ADV TOP
ADV LEFT

Porodnice Jablonec nad Nisou

Podělte se o zkušenosti
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Tuntik » čtvrtek 20. leden 2011, 19:35
Prosím pojďte si povídat o porodnici v Jablonci nad Nisou - o všem co se tam děje.

Dneska jsem se dozvěděla,že mi v Turnově zavírají porodnici,takže musím rodit jinde. Ráda bych se dozvěděla co si myslíte o porodnici v Jablonci nad Nisou.

Velice ráda Vás tady uvidím.
Tuntik
Treperenda
Treperenda

1165 příspěvků
24. listopad 2010
Příspěvekod Mandarinek » čtvrtek 20. leden 2011, 20:58
Tuntiku, a co tě konkrétně zajímá? Já jsem tam byla moc spokojená při obou svých porodech ;)
Mandarinek
Howgh
Howgh

8232 příspěvků
25. září 2006
Příspěvekod Alien » čtvrtek 20. leden 2011, 21:03
Ahoj holky, v Turnově se opravdu porodnice zavírá, od 1.3. Jabloneckou nemocnici si všechny moje kamarádky nemůžou vynachválit (já teda rodila v Turnově, tak osobní zkušenost nemám). Akorát tam bývá hrozně moc natřískáno a když teď zavřou tu turnovskou, bude to asi trochu maso. Ale to je asi se vším. Já nedávno ležela v Jablonci na dětským a některý děti ležely na chodbě, prostě nebylo místo. Fakt úděs.
Alien
Treperenda
Treperenda

1272 příspěvků
29. leden 2010
Příspěvekod Tuntik » čtvrtek 20. leden 2011, 21:29
Mandarinek píše:Tuntiku, a co tě konkrétně zajímá? Já jsem tam byla moc spokojená při obou svých porodech ;)

Tak nějak všechno. Chování dr atd.
Tuntik
Treperenda
Treperenda

1165 příspěvků
24. listopad 2010
Příspěvekod Tuntik » čtvrtek 20. leden 2011, 21:31
Alien píše:Ahoj holky, v Turnově se opravdu porodnice zavírá, od 1.3. Jabloneckou nemocnici si všechny moje kamarádky nemůžou vynachválit (já teda rodila v Turnově, tak osobní zkušenost nemám). Akorát tam bývá hrozně moc natřískáno a když teď zavřou tu turnovskou, bude to asi trochu maso. Ale to je asi se vším. Já nedávno ležela v Jablonci na dětským a některý děti ležely na chodbě, prostě nebylo místo. Fakt úděs.

Ten Turnov mě fakt štve. Já tam rodila malou. A teď holt nemůžu.
Tuntik
Treperenda
Treperenda

1165 příspěvků
24. listopad 2010
Příspěvekod Mandarinek » pátek 21. leden 2011, 07:06
NO jo, dobře, Turnov tě štve, ale asi se nedá nic dělat, jestli je to ověřená zpráva.. je ho škoda, vim, že si to tam ženský hodně chválily...

Já jsem z Liberce, pro Jablonec jsem se rozhodla proto, že jsem chtěla porod mít co nejpřirozenější, což jsem věděla, že tam tu možnost mít budu, navíc jsem se tam byla podívat a moc se mi líbil přístup sestřiček, ta milost, vstřícnost. Ke konci těhotenství jsem se ještě ke všemu domluvila se svou gynekoložkou, že pokud bude mít volno, odrodí mně. Takže jsem věděla, že dělám dobře. Vlastně jsem o tom ani nezapochybovala. Porod sice nebyl tak krásnej, jak jsem si představovala, malá se začala dusit. Ale jinak nemůžu říct křivýho slova. Od přijetí až do vykopnutí z porodnice. Všichni milí, příjemný, porodní plán absolutně respektovali, jen mě přijímající MUDr upozornila na pár věcí, které ona by udělala jinak... Na sále neměli problém s aromaterapií, hudbou.... Nechali mě na mou žádost být a chodily jen kontrolovat v intervalech (byly dostatečné, ale nakonec jsem stejně chtěla mít úplný klid, takže jsem je poprosila aby už nechodili a volal je potom až manžel až když jsem cítila že jdeme do finále).

Druhej porod byl super, tentokrát moje gynekoložka přijet nemohla ale nakonec jsme to zvládli velmi dobře i s doktory přímo z porodnice. MUDr. co mě rodila se sice nesmála a nebyla samej šprým, ale rodila výborně a já jsem se cítila naprosto v bezpečí od prvního okamžiku kdy mě vyšetřovala. Porod byl nádhernej a ona skvělá, nikdy ji to nezapomenu.

