ADV TOP
ADV LEFT

Porodnice Příbram

Podělte se o zkušenosti
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Delin » neděle 09. říjen 2011, 09:34
Zdravím všechny :-)

Máte někdo zkušenost s porodnicí v Příbrami? Přiměřeně starou zkušenost (né před 20 lety:-)), z různých zdrojů jsem získala informaci, že jsou ochotní, svolní k "alternativám", respektují porodní plán a samá pozitiva. A protože to nakonec asi nevypadá na porod doma (:-(() hledám vstřícnou porodnici v dojezdové vzdálenosti. Padlo i srovnání s Vrchlabím.

Kod vodka mi podprahově nabízí k porodu se picnout, asi abych byla povolnější :D :D :D
Delin
Diskutérka
Diskutérka

2106 příspěvků
12. leden 2011
Příspěvekod Maggiemae » neděle 09. říjen 2011, 09:40
Řekla bych, že Příbram je ochotná k lecčemus, když máš s nimi probraný porodní plám a nejlépe někoho, kdo tě bude podporovat v jeho dodržování.

Mohu ti poslat kontakt na skvělou ženu, která tam už leckterou rodičku podpořila (včetně třeba tulení s miminkem po plánované sekci apod).
Maggiemae
Howgh
Howgh

5118 příspěvků
10. leden 2007
Příspěvekod Delin » neděle 09. říjen 2011, 09:52
Dík, já myslím, že s touhle úžasnou ženou jsem v kontaktu ;) ;) ;)

Opravdu mě zajímají reálné zkušenosti žen v Příbrami. Oni umí pěkně zpívat, když ptáčka lapají a to že můj porodní plán zhodnotí jako reálný a dopředu odsouhlasí je jedna věc, realita pak věc druhá.
Delin
Diskutérka
Diskutérka

2106 příspěvků
12. leden 2011
Příspěvekod Maggiemae » neděle 09. říjen 2011, 09:56
Aha :) Zkusím ti ještě sehnat kontakt na kamarádku, která tam rodila před pár měsíci, třetí dítě, nikoho tam neměla, ale vyšla z toho myslím dostatečně spokojená.
Maggiemae
Howgh
Howgh

5118 příspěvků
10. leden 2007
Příspěvekod Inkognito » neděle 09. říjen 2011, 10:32
Delin- vlastni zkusenost nemam, nicmene od nas je to do Pribrami kousek, tudiz jsem uz pred casem sondovala u ruznych sousedek, jaky to tam bylo v porodce- a moc me to teda nenalakalo :-? , ani to nikdo vylozene nechvalil (jo, jedna byla spokojena, ale ta mi pripada takova prizpusobiva a nejaky porodni plany ji asi neberou, navic porod rychlej, takze by asi byla spokojena kdekoliv), naopak lecktere si dost stezovaly a ty, co to trochu vic "resi", jezdej rodit treba do Prahy...
A Horovice nechces?
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Delin » neděle 09. říjen 2011, 10:52
Inko díky, s Hořovicemi mám osobní zkušenost, s Prahou (Podolí) bohužel také.

Já snad jako srna zastavím vývoj plodu a počkám na příhodnější podmínky ke slehu.
Delin
Diskutérka
Diskutérka

2106 příspěvků
12. leden 2011
Příspěvekod Inkognito » neděle 09. říjen 2011, 11:06
Delin- tak to je blby :-? A na Prahu je asi beztak pozde, ze jo (myslim ty registrace :roll: , i kdyz rozjetej porod vzit musej, ale to zas neovlivnis, kam to bude..). Vidis, ja vzdycky mela za to, ze Horovice jsou lepsi, nez Pribram :-? A co mas jeste v dojezdovy vzdalenosti?
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Delin » neděle 09. říjen 2011, 11:30
Inko - jak se to vezme, když vyjedu včas, tak klidně i Německo, nebo to Vrchlabí. Ale, že by mě lákala první doba porodní v autě, tak to tedy ani moc ne. :D
Delin
Diskutérka
Diskutérka

