem, ale chtěla jsem napsat, že to asi bohužel dnes není ojedinělé. Doufám, že to odejde inko, protože ta kolegyně, se kterou jsme to táhly dneska říká - no vidíš, já udělala jedno, tys dotáhla ty další případy, tak co tu ta X pořád dělá a zasmály jsme se. Tak doufáme, že tentokrát se vrátí dřív než v létě;-)
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » pondělí 19. únor 2018, 20:59
Neumím si představit, že bych dlouhodobě dělala za kolegyni, která se zhroutí. Asi bych to vzdala a odešla (nebo donutila odejít ji) - nicméně chápu, že státní správa má svá specifika a v tomhle případě prostě nejde si najít stejnou práci v jiné firmě...

Já dnes tu zhroucenou holku zase zaúkolovala, určila priority. Vypadala líp, ale pořád naříká, potřebuje víc pochválit, víc politovat a víc si postěžovat.
Blbý je, že už si jejího projevu všiml můj nadřízený a pak ředitel vedlejší pobočky, pro kterou ona externě něco dělá. A samozřejmě se jim to nelíbí. Navíc je u nás tendence snižovat stavy a mám-li být upřímná, rozhodně potřebuju mít pod sebou lidi, kteří se nehroutí, protože nemám čas přebírat úkoly po ostatních, I tak jsem jsem tam do noci...

Ale zase nechci z prvního zhroucení dělat závěry, někdy je toho moc na všechny a každý se s tím holt popere jinak... chjo :-?
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » pondělí 19. únor 2018, 21:42
Inko se zhroucenou podřízenou, z mého pohledu je to velice lidský přístup, že máš pro její zhroucení pochopení, že se po ní hned nevozíš a snažíš se náhlou situaci vybalancovat. Kdybych byla v její kůži, asi bych takovou podporu ocenila. Resp. oceňuju to ze svého pohledu zvenčí.
Na druhou stranu je děsné, a to je jen takový povzdech, že existují místa s takovým podstavem, že vzniká takový tlak, až se z toho lidi hroutí. V podobné jsem kdysi pracovala, a podotýkám, že nešlo o státní správu, z níž takové zkazky nyní slýchám nejčastěji, ale o soukromou firmu, která taky měla nějak divně nastavené procesy, resp. vedení, že při sezónní špičce lidi padali na hubu, a v jiných obdobích se na ně koukalo divně, že se nudí. Něco špatně nastaveno, resp. neschopnost nabízet takový rozsah služeb, aby se pokryla mimosezóna a nemusely se nesmyslně nabírat úplně všecky zakázky v sezóně, protože to je to, co děláme... Nebo to řešit nějak pružněji v HR.
K čemu se chci dobrat - nakonec je to stejně spíš na ní, zda takovou práci chce a nějak se sebere, nebo si uvědomí, že tohle nemá zapotřebí. Jen oceňuji, že to vidíš a snažíš se to řešit rozumně, a ne stresu ještě přidělávat.
Inko bž
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » pondělí 19. únor 2018, 22:08
Je pěkné, že se zaměstnankyni snažíš dát prostor vybalancovat aktuální nepohodu a neděláš hned závěry. Doufám, že to ocení.
Ale zároveň musím říct, že velká část zaměstnanců to neocení a jejich zaměstnavatel / vedoucí / firma (dosaď dle místních zvyklostí) bude vždy špatný.
Možná bych jí řekla trochu otevřeněji, o co kráčí. Že vnímáš její problém, neděláš hned závěry, snažíš se pomoci a vyčkáváš. Na druhou stranu jí upozornit, že to, že se jí té pomoci dostává, není úplně samozřejmé, je to na úkor ostatních zaměstnanců, takže to rozhodně není dlouhodobé. A dle situace rozvinout, jak to vidí do budoucna.
Inkognito Inkognito