ADV TOP
ADV LEFT

Císař U Apolináře - super!!!

Podělte se o zkušenosti
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Holly » neděle 16. červen 2013, 17:14
Inko, to je hrozný, to zní jak z blbýho filmu... :?
Holly
Diskutérka
Diskutérka

2899 příspěvků
26. září 2007
Příspěvekod Inkognito » neděle 16. červen 2013, 18:22
Holly píše:Inko, to je hrozný, to zní jak z blbýho filmu... :?

Holly,

no možná blbějšího, než si umíš představit :-D
Porod indukovaný, protože jsem hodně otékala a začala mít bílkovinu v moči. Po 9 hodinách jsem tedy konečně porodila a to tedy musím říct, jen díky PA, která mě k tomu dostrkala, malého jsem v podstatě vytlačila bez kontrakcí, neb oxytocin, kterým mě od rána pumpovali jaksi přestával účinkovat. Porodila jsem v 19:10 a mojí PA právě končila služba, takže mě předala jiné PA, která ale měla rozjetý další porod, porodní sály byly plné všechny, Mudra jaksi pospíchala na placentu a jak jí asi tahala, (od primářky porodního sálu vznikla domněnka, že si možná i pomohla nějakým nářadím) což jsem nemohla potvrdit a ani vyvrátit, neb jsem se ňufala s mimískem a co se dělo mě až tak nezajímalo. :-)
Zůstali pravděpodobně v děloze kousky placenty a jak mi pak bylo vysvětleno, tak se děloha nemohla řádně zavinovat a já stále krvácela. (Vždy když už to vypadalo celkem v pohodě, tak přišla další vlna ) Mělo mě varovat, že vše není ok, když uklízečka při vstupu na porodní sál zůstala zírat a ujelo jí.. pane Bože. Nějak to asi nebyl úplně normální stav, neb si mě, i přes narvanou porodnici, nechali na porodním sále. Když v cca v půl desáte chtěl tatínek odejít domů, tak zvonil na sestru aby ho vyvedla a zjistil, že zvonek, který je u porodního křesla tak nefunguje, když se dozvonil ze zvonku u dveří a přišla sestra tak jí to řekl, ta mi přinesla nový zvonek a partnera odvedla k východu.

Po nějakém čase se mi udělalo příšerně špatně, cítila jsem jak zase strašně krvácím, takže jsem zvonila na sestru. Ta přiběhla, tlak mi letěl strašně dolů, v tu chvíli se zjevila primářka porodních sálů a začal tanec, ultrazvuk a svlékali mě z podprdy a košile za běhu na operační sál, když mě u výtahu přebíral anesteziolog, viděla jsem, že mám tlak 55/30 ...takže jsem už byla jak hadrová panenka, v podstatě fungoval jen mozek a já si říkala.. tak honem kluci... fakt dělejte.. já tady toho svýho maličkého kloučka nemůžu nechat... to je poslední co si pamatuju...

Vzbudila jsem se až na JIP, anesteziolog stál u mě a říká, tak Vás vítám zpátky... vy jste nám teda dala....

... takže takto je ten blbý film s dobrým koncem celý..... ;-)

M.
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Jerrys22 » neděle 16. červen 2013, 18:41
Při prvním porodu, před dvaceti lety jsem dopadla podobně. Taky jim končila směna a byly Vánoce (22.12) a jak jsem se v průběhu porodu dozvěděla, byla potřeba ještě dodělat vosí hnízda, takže ze mně hodně rychle vytáhli nejen dítě, ale i placentu. U mě to nebylo tak rychlý, já normálně přežila noc. Hodně jsem krvácela. Ráno, ještě před vizitou se mi udělalo zle, mazala jsem na záchod a tam jsem jen zatlačila a do rukou mi přistálo kus placenty. Do dvou dlaní toho bylo. Vyplašená jsem to nesla ukázat sestře. A pak už to jelo... To jsem byla na sále podruhé.
No a jen taková perlička na závěr, abych na ně náhodou nezapomněla. Další den se mě doktor ptá, co šití. Tak mu říkám, že to dost bolí a tak divně táhne. Podíval se, zakoulel očima a znovu na sál. Jo, přišili mi k pipině kus zadku :palma:
Takže mě na Štědrý den přešívali. Takže na sále po třetí.

