ADV TOP
ADV LEFT

Porodnice Zlín-je možné vzít si vlastní porodní asistentku?

Podělte se o zkušenosti
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Zoeb » pondělí 02. duben 2012, 12:33
Po otřesném zážitku ve Zlínské porodnici v roce 2009 ( buzerace, nulová tolerance, neschopnost naslouchat, neochota, řvaní-porodní asistentky) jsem se rozhodla, že druhé budu buď rodit doma, nebo s porodní asistentkou vlastního výběru. Je mijasné, že tam nemůžu dojít s jakoukoli asistentkou a už vůbec ne s dulou, která by vedla porod, pokud nemá smlouvu s porodnicí ANEBO (což jsme někde četla) je údajně možné vzít sebou asistentku, kterou porodnice zná a ví, jak pracuje-smlouva nesmlouva..(?) Potřebuji při porodu klid a sousředit se na sebe a porod a neposlouchat jízlivé poznámky o tom, jak jsme nechopná.

Máte s tím někdo zkušenot? Píši to již teď-na počátku těhotenství, abych měla dostatek času na to se rozhodnout a s porodní asistetkou se osobně poznat i v průběhu těhotenství. Kde se tyhle ,,paní" hledají? :) Jak vlastně postupovat?

také mě zajímá, jak se porodnice staví k mabulantnímu porodu, nebo jestli je možné odejít alespoŇ o něco dříve-třeba po 1 dni-to bych ráda zvolila pokud by byl plný nadstandard v šestinedělí.

Děkuji moc za rady 8-)
Zoeb
Pískle

32 příspěvků
30. březen 2012
Příspěvekod Maggiemae » pondělí 02. duben 2012, 12:38
Ve Zlíně je zcela jistě jedna velmi vstřícná PA, která pracuje v porodnici, organizuje bondingové workshopy atd., možná by se ti mohlo podařit ji podle toho dohledat.

Zkus se inspirovat touhle diskusí, myslím, že tam padla obě jména, o kterých v Zlíně vím:
http://www.emimino.cz/diskuse/porodni-a ... ite-96393/
Maggiemae
Howgh
Howgh

5118 příspěvků
10. leden 2007
Příspěvekod Kejmiska » pondělí 02. duben 2012, 12:49
nick martala nebo Martala - uz nevim, mela s sebou PA ze vsetina a udajne uz ji personal zna a toleruje ji

naopak soukromou PA radmilu bohuzel co tak vim, nemaji rady/i

Ja teda mela ve zline naopak stesti na velmi empatickou PA, ktera tam primo pracuje - pracovala - mela pak taky miminko a sla na materskou, ale snad uz by mohla byt zpatky - akorat tezko rict, zda se s ni da domluvit, ze by prisla mimo smenu. Mozna na ni ma nejake konexe nick Pisarka.

mozna ti gehenna doporuci jeste nekoho uplne jineho 8-)
(vtip)
Kejmiska
Howgh
Howgh

5333 příspěvků
09. listopad 2008
Příspěvekod Zoeb » pondělí 02. duben 2012, 12:56
holky díky:) o radmile vím, a vím, že ji rády nemají, a prý je to proto, že si nebere moc servítky :) švagrová ji měla na kurz a chválila si ji, ale ta bude asi dost vytížená. zkusím ten odkaz '
Zoeb
Pískle

32 příspěvků
30. březen 2012
Příspěvekod Gehenna » pondělí 02. duben 2012, 13:07
Jinak ambulantní porod není problém, domluv se s primářem novorozeneckého dopředu.
Pokud nebudem (Kejmiškoooo) rodit doma, asi znova Zlín, KM jedině v nouzi nejvyšší :roll:
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Zoeb » pondělí 02. duben 2012, 13:19
no, ze zkušeností jiných holek co řekly dopředu o tom, že hodlají rodit ambulantně vím, že podle toho s nimi taky od začátku jednali. U jedné sestry na šetinedělí došlo k vyhrožování sociálkou :roll: a jinak prý si ,,něco\" našli proč nemohla matka odejít s dítětem dvě hodiny po porodu. Prý jedině na revers. já bych tam den chtěla zůstat, ať si odpočinu,ale druhý den bych chtěla domů bez keců o tom, jak jsem nezodpovědná matka :roll:
prý je prostě lepší neříkat nic , nechat si potvrdit po porodu doktorem, že je miminko i žena v pořádku a následně požádat o papíry k propuštění.

