ADV TOP
ADV LEFT

porodnice Motol-zkušenosti

Podělte se o zkušenosti
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Zafu » pátek 26. srpen 2011, 12:50
ahoj,
moc by mě zajímaly vaše zkušenosti s porodnicí v Motole. Vypadá to, že tam budu muset rodit. Moc nadšená z toho nejsem,chtěla jsem rodit v Podolí.

Zajímá mě jak tam probíhá porod, vyčetla jsem,že rodička není v jedné místnosti celou dobu (což mi teda vadí),jak je to po porodu? Dali vám hned mimičo? A šestinedělí...no prostě všechno. :D :D

Díky :)
Zafu
Kecka
Kecka

1764 příspěvků
09. srpen 2007
Příspěvekod Kkkristyna » pátek 26. srpen 2011, 13:12
Ahoj, rodila jsem v Motole dvakrát a byla jsem moc spokojená. Poprvé v říjnu, to tam moc porodů nebylo, podruhé v červnu v době uzavírky Podolí- to bylo narváno, na sále jsem 5 hodin po porodu čekala než se uvolnilo místo na konzervativní gynekologii (pac., která byla ráno na operaci, šla odpoledne domů). na rooming jsem se dostala druhý den, ale jen proto, že mě rodila spolužačka.

Ale k tomu, jak to tam chodí- jsou tam dvě přípravny- tam sprcha, klystýr, atd. jedna je jen pro jednu maminku, druhá pro dvě- to záleží, jak tam bude plno. Otec může být přítomný na tom samostatném, v tom pro dvě maminky, jen pokud je tam jen jedna maminka. Záleží, kdy máš termín a jak bude zrovna plno....
Rodí se na porodních boxech, to je velká místnost oddělená stěnami(ale ne až ke stropu a zašoupávacími dveřmi), zdravotníci si na to dávají pozor a dveře zavírají, takže ti tam nikdo nezvaný nekouká, ale je slyšet, co se kde děje( ani při jednom porodu jsem to nevímala, to až pak). na boxu zůstaneš dvě hodiny po porodu, pak přesun na 6-tinedělí. Když mají volno, tak ti dvě hodiny po porodu pomůže sestra do sprchy a převléci a hned ti dají mimčo na pokoj( tak jsem to měla poprvé), když je plno, tak tě na rooming přesunou, hned jakmile se uvolní nějaké místo. Pokoje jsou po 2, není tam tv.
No, už mě nic nenapadá, kdybys měla ještě dotaz, tak napiš. Jo- sál na SC je hned vedle místností s boxama, otec může z asklem porod pozorovat a pak hned jít s miminkem.
Kkkristyna
Klábosilka
Klábosilka

473 příspěvků
16. prosinec 2009
Příspěvekod Zafu » pátek 26. srpen 2011, 13:31
Kristyno, díky za odpověď a můžu se zeptat,kdy jsi tam rodila, myslím v jakém roce? A jaký byl personál?
Zafu
Kecka
Kecka

1764 příspěvků
09. srpen 2007
Příspěvekod Kkkristyna » pátek 26. srpen 2011, 13:34
říjen 2008 a loni v červnu. Ale tam to, že jsem byla tak dlouho na sále a nebylo místo na roomingu bylo způobené tím, že Podolí mělo pravidelnou odstávku a pražské porodnice bývají přeplněné.
Personál- byla jsem spokojená, gynekol. sestry asi dvě nebyly příjemné, ale to máš všude... Ale nemám žádnou negativní zkušenost.
Kkkristyna
Klábosilka
Klábosilka

473 příspěvků
16. prosinec 2009
Příspěvekod Agatka » pátek 02. září 2011, 10:31
Zafu, já bych se nebála ;)
Rodila jsem tam 3krát, porody bezproblémové, hodně moc záleží na lidech a to si fakt nevybereš dopředu. 3. porod byl asi nejlepší, dr i PA mi sedly, na šestinedělí jsem se dostala 2krát hned jednou až po 12 hodinách, ale stalo se mi, že tam pak bylo i pár míst volných. Pro mě bylo největší utrpení čekárna na kontrolách před porodem, to jsem tam občas vyseděla i důlek :-?
Když by ses na něco chtěla zeptat, ptej se ;)
ObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Agatka
Kecka
Kecka

