ADV TOP
ADV LEFT

Máte nové a čerstvé zkušenosti s Bulovkou??? (nebo Apolinář)

Podělte se o zkušenosti
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Jahudka84 » středa 20. červen 2007, 19:39
CRAZYMARY: já jsem byla na Bulovce na gyndě na operaci a jako těhu jsem tam chvilku ležela... nebylo to špatný, ale jestli máš strach z těch věcí, co si psala, tak taky doporučuju jednoznačně NERATOVICE... to se nedá s těma pražskejma nemocnicema vůbec srovnávat... Já už bych jinam rodit nešla...

Ten servis, péče, prostředí i to, že si můžu zařvat bylo k nezaplacení ;)

Kdybyste měli nadstandart může tam být i tatínek. A doprava tam neni tak hrozná. Bydlí tam kamarádka a jezdí tam v pohodě bus z Holešovic. Jen by to chtělo mít někoho na odvoz přímo rodit.

Platí se tam i za nestandart, ale je to hlavně proto, že jsou nadstandartní vlastně všechny pokoje, jen tam nejsi sama. Je tam klimoška, tv, lednička, koupelna...

O Apolináři jsem toho moc dobrýho neslyšela, i když patří asi k těm lepším.... ale vlastní zkušenost nemám
Natali 11.2.2007
Samuel 20.5.2009
Annie 14.11.2011
Svatba 4.10.2003
Jsme spolu od 4.3.2000
Jahudka84
Howgh
Howgh

16423 příspěvků
21. září 2006
Praha - Újezd nad Lesy
Příspěvekod Hanaze » pondělí 25. červen 2007, 23:22
Ahoj, já rodila u Apolináře v 5/2005 a teď v 5/2007, byla jsem naprosto spokojená s přístupem všech co jsem potkala na porodním sále, nástřih mi rutinně nedělali až když už šlo opravdu o krk, jsou tam stejní lidé co před dvěma lety a říkám otevřeně že kdybych měla rodit potřetí jdu zase tam. Kóje u Apol. neřeš, když jde do tuhého nevnímáš to, taky jsem takhle před prvním porodem uvažovala. Můžu říci že je personál pečlivě aspoň zatahuje. Zase když se něco děje lépe si /nebo partner/ zavolá pomoc než z nějalého odděleného pokojíku (kamarádka má dodnes trauma z Podolí).O Bulovce nic nevím, hlasuji pro Apolináře.
Hanaze
Pískle

12 příspěvků
09. leden 2007
Příspěvekod Satelitek » pondělí 25. červen 2007, 23:43
Ahoj,
asi ti také moc neporadím, jelikož já jsem na 100% pro Apolináře. Profesionalita, úroveň a zkušenosti mluví za vše. K ničemu mě nikdo nenutil, na všechno se ptali a myslím, že pokud jim předáš porodní plán, budou se jím řídit. Jinak s nástřihem.... furt lepší než-li prasknutí a potrhání. Oni to nedělají toilk z jejich pohodlnosti urychlit porod, jako z důvodu hojení. Potrhání se hůře hojí, dělají se srůsty a déle bolí. Navíc vychutnat si plastiku po šestinedělí...holka nic moc, je to horší jak porod. Takže to není z pohodlnosti. Oni vědí proč to dělají, a zbytečně nenastřihávají.

Já jsem díky nim po porodu řekla, že chci hned další dítě. Hodně mi pomohli i psychicky. takže každé další dítě jdu rodit tam. :mimiholka: :mimikluk:

Bulovka je stejně dobrá jako každá jiná porodnice, jen jde o to, co od toho očekáváš. A když přineseš porodní plán, tak se jím řídí všude. A kapacity najdeš taky všude podobné. Jde o to komu věříš.

Promiň nic ve zlém ale, proč jsi se U Apolináře registrovala, když jsi stejně rozhodnutá? Myslím, že chceš jen ujistit. Já jen, že už neberou ty co by tam rády rodily! Kamarádka je musela přemlouvat, aby jí vůbec napsaly na seznam. :roll: Neber to ve zlém, jen mě to zajímá.

