ADV TOP
ADV LEFT

Porodnice Kladno

Podělte se o zkušenosti
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Evajsek » středa 16. duben 2008, 12:58

Ahojky, není tu, prosím, někdo, kdo rodil v poslední době na kladně :? ? už jsme se rozhodli, že porodíme tam, jen by mě zajímaly vaše zkušenosti...zatím podle přednášek, prohlídky porodního odd. a přístupu porod. asistentky jsme max. spokojeni ;) děkuju.E.[/b]
Evajsek
Pískle

3 příspěvků
15. duben 2008
Buštěhrad
Příspěvekod Ivca79 » středa 16. duben 2008, 13:07
Peťulka74 - myslím před 19-ti dny ;)
Ivča + D 09/09 + F 11/11 - H 08/13
Obchůdek na Fléru - Při objednávce mimo Flér -11% sleva :)
Ivca79
Kavárenská povalečka :-)

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Tumajda » středa 16. duben 2008, 13:15
Já před 2 lety a byla jsem spokojená !
Michaela - 8.4.2006
ObrázekObrázek
Kateřina - 26.7.1993
ObrázekObrázek
Tumajda
Žvatlalka
Žvatlalka

127 příspěvků
12. květen 2007
u Kladna
Příspěvekod Sonja » středa 16. duben 2008, 15:41
Tak já před 4,5 lety a před 3 měsíci, při porodu vždy maximálně spokojená, na šestinedělí po prvním porodu hrůza s ničím mi sestřičky neporadily jen byly dost nechutný, za to teď úplný opak, vůbec jsem se nemusela na nic ptát a oni samy od sebe poradily a pomáhaly. Pokaždé jsem měla nadstandard.

Poprvé mi rodil MUDr. Urbánek, teď MUDr. Brádková. Oba super, MUDr. Brádková má známá :D

Přeji rychlý porod ;)
Obrázek
Obrázek
Sonja
Žvatlalka
Žvatlalka

186 příspěvků
28. září 2006
Příspěvekod Petulka74 » středa 16. duben 2008, 16:19
Ahoj,
no já na Kladně rodila 3x, před 6 a 2 roky a teď.
Porodnice vždy v pohodě, doktoři i porodní asistentky suprové. Až teď naposled byl volný ten "alternativní" porodní box, rodila jsem jediná, ale bylo to úplně jedno, protože vanu jsem nevyužila, byla jsem jen ve sprše na míči.

Šestinedělí, no... Byla jsem vždy na běžném pokoji, pokaždé bylo docela narváno, a nejvíc mne tam deptaly ty společné sprchy :roll: Furt mokro a přišlo mi to takové málo hygienické ;) , asi bych doporučila nějaké zvláštní boty jen do sprchy (anebo nadstandard). Dětské sestřičky mi přišly lepší než ty gynekologické, ale žádný výraznější problém jsem tentokrát neměla (u prvních dvou mne zlobila od 3. dne šíleně nalitá prsa), takže si nemám na co stěžovat. K dětským, po 2. porodu mi vadilo, že když jsem se na něco zeptala dvou různých sestřiček, tak mi každý poradil trochu něco jiného, takže jsem si pak vybrala jen jednu a chodila se ptát jí. Určitě je lepší, když máš nějaký problém, si o pomoc říct než čekat, že si všimnou, paní na vedlejší posteli měla hrozně spavé dítě, takže se jí pomalu rozjelo mlíko, dítě hodně zhublo, a nějak se nenašla dobrá duše, která by se jí soustavně věnovala (třeba dohlížela na každé kojení a tak), takže z toho byla taky trochu vedle, ale nakonec se jim zadařilo a taky to zvládly (ale ta moje oblíbená dětská sestřička tam tentokrát nebyla, asi měla zrovna volný víkend a přišla až v pondělí). Když jsem něco potřebovala a byla se zeptat, tak jsem se nesetkala s neochotou, to zas ne.
Strava nic extra, ale dá se přežít. Já moc chuť k jídlu stejně neměla.

No, to je asi vše, co mě teď momentálně napadá.
Petulka74
Drbna
Drbna

4963 příspěvků
24. září 2006
Kladno
Příspěvekod Studanka » středa 16. duben 2008, 19:09
Rodila jsem tam loni a určitě bych hned při příjmu na porod chtěla na nadstandart. Porodníci byli fajn, bohužel jsem si řekla o nadtandart až po porodu, takže jsem tam byla jen 2 dny. Rodilo nás velmi mnoho a pokoje byly hodně nacpaný, ale sprchy, WC byly nejpalčivějším problémem - hygiena! Stejně tak péče sester. Pokud jsi na pokoji sama všechno vysvětlují jen tobě a všechno ti ukazují na tvém miminku a je tam ohromný rozdíl v přístupu.
Studanka
Pískle

