ADV TOP
ADV LEFT

*ZPOVEDNICE*

Pro rozbolavělé i vrby
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Příspěvekod Jasmin » středa 16. květen 2018, 07:43
Evkam píše:
Evkam píše:Asi to sem tak úplně nepatří, ale zakládat novou diskusi se mi nechce:
Má cenu psát odvolání? Dcerka byla na přijímačkách do primy 20. pod čarou, otvírají jen jednu třídu... Hodně ji mrzí, že není přijata, nás taky, na vysněnou školu berou jen primány, takže po devítce není šance...

Ženy, děkuju za podporu. Odvolání jsme podali - a vyšlo to! :hura: Dnes ráno mi volali, že ji berou :D

Velká gratulace, to muselo být u vás radosti. :hura: :hura:
Jasmin
Krafařka
Krafařka

831 příspěvků
21. leden 2016
Příspěvekod Baboon » středa 16. květen 2018, 12:31
Jasmin píše:
Evkam píše:
Evkam píše:Asi to sem tak úplně nepatří, ale zakládat novou diskusi se mi nechce:
Má cenu psát odvolání? Dcerka byla na přijímačkách do primy 20. pod čarou, otvírají jen jednu třídu... Hodně ji mrzí, že není přijata, nás taky, na vysněnou školu berou jen primány, takže po devítce není šance...

Ženy, děkuju za podporu. Odvolání jsme podali - a vyšlo to! :hura: Dnes ráno mi volali, že ji berou :D

Skvělý! Gratuluju!!! :hura:
Baboon
Howgh
Howgh

5036 příspěvků
08. říjen 2006
Plzeň
Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 17. květen 2018, 21:35
2 měsíce koupený vstupenky do Aqualandu.. výlet 300 km.. a já to dostanu :-Z
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Sally » čtvrtek 17. květen 2018, 22:09
Inkognito píše:2 měsíce koupený vstupenky do Aqualandu.. výlet 300 km.. a já to dostanu :-Z

Kalíšek? Koupu se celý léto - v Kalifornii hodně dlouhé a hodně horké....
Sally
Howgh
Howgh

7365 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Romcaa » sobota 19. květen 2018, 21:37
Baboon píše:
Jasmin píše:
Evkam píše:

Skvělý! Gratuluju!!! :hura:

Evi, taky moc gratuluju!
U nás stejná situace, jen byl až 25 v pořadí, odvolání jsem podala ale nedávala tomu vůbec žádný šance a minulý pondělí mi taky zavolali, že ho berou :hura: Byla jsem ten den pěkně mimo 8-)
PS: to je mazec, že už ty naše dubňátka jdou na gympl, co :?
Romcaa
Kecka
Kecka

