ADV TOP
ADV LEFT

porodnice Královské Vinohrady

Podělte se o zkušenosti
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Miney777 » pondělí 16. leden 2012, 15:02
Rosnicko: děkuju za info - ale já si za 1. ani nechci nechat dělat císaře na přání :D , ani za 2. nechci platit soukromně primáře.. :)

Opravdu nikdo jiný není s novýma referencema?!? :roll: :-?
Miney777
Drbna
Drbna

4186 příspěvků
06. prosinec 2007
Praha10
Příspěvekod Slanka » pondělí 16. leden 2012, 15:12
Miney já jsem rodila ve Vinohradské porodnici v březnu 2009, no... jasně, někdo by mohl mít námitky na "zařízení" sálů, včetně předsálí, wc apod... ale za mě, já jsem tam byla spokojená (a to jsem byla prvním porodem namlsaná Vrchlabím!:-). Měla jsem tedy "svou" paní doktorku a tchýně pracuje ve Vinohradské... potažmo na gynekologii, ale nemyslím si, že bych měla nějakou protekci, či něco podobného... Měla jsem prostě štěstí, jak na doktory, sestřičky i na pečující sestry na šestinedělí... za sebe jsem se tam vážně cítila dobře.
Měla jsem tedy celou dobu nadstandart, tak jsem to "možná" snášela jinak, než kdybych byla na pokoji s dalšíma pěti maminkama a jejich maličkýma. Ale třeba taky ne:-)
Slanka*
Slanka
Krafařka
Krafařka

676 příspěvků
21. září 2006
Praha
Příspěvekod Zubejda » pondělí 09. červenec 2012, 21:00
Ahoj,

uplynul sice už další půlrok od obnovení diskuze, ale protože je zde většina odpovědí uvedena formulací "osobní zkušenost nemám", asi bych zde mohla napsat svoji zkušenost - třeba to ještě některá z Vás ocení.

Ve FNKV jsem rodila plánovaným SC pro polohu KP v neplánovaném termínu 9.8.2011 (porod se spontánně rozběhl dva dny před plánovaným termínem operace). Noc jsem strávila na posteli vedle porodních sálů, protože mi večer odtekla plodová voda a bylo potřeba mě sledovat - jestli vydržím do rána anebo se bude muset operovat ještě v noci. Nakonec jsem do rána vydržela, chodila mě kontrolovat sestra, která mi natáčela monitor a přes řev rodiček nabádala, ať se vyspím. :-)) Porodní sály na Vinohradech neskýtají moc soukromí, v podstatě se kolem těch postelí neustále "potloukají" jiné rodičky, které zrovna dostaly klystýr a musí chodit anebo prostě rozdýchávají porodní bolesti (nicméně celý porod přirozenou cestou jsem nezažila, tak nemůžu říct, jak se to vyvíjí). Přístup sester byl trochu stylem komunistické Nemocnice na kraji města - obracely oči v sloup nad jednou holčinou, co tam sténala, s tím, že porod teprve začíná a ona bude asi dost hysterka...

Nicméně, abych byla stručnější - budete-li ve FNKV rodit císařem, není se čeho obávat. Operace byla provedena mladou doktorkou pod dohledem zkušené šéfky oddělení, sice za přítomnosti hordy studentů medicíny, ale to mi v tu chvíli nevadilo. Otec nemůže být přítomen porodu císařským řezem, ale čeká na chodbě a miminko mu ukážou, když je nesou umýt, zvážit a změřit. K prsu mi malého po porodu bohužel nepřiložili. Naprosto vynikající byl přístup anestezioložky, která mi detailně vysvětlila, jak mi budou dávat anestezii (dala mi na vybranou mezi celkovou a částečnou), neustále nabízela, že odpoví na veškeré moje otázky a stejně jako její sestra (tedy zdravotní) na mě celou dobu operace mluvily a žertovaly. Po SC strávíte cca 2 dny na JIPce a dítě tam nosí na kojení, což je zpočátku spíš jen formalita. Sestřičky na JIP byly opět naprosto fantastické - neustále chodily, jestli něco nepotřebuji a opravdu obětavě člověku pomáhaly (třeba s první sprchou). Celou tu dobu jsem byla velmi spavá, dostávala jsem asi utišující léky kapačkou. Za ty dva dny jsem se ještě nerozkojila, takže to naštěstí nemohlo malému nijak ublížit...

Na běžném oddělení jsem pak tak nějak fungovala. Měla jsem zaplacený nadstandard, na kterém se mnou mohl být kdykoliv i manžel, takže to bylo super. Horší už byl přístup personálu. Když to zjednoduším - gynekologické sestry byly i tady bez vady, nabízely mi injekce proti bolesti, i když jsem se už cítila lépe, a vůbec o mě pečovaly. Se sestrami a doktory dětskými už to tak růžové nebylo - jako prvorodička jsem si nevěděla moc rady a žádné větší vysvětlení mi nikdo nedal - krom instruktáže, jak koupat a vážit před a po kojení a měřit teplotu. Když přišla doktorka ještě s mladým doktorem a houkla na mě, jak to, že malého nepřebaluju před každým kojením, připadala jsem si jako malá hlupačka ("Vám by se taky nelíbilo, kdybyste šla jíst a měla naděláno v kalhotách"). Nikdo mi nevysvětlil správnou techniku kojení (ukázali mi jednu polohu, "fotbalistu", kterou jsem prováděla špatně, a tím to skončilo - když jsem si řekla o instruktáž k ostatním polohám a pomoc, službu konající sestra mě odbyla s tím, že "fotbalista je nejlepší, ten vám vytáhne i zadní mlíko". Když už jsem kojila, prodělal prcek fototerapii, ze které se mi ho ani neobtěžovali přivézt na kojení a rvali do něj UM, ačkoliv jsem až do půlnoci čekala, kdy přijede. Na dětském nebyly jen samé hrůzy, byla tam jedna moc ochotná sestřička, která mě naučila odstříkávat a radila mi, jak předejít retencím, byla moc vstřícná, ale bohužel jsem na ni neměla moc štěstí, pak jedna milá mladinká sestřička a jedna příjemná paní doktorka, která nás nakonec i propouštěla domů. Bohužel jsem pak dost bojovala s ragádami a záněty prsu, to všechno kvůli tomu, že jsem neuměla kojit...

