ADV TOP
ADV LEFT

Má někdo zkušenost s Vrchlabím?

Podělte se o zkušenosti
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Amazonka01 » úterý 08. březen 2011, 09:59
Terezav píše:No ono to opravdu nebylo jen o té komunikaci, ale to už bych tu musela napsat popis porodu. Nemyslím, že bych tam jela s nějakou představou. Snad jen, že mě nebude nikdo manipulovat do toho co nechci, ale s tím pocitem jsem nerodila.

JJ, jasně. Nevyjadřuju se k porodu, jen k té noze nahoru :)
Amazonka01
Moderátor - Přirozený porod

18926 příspěvků
22. září 2006
Kérkonoše :)
Příspěvekod Madleska01 » středa 09. březen 2011, 20:36
Díky Terezo! Ještě to promyslím a proberu s pí. Menčlovou. Snad nebudu muset trávit noc s nohou za uchem :roll:
Madleska01
Klábosilka
Klábosilka

515 příspěvků
30. září 2010
Příspěvekod Madleska01 » středa 09. březen 2011, 20:42
A ještě další věc - zajímá i Wiwi - pokud jste tam bydlely - pak kde? Máte nějaký tip?
Já bych teda přímo specificky ráda něco úplně vedle nemocnice, kde by pak bydlela moje máma s dcerkou, aby to měly holky za mnou co nejblíž...Před porodem bych snad měla být v soukromí, ale ve Špidlu, což pak na návštěvy bez auta už není...
Ale tak vůbec tipy, kde jste kdo bydlel, pokud...díky
Madleska01
Klábosilka
Klábosilka

515 příspěvků
30. září 2010
Příspěvekod Bludicka » sobota 12. březen 2011, 13:25
Ha, tak já rodila s Janou ve Vrchlabí v únoru 2010 a na bok s nohou nahoru mě to ve vaně otočilo na pár kontrací samo od sebe těsně předtím, než mě to vyhnalo kleknout si venku na žíněnku a vytlačit mimino a nebolelo to vůbec, pocit při kontrakci byl dost stejný jako v poloze předtím. Citace z porodního deníčku: "Charakter kontrakcí se symbolicky zrovna u téhle skladby výrazně mění a chci okamžitě Janu. Taky přestávám zcela vnímat hudbu a najednou začínám být kontaktní a po muži požaduju silné hlazení po hlavě (teda spíš to připomíná důkladné drbání psa za uchem) a ten se strašně diví z čeho, že jsem tak spocená. Ještě pár kontrakcí a pak mě jedna nutí okamžitě do polohy na bok, Janě dávám na podržení nohu (evidentně je na tenhle manévr zvyklá, protože ani nemusím mluvit) a po muži požaduju ještě intenzivnější drbání za uchem, protože to bere takovej spád, že skoro propadám panice."
Zas mě ale poprvé v životě bolela hodně 2 doba porodní. U prvorozené a druhorozeného v porodce na koze a s oxytocinem v kapačce mě stejná poloha bolela strašně. U třetirozené , kde jsem si většinu porodu v 1. době a celou druhou odpracovala v kleku k lehu na boku s nohou nahoře nedošlo vůbec ani z mé potřeby ani na radu asistentky. Z toho plyne, že pokaždý to může být úplně jinak :D :D :D
Bludicka
Drbna
Drbna

4241 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Wiwi » neděle 13. březen 2011, 08:09
Miss, a to by mě zajímalo, a jak to ta PA pozná, že musíš mít nohu nahoře? Pohmatem přes břicho?
Bludi, to je dobré, že tys to poznala sama:-)
ObrázekObrázek
Obrázek
Wiwi
Krafařka
Krafařka

650 příspěvků
13. září 2009
Příspěvekod Amazonka01 » neděle 13. březen 2011, 08:22
Poznat to je při vnitřním vyšetření, šev na lebce miminka je ve špatném postavení.
Amazonka01

18926 příspěvků
22. září 2006
Kérkonoše :)
Příspěvekod Madleska01 » neděle 13. březen 2011, 09:15
Bludičko a paní Dvořákovou znáš?
Madleska01
Klábosilka
Klábosilka

515 příspěvků
30. září 2010
Příspěvekod Bludicka » neděle 13. březen 2011, 22:34
neznám, já měla jako náhradu kdyby jana nemohla olgu r.
Bludicka
Drbna
Drbna

4241 příspěvků
21. září 2006