ADV TOP
ADV LEFT

Porodnice Náchod

Podělte se o zkušenosti
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Barci » sobota 29. leden 2011, 22:54
ahojte, prosím o podrobnosti z Náchoda. Mám jen kusé info staré 1,5 roku. Já bych chtěla do Vrchlabí, ale nevím jestli to vyjde, tak jestli je tu někdo, kdo rodil v poslední době v náchodě a vyžadoval něco jiného než rutinu...
Mně jde hlavně o to nerodit na zádech, nechat dotepat pupečník, dítě neměřit a nevážit, zkontrolovat na mně a samozřejmně okamžitě se mnou.
Vím, že asi nebudu schopná něco si prosadit, tak bych chtěla ujištění, že mi tam dyžtak vyjdou vstříc, abych tam nejela se strachem, pokud nevyjde Vrchlabí. Navíc do Vrchlabí, podle jejich stránek,musí být jedna návštěva před porodem a mně se tam prostě nechce, navíc když nevím jestli tam nakonec dojedem. Se synem jsem si takhle prohlídka právě náchod, ale to semnevědělaco chci, a nakonec jsem musela rodit jinde.
M. 2008, A. 2011
Barci
Klevetnice
Klevetnice

3647 příspěvků
19. listopad 2008
Příspěvekod Vydra » sobota 29. leden 2011, 23:26
Určitě si sepiš porodní plán a pouč manžela, aby se mil za Tvá práva a Ty jsi se tak strala jen o sebe. PP plán je pro ně závazný i kdyby se jim moc nechtělo. PP měj aspoň 2x (k porodu a pro dětské)
Naposledy upravil Vydra dne 29. leden 2011, 23:30, celkově upraveno 1
I ZA MRAKY POŘÁD SVÍTÍ SLUNÍČKO
Na vola nenarazíš, ten do tebe vrazí sám.
Vydra
Howgh
Howgh

8121 příspěvků
05. říjen 2007
Plzeň
Příspěvekod Vydra » sobota 29. leden 2011, 23:28
Jukni se sem
http://mojeporodnice.cz/porodnice/porodnice-nachod
http://mojeporodnice.cz/forum.php?tid=65

Doporučuju přejmenovat diskusi na "Zkušenosti porodnice Náchod" nebo tak nějak, takhle to totiž vypadá, že sháníš někoho na pokec.
I ZA MRAKY POŘÁD SVÍTÍ SLUNÍČKO
Na vola nenarazíš, ten do tebe vrazí sám.
Vydra
Howgh
Howgh

8121 příspěvků
05. říjen 2007
Plzeň
Příspěvekod Aprilmouse » neděle 30. leden 2011, 11:20
o Trutnově jsi neuvažovala?
Aprilmouse
Moderátor diskusního fóra (Motorová myš)

13818 příspěvků
25. září 2006
Jaroměř
Příspěvekod Barci » pondělí 31. leden 2011, 15:44
Aprilmouse píše:o Trutnově jsi neuvažovala?

klidně i Trutnov, pokud to tam je v pohodě v rámci mých požadavků. Nevíš jak to tam chodí?
Já se hlavně bojím, že budu muset jet záchrankou a to pojedu automaticky do Náchoda, tak si zjišťuji možnosti.
M. 2008, A. 2011
Barci
Klevetnice
Klevetnice

3647 příspěvků
19. listopad 2008
Příspěvekod Aprilmouse » pondělí 31. leden 2011, 15:48
No pokud by se něco vyštěnilo hodně blbého, tak tě stejně povezou spíš do HK.
Já v Trutnově byla dvakrát a v rámci možností jsem byla moc spokojená, je tam moc příjemný personál, určitě se dá rodit i na stoličce a na tom vaku a maj tam vanu (akorát se do ní nerodí, jen na tu předporodní dobu) - sestřičky i doktoři byli moc příjemný.
Jako jinak ti neřeknu, rodila jsem dvakrát na císaře, takže na porodní sál jsem "nedošla" -ale je tam fakt přátelský prostředí
Aprilmouse

13818 příspěvků
25. září 2006
Jaroměř
Příspěvekod Barci » pondělí 31. leden 2011, 16:07
April díky, to zní povzbudivě.
Mně jde spíš o to, že se může stát, že se nebudu mít jak dostat do porodnice než sanitou, ani ne tak o nějaký problém, takže to by byl pak Náchod.
M. 2008, A. 2011
Barci
Klevetnice
Klevetnice

3647 příspěvků
19. listopad 2008
Příspěvekod Barci » čtvrtek 23. červen 2011, 10:09
tak to máme za sebou a v Náchodě, tak jsu připsat zkušennost.