Můj celkový dojem tedy, i proto, že jsem byla pod vlivem hormonů a přístup na dětské části poporodního oddělení se mě tak velmi dotýkal, je ten, že už do Vinohrad nechci, nebudu-li muset (ačkoliv je to moje spádová nemocnice a byla jsem ráda, že ji mám u nosu). Není to tam k nepřežití, a kdybych už s miminkem uměla zacházet, asi bych vše viděla jinak. Jak říkám, gynekologická část bez problémů (i díky tomu, že jsem nebyla v kůži těch "hysterických" rodiček), ale pediatrická už tak slavná nebyla.

Takže tak. :) Pokud jdete rodit do Vinohrad, přeji Vám hodně štěstí a ať se Vám tam líbí víc než mě. :)
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Zubejda
Klábosilka
Klábosilka

587 příspěvků
07. březen 2011
Viničné Hory
Příspěvekod Fatin » úterý 17. červenec 2012, 11:38
Ahoj, tak já jsem na Vinohradech rodila loni v listopadu. Něco mě trochu mrzí, ale myslím, že porod v pohodě. Dá se domluvit, ale je potřeba se ptát a zjišťovat.
Hodně záleží na tom, na koho člověk narazí. To ale všude. Asi jsem nebyla tak úplně "normální" pacientka, můj doktor mi to domluvil s vedoucím lékařem. Myslím ale, že se to projevilo jen v tom, že jsem měla pokoj sama pro sebe a při příjmu mě vyšetřil vedoucí lékař.
Sestřičky na oddělení byly většinou fajn. Na dětském denní byly dobré, ale noční nic moc - jedna mě tak vystresla, že jsem si připadala jak totálně neschopná, nemožná. Doktoři na ženském dobré, ale na dětském nic moc.
Porodní sál moc soukromí neskýtá. Jak už někdo psal - jedna rodí a jiná se tam motá a pochoduje. Co bylo taky "vtipné" - celou dobu jsem říkala, že manžel bude při porodu u hlavy a dál ani krok. Hmmm, tak to byla má představa ve skutečnosti ho zavolali až k samotnému tlačení a přišel dveřma, které byly přesně naproti. Takže měl přímý výhled.
Bohužel jsem "vyfásla" dost ráznou PA. Já jsem si sama pro sebe vybrala takovou mladou hodnou, ale měla jsem smůlu. Na druhou stranu jsem měla to štěstí, že jsem ji skoro nestihla vnímat, protože to byla hrozná rychlost (od prasknutí vody po narození Verči 3 hodiny) a na vedlejším sále rodila jiná paní. Takže PA vždy jen přiběhla, nabídla míč, za něco mě sprdla a zase odběhla (nebyla špatná, jen hodně rázná). Takže jsem si v klídku porodila sama. Až na vytlačení rychle přeběhla doktorka (epi jsem nechtěla a měla jsem s ní domluveno, že když bude vše ok, tak nechají dotepat pupečník). Po porodu mi pomohli Verču přiložit. Šití trvalo hodinu, ale dr. byla celou dobu milá a povídala si se mnou.
Co mi ale vadilo byla zima - netěsní jim okna na porodním sále. Ale dá se to zvládnout.
Co bych udělala jinak? Jako nezkušená prvorodička jsem jim podepsala, že pokud Verča hodně ubude, tak můžou malou přikrmovat (vysvětlili mi, že se to většinou neděje). Dneska už bych to dopředu neudělala (stejně jim to vyblinkala).
A pak mě nenapadlo si Verču při každém "půjčení" přiložit. Takže jsem si ji vlastně přiložila ráno po porodu a pak až večer, když mi ji přinesli. I přesto jsem se nakonec rozkojila.
Jinak ukázali přebalování, koupání... Ale podle mého se málo věnovali kojení. Člověk se musí sám ptát a zjišťovat. Pokud vidí zájem, tak vysvětlí, ale musí tam být aktivita z naší strany.
A co hodnotím kladně, bylo bezplatné rehabilitační cvičení v těhotenství, kde jsem se i dost dozvěděla o porodu.
Fatin
Pískle

25 příspěvků
03. červen 2012
Příspěvekod krevetka » pátek 16. květen 2014, 16:01
Ahoj
já jsem tam za nic rodit nechtěla,protože jsem slyšela jen samé blbé info, bohužel nebo bohudík mi nic jiného nezbylo a všechno bylo fakt úplně super. Dotoři co se o mě starali před porodem v poradnách byli samí mladí a strašně slušní, vždycky se mi představili a všechno mi řekli co budou dělat a proč. U porodu jsem byla sama jen s porodní asistentkou, která se o mě starala jako o vlastní a doktor ten byl taky super. Rodila jsem své druhé dítě a tak mám srovnání, nešla bych už rodit jinam. :)
krevetka
Pískle

3 příspěvků
16. květen 2014