ADV TOP
ADV LEFT

Máte nové a čerstvé zkušenosti s Bulovkou??? (nebo Apolinář)

Podělte se o zkušenosti
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Crazymary » pondělí 17. prosinec 2007, 17:26
Velchi - mě rodila taky doktorka JAREŠOVÁ, takže tam jsou možná dvě ;) jedna Marešová a druhá na J...

Jo a porodnické stoličky na sálech byly, ale já rodila vleže a byla jsem šťstná, že ležím, nedovedu si představit jinou polohu na porod (tedy tehdy v mém případě). A to jsem si před porodem myslela, že na zádech neporodím kvůli zádům.....
Crazymary
Kecka
Kecka

1776 příspěvků
25. březen 2007
Praha 9
Příspěvekod Mafra82 » pondělí 17. prosinec 2007, 19:04
tak to se omlovám :oops:
no já ani nevím že tam opravdu byly :D jen mi říkala paní doktorka Marešová že to nedoporučujou no...
Mafra82
Diskutérka
Diskutérka

2551 příspěvků
21. září 2006
Praha 9
Příspěvekod Hankar » pondělí 14. duben 2008, 15:04
Ahojky těhulky :D ,
nechci na téma Bulovka otevírat jednu diskuzi a tak připisuji do již načaté debaty. Chystáme se tam na základě získaných velmi kladných referencí tento rok rodit. Co je ale důležité pro všechny, kdo by měly zájem také právě o Bulovku, tak je jedna podstatná změna a to, že na rozdíl od předešlých let je nutná registrace.
Hankar
Pískle

43 příspěvků
22. leden 2007
Praha 4
Příspěvekod Ro » pondělí 14. duben 2008, 15:08
díky za info - zrovna to s kamarádkou řešíme, jen doufám, že už ji nemají pro podzimátka uzavřenou tak jako je v Podolí, Motole i jinde
Ro
Drbna
Drbna

4685 příspěvků
18. září 2006
Příspěvekod Sashila » úterý 12. srpen 2008, 10:16
Ahoj, rodila jsem na Bulovce letos v lednu a byla jsem více méně spokojená. Při první návštěvě poradny Vám dají k vyplnění různé formuláře a souhlasy, které jsem si upravila k obrazu svému (např. nástřih či použití kleští jen pokud to bude nezbytně nutné a se souhlasem mým nebo manžela, miminko položit po porodu na břicho (samozřejmě pokud by nebylo nutné kříšení) atd. Vše bylo splněno do puntíku. Jen při příjmu jsem žádala, aby mi řekli, kdy je poslední možnost k aplikaci epidurálu - a to nějak prošvihli. Musím ale říct, že bych si ho v rozhodný okamžik asi ještě píchnout nedala, prostě to v tu chvíli nebylo tak hrozný. Veškeré PA i lékaři byli milí a nápomocní. Nástřih nakonec proveden byl, ale ani jsem to necítila, paní doktorka trpělivě čekala na vrchol kontrakce. Šití bylo nepříjemné, ale dalo se to snést. K čemu směřují mé zásadní výtky je, že mi nikdo neukázal,jak správně přiložit mimi k prsu, takže jsem si bradavky zlikvidovala hned na porodním sále :-( Další výtka - naprosto nepoživatelná strava a absolutně nevhodná pro kojící (hrachová kaše, uzeniny....) Ke kojení - při vizitě mi sestra kontrolovala bradavky, jestli už se mi spustilo mléko dost nešetrným způsobem - prostě je silně zmáčkla mezi dvěma prsty. S těma prasklinama, co už jsem tam měla to bylo fakt žůžo. Jinak sestřičky na šestinedělí byly také milé a nápomocné, u koupání mimi jsem si mohla vybrat, jestli chci použít jejich kosmetiku (mají tam Johnson) nebo ne, jakýkoliv dotaz ochotně zodpověděly. V pochybnostech uklidnily a poradily. Nadstandardy v lednu nebyly k dispozici kvůli rekonstrukci, ale nás šoupli na dvoulůžkový pokoj s vlastním sociálním zařízením, ledničkou a TV. Úklid pokojů každý den brzy ráno (to moc nepotěšilo). Večeře podáváná v době návštěv. To je asi v kostce vše, co bych k porodu na Bulovce napsala, ale pokud by někoho zajímaly další detaily, ráda napíšu více.
Sashila
Pískle