Já teda řeším hlavně ten doprovod u porodu, nějakou dulu, která by mě třeba sice nemohla odrodit, ale většinou ty porodní asistentky tam u rodičky ani nejsou přítomné, tak v té době by dula ,,natajňačku" třeba zjišťovala, jestli jsem otevřená dostatečně, masírovala by mě, podporovala, nevadilo by jí, že se uvolňuju řevem :D
Zoeb
Pískle

32 příspěvků
30. březen 2012
Příspěvekod Maggiemae » pondělí 02. duben 2012, 13:27
Gehenna píše:Jinak ambulantní porod není problém, domluv se s primářem novorozeneckého dopředu.
Pokud nebudem (Kejmiškoooo) rodit doma, asi znova Zlín, KM jedině v nouzi nejvyšší :roll:

Geh, a zrovna v Kroměříži měla Michaela Mrowetz nedávno přednášku a říkala, že jsou jen zmatení, ale velmi ochotní se přebudovat "krnovským" směrem.
Maggiemae
Howgh
Howgh

5118 příspěvků
10. leden 2007
Příspěvekod Zoeb » pondělí 02. duben 2012, 13:30
v Kroměříži? nebyla míša teď v otrokovicích? 29.3? dneksa jsme si toho právě všima na gyndě :)
Zoeb
Pískle

32 příspěvků
30. březen 2012
Příspěvekod Gehenna » pondělí 02. duben 2012, 13:37
Zoeb píše:no, ze zkušeností jiných holek co řekly dopředu o tom, že hodlají rodit ambulantně vím, že podle toho s nimi taky od začátku jednali. U jedné sestry na šetinedělí došlo k vyhrožování sociálkou :roll: a jinak prý si ,,něco" našli proč nemohla matka odejít s dítětem dvě hodiny po porodu. Prý jedině na revers. já bych tam den chtěla zůstat, ať si odpočinu,ale druhý den bych chtěla domů bez keců o tom, jak jsem nezodpovědná matka :roll:
prý je prostě lepší neříkat nic , nechat si potvrdit po porodu doktorem, že je miminko i žena v pořádku a následně požádat o papíry k propuštění.

Já teda řeším hlavně ten doprovod u porodu, nějakou dulu, která by mě třeba sice nemohla odrodit, ale většinou ty porodní asistentky tam u rodičky ani nejsou přítomné, tak v té době by dula ,,natajňačku" třeba zjišťovala, jestli jsem otevřená dostatečně, masírovala by mě, podporovala, nevadilo by jí, že se uvolňuju řevem :D

Opravdu, loni v září kámoška 6 hodin po porodu, v říjnu já (cca 23, ale bylo by možno i dřív), domluveno předem, neřekli ani půl slova (oproti komediím v KM nebe a dudy).

Maggiemae - porod dejme tomu v pohodě, ale jít domů dřív bylo tak neskutečné, že opravdu je-li sebemenší možnost se tomu vyhnout, do KM nejdu.
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Příspěvekod Cadovka » pondělí 02. duben 2012, 13:45
Jejda, na koho jsi ve Zlíně narazila? Já tam rodila 2x a nikdy se mnou takhle nejednali, naopak jsem byla spokojená, to se nedá třeba s porodnicí v UH srovnat. A to jsem se nechala po sekci pustit jako normálně po porodou, protože stehy si můžu nechat vytáhnout i doma, že.
Ale můžu se ti tam zeptat, budu tam opět rodit - buď tento, nejpozději příští týden.