49 příspěvků
15. duben 2008
kladno
Příspěvekod Evajsek » středa 16. duben 2008, 20:48
děkuju moc,my právě byli docela na vážkách,jestli nejet do prahy,ale pak nám to přišlo zbytečný,když máme kladno nejblíž...a brádková byla na jedný z přednášek a působila skvěle :) já bych nadstandart chtěla,nevím,jak mužík,ale jsou tam kromě jednoho obyč.pokoje po čtyřech...a to mi přijde pekelný...tak uvidíme,snad to klapne,mám pocit,že všechny těhule,který potkávám,budou rodit ve stejnej den jako já :roll: :D :D
Evajsek
Pískle

3 příspěvků
15. duben 2008
Buštěhrad
Příspěvekod Evajsek » neděle 06. červenec 2008, 11:49
Sonja píše:Tak já před 4,5 lety a před 3 měsíci, při porodu vždy maximálně spokojená, na šestinedělí po prvním porodu hrůza s ničím mi sestřičky neporadily jen byly dost nechutný, za to teď úplný opak, vůbec jsem se nemusela na nic ptát a oni samy od sebe poradily a pomáhaly. Pokaždé jsem měla nadstandard.

Poprvé mi rodil MUDr. Urbánek, teď MUDr. Brádková. Oba super, MUDr. Brádková má známá :D

Přeji rychlý porod ;)

Díky moc, už jsme s kačkou tejden doma, rodila mě Brádková s Ivou S. a byly fantastický... ;) byla jsem lehce hysterická :oops: a ony byly úžasný a trpělivý...fakt nádhera :erik: nadstandart jsem nakonec neměla,byl volnej dvoják a sestry na šestinedělí byly bezvadný a moc mi pomohly s kojením :) kladenskou porodku všem doporučuju...už proto,že tam není narváno a přístup všech je osobní a skoroindividuální...skvělej zážitek,opravdu.Tímto jim všem moc děkuju,pořád se dojímám při vzpomínce na porod a pobyt v jejich porodnici.Eva
ObrázekObrázekObrázek
Evajsek
Pískle

3 příspěvků
15. duben 2008
Buštěhrad
Příspěvekod Bohdas » sobota 06. prosinec 2008, 09:44
Já jsem v kladenské porodnici rodila v srpnu a musím říct,že nebýt perfektního přístupu porodních asistentek a dr. Brádkové a Svobodové,tak bych dopadla asi špatně. Dokonce mě přesunuli na alternativní box, byla jsme ve vaně a tu moc doporučuji,hlavně když máte ty křížové bolesti,které já jsem měla obrovské. Sprcha ani míč mi neulevily, tak jako ty největší vlny ve vaně. :D
Jinak taky doporučuji nadstandard, nedá se to srovnat s obyčejným pokojem, hlavně když chytíte chrápající maminku jako já. :( Sprchy jsou společné jen pro rodičky na těch nadstandardech, to samé platí pro WC.
Jídlo je teda opravdu nic moc, ale sestřičky hlavně ty dětské jsou moc příjemné a ochotné.
A ještě jednu věc: možná ten porod u mě proběhl tak dobře, i když byl velmi dlouhý a komplikovaný, protože jsem tam měla známou sestřičku. Kamarádka rodila po mě 10 dní, nechali ji v bolestech 24hodin, pak ji je utišili a pak jí znova porod vyvolávali. Nakonec musela rodit císařem. Celkem rodila skoro 2 dny. :(
Bohdas
Krafařka
Krafařka

613 příspěvků
05. prosinec 2008
mezi Kladnem a Slaným
Příspěvekod Dada.sil » středa 10. prosinec 2008, 01:39
Dekuju moc za informace! Me totiz sestrenice me na posledni chvili vydesila ze ta porodnice neni moc dobra, ale myslim ze spis ma na nekoho od tama pifku. Obesla jsem nekolik for a tady se mi libi, tak jsem si i zalozila ucet. Drzte mi palce, za 3 tydny uz jdu na to! D.
Dada.sil
Pískle

2 příspěvků
10. prosinec 2008
Příspěvekod Bohdas » středa 10. prosinec 2008, 08:27
Držím palce,ať to dobře a hlavně rychle dopadne. ;) Budete mít krásného Ježíška. :) Hlavně se nenechte odbýt a doporučuju hned po příchodu do nemocnice se nahlásit na nadstandard a pokud ho nedostaneš hned, tak se ptát sestřiček (těch gynekologických), jestli už je místo a dělat prosebné oči. :D Mě to zabralo a fakt se vyplatí si připlatit. Dej pak vědět,jak jsi byla spokojená a co se ti narodilo.
Bohdas
Krafařka
Krafařka

