ADV TOP
ADV LEFT

Má někdo zkušenost s Vrchlabím?

Podělte se o zkušenosti
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Mamina » pátek 09. únor 2007, 08:26
Mandarinek píše:Pro KatM:

Děkuju. Mně zatím připadá asistentka zbytečná, ale jak říkám, jsme na začátku, možná ještě změním názor.... hlavně nechci nikam na pětilůžák kde to bude smrdět dezinfekcí a sestry mi budou brát mimčo abych si odpočinula .... chtěla bych to mít podle sebe, tak jak to bude vyhovovat nám .....

Přeji Ti, aby Ti to všechno dobře vyšlo, ať už se rozhodneš pro Vrchlabí nebo jinak.Musela jsem se jen trochu usmát tvému přání aby ti sestry nebrali miminko aby sis odpočinula. Já rodila před 2roky v Litomyšli- vše dopadlo jinak než jsem chtěla - vše o dost hůř- nebudu tě děsit.Jen jsem chtěla říci: 15hod 1doba porodní - to člověku fyzicky dá zabrat, porod vlastně přes noc, ráno po porodu místo spaní návštěva lékařů u ostatních mamin, pak telefony ostatních mamin, pak klid - ale syn nespal a břečel( to bylo vlastně až druhou noc, první noc si ho milostivě nechali a nosili na kojení, ale já měla velké krevní ztráty a místo spaní docela slušně kolabovala), oběd, odpoledne návštěvy ostatních mamin, večer a v noci syn nespal a takto 5x za sebou. 4 den jsem ve 3 v noci šla za sestrou proč pořád brečí a ať mě dá alespoň samotnou na pokoj, že kvůli mě nespí další 2 maminky a 2 děti- no nehrozilo NIC. Prosila jsem po 54 dnech primáře, že doma mě alespoň vystřídal manžel. Roaming je super věc, když rodíš 3 hodiny, v noci kojíš po 3hodinách a můžeš si schrupnout přes den.No uvidíš sama.Přišla jsem domů, nakojila, silou vůle došla do postele a spala a kojila a spala a kojila... no děs běs.
Mamina
Kecka
Kecka

1517 příspěvků
31. leden 2007
Příspěvekod Madleska01 » pondělí 07. březen 2011, 16:32
Holky, kdo jste byly ve Vrchlabí teď nějak nedávno - ptám se hlavně na personál na PA. Mám domluvenou svou PA Janu Menčlovou, která má prý smlouvu a mohla by mě tam i sama odrodit. Zná mě, sleduje v těhotenství. Ale pokud zrovna nebude moct - má nas kolem termínu asi 4 holky, tak nevím, zda má smysl, aby za sebe poslala PA jinou - kterou neznám, v životě jsem neviděla, a nebo jestli se mám na to vyordnout a v tom případě prostě rodit "jen" s tamními asistentkami!?! Pomoc?
ObrázekObrázek
Obrázek Obrázek
Madleska01
Klábosilka
Klábosilka

515 příspěvků
30. září 2010
Příspěvekod Wiwi » pondělí 07. březen 2011, 17:50
Madlesko, neporadím, jen hlásím, že jsem na tom úplně stejně, jen si nějak v rámci jiných starostí nepřipouštím, že by paní Menčlová zrovna neměla čas:roll: Můžu se zeptat, kdy máš termín? Já jsem byla ve Vrchlabí jen na jedné návštěvě a místní PA mi připadaly fajn, ale rozhodně bych měla radši s sebou tu svou, která mě zná a zná má přání, tedy p. Menčlová... a myslíš, že ta "náhradní" PA má taky s Vrchlabím smlouvu a mohla by vést porod?
ObrázekObrázek
Obrázek
Wiwi
Krafařka
Krafařka

650 příspěvků
13. září 2009
Příspěvekod Madleska01 » pondělí 07. březen 2011, 18:01
Mám termín 5.4. podle UTZ, 3.4. podle MS, to bych tam ráda už jela na čekací dovču! Náhradní je pí. Dvořáková, ale jestli má smlouvu to nevím...taky jsem byla ve Vrchlabí na tu první vstupní prohlídku, nebo spíš pohovor. Paní Menčlová by ještě měla dorazit k nám, tak se na pí. Dvořákovou hodlám zeptat, jestli mě může odrodit taky sama, ale tak nějak nevím. Ty tamní PA mi přišly právě v pohodě, takže rozdíl mezi tamní cizí a náhradou za paní Menčlovou mi práv trochu připadá jako prašť jako uhoď. Co tvůj termín?
ObrázekObrázek
Obrázek Obrázek
Madleska01
Klábosilka
Klábosilka

