ADV TOP
ADV LEFT

Porodnice Neratovice-aktuální informace

Podělte se o zkušenosti
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Evaz » čtvrtek 06. červen 2013, 15:59
Ahoj.
Prosím o vaše aktuální zkušenosti z této porodnice.
Vybírám porodnici a Neratovice jsou zatím mým favoritem, ale nedávno jsem slyšela, že tam došlo k určitým změnám a už to není co bývalo, prý hodně záleží na koho tam člověk natrefí. Chtěla bych co nejpřirozenější porod a do 24h jít domů, pokud to okolnosti dovolí.
Díky za odpovědi
Evaz
Pískle

26 příspěvků
26. prosinec 2007
Příspěvekod Vlcice76 » čtvrtek 06. červen 2013, 16:14
Ahoj, rodila jsem 2006 a 2011 a musím říct, že v roce 2006 jsem tam měla horší zkušenost. Rodila jsem jako devátá ten den, asi toho měli plné kecky. Nikdo se mně na nic neptal, jako prvorodičce mně hodili na záda na monitor, tam nechali vycukat 30min (to už jsem si málem ukousala ruku po loket). Potom pěšky na sál, po cestě kontrakce (tak už poďte, ať nám to tu neodrodíte na chodbě :? ). Na sále skvělá PA, pomohla mi moc. Přišla doktorka, tlačila jsem, nástřih. Dítě jsem měla asi 10sec, pak ho odnesli na dlouhou dobu pryč. Na odd. šestinedělí mi nikdo s kojením nepomoh, odrovnala jsem si hned bradavky do krve. Sestra tam dodržovala kojení přesně po dvou hodinách a když děti spaly, tahala je za vlásky na spáncích, aby je probudila :? .
2011 jsem proto jela na poslední chvíli a porodila za půl hodiny. Monitor jsem si nechala dělat, tak jak jsem chtěla já ne oni. Porodní asistentku jsem vlastně ani moc nezaznamenala, soustředila jsem se na sebe a aby mi manžel sehnal tajně pití. Oxy jsem si nenechala píchnout, ani to asi nestihly. Přišla primářka a PA se zeptala, "a proč vlastně maminka už netlačí?"...jako no comment :D. Nástřih. Dítě jsem si nechala, jak dlouho jsem chtěla. Odd. šestinedělí docela v poho, ale já tam s nimi moc nekomunikovala.
Obrázek
Obrázek
Vlcice76
Klevetnice
Klevetnice

3282 příspěvků
21. září 2006
pod Spolanou
Příspěvekod Wicky » čtvrtek 06. červen 2013, 16:52
Ahoj, rodila jsem tam 2004, 2007 a letos v únoru. No není to co to bývalo, ale za mě pořád dost dobrý na to, abych nešla jinam. Chovají se většinou hezky, dá se s nimi mluvit. PA jsem tam potkala jen dobré - Věra, Miládka a teď naposled Květa. Neměla jsem PA nikdy dohodnutou, protože mi přišlo, že ta nejistota, že bude mít zrovna službu a nebude "jen moje" vždycky převážila. Co jsem opravdu chtěla, to jsem si dohodla / prosadila.
Už to tam není tak přátelský k nestandardním požadavkům, ale pořád to myslím docela jde.
Je tam dost doktorů ze Slovenska (ale jestli ti to nevadí...). Na můj porod měla službu doktorka z Ruska, jmenuje se Marina, příjmení nevím. Mluví dobře česky, ale není zrovna sdílná, takže se musí člověk ptát, aby se dozvěděl. A mimo slovenského neonatologa, kterej je sdílnej a pozitivní, jsou všichni ti doktoři z východu řekla bych míň vstřícní. Ale domluvit se dá kde co.
Doporučuju zajít na prohlídku porodnice, chodit k Věře na předporodní kurzy, objednat se na 36 nebo 37tt na monitor a prohlídku. Taky jsem uvažovala o ambuporodu, ale nakonec jsem se tam celkem ochotně válela 3 dny. Dřív pouštěli po 4.
Porodní plán jsem sdělila ústně: Co nejpřirozeněji to půjde :-)
Miminko mi rovnou přistálo na břiše, pupečník nechali dotepat, na otření a ošetření si počkali, proběhlo pak za dohledu tatínka asi 2m ode mě. Nechali nás pak 2 hodiny na sále, občas nakoukli, jestli je vše ok a jinak byli ve vedlejší místnosti. Všechny porody jsem měla bez nástřihu a poranění, takže jak šijou, nevím. Taky mi na vizitách pak kontrolovali jen břicho. U předchozích porodů mi rutinně dali kanylu do ruky, tentokrát ne. Nekonalo se prohřívání v inkubátoru, vážení před a po jídle. Všechna vyšetření proběhla za mé přítomnosti. Neradi vidí noční spaní s miminkem v posteli, ale jsou v pohodě a maximálně mi zopakovali, že to není bezpečné.
Wicky
Pískle

52 příspěvků
18. duben 2007
Praha
Příspěvekod Maggiemae » čtvrtek 06. červen 2013, 18:27
Milada a Věra jsou pryč od letošního května, definitivně.