2106 příspěvků
12. leden 2011
Příspěvekod Inkognito » neděle 09. říjen 2011, 11:46
Natoz ta druha, co? :? :D
A co nejaky Rokycany nebo Plzen, to uz mas asi taky pozjistovany, co?
No, budu moc drzet palce, at se to nejak vyvrbi a neco dobryho najdes...
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Maggiemae » neděle 09. říjen 2011, 11:50
Haha, těhotentská demence mi zabránila tě poznat dostatečně včas, no nic :oops:
Maggiemae
Howgh
Howgh

5118 příspěvků
10. leden 2007
Příspěvekod Delin » neděle 09. říjen 2011, 12:06
Maggiemae: :) už bych si taky měla hodit nějakou ikonku

Inko: možná pocitově raději v autě, než v porodnici, kde mi potom dítě seberou s tím, že se MUSÍ ohřát v inkubátoru. Prakticky si to ovšem neumím představit, jako jak se do toho auta vejít třeba...
Delin
Diskutérka
Diskutérka

2106 příspěvků
12. leden 2011
Příspěvekod Inkognito » neděle 09. říjen 2011, 12:08
Rodila jsem zde dvakrát. Pokaždé plně respektovali porodní plán. Podruhé jsem měla předem dohodnuté speciální podmínky kvůli těhotenské depresi. Přístup porodníků i PA byl velmi dobrý. Pokud víš co chceš, tak to respektují a postup konzultují s ohledem na porodní plán. Výborně fungoval i manžel jako spojka .. vše vykomunikoval a bylo to respektováno (nechtěla jsem klasicky medicínsky vedený porod .. monitor, oxy apod. + max. soukromí). Záleží na tom, co od porodu očekáváš.
O něco menší spokojenost byla na odd. šestinedělí, ale to souviselo s mojí nemocí a neschopností středního personálu ji respektovat.
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Inkognito » neděle 09. říjen 2011, 12:11
Příště bych klidně v PB porodila a pak podespala reverz a šla domů :).
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Hromi » neděle 09. říjen 2011, 12:30
V Příbrami jsem rodila v roce 2009, co se týká samotného porodu, jen samá pozitiva. Plně respektovali můj porodní plán. Na porodním pokoji jsme měli s manželem klid a soukromí, žádné promenády lidí a doktorů, či nechtěné procedury.

Nechtěla jsem celou dobu kontrakcí být připojená na monitoru, ale chodit, sprchovat, být na míči - žádný problém. Po porodu Jakoubka nikam nenesli - maximální spokojenost.

Ale pokoj po porodu, do toho bych tedy znovu nešla :-| :grr: Přes můj nesouhlas, až řev mi Jakuba odvezli, prý do inkubátoru. Osobně jsem si pro něj přes sesternu došla. Tím jsem dostala nálepku "divná"...

A sprchy mi přijdou hnusný a samostatný nadstandard je vlastně pro dvě a na jídlo se má chodit bez mimina, které by mělo zůstat plakat v pokoji...

Všechno je o lidech. Já jsem natrefila na babu, které připadalo divné, že je můj syn u mě v posteli a ne ve svém košíku na spaní. Připadalo jí divné, že neutěšuji dítě dudlíkem, ale kojením, připadalo jí divné na mě všechno. Když viděla, že odcházím s dítětem v šátku, málem z toho dostala infarkt!

V Příbrami plánuji tedy rodit znovu, ale formou ambulantního porodu. Odrodím si to tam a druhý den půjdeme domů. Až jednou ;)

Pokud tě zajímá něco konkrétního, klidně pošli SZ
Hromi
Howgh
Howgh

5025 příspěvků
24. březen 2009
Příbram
Příspěvekod Delin » neděle 09. říjen 2011, 13:00
Hromi, díky za osobní zkušenost. Máme asi dost podobné preference. Šátek už mám taky sbalený. Porodní plán budu mít, jestli pojedeme, s sebou.

K nadstandardu - nyní na stránkách uvádějí, že po rekonstrukci nabízejí 3 pokoje, kde je možnost ubytovat i doprovod - takže to se asi změnilo. Sice také preferuji ambulatní porod, ale je dobré vědět a být připravena na všechno.

Inko i tobě děkuji.
Delin
Diskutérka
Diskutérka

2106 příspěvků
12. leden 2011