S.
Cadovka
Krafařka
Krafařka

718 příspěvků
21. září 2006
Zlínský kraj
Příspěvekod Zoeb » pondělí 02. duben 2012, 13:50
cadovka, no já nejdřív myslela, že jsem chytla jen špatnou směnu-což ale u porodní asistentky pro mě není omluva..ale byla jsem tam 14 dní a byl to děs..o šestinedělí mi tak nejde, to si prostě bu´d zaplatím nadstadrad s prohlášením,že nechci být rušena, nebo prostě pudem dom. Ale na ten otřesný porod nikdy nezapomenu a nebudu riskovat,že se to stane znova. švagrová tam rodila loni a stejný zážitek, já bohužel nevím, jak se jmenovala moje porodní as..ta od švagrová byla Válková a děs běs. Po tom porodu jsme skonřila s velkými psychickými problémy, musela jsme přestat kojit , byla to hrůza :(
Zoeb
Pískle

32 příspěvků
30. březen 2012
Příspěvekod Bintijua » pondělí 07. květen 2012, 20:23
Sice to není přímo k tématu, ale když tu zmiňujete tu Kroměříž, slyšela jsem, že za poslední rok, dva se to tam prý změnilo k lepšímu, rozjeli se s bondingem, berou porodní plány... Není tu někdo s aktuální zkušeností, jestli to tak opravdu je? Přemýšlím, že bych to tam zkusila :)
Bintijua
Žvatlalka
Žvatlalka

222 příspěvků
29. květen 2010
Příspěvekod Lencik » neděle 13. květen 2012, 15:30
měla jsem u porodu ve zlínské porodnici vlastní PA, ale byl to trošku jiný případ, dřív tam na sálech pracovala a teď dělá v téže nemocnici na odd. 6tinedělí, vzhledem k tomu, že ji dobře znají tak u porodu byla jen ona, žádná nemocniční pa, ani doktor, prostě super! Bohužel takto k porodu chodí jen svým známým, takže kontakt předat nemůžu :(
Lencik
Krafařka
Krafařka

739 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Gehenna » neděle 13. květen 2012, 15:53
Bintijua píše:Sice to není přímo k tématu, ale když tu zmiňujete tu Kroměříž, slyšela jsem, že za poslední rok, dva se to tam prý změnilo k lepšímu, rozjeli se s bondingem, berou porodní plány... Není tu někdo s aktuální zkušeností, jestli to tak opravdu je? Přemýšlím, že bych to tam zkusila :)

v km jsem rodila 2010, nevím, jak se zlepšili co do bondingu, ale předpokládám, že stále tahají ženské z "hekárny" na sál pomalu s hlavičkou mezi nohama.
Já jsem si nakonec s docela šíleným psychickým vytížením vydupala, že pudeme domů i s miminem na reverz (měl asi 40 hodin?), ale rok po mně se to jedné paní nepovedlo, takže dvakrát optimistická z vývoje bych nebyla :-?
Plus jsem teda šílela z nemocničních "poraden", hodina, dvě čekání není nic (a nejlíp hodinu čekat na dr., pak jít na monitor - při troše štěstí čekat i tam - a pak s papírem z monitoru hodinu čekat na dr. :roll: ) Ale záleží, ke komu chodíš, jde se tomu vyhnout.
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Příspěvekod Bintijua » neděle 13. květen 2012, 23:46
Gehenna píše:Ale záleží, ke komu chodíš, jde se tomu vyhnout.

Jak? :)

Na sál se prý stále musí přecházet, leč jako prvorodička si chůzi s hlavičkou mezi nohama neumím představit :) A na ten ambuporod se zeptám, taky bych nejspíš uvítala prchnout třeba o den dřív. A děkuju za reference.
Bintijua
Žvatlalka
Žvatlalka

222 příspěvků
29. květen 2010