ADV TOP
ADV LEFT

Prosím radu, spěchá.

Podělte se o zkušenosti
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Ratta » pondělí 02. duben 2012, 12:58
Do dnešního večera se musím rozhodnout pro porodnici.

Měla jsem vybrané Neratovice, jsem objednaná na prohlídku porodnice. Sice jsem prvorodička, ale díky BC mám docela jasno v tom, jak chci (a hlavně jak nechci) rodit. PA zatím domluvenu nemám. Jsem ve 29 tt.

Švagr mi dnes volal, že mluvil s nějakým svým známým, lékařem z Apolináře, že prý můžu rodit u nich, mám mu dát do večera vědět, jak jsem se rozhodla. Samozřejmě, že mně začal masírovat, že jak jsou v Neratovicích slabí doktoři, a že jaké je to riziko pro miminko, kdyby se něco stalo.

Přiznám se, že mně trochu zviklal. Ještě donedávna mně porody a porodnice nezajímaly, ale teď vím (díky jemné "masáži" BC :)), že bych chtěla rodit pokud možno přirozeně. Nebo aspoň bych chtěla, aby mi miminko neodnesli a taky vím, že rodit na zádech nemůžu, protože už od poloviny těhotenství na mně jdou při ležení na zádech mdloby a vůbec nevolnosti.

Jsem sice stará (40 let), ale zdravá, těhotenství až na zkrácený děložní čípek (nepostupuje) probíhá normálně. Mám rizikové těhotenství, ale vlastně jen kvůli výše uvedenému, jinak pohoda.

Přiznám se, že jsem teď trochu ve zmatku, já vím, že se nakonec rozhodnu správně, ale moc bych poprosila o vaše názory a zkušenosti, víc hlav víc ví. Děkuji.
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Amazonka01 » pondělí 02. duben 2012, 13:13
Tohle si budeš muset ujasnit sama v sobě. Je jisté, že pokud se něco po..., tak v lepší porodnici je větší šance, že mají vše potřebné (nenastává přesun na lépe vybavené pracoviště.
Na druhou stranu však v podobných porodnicích chtějí mít porod víc "ohlídaný" a regulovaný, takže přirozeného z něj moc nezbyde a určité komplikace mohou "vyrobit" i sami.

Takže si to chce v sobě stanovit priority a důvěřovat své volbě, nepochybovat, protože strach a pochyby mohou porod zkomplikovat stejně, jako zbytečné zásahy ze strany zdravotníků.

Přeji bezproblémový porod tam, kde se ty sama budeš cítit bezpečně.

Já bych k Apolináři šla jen tehdy, když by bylo evidentní riziko, nějaká předem zjištěná patologie, která by musela být během porodu, nebo po něm, řešená.
Amazonka01
Moderátor - Přirozený porod

18926 příspěvků
22. září 2006
Kérkonoše :)
Příspěvekod Zdenicek » pondělí 02. duben 2012, 13:14
jestli nejsou jiny rizika nez vek, tak bych sla do neratovic
pokud bys mela rodit driv, tak te v Neratkach stejne rodit nenechaji a rodila bys jinde, kde jsou na nedonosence zarizeni... takze tohohle se bat nemusis
Zdenicek
Howgh
Howgh

14890 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Trixl » pondělí 02. duben 2012, 13:26
Věk 40 dneska není žádný rizikový, už by si měli ty tabulky posunout :) držím ti palce, ve 40 jsem rodila ve Vrchlabí holčičku. Ani ve 45 mě nepovažovali za rizikovou kvůli věku, ale asi tady na Vysočině nejsou tak cimprlich :D
Trixl
Howgh
Howgh

15770 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Inkognito » pondělí 02. duben 2012, 14:20
u Apolináře rodila 3x moje nejlepší kamarádka. Nikdy to nebyl přirozený porod. Pokaždé měla zaplaceného známého porodníka. Na trochu jen alternativnější požadavky jí porodník řekl, že tohle by nedokázal prosadit ani pro svoji manželku (kdyby chtěla). Ať s tím nepočítá. Zkousla to a snažila se v těhu realisticky srovnat se svojí volbou, nemalovala si scénáře přirozenéo porodu a podpory bondingu. Přeju dobrou volbu.

