ADV TOP
ADV LEFT

Má někdo zkušenost s Vrchlabím?

Podělte se o zkušenosti
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Mandarinek » středa 04. říjen 2006, 11:02
Ahoj holky,
sice jsem teprve skoro na začátku, ale určitě bych chtěla rodit v klidu a v pohodě a užít si hezkej porod. To zatím podle indicií splňuje nejblíž k nám porodnice ve Vrchlabí. Chtěla bych rodit do vody, když to půjde a budeme v pořádku. Nemáte s Vrchlabskou porodnicí některá z vás zkušenosti? SIce to máme 70 kiláků, ale myslim, že bych si pak asi udělala měsíční prázdniny i s miláčkem někde poblíž, abysme to neměli tak daleko na převoz ....
Mandarinek
Howgh
Howgh

8232 příspěvků
25. září 2006
Příspěvekod Katm » středa 04. říjen 2006, 13:05
Ahoj,
já tam rodila 2x (z toho podruhé do vody), mám to 150 km. Pokaždé jsem byla moc spokojená. Doporučuji si do porodnice zavolat a objednat se na prohlídku porodnice, jsou hrozně milí a velmi ochotně odpovídají na všechny všetečné dotazy.
Jinak napiš, co konkrétně Tě zajímá, ráda Ti odpovím.
Katka
Obrázek
Obrázek
Katm
Žvatlalka
Žvatlalka

149 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Mandarinek » středa 04. říjen 2006, 14:18
Pro KatM:

Ahojky, děkuju moc za info, zajímá mě, jestli je pravda všechno to, co píšou na jejich stránkách - jako o fajn milým přístupu k rodičkám, k aromaterapii, ke světlu při porodu atakdále ....
A tys jela těch 150 km když jste zjistili že rodíte anebo jsi taky byla někde ubytovaná poblíž? Mám z toho docela vítr 8)
Mandarinek
Howgh
Howgh

8232 příspěvků
25. září 2006
Příspěvekod Mirkat » středa 04. říjen 2006, 14:20
Mandarinek - a odkud jsi?
Mirkat
Howgh
Howgh

5886 příspěvků
21. září 2006
Havlíčkův Brod
Příspěvekod Katm » středa 04. říjen 2006, 14:36
Mandarinku - já měla vždycky hrozně fajn porodní asistentku, která mi moc pomohla, lékaři přišli až k samotnému konci porodu a spíš jen přihlíželi a hlídali, kdyby něco. V obou případech jsem rodila na tzv. relaxačním pokoji, kde je k dispozici všechno od vany, přes postel, vak atd. až po kazeťák. Mohla jsem využít všechno podle svého přání. Na samotné porození dítka skutečně ztlumili osvětlení a nechali mi ho ještě s pupeční šňůrou v náručí .... Poté se přechází na sál, na klasickou kozu, kde se porodí placenta a případně šije. Miminko se ošetřuje vedle maminky a pak ho může mít v náručí.
Co se týče cesty, dcerka se narodila o 3 týdny dřív, tak jsme jeli rovnou (narodila se 8 hodin po příjmu) a u Honzy jsme taky jeli až na porod (porod 1,5 hodiny po příjmu). Cesta nám trvala cca 2,5 hodiny a osobně mi nijak nevadila.
Obrázek
Obrázek
Katm
Žvatlalka
Žvatlalka

149 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Mandarinek » středa 04. říjen 2006, 14:42
Pro MirkuT:

Já jsem z Liberce, a Ty? :)
Mandarinek
Howgh
Howgh

8232 příspěvků
25. září 2006
Příspěvekod Mandarinek » středa 04. říjen 2006, 14:44
Pro KatM:

Děkuju. Mně zatím připadá asistentka zbytečná, ale jak říkám, jsme na začátku, možná ještě změním názor.... hlavně nechci nikam na pětilůžák kde to bude smrdět dezinfekcí a sestry mi budou brát mimčo abych si odpočinula .... chtěla bych to mít podle sebe, tak jak to bude vyhovovat nám .....
Mandarinek
Howgh
Howgh

8232 příspěvků
25. září 2006
Příspěvekod Katm » středa 04. říjen 2006, 14:59
Mandarinku - porodní asistentkou jsem myslela zaměstnankyni porodnice (tj. sestru), nikoliv soukromý doprovod.
Obrázek
Obrázek
Katm
Žvatlalka
Žvatlalka

149 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Nanka » neděle 08. říjen 2006, 08:06
Ahoj,

já tu "soukromou porodní asistentku" (=dulu) měla a nemůžu si to vynachválit. U mě hlavním důvodem bylo to, že manžel se porodu účastnit nechtěl.

Jo, ale nebylo to ve Vrchlabí. Tam rodila kamarádka. Spokojenost. Jen nestihla mytí miminka, tak jí ho namydlili. (Ale to je fakt detail.)

Pohodové těhu a pohodový porod!