Hodně štěstí při výběru.
Lenka+Lucinka+Damiánek
ObrázekObrázekObrázek Lucinka *30.8.06 1rok 8120g a 71cm a Damiánek *24.4.08 1rok 7360g a 71cm[/color] ObrázekMMB Obrázek Květinky 08 Obrázek[url=http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=6005&postdays=0&postorder=asc&workarround=0&start=15870[/img]Květňátka[/url]
Satelitek
Klevetnice
Klevetnice

3254 příspěvků
17. únor 2007
Tam, kde všichni žijí jen Alenou :-D
Příspěvekod Crazymary » pátek 29. červen 2007, 19:14
Díky všem za příspěvky!

Satelitko: právě že rozhodnutá nejsem... Apolinář je pro mě jistota - jsem tam zaregistrovaná hlavně proto, kdybych měla třeba rodit dřív nebo byly komplikace a pořád váhám, že i kdyby nebyly, tak tam nakonec půjdu... Já vím o jejich naprosté profesionalitě - že tam josu kvalitní zdravotníci, jenže o tom přístupu se dočítám různé věci. Nebudu tady složitě popisovat, co se ve mně odehrává za bitvy ohledně porodnice, protože je to se mnou v tomhle těžké. Všechno ohledně doktorů je se mnou šílené.

A co se týče registrace - holt měla se kamarádka zaregistrovat dřív - zní to asi drsně, taky nic ve zlém :), ale já věděla od začátku, že Apolinář, Podolí a Motol jsou narvané a že se tam musím zaregistrovat brzy, pokud uvažuji o porodu v jedné z nich, takže jsem neváhala a registrovala jsem se nějak kolem 16tt... U mě to není o tom, že tam nechci rodit, jen že nevím, váhám, pročítám a ... no škoda vysvětlovat. :)
Crazymary
Kecka
Kecka

1776 příspěvků
25. březen 2007
Praha 9
Příspěvekod Satelitek » pátek 29. červen 2007, 22:37
Crazymary,
no kamarádka volala ve 14tt. a to jí řekli, že je to brzy a po 16tt. už bylo plno. Jen díky tomu, že jsem jí řekla ať se takhle lehce nedá je registrovaná, ale ... Je to jedno. Hlavně ať ti to dopadne dobře a rozhodneš se správně.

Víš já si myslím, že dle přístupu k lékařům a sestrám (těm hlavně) se jedná stejně s tebou. Já jsem v celku náročný člověk a čekám, že se ke mě budou všichni chovat slušně a bez pocitu nadřazenosti. Také tak se k nim chovám, ale v případě, že bych s něčím nesouhlasila, cítila se napadená nebo zanedbaná, bych se určitě ozvala. Jak jsem již napsala, byla jsem max. spokojená. A lidé jsou všude stejní. Pokud si tahají osobní problémy do práce tak to prostě neovlivníš. Takže asi tak.

Doufám, že jsi pochopila jak to myslím. Já prostě na Apolináře nedám dopustit a např. nemám ráda Podolí. Nerodila jsem tam a nechtěla bych. Prostě jim nevěřím. A když slyším povídání kamarádek co rodily v Motole nebo Krči? No co ti budu vyprávět. Každý má nějaký zážitek, ale to neznamená, že my dopadneme stejně. Takže ještě jednou, hodně štěstí a zdravé krásné mimiko.

A ty budeš rodit v srpnu? Kdy máš termín? Já měla loni 27.8. :erik:
Lenka+Lucinka+Damiánek
ObrázekObrázekObrázek Lucinka *30.8.06 1rok 8120g a 71cm a Damiánek *24.4.08 1rok 7360g a 71cm[/color] ObrázekMMB Obrázek Květinky 08 Obrázek[url=http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=6005&postdays=0&postorder=asc&workarround=0&start=15870[/img]Květňátka[/url]
Satelitek
Klevetnice
Klevetnice