Inko kvůli kamarádce.
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Jindriska » pondělí 02. duben 2012, 14:34
Inkognito píše:u Apolináře rodila 3x moje nejlepší kamarádka. Nikdy to nebyl přirozený porod. Pokaždé měla zaplaceného známého porodníka. Na trochu jen alternativnější požadavky jí porodník řekl, že tohle by nedokázal prosadit ani pro svoji manželku (kdyby chtěla). Ať s tím nepočítá. Zkousla to a snažila se v těhu realisticky srovnat se svojí volbou, nemalovala si scénáře přirozenéo porodu a podpory bondingu. Přeju dobrou volbu.

Inko kvůli kamarádce.

Tak já mám pokud jde o Apolináře mám zkušenost jinou. První porod hodně dlouhý, ale nic nepopoháněli, druhé dva už rychlé, bez jakýchkoli zásahů (oxytocin, naléhání na břicho, epidurál, urychlování porodu placenty atd.). Vana, míč, sprcha k dispozici, do polohy mě taky nikdo nenutil. Asi jde o náhled toho kterého porodníka a když ani známý porodník nevyhověl tak proto, že byl přesvědčený o svém a vyhovět nechtěl.
J.
Jindriska
Diskutérka
Diskutérka

2255 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Mischkad » pondělí 02. duben 2012, 14:57
Ja bych volila Apolináře. Krome asi lepsiho vybaveni tak hlavni důvod je, že pokud vim a jestli se neco nezmenilo, tak pokud by bylo cokoliv s mimi prevezli by ti ho z Neratovic tusim na Bulovku a ty bys asi pravdepodobne musela zustat v Neratkach.
Takze za me Apolinar.

M.
Obrázek

Někdy mám pocit, že planeta Země je psychiatrická léčebna pro obyvatele vesmíru.
Mischkad
Klevetnice
Klevetnice

3288 příspěvků
03. březen 2009
Květníček
Příspěvekod Petth » pondělí 02. duben 2012, 15:03
Ahoj, tak já jsem rodila v Neratovicích, ale v roce 2006, takže už je to nějaký pátek. Tenkrát tato porodnice platila za dobrou, u porodu jsem měla svojí PA, porod byl dlouhý, celou noc, bez zásahů, na konci mi myslím oxytocin dali, mám na něho ale celkem dobré vzpomínky. Problém tam je s prostorem, pokud chytneš nadstandard jednolůžák (což ale není pravidlo), člověk může být tam, ale nakonci jsem stejně byla na tom malém sálku a ten je fakt maličký, průchozí s tím velkým, takže soukromí stejně nic moc. Bohužel syn měl po porodu komplikace, patolotickou žloutenku díky nekompatibilitě mojí a jeho krve a i to byl pro Neratovice problém, který neuměli řešit - 2 den po porodu nás odvezli na JIPku Ke Karlovu (naproti Apolináři).
Druhý porod jsme měla v Mělníku (rok 2011), nevím, odkud jsi, ale skoro bych ti doporučila porodnici v Mělníku. Má teď nové vedení - novou paní primářku, která se hodně snaží. Jasně narazí se tam na takovéty typické PA, které nutí klistýr a oholení, ale když člověk ví co chce a trvá si na svém, dá se rodit prakticky přirozeně. Na porodnici v Mělníku se mi líbilo soukromí, jsou tam 3 nové porodní sálky - porodnické lůžko, křeslo pro manžela, koupelna jen pro Tebe, fakt soukromí během celého porodu.
Obrázek

Obrázek
Dárky k narození miminka a ke křtinám
Petth
Krafařka
Krafařka

903 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Amazonka01 » pondělí 02. duben 2012, 15:07
Mischkad píše:Ja bych volila Apolináře. Krome asi lepsiho vybaveni tak hlavni důvod je, že pokud vim a jestli se neco nezmenilo, tak pokud by bylo cokoliv s mimi prevezli by ti ho z Neratovic tusim na Bulovku a ty bys asi pravdepodobne musela zustat v Neratkach.
Takze za me Apolinar.

