ADV TOP
ADV LEFT

Kde rodit ve středních Čechách aneb plán B

Podělte se o zkušenosti
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Lasicka » úterý 22. květen 2012, 10:30
Ahoj,

co Neratovice? To je už moc z ruky? Já tam rodila před necelýma dvěma rokama se soukromou PA a bylo to perfektní, jako doma, doktora jsem ani neviděla, vše jsem si řídila sama, už bych jinak nechtěla rodit. Kamarádka rodila na Mělníce loni v dubnu a zážitky teda nic moc. Její gyndařka jí poradila, aby si nepsala porodní plán, že by je to tam mohlo naštvat :-? Ale na místě pak nebyl čas něco vysvětlovat. Např. nástřih jí udělali bez jakýhokoliv varování a přestřihli jí zrovna křečák, takže docela dost blbý. O bondingu nemohla být řeč. Ano, byli všichni milí, ale taky hodně manipulující a dělající si, co sami chtějí.
Lasicka
Howgh
Howgh

9063 příspěvků
01. říjen 2006
Příspěvekod Katchen » úterý 22. květen 2012, 11:29
Nera máme blíž než Mělník, ale nějak se mi tam nechce, ani nevím proč, ač znám spoustu holek, co na ně nedaj dopustit. Taky jsem na netu našla, že sice neregistrujou, ale přijímají přednostně rodičky, kt. k nim chodí do poradny od 36 tt. Ale rozhodně nejsou Neratovice mimo hru.

Já právě nemám velké požadavky na (ne)zásahy do porodu a s tím miminem hned u sebe si taky nejsem úplně jistá (minule jsem dítko dostala asi za 6 h a byla jsem ráda, potřebovala jsem si odpočinout, abych se přestala dítěte bát :oops: ). Fakt je pro mě důležité to pohodlí a vlídné prostředí, pak si nechám naordinovat snad i strychnin. Trochu blbka, ale prostě to tak mám... :D

Ratto, já ale prostě rodím tenhle max příští týden! Takže jedině, že bys sebou hodila ty, já na žádné přenášení nehraju. :) Jak rychle rodím? Minule hooodně pomalu a v klidu. Ale jak to bude teď, nevím. Nějak se pořád s miminem nemůžu domluvit. Ale jo, asi bychom stihli i Mělník ve špičce, ale nevím, jestli by mi ta cesta dělala psychicky dobře. A stav se zas někdy na červnovkách. ;)

Taky dík za info o Brandejse, člověk nikdy neví, co ho v krizi napadne, že...
Katchen
Howgh
Howgh

5232 příspěvků
15. květen 2011
Praha
Příspěvekod Vrtina » úterý 22. květen 2012, 11:51
Mně PA doporučovala Příbram a četla jsem odtamtud poropříběh s rozením na stoličce a dulou. Byla jsem tam a divně se tvářili jen na to, že chci rodit na zemi, takže nakonec jsem jela do Vrch.
Jo a je to tam staré, ale zrovna se měli stěhovat do novýho (v březnu). Kdyžtak mají profil na fb.
Vrtina
Treperenda
Treperenda

1227 příspěvků
06. květen 2008
Plzeňsko
Příspěvekod Harpyje » úterý 22. květen 2012, 11:57
dámy, a ještě mi řekněte, jaké mají zkušenosti s porody KP + co je pr oně standard - například, nutěj v případě KP nástřih? nějaké medikamenty? jak se chovají k dítěti po porodu - nemaj potřebu ho nějak zachraňovat, třeba uložením na pár hodin do inkubátoru?

Prosím moc o zkušenosti.
Díky
har.
Harpyje
Krafařka
Krafařka

854 příspěvků
07. leden 2008
Příspěvekod Lasicka » úterý 22. květen 2012, 12:07
Katchen, Neratovic se neboj, oni nejsou až zas tak prudce alternativní, to jen já že měla svoji PA, tak se jí do toho vůbec nepletli. Ad bonding - když máš dítě na sobě, na břiše pořád prvních pár hodin, tak je všechno úplně jiný, hormony jinak pracují. Bude to Tvůj druhej porod, tzn. jinej a určitě lepší než ten první. První děti jsem rodila v Podolí a byly mi taky odebrány, abych si odpočinula, třeťátko se nehlo ode mně po celej pobyt v porodnici (den a půl) a bylo to fakt mnohem lepší. Ale nelámu Tě :-) Až to bude aktuální, můžeš si tam zavolat, jestli přijímají.
Lasicka
Howgh
Howgh

9063 příspěvků
01. říjen 2006
Příspěvekod Bren » úterý 22. květen 2012, 12:32
Ratta píše:Maryjenko, ten Mělník je poměrně čerstvá informace, ony byly na něho slušné reference už delší dobu, ale ty zásadní změny, které způsobily, že ho doporučuje samotná IK, se odehrály někdy loni.