3254 příspěvků
17. únor 2007
Tam, kde všichni žijí jen Alenou :-D
Příspěvekod Mia_a_spol. » pátek 29. červen 2007, 23:25
tak já se přiznám k jedné z těch z dalších Bulovkových

prvně 02/05 přenášení - vyvolávání - trpělivé čekání - CS slušní milí

podruhé 11/06 podstatná změna na novorozencích,

nový pan primář je z jipky v Motole a
1) dost nehezky mě prudil protože jsem nechtěla očkovat v porodnici, ale až v 6týdnech a chtěla jsem neseříznout pupečník, nakonec volali mému pediatrovi, ten jim řekl, že mám u něj v péči starší dítko a na mých přáních neshledal nic mimořádného, tak dali pokoj.
2) s prim. přišlá dr. mi se mě cca 12 hod po porodu ptala jestli kojím :roll: a druhý den nabízela vážení před a po kojení, na jemné odmítnutí nedala, tak jsem zatlačila a byl klid.
3) měli potíž s tím, že chci propustit ihned po screaningu metabol ad 72hod po porodu, což vyšlo na 19 v pátek večer a tářili se, že tam budu do sobotního poledne a mám být ráda, tak to mě :grr: a řekla jsem, že jdu domu a když neudělaj ten náběr (řešilo se to samozřejmě už ráno před tím) budu si stěžovat a šlo to ....

naproti tomu porod, tam je to ale asi od směny, se já měla dobře, po CS fakt čekali dlouho (od zašlé branky do porodu přes hodinu) než nakonec šmikli, takže žádné trauma a také nikdo nemoralizoval jak mi tím zachránili dítě a já to původně nechtěla, což o Apolináře vím, že se stalo, miminko šup na břicho, pak krátké ošetření v přítomnosti tatínka a rychle zpět ke mně, tak jsme s tátou nastřídačku chovali, na novorozeneckém byl sám cca 20 min ale nezakázala jsem koupat, tak byl Johnson, ale asi by šlo říct, že koupat ne a šestinedělí příjemné, žádné story o "nahatém" čekání na vizitu, každý klepal ....

s poradnou a čekáním teď podruhé nevím, nechodila jsem tam a také s tím neměli problém, ale jako u Apolináře, když nemáš "svého" dr. to nebude

O tom že jsem do poradny nechodila protože jsem oprávněně očekávala přenášení a oni by museli "prudit" jsme si při velké vizitě s dr. Záhumenským zažertovali ;) ;)

takže pokud si přeješ "standard" a přitom, slušné lidské zacházení vol Bulovku

sory je to zmatenější než bych chtěla, ale víc času tomu nedám, kdybys cokoli písni SZ
Mia_a_spol.
Diskutérka
Diskutérka

2818 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Ramalka » pátek 29. červen 2007, 23:39
Crazymary píše:Super, děkuju za vyčerpávající info :)
Ono totiž někde jsem četla - tuším, že na aperiu, že tam právě ten přirozenější přístup trochu ustoupil - třeba zmizely s porodních pokojů porodnické stoličky. Údajně snad pan doktro Záhumenský zažil, že se rodička na porodní stoličce lekla bolesti, když procházela hlavička a nadskočila a následně upadla a bohužel na již vystupující hlavičku rodičky :( no přijde mi to dost kuriózní případ, ale údajně kvůli němu se tam snad už teď musí rodit jen v poloze ležmo - žádná alternativa.....
Taky snad tam má být nový pediatr, který vezme miminko hned po porodu na dvě hodiny pryč na vyšetření, i když se zdá v pořádku.... no prostě to jsou drobnosti, o které mi hlavně jde.
Asi to nakonec stejně vyhraje ta Bulovka..... :) říkala sjem si, že bych si když tak vzala k porodu PA, která by mi pohlídala takové všechny věci, které prostě nejsou nutné....

Ahoj, jsem taky Apolinářská, obě děti 2002 a 2005 a nedám na něj dopustit. Všichni naprosto skvělí, u prvního byl celkem na sálech frmol, ale pořád byl dostatek času, aby si ho na mne udělal asistent, a u druhého jsme byla na sále úplně sama. Na Bulovce jsme nerodila, ale myslím, že je to všude o lidech a o štěstí na ně.

Podobnou šuškandu jsem zaslechla taky, ale nevím nakolik je to pravda, snad mělo docházet i k určitým názorovým rozdílům mezi sestrami a lékaři a českou lékařskou komorou - nakolik je to pravda nevím.

