ADV TOP
ADV LEFT

*ZPOVEDNICE*

Pro rozbolavělé i vrby
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Příspěvekod Xsamotar » pondělí 18. červen 2018, 22:42
Pájík píše:
Xsamotar píše:Holky, kdyby byla nějaká (před)pubertální pro ne úplně standardní děti, taky bych si prosila.
Ta naše sice nebude na diagnózu, ale jsem z ní dost nešťastná.
Ona je teda šťastná dost. Ale je jí tak nějak všechno jedno. Nic neřeší. Učiteli klidně neodpoví, místo toho se třeba rozbrečí. Úkol neodevzdá. Vzkaz nevyřídí. Nic si nepamatuje....

A ještě se tomu všemu blbě tlemí....a pak máš doma Vojtu v holčičím vydání.
Moje nervy.

Netlemí. Vydrží jen blbě koukat stylem "fakt si myslíš, že ti něco řeknu? " :-Z
Xsamotar
Kavárenská povalečka :-)

22709 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Sally » úterý 19. červen 2018, 01:03
Inko 2x,
ne každej Sheldon je asperger a ne každej asperger je těžkej autista. Vysoce inteligentní děti můžou být citlivé, empatické atd. a přitom pokulhávat po těch sociálních stránkách. Třeba i proto, že moc dobře cítí, že je rozdíl, když jim někdo řekne "nazdar" a když někdo řekne při jejich příchodu "no nazdar" - a ostatní děti to budou využívat.
Tyhle děti můžou mít velký problém s kompetitivním prostředím, což je právě prostředí klučičí party - cítí nespravedlnost toho, že jsou odstrčené, a nedokážou fungovat v klukovském "dáme si do držky, tím se to vyřeší a budeme zase kámoši", protože pro ně to není řešení - řešení by bylo rozhodné určení, kdo má pravdu - protože pravda je jen jedna.
Náš Sheldon nikdy nedosáhnul na diagnózu aspergera, protože tam spousta těch znaků chybí - ale vesměs se nám osvědčily techniky jako u autistických dětí, takže občas lidem říkám, že je aspík - značně to zjednodušší situaci.
Sally
Howgh
Howgh

7232 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Masinka » úterý 19. červen 2018, 07:02
Sally, ten prostřední odstavec mě hodně oslovil. Chtělo.by se ti to rozepsat, případně odkázat na nějakou literaturu? Českou! :-)

Případně, byla bys ochotná s námi zálezt do nějaké uzavrenejsi diskuze pro nestandartni pubertaky? (prosím odlišovat od běžných pubertaku , co se vlivem puberty můžou taky jevit jako nestandardní :-), ale u téhle děti se to táhne odmala).

Ráda tě dlouhodobě čtu, vidím velkou podobnost, ale ty to máš hodně srovnané a máš hodně informací, já už jsem nějak rezignovala, ale.vidim, že věkem se to nejlepší a některé věci jsou už hůř snesitelné.
Masinka
Diskutérka
Diskutérka

2891 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Inkognito » úterý 19. červen 2018, 11:14
Sorry za inko, kvůli synovi

Já doma aspergera mám, vysoce funkčního, teď 11 let.

Kolem páteho roku + cca dva roky jsme obešli poměrně dost doktorů atd., kde aspergera nepotvrdili, ač to bylo dost zjevné. Až v jedenácti, loňský podzim, jsme se dostali na řadu v Nautisu, kde jsou na to opravdu dost specializovaný a prý je jasný. No z mého pohledu taky. Takže do loňska jsme to řešili taky tak, autistické rysy, ale bez diagnozy.

Také nezapadá do kolektivu. Jedno mu to rozhodně není, částečně je ale s tim smířený. Máme teda super malou vesnickou školu, děti jsou na něj zvyklé, vědí, co od něj očekávat, co může očekávat on od nich. Také ho víc berou holky než kluci. S klukama jede spíš vedle nich, než s nimi, chová se tak trochu naivně, jako mladší dítě. Ale o to víc je chce dotáhnout cool chováním a nedokáže pochopit tu míru. Dlouhodobě je dost ironický, rejpavý a třeskutě vtipný, ale prostě mu nedoklapává, co si může dovolit. Doma ho známe, ve škole taky, ale občas je to na ně prostě moc .... Empatický je dost, ale prostě jinak.
A chytrý je hodně.

Proto jsou to poruchy autistického spektra, protože to spektrum je velmi, velmi široké.

Jinak bych také byla pro zavřenou skupinku pro starší děti.
Inkognito Inkognito