Paní primářka byla (tuším ještě před cca 2 roky) zástupkyní primáře gyn.-por. v Roudnici ;)
Bren
Klevetnice
Klevetnice

3336 příspěvků
28. únor 2007
Příspěvekod Katchen » úterý 22. květen 2012, 12:32
Lasičko, docela jsi mě odhadla, co mi v Nera nesedí. :oops: Alternativám fandím, ale většinou to není nic pro mě. :D

S tím bondingem to nechávám na aktuální situaci, jak mi bude. První porod byl dlouhý, pomalý, ale líbil se mi, takže pokud bude ten druhý alespoň jako ten první, tak O.K. Pokud lepší, tak super. Ale každopádně chci mít tu možnost mít mrňouse hned u sebe, to je pravda.
Katchen
Howgh
Howgh

5232 příspěvků
15. květen 2011
Praha
Příspěvekod Piffa » úterý 22. květen 2012, 12:55
já dítě dostala hned a pak ty 2 hodiny jsem si ho chovala pod dekou na sále, jen PA kontrolovala jestli mi nestydne :), neonatolog ho chtěl nechat odnést, já nechtěla a PA se postavila za mě, že to není třeba...takže pak šel se mnou rovnou na pokoj...

jaký rozdíl od bulovky, kde jsem dítě dostala až druhý den po porodu .... (ale zase se musí nechat, že tam bylo extra narváno, a docházet za ním mi nikdo nezakazoval).

Jinka si myslím, že Mělník se snaží napodobit Neratky
Piffa
Krafařka
Krafařka

670 příspěvků
01. září 2009
Příspěvekod Ratta » úterý 22. květen 2012, 12:55
Ale Neratovice vůbec nejsou alternativní, jejich výhoda je snad jen v tom, že pokud si člověk domluví konkrétní (dobrou) PA, tak ta mu u lékařů vyboxuje, aby ji moc neotravovali. To mi potvrdila i kamarádka, která tam před časem dělala sestřičku. Já jsem původně chtěla do Neratovic, ale IK říkala, že pokud tam nemám domluvenou PA (a že ona by doporučila jen dvě ze všech, co jsou tam), tak abych raději rodila v Mělníku. Nepovažuji se za alternativní (njn, to mi sai nikdo neuvěří, když chodím do kurzu k IK :), ale ona je v pohodě, není žádný hrotič), ale rodit bych chtěla v poloze, jakou chci já, nechci urychlování a ráda bych bonding. A vůbec - nechce se mi tam s lidmi handrkovat.

Jinak bez porodního plánu vás prý semelou v i v té "nejlepší" porodnici.
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Ratta » úterý 22. květen 2012, 12:56
Piffa píše:Jinka si myslím, že Mělník se snaží napodobit Neratky

To je přesné :)
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Ratta » úterý 22. květen 2012, 12:59
Katchen píše:Ratto, já ale prostě rodím tenhle max příští týden! Takže jedině, že bys sebou hodila ty, já na žádné přenášení nehraju. :) Jak rychle rodím? Minule hooodně pomalu a v klidu. Ale jak to bude teď, nevím. Nějak se pořád s miminem nemůžu domluvit. Ale jo, asi bychom stihli i Mělník ve špičce, ale nevím, jestli by mi ta cesta dělala psychicky dobře. A stav se zas někdy na červnovkách. ;)

No tak nic :), doufám, že ještě dva týdny vydržím pohromadě, i když nevím nevím.

Stavím se, byla jsem pryč, bez internetu :).
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Maderka » úterý 22. květen 2012, 14:23
Katchen píše:Na web už jsem samozřejmě koukala, ale na webu se píšou věci..., znáš to. Ale taky to na mě působilo dobře, ale já jsem docela kafka, tak jsem se chtěla poptat na realitu.