515 příspěvků
30. září 2010
Příspěvekod Wiwi » pondělí 07. březen 2011, 20:21
já mám TP 28.3. a chystám se tam na dovču od 24.3. Třeba se nakonec potkáme v porodnici. Nebo nás p. Menčlová odrodí postupně a ušetří si jednu cestu:-)

Je to zvláštní, mně říkala, že můj termín je v poho a že tam celkem nikoho jiného nemá. A teď se dozvídám o min. třech dalších maminkách. No kdyby neměla čas, tak bych si tam jinou PA z Prahy netahala a vydala se do rukou místním.

Pak mám druhou variantu - Podolí, pokud bych nestihla dojet do Vrch. Tam už bych náhradní PA brala.

Tak si držme palce, ať to dobře dopadne:-)
Wiwi
Krafařka
Krafařka

650 příspěvků
13. září 2009
Příspěvekod Madleska01 » pondělí 07. březen 2011, 20:34
Wiwi my máme všechny termíny začátek dubna. Tak tebe nepočítala :-)) Tak to budu teda čekat na zprávy, nejradši bych, kdyby jsem ti třeba pak mohla zavolat...Já si teda fandím, že donosím do termínu a dál, první prcek byl 4+6, tak se člověk nevyhne tomu, aby nad tím nepřemýšlel podobně.
Já teda v Praze variantu nemám, z nouze jsem se registrovala do Motola, kam teda nechci, říkala jsem si, že jen v případě časných komplikací, ale jinak nee, Navíc tam v těch mých termínech mají stejně odstávku porodního sálu, tak já bych to musela stihnout alespoň někam :-)
Kde si rodila první? Můžu ti poslat sz číslo mobilu, kdybys porodila ve Vrchlabí přede mnou, abys mi teda dala vědět a já bych si pak zavolala o aktuální info?
Madleska01
Klábosilka
Klábosilka

515 příspěvků
30. září 2010
Příspěvekod Betula » pondělí 07. březen 2011, 22:04
Rodila jsem ve Vrchlabí s místními asistentkami v květnu 2009 a nemůžu si stěžovat. Druhá tam dokonce zůstala i po své směně, tak jsem tam měla 2, takové mladé jedna se jamenovala Lenka a druhá Vlaďka.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Betula
Kecka
Kecka

1617 příspěvků
29. září 2006
ČR
Příspěvekod Madleska01 » pondělí 07. březen 2011, 22:15
Betulo a pojedeš zase? do ničeho tě nenutily? nechaly to prostě "běžet"? a nebydlelas tam někde před porodem? že bys měla nějaký tip na ubytování co nejblíž porodnici?
Madleska01
Klábosilka
Klábosilka

515 příspěvků
30. září 2010
Příspěvekod Terezav » úterý 08. březen 2011, 07:40
Ahoj, já jsem rodila ve Vrchlabí 04/2010 a dnes už bych tam bez své PA nejela :( Měla jsem celou noc takovou starší paní, s kterou jsme si nesedly. Ráno přišla již zmiňovaná Lenka a s tou to bylo všechno skvělé, ale přišla bohužel jen na konec, rodila jsem v 8 ráno. Je to lidech, tak jak všude.
Terezav
Klábosilka
Klábosilka

564 příspěvků
20. srpen 2007
Příspěvekod Madleska01 » úterý 08. březen 2011, 08:04
Děkuju Terezo - a můžu se zeptat, proč jste si nesedly? Nutila tě do něčeho nebo tak, nebo ti prostě byla nesympatická?
Já tu druhou PA taky neznám, tak právě nevím, třeba mi taky nesedne a ještě si jí tam dovézt a zjistit, že to není ono, to mě dost děsí...
Madleska01
Klábosilka
Klábosilka

515 příspěvků
30. září 2010
Příspěvekod Terezav » úterý 08. březen 2011, 08:14
Nutila mě ležet ne boku s nohou nahoře a nereagovala na některá moje přání. Když jsem na ní už neměla sílu reagovat a vysvětlovat jí, že tohle takhle nejde a nechci, tak řekla manželovi, že jí vůbec neposlouchám :? . No a když jsem už byla na pokraji sil a křičela, že chci epidurál :oops: , tak se zdejchla a hodinu se neukázala. Pak se přišla jen rozloučit a nastoupila Lenka Volovská - mladá, empatická, zapálená do přirozených porodů :erik: .
Terezav
Klábosilka
Klábosilka

564 příspěvků
20. srpen 2007
Příspěvekod Amazonka01 » úterý 08. březen 2011, 08:42
Terezav píše:Nutila mě ležet ne boku s nohou nahoře a nereagovala na některá moje přání. Když jsem na ní už neměla sílu reagovat a vysvětlovat jí, že tohle takhle nejde a nechci, tak řekla manželovi, že jí vůbec neposlouchám :? .

