ADV TOP
ADV LEFT

Kam jinam, když Neratovice nevyjdou?

Podělte se o zkušenosti
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Ratta » neděle 06. květen 2012, 00:27
Děkuji za rady v jiném tématu.

Chystám se do Neratovic, protože chci rodit přirozeně. Mám ale obavy z předčasného porodu (ve 33. tt mi začalo klesat a bolet břicho, nevím, jestli to něco znamená) - to by mně do Neratovic nepřijali, případně ze obávám stop stavu.

Jaká je podle vás adekvátní alternativa Neratovic? Partner o Vrchlabí kvůli dálce nechce ani slyšet. V Neratovicích doporučovali Mělník... Bydlím v Praze, spíš "severněji".
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Inkognito » neděle 06. květen 2012, 05:27
Ahoj

trochu OT: dokud nerodíš, tak není nic ztraceno.... Mě u 3 dítka dokonce hospitalizovali s možností předčasného porodu na týden, no a dítko se narodilo v termínu a mělo 4,5kg.....
Takže mysli pozitivně, nic "špatného" si nepřipouštěj a bude dobře... Dítko samo ví, kdy "má vylézt"

V
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Ratta » neděle 06. květen 2012, 07:59
Děkuji, holky.

Já neplaším, jen se snažím připravit na jakoukoliv eventualitu, myslím, že by každá žena měla mít v záloze plán B. Já se na Neratovice "upínám" právě proto, že vím, že se to tam dá docela dobře ošéfovat, mám to domluvené a děsím se toho, že kdybych třeba musela někam jinam, tak bych se musela s personálem dohadovat a vůbec... Na stop stav nás v Neratovicích dost vážně upozorňovali, prý ho mívají docela často (statistiku nám nedali). A taky na to, že pokud budu rodit před 36. tt, tak u nich ne.

Já vím, že to klesající břicho, ani ostatní věci nemusí nic znamenat, ale to víte, člověku to vrtá hlavou :), takže děkuji za uklidnění. Během těhotenství jsem si snad kromě cukrovky a vysokého tlaku užila všech možných poplašných zpráv, jaké jen jdou vygenerovat, takže jsem pochopila, že plašení matek je součástí zdravotnického biznysu a je nutné ho brát s rezervou. Už na to začínám být docela naštvaná - ne kvůli sobě, snášela jsem to dobře, ale myslím na ostatní ženy, které jsou citlivější a úzkostlivější než já, pokud i je takto pořád strašili, tak potěš pánbůh...
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Maggiemae » neděle 06. květen 2012, 11:21
Mělník aktuálně doporučují (dokonce místo Neratovic) pražské "domarodní PA", zejména domluvu s vrchní sestrou.
Maggiemae
Howgh
Howgh

5117 příspěvků
10. leden 2007
Příspěvekod Bludicka » neděle 06. květen 2012, 11:25
Ratto máš domluvu s konkrétními PA?
Pro předčasný porod toho asi moc nevyřešíš, ale kdyby k němu došlo, asi bys řešila jiné věci než přirozenost porodu, takže to bych odložila do katewgorie vyšší moc.
Pokud máš nějaké specifické potřeby, které ti 99,9% porodnic ensplní (jako třeba já se svými pomalými a plachými porody), doporučila bych ještě PA JM (celé jméno a kontakt v případě zájmu do SZ) soukromě domluvit a využít Vrchlabí. Když by (počítám, že jsi pražská) jela tvoje PA s váma v autě, třeba by muž k delší cestě byl povolnější, na mého to zabralo i na cestování v únorové chumelenici.
Porod je tvoje práce, kterou za tebe tvůj muž neudělá, tak by měl podpořit tebe v tom, abys měla podmínky, které ke své práci potřebuješ.
Bludicka
Drbna
Drbna

4241 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Káča » neděle 06. květen 2012, 13:45
Ahoj, neporadím kam, jen k tomu Mělníku - šla bych tam, ale jedině s vlastní předem domluvenou PA - která je tamní, ale budete se znát a budete domluvené na tom, co chceš. Rodila jsem tam dvakrát, podruhé jsem měla dost jasnou představu o tom co chci a byla i domluvena předem. Nicméně realita pak vypadala úplně jinak a i to základní (neodnášení dítěte) byl boj doslova na život a na smrt. Mám tedy zkušenost 1.5 roku starou, ale nevěřím tomu, že se tam v tomto ohledu mohlo něco změnit. Záleží na tom, na koho narazíš.
Držím palce, at to dopadne tak, jak si přeješ.
Káča
Treperenda
Treperenda

1011 příspěvků
15. červenec 2007
Mělník
Příspěvekod Ratta » pondělí 07. květen 2012, 13:26
Maggiemae píše:Mělník aktuálně doporučují (dokonce místo Neratovic) pražské "domarodní PA", zejména domluvu s vrchní sestrou.