10 příspěvků
04. srpen 2008
Příspěvekod Sashila » úterý 12. srpen 2008, 11:59
A ještě jsem zapomněla - co se týče poloh u porodu, tak bylo možno rodit na boku i v leže, dokonce mi nabízeli dřep - ale na to už jsem se fyzicky necítila, takže jsem nakonec porodila v leže na zádech
Sashila
Pískle

10 příspěvků
04. srpen 2008
Příspěvekod Alimka » čtvrtek 06. listopad 2008, 10:37
Rodila jsem na Bulovce podruhé, protože i poprvé jsem byla velmi spokojená, a ačkoli se vyskytly komplikace - dcera se narodila s malou vrozenou vadou - mám na pobyt a porod v rámci možností pěkné vzpomínky a zpětně si uvědomuji, jak moc mi přístup lékařů porodníků, asistentek, sester i dětských lékařů pomohl. Všichni byli profesně stoprocentní a navíc měli velice lidský a milý přístup. S Apolinářem nemám zkušenost, ale na Bulovce se mi líbilo a neměnila bych.
Alimka
Žvatlalka
Žvatlalka

242 příspěvků
13. srpen 2007
Příspěvekod Newvelchi » sobota 12. leden 2013, 11:02
Včera jsem se vrátila z Bulovky a musím je jen pochválit.
Já obrovský skeptik, jsem byla nadmíru spokojená, a to i přesto, že jsem k nim měla velmi negativní vztah.
Od příjmu k plánovanému třetímu císařskému řezu až po propuštění z novorozeneckého a šestinedělí musím říct že tam byly velmi profi týmy lidí, velmi příjemné ženské (s chlapama jsem se kupodivu nepotkala), přijatelné a chutné jídlo, dobré zázemí a tak dále a tak dále.
Více mohu rozepsat později, jsem notně znavená :)
Newvelchi
Kecka
Kecka

1787 příspěvků
15. únor 2009
tam kde je má rodina jsem doma
Příspěvekod Jankacz » neděle 13. leden 2013, 00:42
Ahojky!

Rodila jsem u Apolináře v 08/2007. Ze zdravotních důvodů (srdeční vada) jsem k nim chodila i do poradny (to čekání, kolikrát i dvouhodinové byl děs). Porod ale naprosto super, měla jsem štěstí na výbornou porodní asistentku, která se mnou během porodu vtipkovala a radila co mohla. Prakticky mě odrodila ona, lékařku jsem viděla při příjmu a pak až při šití. Epidurál mi nabídli, ale dát nestihli :D Kóje jsem absolutně neřešila, byla jsem tam tu noc první. Nástřih jsem necítila a byl proveden,až když to bylo opravdu nutné. Na oddělení šestinedělí zase pohoda, dětské sestry vše ukázaly, díky nim jsem neměla absolutně problémy s kojením, na všechny dotazy odpovídaly, radily...Až na to hrozné jídlo (ale to jsem taky absolutně neřešila) na ně nemůžu říct špatné slovo. Ale fakt je, že porodní plán jsem neměla a nic moc jsem nečekala... Kdybych někdy rodila druhé mimčo, chtěla bych zase tam (i když jsem mimopražská a odsedět si 35 km v autě v kontrakcích taky nic moc) :D :D :D
:kluk: Kryštůfek 22.8.2007

DST
Moje foto pro RAK
FOTOblog
Jankacz
Krafařka
Krafařka

853 příspěvků
14. srpen 2008
střední Čechy
Příspěvekod Daba » středa 30. září 2015, 12:16
Ráda bych obnovila tuto diskusi, kamarádka se právě rozhoduje mezi Bulovkou a Apolinářem, nemá někdo nějaké čerstvější zkušenosti?
Daba
Klábosilka
Klábosilka

479 příspěvků
11. listopad 2008
Praha