Co se týče nástřihu, nemyslím si, že by ho lékaři dělali proto, aby si uspíšili porod, u Apolináře se také dělá když je potřeba. A ono než aby ses natrhla nesprávným směrem ke konečníku a dál (brr ta představa je hrozná..), tak si osobně myslím, že je lepší nechat si nástřih správným směrem udělat - pokud je to nutné, protože né vždy jde o život. Já měla nástřihy u obou, ale u druhého jen maličký a po svých jsme odkráčela do sprch a i až na pokoj, měla jsme připravený kruh na sezení apod. a vůbec jsme to nepotřebovala, sedět na zadku :-) jsme mohla hned. Na hekárně i na přípravně se mi maximálně věnovala sestra, na přípravně byla v podstatě skoro celou dobu se mnou, masírovala mi záda...samosébně, že během porodu a po porodu byl manža celou dobu se mnou, a doprovodil mě až na pokoj. Až na ošetření syna to byl s ním hehe a pak mi ho přinesl.

Pro Apolináře hraje prim, že mají nejvíce porodů a nejlepší dětskou JIPku, a díky počtu porodů mají hodně zkušeností.

Ad nahaté čekání na vizitu...co to je?? U Apolináře vždycky vizita klepala a nikdo z nás nahatý nebyl :-)..ne vážně to jsem ještě neslyšela, to jako, že se leželo odkryté při čekání na vizitu?? nebo jak??

Mio a spol..jsme trochu zmatená, ani jednou jsme neměla u porodu svého dr. a vždycky to bylo super, personál perfektní.., manžu dokonce nechali kouknout jak se "šije", nejdřív se mě zeptali jestli mi to nebude vadit

Přeji Ti abys dobře vybrala a ať vybereš jak vybereš tak abys měla štěstí na lidi, protože všude se může najít jeden člověk, který prostě nemá den..
Ramalka
Kecka
Kecka

1827 příspěvků
18. říjen 2006
Pha
Příspěvekod Mia_a_spol. » sobota 30. červen 2007, 08:52
Ramalka píše:Mio a spol..jsme trochu zmatená, ani jednou jsme neměla u porodu svého dr. a vždycky to bylo super, personál perfektní.., manžu dokonce nechali kouknout jak se "šije", nejdřív se mě zeptali jestli mi to nebude vadit

psala jsem to pozdě a možná nepřehledně, to jo, ale o "svém" dr jsem psala v části o poradně a čekání v ní :-? mám několik kamarádek, co na apolináře nedaj dopustit ;) a jen jedna nečekala v poradně dost dlouho, ta měla právě "svého" dr, objednaná byla na určitou hodinu a +/- 10min ji také vzal

a jedna z kamarádek v roce 2005 byla sestrou vyzvána ať se odkryje že už už jde vizita a mají naspěch .....
Mia_a_spol.
Diskutérka
Diskutérka

2818 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Crazymary » sobota 30. červen 2007, 17:15
Holčiny, fakt moc děkuju za názory!

Mio - právě tvůj příběh s tím novým pediatrem jsem četla už tady :)

Jak se rozhodnu dám vědět a určitě pak svoje pocity a i porodní příběh napíšu. Jen mě třeba mrzí, když holky píšou svoje porodní příběhy, že většinou nenapíšou, kde se porod odehrával....
Crazymary
Kecka
Kecka

1776 příspěvků
25. březen 2007
Praha 9
Příspěvekod Crazymary » úterý 11. září 2007, 08:15
Snad to někdy sepíšu, ale aspoň krátce - nakonec rozhodla vzdálenost a dostupnost a porodila jsem Kristi na Bulovce. Nakonec mi porod vyvolávali kvůli vyššímu tlaku a zvýšené kyselině močové v krvi, ale nemůžu si stěžovat!! Až na jednu paní doktorku tam byli všichni super!!! Všichni se chovali skvěle, absolutně se snažili ve všem vyjít vštříc a byli velmi trpěliví. Toi samé oddělení šestinedělí a novorozenců. V téměř naprosté většině moc milý personál!!!! (zejména sestřičky u miminek byly skvělé!!!)