Já právě nijak velká přání nemám, ale je fajn slyšet, že kdybych měla, tak je možno. Ale možná i něco sepíšu. Teď mi to zní snad i líp než ty Hořovice, ale přeci jen Hořo máme naším směrem, takže to asi nechám tak a Mělník mám jako zálohu, kdyby bylo plno. A že si mě jako druhorodičky nebudou moc všímat? To je sen!!! Pobyt v porodnici ještě nevím, jestli budu chtít zkracovat. Minule mi tam bylo vyloženě dobře, jsem nervák. Ale teď možná budu chtít domů za synkem. Ale to je už fakt detail, o den víc tam kdyžtak přežiju, nemůžu mít všechno.

No, ja se prvne taky bala, ze to bude jen reklama, ze tam neco napisou a neco jineho pak bude...ale bylo to ok. Ale samozrejme mam jen jednu zkusenost (prvni porod byl planovanou sekci, takze nebe a dudy, ale tady se mi diky minimalnim zasahum povedlo porodit normalne) a porod snove snadny.
Doma jsem se taky bala, jak to zvladnou beze me, ale uplne v pohode a ja si tam aspon naposledy odpocinula:)
Maderka
Klábosilka
Klábosilka

530 příspěvků
08. leden 2011
Příspěvekod Niki84 » úterý 22. květen 2012, 15:43
Katchen já se teda přifařím. Je teda lepší Mělník nebo Neratovice? Mám v planu Podoli ale tyden tam maluji tak kdyby to zrovna přišlo at vím kam radši jet.
Niki84
Drbna
Drbna

4414 příspěvků
28. prosinec 2009
na kopci v Praze
Příspěvekod Mafaf » úterý 22. květen 2012, 18:59
Držím palečky, ať ti vyjdou HOŘOVICE :erik: . Rodila jsem tam v prosinci a max. spokojenost. Jedinou výtku jsem měla na anestezioložku, jinak lékaři i sestry dobrý. Rodila mne dr. Chudáčková.
Bohužel nemohu poskytnout info ohledně alternativních porodů či průběhu porodu, neb jsem šla císařem :oops: - malej KP, velký a moje neuro diagnoza - takže jednoznačně císař. Ale dr. Chudáčková říkala, že malej je KP, ale tak "šikovně", že pokud by se nepřetočil, šel by stejně císařem.

Jako plán B bych taky volila Mělník.

Příbram bych nebrala ani zadarmo. Nerodila jsem tam. Jen mám kamarádky se špatnýma zkušenostma. Ale musím přiznat, že i pár kamarádek s dobrýma zkušenostma. (prý pokud je porod bez problémů, tak je to tam v pohodě - ale fakt nevím)
Mafaf
Drbna
Drbna

4222 příspěvků
11. prosinec 2007
prostě doma
Příspěvekod Vrtina » středa 23. květen 2012, 05:56
Ratta píše:Ale Neratovice vůbec nejsou alternativní, jejich výhoda je snad jen v tom, že pokud si člověk domluví konkrétní (dobrou) PA, tak ta mu u lékařů vyboxuje, aby ji moc neotravovali. To mi potvrdila i kamarádka, která tam před časem dělala sestřičku. Já jsem původně chtěla do Neratovic, ale IK říkala, že pokud tam nemám domluvenou PA (a že ona by doporučila jen dvě ze všech, co jsou tam), tak abych raději rodila v Mělníku. Nepovažuji se za alternativní (njn, to mi sai nikdo neuvěří, když chodím do kurzu k IK :), ale ona je v pohodě, není žádný hrotič), ale rodit bych chtěla v poloze, jakou chci já, nechci urychlování a ráda bych bonding. A vůbec - nechce se mi tam s lidmi handrkovat.

Jinak bez porodního plánu vás prý semelou v i v té "nejlepší" porodnici.

Ratto, např. v Hořovicích 2009 plán četli, ale ne úplně respektovali. Ale ve Vrchlabí 2012 jsem ho ani nestihla vytáhnout, oni nestihli nic nabízet a jenom jsem rodila a přesně podle svých představ, aniž bych utrousila slovo!
Vrtina
Treperenda
Treperenda

1227 příspěvků
06. květen 2008
Plzeňsko