613 příspěvků
05. prosinec 2008
mezi Kladnem a Slaným
Příspěvekod Ivca79 » pondělí 15. srpen 2011, 12:44
Dovolím si oživit diskusi :oops:

Byla jsme se podívat na "předporodním kurzu" s prohlídkou porodnice. Přiznám se, že od téhle porodnice neočekávám žádné alternativní zázraky, takže mě neotrávil ani pan doktor hláškou že při přirozeném porodu umírá nevímkolikrát víc rodiček než u porodu v nemocnici a tak :roll: . Příjemně mě překvapilo, že bych si mohla vzít jako doprovod i dvě osoby (otce a dulu) a jediný problém je, že musím zaplatit za oba - OK.... Ale při prohlídce mi vyrazilo dech, že se v této porodnici ještě stále odnáší novorozenci (prý po těch 2 hodinách a cca na 6 hodin) na novorozenecké a matky na šestinedělí :?

Rodil tam někdo poslední dobou, oznámil, že nechce miminko odnést a nebyl to problém? Bylo mi doporučeno se zeptat na novorozeneckém, ale myslím, že když se zeptám, tak mi klidně řeknou že odnášet nebudou a pak se klidně můžu po porodu handrkovat, že :roll:

Taky mi bylo řečeno, že porodní plán není problém, tak naivně doufám, že ne.

Rozhodnutí ještě nejsme, Kladno beru jako nejbližší porodnici s tím, že tam nemusí být všechno podle mých představ

Doporučíte Dulu, která by byla ochotná jet do Kladna?
Ivca79

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Plenka » pondělí 15. srpen 2011, 14:32
Aho Ivčo! Rodila jsem skoro před 3 lety, to to utíká... ale mimino mi nenechali hned po porodu proto, že dokud nejsi po 2 hodinách po porodu postavena osprchována a uznána za "svéprávnou", nenechali ho samotné s rodičkou, nechali by ho pokud by tam nebyla další "zdravá" dospělá osoba. Ale hned po sprše, tedy cca po těch 2 hodinách, když jsem neomdlela a vypadala schopně, mi ho přinesli, takže jestli jsi to špatně nepochopila? Nebo že by to byla novinka? Porodní plán určitě problém nebude, akorát se ti na něj každej víš co viď :-) Hele, já tam šla, i když jsem tuto předpotopní hrůzu čekala, páč to bylo blízko a dál bych stejně nedojela :-) ale jestli chceš porod aspoň trošku dle svého přání, vem si s sebou někoho, kdo to za tebe vybojuje a asertivně prosadí věci typu mimino neodnášet, pusťte jí z toho monitoru, apod :-) asi 3 kontrakce před narozením Lukáška jsem žádala ať mně pustěj z monitoru zvracet a dostalo se mi odpovědi že to nelze, že to mám z toho že blbě dejchám, že to bych už měla vědět, když rodím podruhý a dostala jsem potupně buničinový ubrousek... naštěstí zrovna uběhlo kýžených 20 min monitoru, tak jsem se na zvracení vykašlala, při další kontrakci odmítla vylézt na kozu a při další neslušně porodila na ultrazvukovém lehátku :-) ale neboj, porodíš tak jako tak, i v Kladně!!!
Plenka
Diskutérka
Diskutérka

2674 příspěvků
18. červenec 2007
Praha / Řepy
Příspěvekod Dib » pondělí 15. srpen 2011, 14:39
ivčo, nechceš pozitivní reference na hořovice? můžu posloužit velice čerstvýma, dost nadšenýma zkušenostma :D
Obrázek matýsek (devět) a vojtíšek arnošt (tři)
Dib
Drbna
Drbna

4459 příspěvků
15. listopad 2006
tělem dobříš, srdcem valašsko
Příspěvekod Ivca79 » pondělí 15. srpen 2011, 14:59
Dib píše:ivčo, nechceš pozitivní reference na hořovice? můžu posloužit velice čerstvýma, dost nadšenýma zkušenostma :D

Klidně posluž ;)

Odnášení jsem pochopila dobře, protože jsem řekla, že mimino nechci popsat graciánkou a že se záměny nebojím, protože mi snad to dítě nikdo brát nebude a dostalo se mi odpovědi, že během těch 2 hodin na porodním sále se dítě na chvíli odnese k dětské dr. no a po těch dvou hodinách odjíždím já na šestinedělí a dítě na novorozenecké, kde je cca 6 hodin, dokud maminka není samostatná a odpočatá... že teda někdo už je schopný dřív, třeba za 4 hodiny, ale že jinak standartně na 6 hodin někde jinde :roll:

Po první zkušenosti mám pocit, že dojedu klidně na Moravu, ale nechtěla jsem být zas za prudiče, co musí mít něco extra (ségra bude opět rodit na Kladně)... ale asi budu :D
Ivca79

21487 příspěvků
05. prosinec 2006