Měla jsem sepsaný plán, který plně respektovali, bohužel porodnice zrovna praskala ve švech, takže jsem byla do poslední chvíle na "hekárně" navíc s ještě jednou rodičkou, tudíž se mnou nemohl být pratner ( další podnět k případnému domácímu porodu u případného dalšího ;) ).
mimonko bez problému bylo po porodu u mně nahaté jen pod dekou, tedy zeptali se jestli ho můžou odnést nahřát ale já jim řekla že mám taky 37 stupňů a pak už nic nekomentovali,na každé vyšetření mně brali s sebou ( tedy na odběr krve z patičky jsem neěla, srab no ).
Můžu doporučit, nevím jak by to bylo s ambulantním porodem, kvůli GBS+ jsem ho neřešila, porod se mi dlouho moc nerozbíhal, začal mi odtokem plodovky jinak dlouho nic, v 7ráno by bylo kvůli gbs případné vyvolání, nakonec se to kolem 5 rozběhlo, takže nevím, jestli by soihlasili, že nechci zatím ještě urychlovat. byla jsem ke koni úplně vyčerpaná, takže jsem na konec rodila na lehátku v polosedu, ale kdybych chtěla urř´čitě bych mohla rodit jak chci. všichni od uklízečky až po primáře milí, ochotní, vstřícní, chápající. až ba hroznou stravu si nemůžu na nic stěžovat, všechno mi dopředu vysvětlovali a nechali mi časna rozmyšlenou...
nepamatuji si žádná jména ale
PA, doktor i z dětské byli moc fajn, na vyplutí Aničky přišel mladý doktor, který mi svým vystupováním dodal zase trochu síly.
M. 2008, A. 2011
Barci
Klevetnice
Klevetnice

3647 příspěvků
19. listopad 2008
Příspěvekod Danus » čtvrtek 23. červen 2011, 11:14
Barci, blahopřeji k Aničce.
Je fajn, žes to sem napsala. Určitě se to bude někomu hodit. Já s Náchodem nemám zkušenosti, ale bydlím nedaleko, takže některé kamarádky tam jezdí. Navíc tam jedna z nich pracuje a moje Gydr. tam taky dělá a obě jsou výborné. Docela mě zaujalo, že by jim nevadil porod jinak než v leže. Byla jsem dvakrát v Rychnově (kde je taky milé prostředí) a při druhém porodu jsem tak nějak omylem porodila ve dřepu (tlačila jsem, aby miminko dorotovalo a ono to vzalo hopem, ač mi tvrdili, že se to nemůže stát) a vím, že se primář zlobil, že to je nebezpečné... No, tak je dobře, že aspoň v Náchodě se na to dívají jinak.
Danus
Klábosilka
Klábosilka

441 příspěvků
30. srpen 2009
Příspěvekod Barci » čtvrtek 23. červen 2011, 19:17
V Rychnově jsem rodila taky a to před 3 roky, nic jsem nevěděla, nic jsem nežádala, tak mi to přišlo dobrý,personál taky skvělý, ale ten porodní sál je děsný, rodily jsme 2 zároveň celý den a je to jako kdyby jsme rodily přímospolu, jednotlivá lůžka oddělená jen polovičatou zdí, no děs. sice jsem tam mohla využít vanu, ale jinak žádné soukromí, to v Náchodě poslali muže domů kvůli soukromí druhé rodičky, která ještě porod taky neměla rozběhnutý, v Rychnově mně poslouchali nejen před ale i přímo při porodu ( vyplutí Matýska ) jak druhá rodička, tak její muž a já je bohužel musela taky poslouchat, i když jsem je ke konci nevnímala, tak jejich pohodový rozhovor mně po 5 hodinách kontrakcích po 3 minutách sr.. a ještě víc mně vytočil chlap: "proč vypli to rádio, za chvíli bude sport".....
M. 2008, A. 2011
Barci
Klevetnice
Klevetnice