1691 příspěvků
30. říjen 2006
Příspěvekod Inkognito » středa 23. květen 2018, 07:58
Co mám dělat???
Dcera dělala přijímačky na 8letý gympl. Jen jsme chtěli, aby to zkusila, protože je stresař, tak aby se trošku otrkala, vyzkoušela si přípravu a tak. Nedostala se. Trošku nás to mrzelo, ale stejně jsme si nebyli jistí, jestli chceme, aby na gympl šla. Vidíme pozitiva i negativa. Doma jsme oslavili, že přijímačky hezky zvládla, že se jí čeština podařila fakt dobře, že přípravě věnovala čas, prostě pohoda, žádný stres, žádné výčitky z naší strany, žádné slzičky z dceřiny strany. Jen pro klid naší duše jsme podali odvolání s tím, že to stejně nemá cenu, že stejně byla daleko, daleko pod čarou a škola je fakt prestižní, takže aby si téměř 30 dětí rozmyslelo nástup, tomu jsme nevěřili.
Teď mi volali ze školy, že dceru berou!!! :? Nechápu to! A vůbec nevím, co dělat. Řekla jsem jim, že předběžně dcera nastoupí, ale že musím mluvit s manželem. Do večera se musíme rozhodnout. A vůbec nevím, co chtít. Co je pro ni nejlepší? Zůstat na základce, nebo jít na gympl? Je to chytrá holka, ale zase jedničky nemá úplně zadarmo. Je přátelská, ve třídě je ale lichá, protože jsou jí cizí dívčí žabomyší války, chce kamarádit se všemi, zatímco dvojice holek (když se ty dvě pohádají) ji nutí, aby si vybrala jen jednu z nich. ZŠ má kousek od domu, na gympl bychom dojížděli notný kus cesty, tj. museli bychom ráno vstávat dřív, což je pro ni, sovu, nepříjemné (rána zvládáme dost těžce). Na gymplu by se mohla posunout i jazykově (stav angličtiny na základkách mě dost štve, naše škola je fajn, ale anglicky za těch 9 let nenaučí, směřují k úrovni A2, víc ne). Možná by tam byl lepší kolektiv. Na druhou stranu je dost dětská, ještě ji nezajímají kluci, lakování nehtů, ..., na rozdíl od spolužaček. Je silný ročník, takže dostat se z devítky bude mnohem těžší. A fakt je to prestižní gympl. Sakra, sakra, sakra! :-Z Jak se rozhodnout? Co chtít? Co je pro naši holčičku nejlepší??? To bude šílený den! Budeme (všichni tři společně) rozhodovat o jejím životě! Je mi z toho úplně fyzicky špatně, z té obří zodpovědnosti. Když nenastoupí, nebudeme toho litovat? Když nastoupí, budeme to zvládat? (Netrváme na jedničkách, takže bude-li nosit trojky, nevadí, pokud uvidíme, že školu nefláká. Jde nám o snahu a věnovaný čas, ne o známky.) Jak se rozhodnout??? POMOC! Chci křišťálovou kouli!
:palma:
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Petulka82 » středa 23. květen 2018, 08:16
... a zvážili jste možnost, že, když dojde na lámání chleba, lze se z gymplu na základku vrátit? Vím, že to není moc populární řešení, ale možnost to je... kamarádky syn se vracel na základku, právě kvůli tomu, že na gymnáziu nezapadl, a ˇproběhlo to bez problémů...
Petulka82
Diskutérka
Diskutérka

2698 příspěvků
27. červen 2008
Karlovarsko
Příspěvekod Inkognito » středa 23. květen 2018, 08:31
Petulka82 píše:... a zvážili jste možnost, že, když dojde na lámání chleba, lze se z gymplu na základku vrátit? Vím, že to není moc populární řešení, ale možnost to je... kamarádky syn se vracel na základku, právě kvůli tomu, že na gymnáziu nezapadl, a ˇproběhlo to bez problémů...

To fakt jde??? :? Vůbec o této možnosti nevím! Díky! :erik: To by mohlo taky sehrát roli při rozhodování, že kdyby se tam dceři nelíbilo, nedařilo, vrátila by se na základku. Máš k tomu prosím nějaké bližší informace? Není ten návrat nějak příliš komplikovaný?
Toho, že by dcera nezapadla, se až tak moc nebojíme, spíš toho dojíždění a náročnosti školy, protože fakt není lehká. Dcera by šla do všeobecné třídy, ne do speciální (tj. těžší), ale i tak...
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Maggiemae » středa 23. květen 2018, 10:09
Ahoj Inko, ne že bych s tou situací měla zkušenost, ale děti normálně přestupují ze základky na základku, proč by nemohly z gymnázia na základku? Málokde je druhý stupeň nacpaný tak, aby se tam jedno dítě už nevešlo, zpravidla je situace spíš opačná.( Moje dcera mmch přestoupila naopak ze základky na gympl, když se v sekundě uvolnilo místo - gympl si to podmínil zkouškou, protože na dvě místa měli asi pět zájemců). A pokud je základka vaše spádová, tím spíš by neměla mít problém s návratem.
Maggiemae
Howgh
Howgh

5746 příspěvků
10. leden 2007
Praha
Příspěvekod Inkognito » středa 23. květen 2018, 10:18
Maggiemae píše:Ahoj Inko, ne že bych s tou situací měla zkušenost, ale děti normálně přestupují ze základky na základku, proč by nemohly z gymnázia na základku? Málokde je druhý stupeň nacpaný tak, aby se tam jedno dítě už nevešlo, zpravidla je situace spíš opačná.( Moje dcera mmch přestoupila naopak ze základky na gympl, když se v sekundě uvolnilo místo - gympl si to podmínil zkouškou, protože na dvě místa měli asi pět zájemců). A pokud je základka vaše spádová, tím spíš by neměla mít problém s návratem.

