ADV TOP
ADV LEFT

Kde rodit? Nikde!

Podělte se o zkušenosti
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Noemmi » čtvrtek 29. září 2011, 20:06
A jak moc že se ta guma má utáhnout? A pozná laik (rozuměj - otec, případně sama rodička), že pupečník dotepal? :D

Geh, co porád řešíš? Zbývá jen co s ostatními dětmi, tak třeba ten S tebou mě baví svět :D
Noemmi
Drbna
Drbna

4596 příspěvků
03. květen 2007
Horská oblast Litoměřicka
Příspěvekod Helča » čtvrtek 29. září 2011, 20:07
jako už jsem klidná, jediný strom, co máme na zahradě, je třešeň 8-)
a mám vyřešeno
Helča
Klevetnice
Klevetnice

3937 příspěvků
24. září 2006
Slovácko
Příspěvekod Gehenna » čtvrtek 29. září 2011, 20:07
Mochnik píše:
Dib píše:promiňte, jsem porodnicorodič, na co že je tza guma??

.

Guma je k podvázání pupečníku, jak postupně pupečník usychá, tak se guma zatahuje, je to dost šikovné i na manipulaci...Jediná nevýhoda je, že to může poděsit zdravotníky , jak se nám stalo, když jsme šli do porodnice na odběr krve z patičky... :D

:? Já měla gumou podvázaný pupečník u Přemka normálně z porodnice, pokud se teda nepletu... jen ne centimetr širokou, ale tou užší...
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Gehenna » čtvrtek 29. září 2011, 20:09
Asi zavedu dobroporody u nás na vsi :D
Porodní dům to pravda nebude, ale mašinku, co dělá ping, budeme pouštět ze záznamu...
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Příspěvekod Matap » čtvrtek 29. září 2011, 20:10
Noemmi píše:Matap, dvakrát? Já četla jen jeden příběh!!! Kde máš ten druhý, prosím? Nebo oba, bych si to připomněla :oops: , takové hezké to bylo, pamatuju si z toho jen jak jsi šla té záchrance otevřít :D (pardon, asi to ve skutečnosti není vtipné

První http://www.baby-cafe.cz/modules.php?nam ... sid=110072
Druhý http://www.baby-cafe.cz/modules.php?nam ... sid=111160
Matap
Drbna
Drbna

4401 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Helča » čtvrtek 29. září 2011, 20:11
Noemmi píše:
Geh, co porád řešíš? Zbývá jen co s ostatními dětmi, tak třeba ten S tebou mě baví svět :D

děti si můžu vzít já, rozjedeme na zlínsku spolupráci :D
mohu nabídnout i tu třešeň :D
Helča
Klevetnice
Klevetnice

3937 příspěvků
24. září 2006
Slovácko
Příspěvekod Mochnik » čtvrtek 29. září 2011, 20:12
Gehenna píše:
Mochnik píše:
Dib píše:promiňte, jsem porodnicorodič, na co že je tza guma??

.

Guma je k podvázání pupečníku, jak postupně pupečník usychá, tak se guma zatahuje, je to dost šikovné i na manipulaci...Jediná nevýhoda je, že to může poděsit zdravotníky , jak se nám stalo, když jsme šli do porodnice na odběr krve z patičky... :D

:? Já měla gumou podvázaný pupečník u Přemka normálně z porodnice, pokud se teda nepletu... jen ne centimetr širokou, ale tou užší...

No na nás sestra v nemocnici koukala fakt jako z jara (je fakt, že Anča gumu už stihla trochu pokadit...)...
Mochnik
Krafařka
Krafařka

733 příspěvků
17. srpen 2009
Příspěvekod Gehenna » čtvrtek 29. září 2011, 20:13
Helča píše:
Noemmi píše:

No vidiš, ty máš autistu, to by tě nemuselo překvapit, že sebou Přemek při sebemenší zámince tříská o zem (zaplaťpánbů už míň).
Ale do hlídání už jsem uvrtala Kejmišku, kde vůbec je, děvenka naše starostlivá?