Mělník mi doporučila PA z Neratovic pro případ, že by to u nich nevyšlo. Díky.
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Ratta » pondělí 07. květen 2012, 13:38
Bludicka píše:Ratto máš domluvu s konkrétními PA?
Pro předčasný porod toho asi moc nevyřešíš, ale kdyby k němu došlo, asi bys řešila jiné věci než přirozenost porodu, takže to bych odložila do katewgorie vyšší moc.
Pokud máš nějaké specifické potřeby, které ti 99,9% porodnic ensplní (jako třeba já se svými pomalými a plachými porody), doporučila bych ještě PA JM (celé jméno a kontakt v případě zájmu do SZ) soukromě domluvit a využít Vrchlabí. Když by (počítám, že jsi pražská) jela tvoje PA s váma v autě, třeba by muž k delší cestě byl povolnější, na mého to zabralo i na cestování v únorové chumelenici.
Porod je tvoje práce, kterou za tebe tvůj muž neudělá, tak by měl podpořit tebe v tom, abys měla podmínky, které ke své práci potřebuješ.

Konkrétní PA jsem si nestihla domluvit, mluvila jsem s P. Ptáčkovou z Neratovic, říkala, že už mají všechny plno a externí budou stejně brát jen jako dulu, takž by mi byla na nic. Ale tvrdila mi, že je to jedno, kterou vyfasuji, že prý by si měly všechny jejich PA umět doktory ošéfovat, na to jsem se jí výslovně ptala, říkala jsem jí, že chci přirozený porod a nechci, aby mi do toho doktor zbytečně zasahoval, když nemusí (jsem si jista, že chápala, o co mi jde). Tak mně uklidňovala, že by to neměl být problém.

Vrchlabí mi neprojde, můj muž se bojí dálky, ani ty Neratovice se mu kvůli ní nelíbí, přesto vlak nepojede. A zkusit na něj nějakou manipulaci in medias res mi přijde nefér, to by stejně prokoukl :). Ale specifické potřeby nemám. Jsem prvorodička, takže o svých porodech houby vím :).

Je mi jasné, že při předčasném porodu asi bonding v inkubátoru nebo jiné přirozenosti provozovat nebudeme :), s tím počítám, ale stejně bych se chtěla vyhnout třeba scénám ohledně toho, v jaké poloze mám rodit a podobně.

Prý Hořovice by měly být docela OK, mají tam snad novorozenckou JIPku. Víte někdo?
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Ratta » pondělí 07. květen 2012, 13:43
Káča píše:Ahoj, neporadím kam, jen k tomu Mělníku - šla bych tam, ale jedině s vlastní předem domluvenou PA - která je tamní, ale budete se znát a budete domluvené na tom, co chceš. Rodila jsem tam dvakrát, podruhé jsem měla dost jasnou představu o tom co chci a byla i domluvena předem. Nicméně realita pak vypadala úplně jinak a i to základní (neodnášení dítěte) byl boj doslova na život a na smrt. Mám tedy zkušenost 1.5 roku starou, ale nevěřím tomu, že se tam v tomto ohledu mohlo něco změnit. Záleží na tom, na koho narazíš.
Držím palce, at to dopadne tak, jak si přeješ.

Díky :). Slyšela jsem, že prý tam byly nějaké změny, ale nejsem si jista, čeho se týkaly. Ta předem domluvená PA je asi dobrý nápad, ale asi ho nebudu moct zrealizovat, když doufám pořád v ty Neratovice. Nechce se mi platit někoho jen tak "pro jistotu". Stejně mám obavy, že můj stav je už natolik požehnaný, že bych už nikoho nesehnala, všechny dobré PA mají plno.

Věřím, že to dopadne dobře :)
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Ratta » čtvrtek 10. květen 2012, 13:38
Tak mám nové zprávy pro ty, koho by to mohlo zajímat, náhodou jsem mluvila se slovutnou Ivanou K., PA t.č. mimo službu, a řekla, že pokud nemám v Neratovicích domluvenou jednu ze dvou PA, které by ona doporučila (jen dvě z celé porodnice), tak ať jdu raději do Mělníka klidně i bez domluvy s tamější PA, prý se tam nedávno udály změny a jsou tam vstřícní... Tak když to říká ona... Vypadala o tom Mělníku hodně přesvědčená.
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012