Nanka
Nanka
Krafařka
Krafařka

836 příspěvků
25. září 2006
Příspěvekod Mostule » středa 18. říjen 2006, 08:45
Tak já se taky hlásím ke spokojeným vrchlabským rodičkám. Rodila jsem do vany - bez nástřihu (šitá jsem byla-vevnitř-ale to se brzo zahojilo).
Byli jsme na pokoji i s manželem, takže mi s malou od začátku pomáhal a určo to mělo dobrej vliv i na jejich vztah. S přístupem dr. i sestřiček jsme byli moc spokojení - žádnej stres a tlačení na pilu.

Nanka, nevím jak to měla tvá kámoška, ale Lucku po porodu nekoupali(jen jí odrolili ten mázek). Koupali jsme ji až 2.den. Ato se s náma sestra domluvila, kdy se to hodí, abysme u toho byli oba (jako i taťka).

Btw. jsem od Brna a do Vrchlabí jsem jela už s rozjetým porodem :D
- tudíž myslím, že 70km - žádnej problém :wink: :)
Ale někdo to řeší tak, že se kolo termínu poblíž ubytuje.
První noc neměli volnej nadstandard, takže manžel se ubytoval v jednom příjemným penzionu (150,-/noc 8O ).
(nechci dělat reklamu, ale... adypa@tschakert.cz , tel. 602 367 478 :) )
Obrázek
Obrázek
Mostule
Pískle

88 příspěvků
25. září 2006
Brněnsko
Příspěvekod Dajana » pátek 27. říjen 2006, 21:24
ahojky,

a já myslela jaký jsem blázínek když tam chci taky ;-))

Chystám se tam jet 2,5 hodiny - jsem z Děčína ;-))) a prostě do toho chci jít - pokud to bude jen trochu možné. Plán je takový, že se kolem termínu ubytujeme někde poblíž a pak už jen přejedeme pár kilásků ;-)) Musím se domluvit s pupíkem :-))

Mě by zajímalo, zda je nutné se tam nějak "evidovat" dopředu a jak dlouho dopředu a zda tam můžu prodělat i předporodní kurz a co je placené a kolik to stojí a co je zdarma ;-)) nebo tohle všechno lze najít na jejich webu??? A také kolik tam mají těch nadstandartů a když není volný tak se rodí kde a jak????

Předem díky za odpovědi ;-)
Obrázek
Obrázek
Dajana
Diskutérka
Diskutérka

2845 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Faninka » pátek 27. říjen 2006, 22:28
DaJano, mě zajímá to samé, tak prosím mamči o odpovědi. Jinak co já vím o Vrchlabí - chtěla jsem tam rodit našeho miláčka a bohužel zvítězily pochybnosti, pohodlí, prostě čistá racionalita - udělala jsem obrovskou chybu, že jsem tam nakonec nejela. Měla jsem strach, že to tam nestihneme a jak se pojede s rozběhnutým porodem, bydlíme v Šumperku a je to do Vrchlabí min. 3 hod. autem dosti náročnou trasou. Nakonec jsem rodila v Špk a moc lituji. Ale při druhém porodu (který doufám bude právě ve Vrchlabí, jinak si to neumím představit) už chci být ve vrchlabské porodnici. Když jsem si tam tehdy volala, tak mi říkali, že by bylo dobré chodit na ty jejich předpor. kurzy, ale pokud jsem zdaleka, tak stačila jedna návštěva. Chtěli kompletní zdrav. dokumentaci a prohlídku, po telefonu se zdáli být velmi ochotní. Jinak najdeš skoro vše na jejich webu a po telefonu se domluvíš. Přeji ti, aby sis porod užila a bylo vše OK.
ObrázekObrázek
Faninka
Pískle

57 příspěvků
22. říjen 2006
Příspěvekod Zebra » čtvrtek 08. únor 2007, 11:36
Ahoj všem,
rodila některá z Vás v Jičíně?
Předem díky za odpověď.
Zebra
Žvatlalka
Žvatlalka

238 příspěvků
08. leden 2007
Příspěvekod Katkan » čtvrtek 08. únor 2007, 11:40
Zebra píše:Ahoj všem,
rodila některá z Vás v Jičíně?
Předem díky za odpověď.

Ahojky,

rodila jsem tam 2x a spokojenost. Co Tě zajímá?

Katka
ObrázekObrázek
Katkan
Klábosilka
Klábosilka

450 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Zebra » čtvrtek 08. únor 2007, 12:01
Ahoj Katko,
dík za rychlé ozvání. Budu rodit poprvé, tak jsem z toho celá vedle a zajímá mně toho fůra. Nejvíc ale:
1. Jak se personál chová? Jsou, vstřícní, ochotní, příjemní....?
2. Jsou možné i jiné způsoby porodu než klasicky ( třeba do vody, ve dřepu apod) ?
3. Jestli nedělají zbytečné nástřihy hráze jen z vlastní pohodlnosti jako v mnoha porodnicích....?
Kdyby mně ještě něco napadlo, můžu tě otravovat?
Moc děkuju
Zebra
Žvatlalka
Žvatlalka

238 příspěvků
08. leden 2007