Meggiemae, díky za reakci. Ano, základka je naše spádová, a ano, volná místa ve třídě pořád mají (ne jedno, ale víc). Našla jsem na internetu nějakou právní poradnu, je to sice 8 let starý dotaz, ale psali tam, že návrat lze, pokud tedy dítě v daném ročníku nepropadlo, pak by muselo na základce opakovat ročník. Takže v tomto by snad nemusel být problém...

No, asi tím budu argumentovat. Ať dcera nastoupí, že si to vyzkouší, a kdyby to fakt nešlo, může se vrátit. Takto mi to přijde mnohem snesitelnější, mnohem méně definitivní a mnohem méně stresující... Teď jen, co na to všechno řekne dcera, až jí to odpoledne oznámím. Na gympl se jí nechtělo...

Šmankote, bylo to tak jednoduché, když jsme dostali rozhodnutí o nepřijetí, a teď tohle. :) Největší šok už ale naštěstí pomalounku odeznívá...

Díky!
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » středa 23. květen 2018, 10:20
Promiň za chybku v přezdívce, nemohu svůj příspěvek editovat...
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Romcaa » středa 23. květen 2018, 12:39
Ahoj Inko, tohle rozhodování je fakt těžký, náš páťák se taky dostal na gympl na odvolání (viz můj nadšený příspěvek hned nad Tvým prvním ;-) ). Ale mě utěšuje zase to, že tam nemusí být 8 let, že po čtvrtým ročníku může jít jinam. Tak nějak doufám, že malý gympl zvládne, doteď pořád samý jedničky bez jakýkoliv přípravy, školu má na háku, tak ho to minimálně trošku donutí se učit a já věřím, že na gymplu bude i fajn kolektiv, samý jedničky rozhodně nevyžaduju, mě stačí, když ho to bude bavit a nebude to vyloženě flákat, premiant třídy být fakt nemusí :) Sama pracuju ve školství a mám opravdu hodně kolegyň, jejichž děti na malým gymplu jsou, nebo byli a fakt nebyl nikdo, kdo by řekl, že by své dítě na malý gympl už nedal po své zkušenosti. Všichni si chválí velký posun dětí k lepšímu, děti jsou samostatnější, zodpovědnější, nasávají to dobré a pozitivní od ostatních. Takže my se moc těšíme, obava samozřejmě taky trošku zůstává, ale asi spíš z toho neznámého.
Přeji to správné rozhodnutí :erik:
Romcaa
Kecka
Kecka