Takže jsem ráda, že jsem zvolila Bulovku a můžu jen doporučit ;)
Crazymary
Kecka
Kecka

1776 příspěvků
25. březen 2007
Praha 9
Příspěvekod Mia_a_spol. » úterý 11. září 2007, 09:22
Crazymary gratuluju, je příjemné slyšet, když je další v nemocnici spokojená :D :D
Mia_a_spol.
Diskutérka
Diskutérka

2818 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Michalene » neděle 04. listopad 2007, 12:08
Ahoj holky,já rodila na Bulovce a půjdu tam znova,byla jsem tam spokojená a líbilo se mi tam,je pravda,že je to možná personálem,vychytala jsem bezvadný lidi,tak proto,ale i jak se starali. :D
ObrázekObrázek
Michalene
Pískle

17 příspěvků
30. září 2006
Praha 9- Prosek
Příspěvekod Mafra82 » středa 14. listopad 2007, 00:47
Rusalka píše:Ahoj,
ja rodila pred rokem na Bulovce a ackoliv porod nic moc, na personal muzu rict jen samou chvalu. Do niceho me nenutili, pan doktor Zahumensky i pani doktorka Jaresova byli super, a o prirozenosti tamnich porodu svedci mozna i to, ze nez doslo na cisare, snazili se skoro cely den, aby to probehlo bez nej :) . Bohuzel to neklaplo, ale to samozrejme nebyla jejich vina :). I sestinedeli bylo v pohode, sestricky ochotne, proste zadny problem sem nezaznamenala... az na ta vedra 35 stupnu, ktera tehdy panovala a ani na nadstandardech nebyla klimatizace.

Pan primář Záhumenský ;) a paní doktorka ne Jarešová ale Marešová ;) rodila mi skoro před rokem synka, oba profíci ale na můj vkus je tma příliš romek.. nezobte se za ten výraz, takže já jsme nebyla spokojená s tím že nešlo mne přestěhovat jinam.. bylo to velmi obtěžující a stresující :-?
Krom toho jsem druhý den chytla infekc zlatého stafylokoka přímo do jizvy po císaři a už se to se mnou vezlo,
A taky sestry na novorozeneckém jsou názorově proti těm na šestinedělí tkaže to bylo někdy veselé..
Jo a až poslední den mi řekli že přece s těma skoro neexistujícíma bradavkama se nemůžu divit že nám nejde kojení :roll:

Takže já pojedu asi radši příště před TP na Moravu a budu rodit ve Zlíně :D na ten jsem slyšela jen samou chválu ; ;)
Mafra82
Diskutérka
Diskutérka

2551 příspěvků
21. září 2006
Praha 9
Příspěvekod Mafra82 » středa 14. listopad 2007, 00:54
Crazymary píše:Super, děkuju za vyčerpávající info :)
Ono totiž někde jsem četla - tuším, že na aperiu, že tam právě ten přirozenější přístup trochu ustoupil - třeba zmizely s porodních pokojů porodnické stoličky. Údajně snad pan doktro Záhumenský zažil, že se rodička na porodní stoličce lekla bolesti, když procházela hlavička a nadskočila a následně upadla a bohužel na již vystupující hlavičku rodičky :( no přijde mi to dost kuriózní případ, ale údajně kvůli němu se tam snad už teď musí rodit jen v poloze ležmo - žádná alternativa.....
Taky snad tam má být nový pediatr, který vezme miminko hned po porodu na dvě hodiny pryč na vyšetření, i když se zdá v pořádku.... no prostě to jsou drobnosti, o které mi hlavně jde.
Asi to nakonec stejně vyhraje ta Bulovka..... :) říkala sjem si, že bych si když tak vzala k porodu PA, která by mi pohlídala takové všechny věci, které prostě nejsou nutné....

Mě bylo tehdy řečeno na dotaz o porodnické stoličce že se tím jen namáhají zvení rodidla která tím tlakem otečou, a taky mi bylo řečeno že s ejiž nedělají různé polohy ale jen v leže.. což u mne stejně odpadlo, po 3 dnech bolestí a nepostupujícím porodu jsem musela pod kudlu...
Mafra82
Diskutérka
Diskutérka

2551 příspěvků
21. září 2006
Praha 9
Příspěvekod Mafaf » pátek 14. prosinec 2007, 22:45
Nejdřív gratuluji k mimi :hura: .
Jinak, já rodila u Apolináře (leden 2005) a další bych také ráda tam, hlavně u stejného porodníka. Bylo to tam moc super (až na dětskou doktorku :( ). Ale jinak vše v pohodě.
Obrázek

Obrázek
Mafaf
Drbna
Drbna

4222 příspěvků
11. prosinec 2007
prostě doma