Poporodní péče byla po obou porodech naprosto skvělá. Všichni moc milí, hodní, tolerantní, naslouchající .... neměli problém prostě s ničím :erik: dokonce u druhýho porodu kdy jsem si přála mít na miminko ty 4 dny klid a žádala jsem nadstandard, kterej ale bohužel nebyl volnej - mi po dobu kdy neměli úplně plno nechali pokoj jen pro mě a umísťovali ostatní rodičky na ostatní pokoje, spolubydlící jsem dostala až v den odchodu a krásně jsem si to užila .... nadstandard jsem si zaplatila, ale stálo mi to za to... dokonce sestřičky byly tak hodný, že za mnou téměř vůbec nelezly :D :D

No, takže já jsem šťastná, že jsem mohla porodit právě v Jablonci, byla jsem opravdu moc spoky ;)
Mandarinek
Howgh
Howgh

8232 příspěvků
25. září 2006
Příspěvekod Culinka » pátek 21. leden 2011, 15:51
Já jsem taky rodila v Jablonci a byla jsem spokojená. Ale protože jsem z JBC a mám kolem sebe dost lidí, kteří tam také rodili(i jednu kamarádku PA), vím, že i tam některé věci váznou.
Obecně asi pro ty, kdo rodí bez větších problémů, mimi je zdravé a kojení jde, je to tam super, já to tak měla, tak jsem byla spokojená.
Nabízejí mnoho možností (vana, respekt k vybrané poloze při porodu, neprotrhávají plodovou vodu atd.), ale pokud to člověk opravdu chce, musí si to tvrdě prosadit a rychle se ozvat, já než stačila otevřít pusu a cokoli říct, už jsem v sobě měla oxytocin. I když bych si ho asi píchnout v dané chvíli nechala, tak ten předpoklad automatického souhlasu mě dodatečně naštval:o)
Na šestinedělí je fajn ten komfort, pokoje po dvou, vlastní sprcha, wc na pokoji je standart a pokud jde kojení a mimi dobře přibývá, nikdo neprudí. Pokud nejde, moc neporadí a dokrmování glukozou místo přinesení k matce (třeba po císaři) se pořád děje.
Kromě toho skoro celá gynekologie je ve stávce, takže uvidíme, kdo po 1.březnu zbyde, já mám termín v červnu, tak do té doby to doufám vyřeší.
Obrázek
Obrázek
Culinka
Krafařka
Krafařka

902 příspěvků
19. září 2008
Jablonec nad Nisou
Příspěvekod Tuntik » pátek 21. leden 2011, 18:48
Holky moc děkuji za informace a za Vaše názory. Moc mi to pomáhá. Fakt opravdu. Jsem ráda,že jste mi to napsaly a napsaly jste co si myslíte. To jsem opravdu moc ráda. Taky jsem se ptala kamarádek a některé říkají názory pro a jiné proti.
ALe uvidíme jak to bude. Protože v JBc taky má být od 1.března na gynekologii a porodnici jen pan primář. Já mám termín 15.května tak uvidíme. Byla bych ráda kdyby to už vše bylo vyřešené.
Tuntik
Treperenda
Treperenda

1165 příspěvků
24. listopad 2010
Příspěvekod Luji » úterý 25. leden 2011, 11:16
Ahoj, já rodila v jablonecké porodnici letos v srpnu svoje první miminko. U porodu se mnou byla vrchní sestra z gynekologie a strašně moc hodná, milá, bohužel porod skončil ve finále císařským řezem. Sestřičky z gynekologie všechny hrozně milé, byla jsem překvapená, jak to může fungovat ;) Až na jednu vyjímku, sestru na dětském oddělení, která mě pár větama totálně rozhodila (řekla něco v tom smyslu, že na miminkách se odráží to, jaká je maminka a ať se podívám, jak to moje dítě pořád řve ... ), nemůžu říct nic negativního. Od uklízeček až po doktory všichni hrozně milí. Bohužel v porodnici jsem se nerozkojila, takže jsme odcházely s příkrmem, ale ještě před odchodem si se mnou sedla jedna hodná sestřička, vše znova vysvětlila, uklidňovala a hned druhý den po návratu jsme kojily ;) Takže shrnu, druhé miminko určitě budu rodit znova v Jablonci, opravdu jen na tu jednu vyjímku jsem byla moc spokojená. ;)
[url=http://www.TickerFactory.com/]
Obrázek
Luji
Klábosilka
Klábosilka