1842 příspěvků
30. říjen 2006
P6
Příspěvekod Aristonka » pátek 02. září 2011, 10:43
Čerstva zkusenost (kamaradka propustena v nedeli) prvni porod si nemohla vynachvalit,byla naprosto spokojena,ted říkala,že díky teto zkusenosti,už radeji ani dalsi dite nechce...nastoupila ve stredu rano na vyvolani,mala hodne hodne vysoko,čípek uplně uzavreny,porod nesestupoval,byla vycerpana,zoufala a bolestma lezla pozdi,jak nstriktně nechtela CS,ted by pry byla za nej vdecna.....mala se narodila v patek,zvonem-rodicka vycerpana,díte uvízlo v porodnich cestach,ona potrahana silene (i varixy) jeste na ni byla Dr neprijemna,že pry je hystericka (u prvniho porodu ani nepipla,pry fantasticky porod) tim Tě nechci strasit,ale stat se muze cokoliv :-? Jednou je to tak,podruhé to muže byt jinak...
Aristonka
Drbna
Drbna

4448 příspěvků
20. listopad 2006
Příspěvekod Kvetina13 » neděle 04. září 2011, 22:31
Ahoj, já rodila zatím jen jednou a to právě v Motole. Byla jsem moc spokojená, potvrzuji vše, co popsala vyčerpávajícím způsobem KKKristina. Já se na rooming dostala cca po 8h (bylo plno); rodila jsem v září a to je prý vždy dost nával (početí v době vánočních svátků - asi jsou všichni odpočatí a mají víc času:-))
Kvetina13
Pískle

8 příspěvků
03. září 2011
Příspěvekod Elsa » středa 28. březen 2012, 20:17
Kvetina13 píše:Ahoj, já rodila zatím jen jednou a to právě v Motole. Byla jsem moc spokojená, potvrzuji vše, co popsala vyčerpávajícím způsobem KKKristina. Já se na rooming dostala cca po 8h (bylo plno); rodila jsem v září a to je prý vždy dost nával (početí v době vánočních svátků - asi jsou všichni odpočatí a mají víc času:-))

Teda ještě že jsme lidi, zvířátko by asi po osmi hodinách od porodu poté, co na jeho mládě sahal někdo jiný, to malé už nepřijalo :grr: .
A dokonce jsem někde slyšela takovou pomluvu, že poporodní deprese jsou právě reakcí organismu na odebrání dítěte, prý jako že ty "ne tak chytré" části mozku si to přeberou tak, že dítě zemřelo... No nic. Tak snad tam nebude ten "nával"...
Elsa
Diskutérka
Diskutérka

2851 příspěvků
16. září 2009
Praha
Příspěvekod osudek » neděle 17. srpen 2014, 12:31
Já v Motole rodila v říjnu 2012. Tou dobou tam předělávali porodní sály a vše bylo přesunuto z pavilonu A na pavilon C. Já tím vlastně získala výhodu toho, že se nerodilo na porodních boxech, ale porodní místnosti byly udělané z klasických pokojů. A tak měla každá rodička svůj pokoj. Sprcha a wc bylo společné pro 2 pokoje.
Personál byl skvělý - od příjmu, přes porodní pokoj až po oddělení šestinedělí a novorozenecké. Sestřičky i doktorky byly usměvavé, vstřícné. Pokud jsem si s něčím nevěděla rady, nemusela jsem se bát jít si za nimi pro radu.
Po porodu mi syna hned přiložili (porod byl bez komplikací, tak ho nemuseli hned odnášet a ošetřovat), na pár minut. Pak ho odvezli, aby ho ošetřili a zkontrolovali a zpátky mi ho přinesl manžel. Nechali nám ho asi hodinu na sále, v inkubátoru (prý to tak dělají běžně, aby jim usnadnili adaptaci na okolní teplotu). Po porodu jsem byla 2 hodiny na sále a pak mě převezli na pokoj. Pokoj pro matky s dětmi byl v noci obsazený a tak jsem měla možnost se na něj dostat až v poledne. Do té doby mi ale syna nosili v pravidelných intervalech - na kojení a na mazlení.
Takže za sebe říkám, že porod v Motole byl v pohodě a půjdu tam podruhé zase.
osudek
Pískle

17 příspěvků
17. srpen 2014