ADV TOP
ADV LEFT

Kde rodit ve středních Čechách aneb plán B

Podělte se o zkušenosti
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Katchen » pondělí 21. květen 2012, 21:59
Dobrý večer dámy,
mám pár dní do TP a vybrané mám Hořovice (po předchozí zkušenosti). Nicméně se zdá, že tato porodnice docela frčí a stopstav tam není nic až tak neobvyklého, takže sice nerada, ale přemýšlím o plánu B.

Nejvíc mě zajímá z Prahy směr západ/jihozápad. Někdo s čerstvou zkušeností z Příbrami? Pak jsem ještě koukala na Mělník, ale to už je blbým směrem. Ale pokud bychom jeli v noci, tak je to v pohodě, ve špičce přes Prahu by to asi bylo slabší.

Co mě zajímá/co očekávám: nejsem náročná rodička, vyžaduju hlavně trochu soukromí a vlídné zacházení (jsem hysterka a když na mě budou hodní, bude to se mnou snazší). Takže se nechci k porodu připravovat na běžném pokoji s jinými maminkami a jejich návštěvami ani na společné hekárně, chci tam mít po ruce manžela. Nechci rodit za zvuků jiných rodiček a ideálně se nechci mezi 1. a 2. DP nikam stěhovat. Porod neurychlovat, ale jinak se ze zásahů nehroutím (klistýr, nástřih, oxytocin v závěru mi nijak zvlášť nevadil), pokud o nich vím a je mi vysvětleno/doporučeno ne vnuceno a vyhrožováno. Na šestinedělí bych ráda dvoulůžák s přímým vstupem na wc a sprchu. Prostě jsem spíš zpovykaná na prostředí a soukromí.

Něco o Příbrami už tu proběhlo, Mělník hledám marně nebo blbě? Nějaké další neotřelé nápady do hodiny dojezdu? Nejblíž máme výpadovku na Plzeň a Strakonice.
Katchen
Howgh
Howgh

5232 příspěvků
15. květen 2011
Praha
Příspěvekod Lachtanicka » pondělí 21. květen 2012, 22:18
Nemám osobní zkušenost ani neznám podrobnosti, ale Mělník má velice dobrou pověst. Ivana Königsmarková ho doporučuje.

Snad někdo napíše víc...
Lachtanicka
Treperenda
Treperenda

1445 příspěvků
29. červen 2011
Příspěvekod Ratta » pondělí 21. květen 2012, 22:32
Chystám se do Mělníka na doporučení Ivany K. Detaily jsem nezjišťovala, mně je jedno, jak to tam funguje (co vím, mají tam oddělené boxy, takže nikdo vedle tebe nerodí, heká se nevím kde), ale IK věřím. Pokud tam půjdeš i ty, možná, že se tam setkáme ;)
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Lydushe » pondělí 21. květen 2012, 23:00
No teď jsem slyšela taky o Mělníce, že super.. ale vůbec nevím, kdo mi to povídal.. :-o

Hořovice asi blbý co?

Hlavně ne Rokycany.. simtě. Tam si v klidu fakt nezarodíš, pokud tam budete 2.
Lydushe
Guma a neuvařitelná slepice :-)

10709 příspěvků
21. prosinec 2006
Rokycansko
Příspěvekod Piffa » úterý 22. květen 2012, 07:23
ahoj, já rodila na Mělníku 2010, rekonstruovaný porodní sál se sprchou, porodní asistentky co jsem potkala byly moc milé, nic mi nenutily, všechno vysvětlily, neměla jsem žádný problém nebo konflikt.
Ale přijela jsem naplno otevřená a rovnou rodila :)
(ale zase jsem tam byla sama na celou porodnici...další rodička přijela, až když jsem měla odrozeno a šla jsem na pokoj) (Průměrně jim to tam vychází na 2 porody denně)

Standard pokoje jsou 2 lůžkové s novou koupelnou a záchodem společným s vedlejším pokojem - taky bez problémů.
A protože jsem byla druhorodička, z dětského si mě nikdo ani nevšiml :), pokud jsem něco nechtěla sama (což pro mě bylo ideální)

Jako mínus vidím, že mě pustili až 4 dne po porodu (ač dítě přibralo už druhý den a já byla bez problémů), ale vyměnila se tam primářka dětského, tak asi je to už o něčem jiném.