Před půlrokem tam rodila kamarádka, s Miladou, z obsazení pokoje jsem nabyla dojem, že buď máš svou PA a porodíš téměř přirozeně, nebo nemáš a porodíš sekcí :roll:
Maggiemae
Howgh
Howgh

5118 příspěvků
10. leden 2007
Příspěvekod Jahudka84 » čtvrtek 06. červen 2013, 19:20
Rodila jsem tam 2007 + 2009 + 2011 a vždycky jsem byla spokojená. Teda pravda... u prvního porodu byl docela protivnej dr a i šití odflákl. Trefila jsem se mu do konce směny :roll: Nicméně jinak tam na to nedám dopustit. Určitě tam nejsou všichni a všechno dokonalé, ale když to srovná s chováním a podmínkama ve velkých porodnicích, tak bych jinam nešla ani omylem. Ať se rozhodneš jakkoliv, držím palce, ať je vše ok a jsi spokojená :-)
Natali 11.2.2007
Samuel 20.5.2009
Annie 14.11.2011
Svatba 4.10.2003
Jsme spolu od 4.3.2000
Jahudka84
Howgh
Howgh

16423 příspěvků
21. září 2006
Praha - Újezd nad Lesy
Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 06. červen 2013, 19:22
Dle vyjádření mé osvícené dr. se situace v Neratovicích cituji: "totálně zkurvila". Uvažovala jsem o ní, ale nakonec pojedu do Mělníka.

N.
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Ratta » čtvrtek 06. červen 2013, 19:33
Ale i v Mělníku je to o tom, na koho natrefíš. Akorát neonatologie je super, ale ta se prý srovnatelně lepší i v jiných porodnicích.

EDIT: Inko N, prosím, nedala bys mi kontakt na osvícenou Dr.? Pokud budu těhotná, tak k tomu svému už nechci.
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Santhe » čtvrtek 06. červen 2013, 19:46
Inkognito píše:Dle vyjádření mé osvícené dr. se situace v Neratovicích cituji: "totálně zkurvila". Uvažovala jsem o ní, ale nakonec pojedu do Mělníka.

N.

Aha, ten mám taky za rohem... Ale jako, neděláte mi radost!
Santhe
Guma a neuvařitelná slepice :-)

8202 příspěvků
24. únor 2008
praha - východ
Příspěvekod Vlcice76 » čtvrtek 06. červen 2013, 20:05
Původně jsem taky zvažovala Mělník, ale už první porod byl docela svižný a teď to bylo za půl hodiny. To bych asi porodila někde ve výtahu :D
Obrázek
Obrázek
Vlcice76
Klevetnice
Klevetnice

3282 příspěvků
21. září 2006
pod Spolanou
Příspěvekod Lora » čtvrtek 06. červen 2013, 20:11
Maggiemae píše:Milada a Věra jsou pryč od letošního května, definitivně.

Před půlrokem tam rodila kamarádka, s Miladou, z obsazení pokoje jsem nabyla dojem, že buď máš svou PA a porodíš téměř přirozeně, nebo nemáš a porodíš sekcí :roll:

Mag, prosím tě, jestli to není tajné, kde jsou? Díky, Lora
Lora
Klevetnice
Klevetnice

3209 příspěvků
07. únor 2007
Praha
Příspěvekod Maggiemae » čtvrtek 06. červen 2013, 20:13
Lora píše:

Nikde. :-?
Maggiemae
Howgh
Howgh

5118 příspěvků
10. leden 2007
Příspěvekod Santhe » čtvrtek 06. červen 2013, 20:14
Vlcice76 píše:Původně jsem taky zvažovala Mělník, ale už první porod byl docela svižný a teď to bylo za půl hodiny. To bych asi porodila někde ve výtahu :D

Máte docela velkej :D
Od nás je to stejně daleko do Neratovek jako na Bulovku, Mělník není o moc dál...
Santhe
Guma a neuvařitelná slepice :-)

8202 příspěvků
24. únor 2008
praha - východ
Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 06. červen 2013, 20:15
Lora píše:

Nejsou nikde, s Věrou jsem mluvila, budou poskytovat služby v terénu (před a po porodu).

N.
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Le_chat_noir » čtvrtek 06. červen 2013, 20:19
to je mi hrozne moc lito, rodila jsem 07/11 s miladou a verka se o me starala na sestinedeli. sice to skoncilo opet sekci, ale mam pocit, ze jsme pro to delaly, co jsme mohly. nedokazu si vynachvalit normalni pokoj misto JIP po sekci a vubec celou nemocnici a pristup personalu. nepripadala jsem si tam vubec jak v porodnici (zadny nemocnicni zapach, nic ...) nesla bych jinam, skoda ...
Le_chat_noir
Howgh
Howgh

8279 příspěvků
13. únor 2008
Divnozem
Příspěvekod Elsa » čtvrtek 06. červen 2013, 20:25
Inkognito píše:
Lora píše:

Nejsou nikde, s Věrou jsem mluvila, budou poskytovat služby v terénu (před a po porodu).

N.

To jako že to tam bylo tak strašný? Uf, to je teda smutný.

Na druhou stranu mám dojem, že poslední dobou se leckomu podařilo slušně porodit i jinde. Můžu dát event. nějaké info o Příbrami, kde se profilují jako "alternativní", resp. jako že přirozenému porodu přístupné, ale není to 100% a na ambuporody si moc nehrajou, šestinedělí fyzicky velmi komfortní, ale systém velmi tuhý.
Elsa
Diskutérka
Diskutérka

2851 příspěvků
16. září 2009
Praha