377 příspěvků
09. červenec 2010
Příspěvekod Tuntik » úterý 25. leden 2011, 19:11
Luji Velice děkuji.No půjdu tam sepsat porodpis a budu doufat,že tam budou páni doktoři od března.
Tuntik
Treperenda
Treperenda

1165 příspěvků
24. listopad 2010
Příspěvekod Luji » středa 26. leden 2011, 06:56
Tuntik, držím palce ;)
Obrázek
Luji
Klábosilka
Klábosilka

377 příspěvků
09. červenec 2010
Příspěvekod Tuntik » středa 26. leden 2011, 17:34
Luji píše:Tuntik, držím palce ;)

Tak dneska v novinách bylo,že v Jbc na porodnickém a gynekologickém zůstává jen primář. No tak asi budu muset do Jilemnice. Od našich to je kousek z Harrachova.
Tuntik
Treperenda
Treperenda

1165 příspěvků
24. listopad 2010
Příspěvekod Luji » středa 26. leden 2011, 20:24
Tuntik: tak to bylo prý i dneska ve zprávách na Primě, že se snad bude jablonecká porodnice zavírat, musím se na to podívat. Já jsem původně chtěla do Jilemnice, protože to mám kousek, blíž než do Jablonce, ale pak mi hodně kamarádek řeklo, ať určitě volím Jablonec. No škoda teda, to mě nepotěšili :-? , sice další porod zatím neplánuju, ale i tak ... To mi řekněte, kam všichni ty doktoři půjdou ...
Obrázek
Luji
Klábosilka
Klábosilka

377 příspěvků
09. červenec 2010
Příspěvekod Tuntik » středa 26. leden 2011, 21:03
Luji píše:Tuntik: tak to bylo prý i dneska ve zprávách na Primě, že se snad bude jablonecká porodnice zavírat, musím se na to podívat. Já jsem původně chtěla do Jilemnice, protože to mám kousek, blíž než do Jablonce, ale pak mi hodně kamarádek řeklo, ať určitě volím Jablonec. No škoda teda, to mě nepotěšili :-? , sice další porod zatím neplánuju, ale i tak ... To mi řekněte, kam všichni ty doktoři půjdou ...

Tak já jsem zprávy neviděla. Sakra. No snad se to někde dočtu. Zkusím se mrknout na jejich stránky.
Tuntik
Treperenda
Treperenda

1165 příspěvků
24. listopad 2010
Příspěvekod Cucaracha » neděle 30. leden 2011, 16:13
Tak nevím, před 14 dny jsem byla sepsat porodopis - ptala jsem se sestry jak to vidí, když v březnu mají odcházet lékaři a řekla mi, že odcházejí všichni až na primáře. Ale porodnice že se zavírat nebude. A ať si s tím prý nedělám hlavu, že mám termín přelom března/dubna tak to už zase může být jinak - noví lékaři, nebo se vrátí původní.
Určitě by mi řekla, že se gyn.porodnické oddělení zavírá a porodopis by se mnou nesepisovala a hned by mě odkázala na jinou porodnici.

Já tedy mám už v jbc porodnici jeden porod za sebou - v roce 2005, byla jsem vcelku spokojená a z toho důvodu tu chci rodit i podruhé. Jen jsem minule neměla porodní plán, ten si tedy s sebou chci tentokrát určitě vzít.
Ale jak jsem četla i na stránkách Aperio tak porodní plán prý respektují. Je lepší to mít černé na bílém než potom pokud oni zasáhnou bez optání, když se na to předem neupozornilo viz. například píchnutí oxytocinu jak tu některá v diskuzi podotkla. Sestřičky jsou milé, jen mě malinko rozhodily jak každá třetí měla trochu jiný názor ohledně kojení. Chvilku mi trvalo, než se mi rozjela laktace a tak když mi některá trochu jinak řekla než předchozí tak mě to dokázalo mírně rozhodit. Ale nakonec jsem se rozkojila s malou v pohodě, kojila jsem 17 měsíců.
Celkově tedy hodnotím jabloneckou porodnici pozitivně.
Cucaracha
Klábosilka
Klábosilka

580 příspěvků
26. listopad 2009
Jablonec nad Nisou