Pokud se chceš na něco zeptat, tak klidně.
Piffa
Krafařka
Krafařka

670 příspěvků
01. září 2009
Příspěvekod Katchen » úterý 22. květen 2012, 07:55
Holky díky moc, jsem měla po těch zprávách o plných Hořovicích docela chandru a registrační razítko z Motola nějak nepomáhá. :roll: Mělník vypadá, že by mohl vyhovovat, teď už se tam jen nějak rozumně dostat, máme to bohužel přes Prahu. Ale to klapne. Musí. A třeba klapnou i ty Hořo.

Ratto, ale já to plánuju tenhle týden, nejpozději příští. :D Víc nedám. Jdeš do toho se mnou? ;)

Tak kdyby ještě někdo měl tip kam ano (ale i kam rozhodně ne), dejte vědět.
Katchen
Howgh
Howgh

5232 příspěvků
15. květen 2011
Praha
Příspěvekod Maderka » úterý 22. květen 2012, 07:58
Ja Melnik taky moc doporucuju.

Muzes se tam domluvit skoro na vsem, porodni prani respektuji (urcite sepis, dokonce se po PP ptali a chteli jej rozebirat jeste v poradne), nikam se behem porodu neprechazi, jsi porad v jednom boxu, kde i osetruji miminko, jen vana tam neni, ale sprcha.
Provoz tam asi moc velky neni, takze slyset nemusi byt nikoho ( ja tam byla sama). Doktorky vsechny, co jsem potkala, mlade, mile a nadsene.
Mela jsem nadstandardni pokoj, jako druhorodicku me s nicim moc neotravovali, za celou dobu jsem tam malyho napr. nekoupala. Standardni pokoje jsou po dvou a dva pokoje dohromady maji koupelnu a WC.
Asi to nemaji moc radi, ale odejit driv nez za 72 hod se da na reverz, ja tam ale naopak rada zustala.

Podivej se na jejich web, nijak tam nelzou:) a muzes zavolat vrchni PA a domluvit si navstevu a podivat se tam.

Drzim palce, kdyby te jeste neco zajimalo, napis.
Maderka
Klábosilka
Klábosilka

530 příspěvků
08. leden 2011
Příspěvekod Katchen » úterý 22. květen 2012, 08:15
Na web už jsem samozřejmě koukala, ale na webu se píšou věci..., znáš to. Ale taky to na mě působilo dobře, ale já jsem docela kafka, tak jsem se chtěla poptat na realitu.

Já právě nijak velká přání nemám, ale je fajn slyšet, že kdybych měla, tak je možno. Ale možná i něco sepíšu. Teď mi to zní snad i líp než ty Hořovice, ale přeci jen Hořo máme naším směrem, takže to asi nechám tak a Mělník mám jako zálohu, kdyby bylo plno. A že si mě jako druhorodičky nebudou moc všímat? To je sen!!! Pobyt v porodnici ještě nevím, jestli budu chtít zkracovat. Minule mi tam bylo vyloženě dobře, jsem nervák. Ale teď možná budu chtít domů za synkem. Ale to je už fakt detail, o den víc tam kdyžtak přežiju, nemůžu mít všechno.
Katchen
Howgh
Howgh

5232 příspěvků
15. květen 2011
Praha
Příspěvekod Dib » úterý 22. květen 2012, 08:26
katchi držím palce na hořovice, a to ze všech sil.. držím ti palce, abys chytla rozumnou ženu (a vyhla se těm dvěma chlapům), protože pak jde
skoro všecko, aj to, co ti dva .. muži.. prezentují jako neměnný nediskutovatelný postoj celé porodnice je možno modifikovat podle přání rodičů!
Dib
Drbna
Drbna