M.

Nj, ale pokud by tenhle přístup měly všechny rodičky, tak pojedou rodit do fakultek, a nebude tam místo pro matky a děti, které opravdu péči specializovaného pracoviště potřebují.

Mmch, pokud se u Apolináře narodí miminko se srdeční vadou, tak ho převážejí do Motola, kde je zase specializované pracoviště a tým pro tenhle problém.
Amazonka01

18926 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Zuzajda » pondělí 02. duben 2012, 15:11
předpokládám, že je to kvůli registraci? jestli to nemá další návaznosti, jako někomu to pak odříct, tak se nechej "zaregistrovat" u apolináře a rozhoduj se až později, podle toho, jak se budeš cítit, v neratovicích (snad ještě) registrace nutná není

jinak rodila jsem u apolináře 3x, moje zkušenost je taková, že když víš, co chceš, dá se leccos prosadit (a něco teda ne), kdyby tě to zajímalo víc, napiš ;)
Zuzajda
Moderátor látkovek a nosítek
Moderátor látkovek a nosítek

5954 příspěvků
21. září 2006
kralupy
Příspěvekod Wingec » pondělí 02. duben 2012, 15:22
Trixl píše:Věk 40 dneska není žádný rizikový, už by si měli ty tabulky posunout :) držím ti palce, ve 40 jsem rodila ve Vrchlabí holčičku. Ani ve 45 mě nepovažovali za rizikovou kvůli věku, ale asi tady na Vysočině nejsou tak cimprlich :D

mě nepovažovali po čtyřicítce za rizikovou ani v Brně

ale Ratta je prvorodička,tak v tom to spíš bude
Wingec
Howgh
Howgh

9774 příspěvků
27. září 2006
Brno
Příspěvekod Kacous » pondělí 02. duben 2012, 15:26
Já jsem byla u Apolináře na šití a jedna PA mi říkala, že prý bych u nich mohla rodit jako "doma", jmenovala se myslím Sklenářová ;)

Ale stejně bych šla radši do Neratovic, ale nespoléhala bych, že budeš mít "přirozený" porod automaticky, spíš bych se tam dojela zeptat a zkonzultovat porodní plán, případně si tam zaplatila místní PA, abych měla aspoň nějakou jistotu, že nenatrefím na někoho, kdo potom má přání odmítne.
Kacous
Klevetnice
Klevetnice

3646 příspěvků
08. leden 2009
Příspěvekod Amazonka01 » pondělí 02. duben 2012, 15:32
Kacous píše:Já jsem byla u Apolináře na šití a jedna PA mi říkala, že prý bych u nich mohla rodit jako "doma", jmenovala se myslím Sklenářová ;)

JJ, taky jsem slyšela chválu, ale bude o lidech daleko víc, než v zařízeních, kde už s přirozeným porodem mají víc zkušeností.

Jinak kdyby se mělo opírat o zkušenosti, tak já porodila přirozeně ve třech porodnicích, které tím rozhodně proslulé nejsou. Ale já jsem huba prořízlá a vím 100% co chci a na co mám právo a dovedu si to prosadit i mezi kontrakcemi. Ale to fakt není nic k doporučení, kor pro prvorodičku :-?
Amazonka01

18926 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Petth » pondělí 02. duben 2012, 15:39
Jeste doplnim: Z Neratovic se v pripade problemu vozi, tam kde je zrovna misto - nejenom Na Bulovku, nebo Ke Karlovu, ale taky treba do Kladna.
My jsme byli prevezeni Ke Karlovu a tam nastesti maji i ubytovani pro maminky, takze jsem tam byla se synem celou dobu i ja.
Petth
Krafařka
Krafařka

903 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Holly » pondělí 02. duben 2012, 16:00
Trixl píše:Věk 40 dneska není žádný rizikový, už by si měli ty tabulky posunout :)

Trixl, to už je asi posunuli. S nejmladší před 7,5 lety jsem byla stará a riziková (jen kvůli věku) už v 35. :-?
Holly
Diskutérka
Diskutérka

2899 příspěvků
26. září 2007