1691 příspěvků
30. říjen 2006
Příspěvekod Inkognito » pátek 25. květen 2018, 08:46
Holky, ještě jednou děkuji za podporu a každou vaši větu. Doma jsme vše probrali. Dcera se bojí, že přijde o kamarádky, je to pro ni velká změna, poslední dva dny špatně spí, ale domluvili jsme se, že to aspoň zkusí a případně se vrátí na základku. Já tedy doufám a přeji si, že se jí na škole bude líbit. Uvidíme. Už jsme na gympl dali zápisák. Jen mě teď zamrzela reakce jedné babičky (druhá má radost) - vůbec se jí nelíbí, jak jsme se rozhodli, a to proto, že se bojí, že bychom po ní mohli chtít pomoct s vyzvednutím, hlídáním, ... Mrzí mě to o to víc, že ji o pomoc prosíme výjimečně, protože věčně vypomáhá na druhé straně a na nás má tudíž míň času. Proto taky ten argument nechápu. V podstatě řekla, že nechce, aby dcera šla na gympl, protože bychom po ní mohli chtít častější hlídání. A možná i kvůli druhému vnoučeti od oblíbenějšího dítěte - protože teď jakože máme papír, že je naše dítě "lepší". Přitom ona sama chtěla, aby její děti šly na 8letý gympl, a když se nedostaly, tak z toho bylo doma velké pozdvižení. Manžel říkal, jak strašně je zklamal, co se pak doma odehrávalo, ... :( A teď u vnoučat je to přesně naopak. Ach jo, není to jednoduché...
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » pondělí 28. květen 2018, 09:27
Inkognito píše:Holky, ještě jednou děkuji za podporu a každou vaši větu. Doma jsme vše probrali. Dcera se bojí, že přijde o kamarádky, je to pro ni velká změna, poslední dva dny špatně spí, ale domluvili jsme se, že to aspoň zkusí a případně se vrátí na základku. Já tedy doufám a přeji si, že se jí na škole bude líbit. Uvidíme. Už jsme na gympl dali zápisák. Jen mě teď zamrzela reakce jedné babičky (druhá má radost) - vůbec se jí nelíbí, jak jsme se rozhodli, a to proto, že se bojí, že bychom po ní mohli chtít pomoct s vyzvednutím, hlídáním, ... Mrzí mě to o to víc, že ji o pomoc prosíme výjimečně, protože věčně vypomáhá na druhé straně a na nás má tudíž míň času. Proto taky ten argument nechápu. V podstatě řekla, že nechce, aby dcera šla na gympl, protože bychom po ní mohli chtít častější hlídání. A možná i kvůli druhému vnoučeti od oblíbenějšího dítěte - protože teď jakože máme papír, že je naše dítě "lepší". Přitom ona sama chtěla, aby její děti šly na 8letý gympl, a když se nedostaly, tak z toho bylo doma velké pozdvižení. Manžel říkal, jak strašně je zklamal, co se pak doma odehrávalo, ... :( A teď u vnoučat je to přesně naopak. Ach jo, není to jednoduché...

Inko, chápu, že tě reakce babičky mrzí. Nicméně tě chci ujistit, že její slova nemají nic společného s tebou nebo tvojí rodinou. Babička nejspíš pouze touží po více času pro sebe a lekla se, že by o něj mohla přijít. Já se taky na své děti zlobím, že chodí v zimě málo oblečené ne (pouze) proto, že pak budou trpět při nemoci, ale (hlavně) kvůli tomu, že budu trpět s nimi i já, budu prožívat zoufalství z toho, že jim nedokážu pomoct, budu vytahovat (dle mého zbytečně) peníze z peněženky na léky, budu s dětmi složitě dohánět zameškanou látku... Ale neznamená to, že bych je měla málo ráda. Nebo - dovolím si tvrdit - že bych byla sobecká. Většina lidí toho má dnes nad hlavu a jsou rádi, že jsou rádi.

Ano, i mě by taková reakce babičky zamrzela, ale nedržela bych to v sobě dlouho a svoji nelibost bych neživila pozorností. Pokud by to šlo zařídit jinak, nežádala bych babičku o extra hlídání. Ale ne z pocitu uraženosti, nýbrž z úcty k jejímu času, energii a volbě.

Držím palce, ať se dceři na gymplu líbí a ať vše krásně zvládnete!
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » pondělí 28. květen 2018, 15:21
Ahoj,

Inko myslím, že keď sa dostala na odvolanie nemá čo stratiť. Brala by som všetkými desiatimi.Z babičky si nič nerob, asi sa naozaj len bojí že sa bude musieť viac starať...

Moje malé šikovné dievčatko taktiež robilo príjmačky na 8 ročné gymnázium. Spoolu s kamarátom a najlepšou kamoškou. Tí dvaja sa dostali, moja dcéra nie. Odvtedy je doma peklo. Znáša to zle, najhoršie je že aj ja. Pritom je veľmi šikovná a nadaná na jazyky, ibaže nezvláda stres. Odvolanie sme podali, skončila 10 pod čiarou, ale na samotnom gymnáziu vraveli, že šanca je malá, zapisujú sa všetci. Príjmajú len 26 detí. U nás na SKK práve v tomto roku obmedzili počet tried na 8 ročných gymnáziách. Takže kým minulý rok sa dostalo v BA kraji okolo tisíc detí, tento rok otvorili triedy len pre 500 z nich. Stršne ma mrzí že som netrvala na externom doučovaní, že som možno viac netlačila. Mohla tam byť. Teraz zostane na ZŠ a ktovie čo bude o tri roky... Naviac bez kamošky..
Inkognito Inkognito