ADV TOP
ADV LEFT

Rodíme stejně jako v 50. letech?

Podělte se o zkušenosti
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Ewule » úterý 21. květen 2013, 07:01
To je strašné :( A tak moc pravdivé :(
Ewule
Kecka
Kecka

1811 příspěvků
30. prosinec 2007
pod Zebínem
Příspěvekod Klaris » úterý 21. květen 2013, 07:15
diskuzi radši nečtu, ale tak strašně toho jsem tam poznávala, že jsem si reakci nemohla odpustit
Klaris
Moderátor látkovek a nosítek

8384 příspěvků
22. září 2006
mezi Přerovem a Bystřicí
Příspěvekod Hromi » úterý 21. květen 2013, 07:18
Až tak MOC pravdivé to není ;-) Rodila jsem druhého syna v Příbrami, měla porodní plán a opravdu, OPRAVDU se mnou vše konzultovali, moje přání byla vyslyšena, nedělo se nic šíleného, v článku popisované...
Hromi
Howgh
Howgh

5023 příspěvků
24. březen 2009
Příbram
Příspěvekod Magrata » úterý 21. květen 2013, 07:23
strašné a pravdivé. U Apolináře mi Kryštofa přinesli až druhý den ráno, prý si mám odpočinout. Druhý porod na Bulovce - fakt díky BC jsem se nedala a Libuška se mnou byla pořád. Ale neustále jsem jim to musela zdůrazňovat a opakovat :palma:
Magrata
Kecka
Kecka

1924 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Hromi » úterý 21. květen 2013, 07:28
Magrata píše:strašné a pravdivé. U Apolináře mi Kryštofa přinesli až druhý den ráno, prý si mám odpočinout. Druhý porod na Bulovce - fakt díky BC jsem se nedala a Libuška se mnou byla pořád. Ale neustále jsem jim to musela zdůrazňovat a opakovat :palma:

Tady je to napsáno přesně... když matka ví, co chce, tak to jde ;-)
Hromi
Howgh
Howgh

5023 příspěvků
24. březen 2009
Příbram
Příspěvekod Gehenna » úterý 21. květen 2013, 07:29
Hromi píše:Až tak MOC pravdivé to není ;-) Rodila jsem druhého syna v Příbrami, měla porodní plán a opravdu, OPRAVDU se mnou vše konzultovali, moje přání byla vyslyšena, nedělo se nic šíleného, v článku popisované...

reklamovat
Gehenna
B-C Kašpar

26184 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Hromi » úterý 21. květen 2013, 07:30
Gehenna píše:
Hromi píše:Až tak MOC pravdivé to není ;-) Rodila jsem druhého syna v Příbrami, měla porodní plán a opravdu, OPRAVDU se mnou vše konzultovali, moje přání byla vyslyšena, nedělo se nic šíleného, v článku popisované...

reklamovat

:D :D :palma:
Hromi
Howgh
Howgh

5023 příspěvků
24. březen 2009
Příbram
Příspěvekod Kurkumína » úterý 21. květen 2013, 07:33
Chápu, proč má takový článek význam a autorce děkuji. Přesto si myslím, že jako v padesátých nerodíme. Jsem optimistka a vidím posun i během 3let, kdy jsem rodila své děti ve stejné porodnici. Samozřejmě že to může být mým vlastním přenastavením, možná klika na personál, ale já zažila změnu k lepšímu.
Kurkumína
Žvatlalka
Žvatlalka

297 příspěvků
09. prosinec 2011
Příspěvekod Gehenna » úterý 21. květen 2013, 07:36
Já bych jen ráda připomenula, že v 50. letech porodila moje babička 4 děti doma :holka:
Gehenna
B-C Kašpar

26184 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Klaris » úterý 21. květen 2013, 07:36
Hromi píše:
Magrata píše:strašné a pravdivé. U Apolináře mi Kryštofa přinesli až druhý den ráno, prý si mám odpočinout. Druhý porod na Bulovce - fakt díky BC jsem se nedala a Libuška se mnou byla pořád. Ale neustále jsem jim to musela zdůrazňovat a opakovat :palma:

Tady je to napsáno přesně... když matka ví, co chce, tak to jde ;-)

to sice je, ale kolik to stojí nervů a úsilí..u prvního jsme byla blbá a nepoučená (a měla víc štěstí než rozumu, dítě jsem na břicho dostala, ačkoli jsme por. plán ani nesihli vytáhnout z tašky, alejinak se konalo odnešení atd..) u druhého už bojovala a to najednou nevěřícně koukali co to po nich jako ta matka žádá - dítě mít furt u sebe :? podchladí se vám, když jsem si ho dala pod peřinu - přehřeje se vám, v posteli s ním nesmíte spát, nezpomenu jak na mě z 20cm řvala v 6ráno PA že chci aby mi dítě spadlo na zem a podobně..Má cenu pokračovat? ;)
Klaris

8384 příspěvků
22. září 2006
mezi Přerovem a Bystřicí
Příspěvekod Brumlala » úterý 21. květen 2013, 07:37
Tak já nevím, rodila jsem děti 3, nemůžu říct, že bych byla u všech absolutně spokojená, ale byla to jen moje chyba..... Kdybych se ozvala, možná bych přes pusu dostala, ale možná taky ne a mohla jsem být spokojenější.
Ale zase takhle černě bych to neviděla. Myslím, že se to oproti 50. létům posunulo hodně k lepšímu.
Brumlala
Krafařka
Krafařka

837 příspěvků
31. srpen 2010
Příspěvekod Bren » úterý 21. květen 2013, 07:39
Zjistila jsem, že nevím, jak se rodilo v 50.letech. :palma:

Mrzí mě, že mají někteří zdravotníci potřebu si dokazovat svoji převahu. Vnímám to primárně jako problém v lidech a až pak (většinou) v legislativě.

Naštěstí při mém posledním porodu ve Slaném neproběhlo nic z toho popisovaného. A je fakt, že Dr. při příjmu mě trochu zaskočila otázkou, jestli mám porodní plán. Spokojila se s mou odpovědí, že ne, že jediným mým přáním je, aby mi do porodu nikdo nezasahoval, nebude-li to nezbytně nutné. A porod pak i bez zásahů proběhl. Druhý den tam proběhl i ambuporod (i když úplně běžné to tam asi nebývá).
Bren
Klevetnice
Klevetnice

3336 příspěvků
28. únor 2007
Příspěvekod Zuza77 » úterý 21. květen 2013, 07:41
Moje maminka se narodila 49, strýc o pár let později. A babička vypráví, jak jim děti vozili pouze na kojení. Před kojením se muselo přebalit a pokud se dítě při kojení pokadilo (což se leckomu stane a např. miminko z vedlejší "kóje" to tak mělo vždycky), tak ho ZAKÁZALY přebalit resp. prostě nedaly čisté plíny, protože režim je prostě nejdřív přebalit, potom kojit, potom spát.
Já myslím, že se změnilo hodně. Což neznamená, že to nemůže být lepší.

Mimochodem pamatujete na tatínky pod okny porodnice? Jak často? V sobotu dopoledne na 30 minut??
Zuza77
Howgh
Howgh

12685 příspěvků
29. listopad 2009
Příspěvekod Pon » úterý 21. květen 2013, 08:18
Nevim jak v 50tych letech, ale zazitky z let 70, kdy bylo rodicce bezne poruceny at jeste nerodi ze neni volny sal apod. nastesti nemam. Segru si taky pamatuju, ze jsme videli jen prez sklo na par minut na chodbe a prinesla ji ukazat sestra na voziku s dalsima vanockama, mamka prisla pozdeji sama. Zajimavy mi prijde, ze neznam zadnou tehdejsi matku co by kojila. Pritom jsem nasla mamky letacek z porodnice se stejnyma informacema jake jsou poskytovane nyni, jak je kojeni zdravejsi pro dite nez sunar plus zakladni postupy.
Pon
Kecka
Kecka

1691 příspěvků
21. leden 2009
Příspěvekod Mamamila » úterý 21. květen 2013, 08:38
Ne mě se děly zase jiné hrůzy, v članku nepopsané :roll: :roll: :roll:
Mamamila
ZLATÁ MAMAMILA

61246 příspěvků
23. září 2006
Modžany