3647 příspěvků
19. listopad 2008
Příspěvekod Aspiska » středa 14. květen 2014, 22:53
V náchodské porodnici jsem rodila v březnu 2014. porodní přání jsem měla a lékařka na něj dbala víc než PA.
Bolesti začaly ve 3. Příjezd do porodnice v 10.30. Nález-otevřená na 6 a pravidelné kontrakce po 2-3 minutách. Manžel mohl být stále se mnou.
PA mi řekla, ať kontrakce prodýchávám povrchně-jako pes, ať neomdlím. Zpětně vím, že to byla chyba. To, jak jsem kontrakce prodýchávala v noci, mi krásně fungovalo a vůbec jsem neomdlívala...
Bolesti pokračovaly stejně pravidelně, ale když jsem ve 12 byla stále jen na 6, už mi to začalo vadit. No, pak mi napustili vanu, v té jsem zrelaxovala natolik, že jsem několikrát prodýchla normálně a najednou otevřená na 8. No, jenže bolesti pak už nebyly v břiše, ale v kyčlích a v kříži. Začala jsem kňourat, že chci něco proti bolesti. PA, že zavolá doktorku a ta mě, přesně podle mého sepsaného přání (nechci nic proti bolesti, uvítám povzbuzení, že za chvíli bude po všem, i kdyby ta chvíle měla trvat několik hodin), podpořila, že mi to jde moc dobře. To bylo 14 hodin.
Pak už nevím čas.
Jednou jsem při kontrakci šla zvracet a přitom mi praskla voda. Myslela jsem si, že nemůžu udržet čůrání.
Otevírání se zastavilo na těch 8 a doktorka mi doporučila oxytocin s lékem proti bolesti. Název jsem zapomněla.
Nicméně i s napíchnoutou kanylou mě pořád "nutili" chodit a vrtět se a houpat na míči, ať miminko dorotuje. Jen byly častější monitory-seděla jsem při nich na míči a nebo poloseděla na lehátku.
Oxytocin i analgetikum zabraly a konečně se mi chtělo tlačit.
Tak vyšetření na porodním lůžku a najednou příkaz: nohy vzhůru-ačkoli jsem v PP měla, že chci vyzkoušet různé polohy. Zmohla jsem se na odpor, že nechci nohy nahoru, že nejdřív chci zkusit tlačit dolů. A PA mě řekla, že to takhle jen zkusíme...
Dorazila převlečená doktorka a šlo se tlačit.
To jsem si korigovala sama, sice mi PA říkala, kdy, ale já byla v rauši, takže jsem ji nevnímala a vlastně jsem viděla jen doktorku, která se na mě usmívala a povzbuzovala a přitom chránila hráz.
A vlastně manžel mi držel nohu, protože z té debilní polohy na krovkách mě chytala křeč do chodidla, takže on viděl úplně všechno. Držela jsem se při tlačení takových madel a pak mě strašně bolely ramena a ruce.
No, nevím na kolik zatlačení, ale nezdálo se mi to dlouhé a hlavně to byla jasná a produktivní bolest.
V 17.46 se mi bez nástřihu a bez jakéhokoliv poranění narodila zdravá 3,7 kg holčička. Sice vyšla omdletá, ale vzpamatovala se už cestou na resuscitaci, ačkoli tu má napsanou v papírech. Apgar 6-10-10
Manžel byl s ní celou dobu. A já mezitím porodila placentu. Doktorka mi řekla, že se na ni podívá a já jí poprosila, ať ještě počká-bylo to pár minut po porodu a já chtěla aspoň hodinu. Ale najednou přišel zvláštní pocit na tlačení, oznámila jsem to doktorce a placenta vyšla sama a neporušená. Možná to bylo zásluhou oxytocinu v kanyle, ale já byla spokojená.
Vzpamatovala jsem se z rauše po tom léku na bolest a hlásila se o miminko. Tato doktorka mi pro něj došla-uběhlo těch 10 apgarových minut.
Konečně mi ji dali nahatou na břicho a bylo nám spolu fajn.
Měla jsem s sebou flísovou deku, tu přes prostěradlo hodil manžel a já si tu naši malou breberku užívala.
A ona se mi dostrkala k prsu, jako podle knížky a sama začala sát. To bylo úžasný! Rovnou se mi spustilo i mlezivo, překvapilo mě, že je až tak žlutý, skoro oranžový jako vaječný žloutek.
Po dvou hodinách malou zase odnesli, muž šel s ní a já do sprchy. Jak jsem neměla žádné zranění, tak se mi čůralo jedna báseň.
Došla jsem na pokoj, tam za mnou muž, že malá spí a já zhltla chleba s nějakou divnou pomazánkou a ještě sladké tyčinky, co jsem měla s sebou.
Došla jsem si pro mrňku a jak byla zabalená jako houska, tak se mi to zdálo divný a já si ji ze zavinovačky vybalila a ňuchala.