A nemůžu rodit, nemám ty skvělé vložky.
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Příspěvekod Helča » čtvrtek 29. září 2011, 20:23
Gehenna píše:
Helča píše:
Noemmi píše:

No vidiš, ty máš autistu, to by tě nemuselo překvapit, že sebou Přemek při sebemenší zámince tříská o zem (zaplaťpánbů už míň).
Ale do hlídání už jsem uvrtala Kejmišku, kde vůbec je, děvenka naše starostlivá?

věř, že v tomto ohledu mě už nepřekvapí nic ;) (hlavou u nás nedávno třískal o zem 16měsíční Bedřich)
OT: kdyby jsi jela do UH, můžeš se ozvat, mám teď volněji, staršáky v zařízeních :)
Helča
Klevetnice
Klevetnice

3937 příspěvků
24. září 2006
Slovácko
Příspěvekod Ivuškas » čtvrtek 29. září 2011, 20:25
Gehenna píše:
Helča píše:
Noemmi píše:

Já tu mám nějakou zásobu, nabrala jsem si domů pro případ, že by všechny porodnice na světě zanikly a já byla příště nucena rodit doma. A hle, dnes je to tu 8-)
Ivuškas
Klevetnice
Klevetnice

3425 příspěvků
04. únor 2010
Liberecko
Příspěvekod Cadovka » čtvrtek 29. září 2011, 20:29
Tak to jsem v klidu, když zanikne porodnice v UH i ve Zlíně, rodím u Helči na zahradě pod třešní. My máme na naší jen trnky :-)
(Jsem se vtírla :-)

Helča píše:
Gehenna píše:
Helča píše:
Noemmi píše:

věř, že v tomto ohledu mě už nepřekvapí nic ;) (hlavou u nás nedávno třískal o zem 16měsíční Bedřich)
OT: kdyby jsi jela do UH, můžeš se ozvat, mám teď volněji, staršáky v zařízeních :)
Cadovka
Krafařka
Krafařka

718 příspěvků
21. září 2006
Zlínský kraj
Příspěvekod Gehenna » čtvrtek 29. září 2011, 20:30
Tak teď ještě udat to třetí a mám klid...
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Příspěvekod Ame » čtvrtek 29. září 2011, 20:31
Gehenna píše:Ale do hlídání už jsem uvrtala Kejmišku, kde vůbec je, děvenka naše starostlivá?

v tudle hodinu? beztak chystaj večeři a koupou ratolesti :D
Ame
Howgh
Howgh

6228 příspěvků
07. listopad 2006
Příspěvekod Noemmi » čtvrtek 29. září 2011, 20:34
Tyjo Matap, to, co jsi prožila u druhého po porodu, to je teda něco :( .
Já na tebe myslela (jen jsem nevěděla, že jsi to ty), bo mám za sebou jeden porod vyvolávaný (když už se rodilo, šlo to rychle), druhý velmi rychlý no a třetí mě čeká v únoru, doufám též v rychlý, ale ne až tak... doma by se mi líbilo, ale spíš neplánovaně, no a neplánovaně si zas nedomluvím tu PA, že :-? .
Plánovaně doma ne. To spíš ten ambulantní porod, ale já se tak nerada dohaduju. Navíc nemám tu PA na kontrolu a náš pediatr mi předem asi taky neodsouhlasí, že dorazí zkontrolovat novorozence...
Noemmi
Drbna
Drbna

4596 příspěvků
03. květen 2007
Horská oblast Litoměřicka
Příspěvekod Helča » čtvrtek 29. září 2011, 20:34
Cadovka píše:Tak to jsem v klidu, když zanikne porodnice v UH i ve Zlíně, rodím u Helči na zahradě pod třešní. My máme na naší jen trnky :-)
(Jsem se vtírla :-)

jasně a mohla bych hodit řeč s naší babičkou, je PA v důchodu 8-)
UH mi zrušit nesmí!
Helča
Klevetnice
Klevetnice

3937 příspěvků
24. září 2006
Slovácko