Je určitě velká chyba PA, že tak mizerně komunikovala a nezvládla vysvětlovat, ale poloha na boku s nohou hore není zlovůle PA, ale pomáhá k dorotování miminka. Kur@vsky to bolí, ale vážně je to potřeba. A to i při přirozeném porodu.
Amazonka01
Moderátor - Přirozený porod

18926 příspěvků
22. září 2006
Kérkonoše :)
Příspěvekod Terezav » úterý 08. březen 2011, 08:55
Já to nebrala jako její zlovůli a snažila jsem se. Vale myslím, že celou noc to nebylo potřeba. Nejdřív mi říkala, že musím ležet s nohou nahoře, když jsem chtěla chodit a když jsem si zase chtěla lehnout, tak mi říkala, že musím chodit. Jela jsem tam,a bych se mohla soustředit na své tělo (které i mělo chvíle, kdy chtělo ležet s nohou nahoře) a místo toho jsem se soustředila na plnění přání PA :( . Z porodu jsem pak ještě dlouho měla trauma.
Terezav
Klábosilka
Klábosilka

564 příspěvků
20. srpen 2007
Příspěvekod Amazonka01 » úterý 08. březen 2011, 09:13
Terezav píše:Já to nebrala jako její zlovůli a snažila jsem se. Vale myslím, že celou noc to nebylo potřeba. Nejdřív mi říkala, že musím ležet s nohou nahoře, když jsem chtěla chodit a když jsem si zase chtěla lehnout, tak mi říkala, že musím chodit. Jela jsem tam,a bych se mohla soustředit na své tělo (které i mělo chvíle, kdy chtělo ležet s nohou nahoře) a místo toho jsem se soustředila na plnění přání PA :( . Z porodu jsem pak ještě dlouho měla trauma.

JJ, jasně. A přesně chápu jak ti to muselo vadit, navíc, pokud jsi tam jela s nějakou představou. Přesto si myslím, že prvotní byl problém v komunikaci (že PA nedokázala vysvětlit proč v tu danou chvíli máš to, nebo ono dělat), ne v tom, že ti PA diktovala, jak máš rodit, jen proto, že chtěla.

I u porodu doma, pokud PA zjistí vadnou rotaci dítěte, polohuješ podle jejích pokynů tak dlouho, dokud to není v pořádku. Proto tam taky je. Rozdíl je v tom, že jí věříš (protože jsi s ní v kontaktu už před porodem, a taky jsi si jí sama vybrala), a že ti to klidně a v pohodě vysvětlí.

Ale to, že máš z porodu trauma díky někomu, který ti neuměl vysvětlit (a nebo nechtěl, ještě hůře) to, co ti radí a čím tě vlastně omezuje, je opravdu neodpustitelné a chápu, že budeš uvažovat o vlastní PA i ve Vrchlabí.
Amazonka01

18926 příspěvků
22. září 2006
Kérkonoše :)
Příspěvekod Terezav » úterý 08. březen 2011, 09:39
No ono to opravdu nebylo jen o té komunikaci, ale to už bych tu musela napsat popis porodu. Nemyslím, že bych tam jela s nějakou představou. Snad jen, že mě nebude nikdo manipulovat do toho co nechci, ale s tím pocitem jsem nerodila. Nebyla jsem prvorodička a o porodech mám načteno (kromě Amazonky :) i spustu článků, knih, kurzy atd. Zpětně jsem svůj porod konzultovala se dvěma zkušenými dulami a i ty se divily, ale obě mi sdělily, že Vrchlabí už není co bývalo, ještě než jsem začala vyprávět. Tož tak. I přesto všechno bych tam jela rodit znovu, ale se svojí dulou nebo PA. Přece jen jediná porodnice v dosahu, kde se dá rodit úplně přirozeně a navíc ten přístup k maminkám a miminkům je úžasný.
Terezav
Klábosilka
Klábosilka

564 příspěvků
20. srpen 2007