ADV TOP
ADV LEFT

*ZPOVEDNICE*

Pro rozbolavělé i vrby
Příspěvků: 22400 • Stránka 1494 z 14941 ... 1490, 1491, 1492, 1493, 1494

Re: *ZPOVEDNICE*

Příspěvekod Jindriska » neděle 03. prosinec 2017, 19:14

Klid :-). Na blbce prostě člověk občas narazí, jindy zase na někoho, s kým si rád popovídá. Vzít to šmahem, že už nikdo jiný nevychovává děti tak jako já a izolovat se, protože na ty blbce prostě nejde nenarazit, to také není ideální cesta. Ty děti se s nimi jednou stejně setkají a lepší je, když vědí, že se jim to může stát a jak nejlépe reagovat (někdy se ozvat, jindy mlčet, ono také záleží na situaci)... Zase málokdy člověk naráží jen na samé pitomce a nevychovance :-)
Jindriska
Diskutérka
Diskutérka

Příspěvekod Inkognito » neděle 03. prosinec 2017, 22:36

Holky, děkuji za vaše komentáře, jsem ráda, že pořád ještě jsou lidi, kteří to vidí podobně jako já. Kéž bych ve svém okolí měla víc takových lidí, jako jste vy. :erik:

Jano, zaprvé "debil" jsem vypustila jen tady, ne před dětmi, musela jsem to někde ze sebe dostat. Zadruhé, rasismus a výchova k nenávisti je prostě něco šíleného. Už to tu kdysi bylo. Já nechci druhý holokaust!
Z praxe: Kdysi jsem byla s dcerou v nemocnici. Byla tam hospitalizovaná i cca 9letá romská holčička. Od začátku se k mojí dceři chovala fantasticky, i k ostatním maličkým dětem, které tam byly bez maminky. Byla z blbých poměrů (třeba se strašně divila, že můj muž nechodí domů opilý, že vůbec nepije pivo), ale měla dobrou duši, s těmi prťaty byla fakt zlatá, měla to v sobě, tu empatii, mateřství... Jenže na oddělení byly i starší děti, naočkované právě od takových debilů, že Romové patří do plynu, jsou to zloději a lháři, ... Ti bílí, "lepší" spolupacienti jí dělali schválnosti, tu jí schovali mobil, tu jí sebrali hračku, ... Po několika dnech se začala chovat jako oni a vracet jim to, taky jim schovala mobil (do jejich postele pod polštář) a jiné věci. A hádej co? "Lepší" běželi za sestřičkou, že ta holka krade, a ona dostala sprdung. Některé sestry tam na ni byly zlé, protože je Romka a krade. A že já říkala, že to tak nebylo? Pchá! Na to se ohledy neberou! Víš, jak mi jí bylo líto? Hodná holka, která jediná pro ty malušké něco dělala, aby nebrečely, a kvůli předsudkům tam po pár dnech zažívala fakt hnusné věci. :cry: Jak pak Romové nemají být "zlí", když se k nim už od dětství přistupuje jako ke špatným? Takže ne, takhle zlé, rasistické vnímání nedokážu omlouvat. Nenávist je prostě špatně. Kvůli ní skončily miliony Židů v plynu. Vychovávat děti k nenávisti je špatně. Pochopím, když lidi na ulici přejdou na druhou stranu, když vidí řvoucí Romy a k tomu si ještě v minulosti zažili nějaký útok od nich, tam je obava o zdraví oprávněná. Nebo když se člověk obloukem vyhne opilým pochybným existencím. Ale nenávidět člověka jen proto, že má černou kůži, i když je evidentní, že je to pracující člověk, ne žádný pobírač dávek, feťák apod., je za hranou. Ostatně je to pár týdnů, co si policajti došlápli na toho "inteligenta", který natočil video, jak dceru povzbuzuje k mlácení baseballkou do polštáře s tím, ať si představí, že je to cikán nebo muslim. Některé věci jsou za hranou morálky, některé zákona, některé obojího, a to, co ten chlap předvedl, to je za hranou obojího.
Inkognito

Příspěvekod Julianna_ls » neděle 03. prosinec 2017, 22:53

Jana28 píše:Neříkám mlčet, ale že inko se zachovala stejně nenávistně jako pán a že si to možná ani neuvědomuje. Je dobré a žádoucí vysvětlit dětem svůj názor na danou věc, ale nemusí u toho padat nenávistné narážky na člověka, který stejný názor nesdílí. Učíme tak děti odsuzovat druhé.

Jak se tedy má člověk zachovat správně?
Názor člověka odsuzující člověka podle barvy pleti není k ničemu jinému než odsouzení. Není na něm nic, co by mohlo společnost povznést. Pokud tohle jako společnost nemáme srovnané, tak je jasné, proč to tu u nás tak vypadá.

J.ls.
Julianna_ls
Treperenda
Treperenda

Příspěvekod Jana28 » neděle 03. prosinec 2017, 23:26

Odsoudit NAZOR je podle me v poradku a vsechny se tu shodneme, ze nazor pana k odsouzeni byl. Ale odsoudit celeho CLOVEKA kvuli jednomu vyroku a hrube se o nem vyjadrovat, to se mi nezda spravne.
Jana28
Howgh
Howgh

Příspěvekod Dede » pondělí 04. prosinec 2017, 09:46

Jen vykrik do tmy. Dusim to v sobe od vcerejska.
Nemusim, ale jako vubec druzku meho tchana.
Vim, ze je to jeho vyber, jeho zivot a me nezbyva nez to respektovat, ale je to proste omezena slepice.
Dede
Krafařka
Krafařka

Předchozí

Příspěvků: 22400 • Stránka 1494 z 14941 ... 1490, 1491, 1492, 1493, 1494

Zpět na Stíny, šrámy a jizvy na duši