Shrnutí
Porodní přání uznávají a vcelku se řídí podle něj.
Asistentka byla při vnitřních vyšetřeních o mnoho nepříjemnější než doktorka.
V Náchodě trvají na každodenním koupání miminka, ale dá se to ošulit schováním osušky a plenky.
A ambulantní porod neuznávají, naplno jsem kojila, malá přibírala, žloutenku neměla a navíc jsem měla venku spřátelenou pediatru. Miminko jsem si ještě neuměla uhádat, ačkoli jsem věděla, že od 1.1. nás tam nemůžou držet. Rodila jsem v neděli a domů chtěla jít "už" ve středu.

Celkově jsem s porodem spokojená, jen příště už nebudu poslouchat, až mi někdo bude radit jak dýchat a odejdu z porodnice hned, jak se na to budu cítit.
Obrázek
Aspiska
Krafařka
Krafařka

832 příspěvků
26. červenec 2010
Příspěvekod Inkognito » středa 20. srpen 2014, 08:52
Já byla s Náchodem velmi nespokojená. A rozhodně tam už příště nepůjdu. Uznávám, že jsem asi měla smůlu na personál.

Hlavní problém byl, že jsem "přenášela". Byla jsem dost neurvale tlačena do vyvolávání, i když bylo vše v naprostém pořádku a porodní váha malého byla také v pořádku.

Při porodu byl porodní plán respektován jen z části, byla znát už při informační schůzce nevole vůči porodním plánům a nebylo umožněno ho dopředu s někým probrat, ač jsem o to žádala po telefonu. Největší problém byl nátlak do vyvolání a pak jsem se bohužel nechala natlačit do pozice na zádech a porod se tím značně protáhl, navíc doktorka mi pak nejspíš utrhla placentu a málem jsem vykrvácela. Nemluvě o tom, že při odchodu nebyl proveden pořádně UTZ a doktor při kontrole po šestinedělí objevil zbytek placenty a musela jsem na revizi.

Další podpora kojení – dostáváte zde dost protichůdné informace. Některé jsem zpětně zjistila, že jsou v rozporu s doporučeními laktační ligy (například „To jste si dopředu měla drbat bradavky kartáčkem, aby vás nebolely.“). Na UM a odsávačku zde navedou poměrně dost lidí.

Aby to nebylo jen negativní – jsou zde některé milé sestry na miminkovském i ženském oddělení. Většina kamarádek je s NA spokojená. U mě to prostě byla souhra náhod, kdy to nesedlo s doktorkou a díky její netrpělivosti se pak valil jeden problém za druhým. Velmi nespokojená jsem byla s lékařkami na ženském oddělení (měla jsem tu čest s dvěma dr.), je mi líto, že ač mladé, tak už těžce ignorují pacienta a chovají se povýšeně.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » středa 20. srpen 2014, 22:11
Ahoj,
nechci se porodnice vůbec zastávat, i já měla dost výhrad. Ale jednu k tvému popisu tedy mám- že by naváděli na UM, to tedy nemůžu potvrdit. Naopak velká podpora kojení a hlavně dokrm jen a pouze MM a stříkačkou.
Rodila jsem v Ná 2x a podruhé dokonce dvojčata a nikdo z dětí nedostal UM a naopak jsem cítila podporu spíš pro odstříkání a dokrm MM.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 28. srpen 2014, 18:48
Možná náváděli nebylo vhodné slovo, ale zaváděli. Prostě někdy by stačilo respektovat bonding, a podpořit více v kojení. Já jsem nedostala téměř žádné rady co a jak. A na dokrm nás tam chodilo opravdu dost. Ale asi je to opět individuální, na koho kdo tam natrefí.
Inkognito Inkognito