4459 příspěvků
15. listopad 2006
tělem dobříš, srdcem valašsko
Příspěvekod Katchen » úterý 22. květen 2012, 08:37
Kteří muži, jména? Až tam budem volat, jestli maj místo, že bych se rovnou poptala, kdo slouží... :D Minule jsem tam chytla dvě mladé doktorky (střídaly se směny) a zejm. ta druhá, co byla u celého mého porodu (teda, v těch chvilkách, kdy tam být měla), byla naprosto skvělá. I se ráno ještě cestou se služby přišla podívat, jak mi je a napsat mi projímadlo kvůli šití (o kterém jsem skoro nevěděla).
Katchen
Howgh
Howgh

5232 příspěvků
15. květen 2011
Praha
Příspěvekod Dib » úterý 22. květen 2012, 08:57
chlapi jsou tam jenom dva, jeden primář (či co to je za velitele), druhý jeho zástupce (primář klán, zástupce ševít).
z osobní zkušenosti porodní můžu doporučit mladou ženu veroniku kubíčkovou, ta na mě působila nesmírně mile (a pokrokově.. nebo spíš prostě rozumně) a u našeho rození přítomnou paní doktorku, která si nepamatuju jak se jmenuje :oops: myslím že taky veronika.. bože já su tragéd. ve zprávě není. taková chyba.
Dib
Drbna
Drbna

4459 příspěvků
15. listopad 2006
Příspěvekod Katchen » úterý 22. květen 2012, 09:01
Já si jméno své MUDr. u porodu taky nepamatuju a taky mě to děsně mrzí, možná to byla ta samá, ale byla mi strašně příjemná, taková prostě rozumná. Asi mě leckdy dostala, kam chtěla, ale způsobem, který mi nevadil, což mě celkem stačí. Ševíta jsem měla v poradně a teď k němu jdu zas. Zdál se mi příjemnej, ale asi si umím představit, že u porodu může bejt hodně chytrej. Holky, jestli se nakonec rozhodnu pro Mělník, tak muže asi trefí....
Katchen
Howgh
Howgh

5232 příspěvků
15. květen 2011
Praha
Příspěvekod Dib » úterý 22. květen 2012, 09:05
(že by se jmenovala fabiánová? asi jo.. tak ta je úplně načisto boží :D)
(krásná, blonďaté polodlouhé (?) vlasy, s brýlema. velice milý úsměv)
Dib
Drbna
Drbna

4459 příspěvků
15. listopad 2006
Příspěvekod Maryjenka » úterý 22. květen 2012, 09:40
týjo, díky za tuto diskusi!...
do teď jsem se rozhodovala mezi Mělníkem a Roudnicí, ale jak to tu čtu, tak Mělník je jasná volba...

(tímto sory za OT, ale musela jsem:-))
Maryjenka
Krafařka
Krafařka

733 příspěvků
02. únor 2011
pod tím naším Řípem
Příspěvekod Ratta » úterý 22. květen 2012, 10:08
Katchen, já mám termín až za měsíc, ale nikdy nevíš - kdyby tys 2 týdny přenášela (ne, že bych ti to přála) a já o 2 týdny rodila dříve, tak jsme obě pořád v termínu a sejdeme se tam :). A já na rozpadnutí vypadám už pár týdnů.

Maryjenko, ten Mělník je poměrně čerstvá informace, ony byly na něho slušné reference už delší dobu, ale ty zásadní změny, které způsobily, že ho doporučuje samotná IK, se odehrály někdy loni. Taky mi ho doporučovala PA z Neratovic, která je známá tím, že je hodně "normální". Silně nedoporučovala Brandýs, kdyby to někoho zajímalo, ale pro Katchen je to irelevantní informace, je to špatným směrem. Katchen, nevím, jak rychle rodíš, ale já bych se toho, že musíš přes celou Prahu, snad nebála. Vždyť jsi tady slyšela příběhy o tom, jak se jelo do Vrchlabí :), snad to nebude tak rychlé. Ale přeji ti, ať ty Hořovice vyjdou, ať to máš bez stresů. Prý je to tam fajn, pokud si je asertivně hlídáš a záleží tam prý na lidech. Máš někoho domluveného?
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012