Ale to je fakt 19 a půl roku, sakra, já myslela, že se už nic takového neděje :-Z
Jerrys22
Klábosilka
Klábosilka

359 příspěvků
21. prosinec 2012
Příspěvekod Holly » neděle 16. červen 2013, 21:12
Inkognito píše:
Holly píše:Inko, to je hrozný, to zní jak z blbýho filmu... :?

Holly,

no možná blbějšího, než si umíš představit :-D
Porod indukovaný, protože jsem hodně otékala a začala mít bílkovinu v moči. Po 9 hodinách jsem tedy konečně porodila a to tedy musím říct, jen díky PA, která mě k tomu dostrkala, malého jsem v podstatě vytlačila bez kontrakcí, neb oxytocin, kterým mě od rána pumpovali jaksi přestával účinkovat. Porodila jsem v 19:10 a mojí PA právě končila služba, takže mě předala jiné PA, která ale měla rozjetý další porod, porodní sály byly plné všechny, Mudra jaksi pospíchala na placentu a jak jí asi tahala, (od primářky porodního sálu vznikla domněnka, že si možná i pomohla nějakým nářadím) což jsem nemohla potvrdit a ani vyvrátit, neb jsem se ňufala s mimískem a co se dělo mě až tak nezajímalo. :-)
Zůstali pravděpodobně v děloze kousky placenty a jak mi pak bylo vysvětleno, tak se děloha nemohla řádně zavinovat a já stále krvácela. (Vždy když už to vypadalo celkem v pohodě, tak přišla další vlna ) Mělo mě varovat, že vše není ok, když uklízečka při vstupu na porodní sál zůstala zírat a ujelo jí.. pane Bože. Nějak to asi nebyl úplně normální stav, neb si mě, i přes narvanou porodnici, nechali na porodním sále. Když v cca v půl desáte chtěl tatínek odejít domů, tak zvonil na sestru aby ho vyvedla a zjistil, že zvonek, který je u porodního křesla tak nefunguje, když se dozvonil ze zvonku u dveří a přišla sestra tak jí to řekl, ta mi přinesla nový zvonek a partnera odvedla k východu.

Po nějakém čase se mi udělalo příšerně špatně, cítila jsem jak zase strašně krvácím, takže jsem zvonila na sestru. Ta přiběhla, tlak mi letěl strašně dolů, v tu chvíli se zjevila primářka porodních sálů a začal tanec, ultrazvuk a svlékali mě z podprdy a košile za běhu na operační sál, když mě u výtahu přebíral anesteziolog, viděla jsem, že mám tlak 55/30 ...takže jsem už byla jak hadrová panenka, v podstatě fungoval jen mozek a já si říkala.. tak honem kluci... fakt dělejte.. já tady toho svýho maličkého kloučka nemůžu nechat... to je poslední co si pamatuju...

Vzbudila jsem se až na JIP, anesteziolog stál u mě a říká, tak Vás vítám zpátky... vy jste nám teda dala....

... takže takto je ten blbý film s dobrým koncem celý..... ;-)

M.

Teď z toho mám úplně husí kůži, ještě že byl happy end... :erik:

Jerrys, to je taky čtení... :(
Holly
Diskutérka
Diskutérka

2899 příspěvků
26. září 2007
Příspěvekod Vydra » neděle 16. červen 2013, 21:24
Začínám mít pocit, že ten císař není až zas tak blbá možnost :palma:
I ZA MRAKY POŘÁD SVÍTÍ SLUNÍČKO
Na vola nenarazíš, ten do tebe vrazí sám.
Vydra
Howgh
Howgh

8121 příspěvků
05. říjen 2007
Plzeň
Příspěvekod Inkognito » neděle 16. červen 2013, 21:37
Já fakt nechápu, že si s tím spěcháním na placentu už sakra nedaj trochu pozor. Ono to totiž nemusí skončit tak dobře jako "vítejte zpátky, vy jste nám dala".

Těhotné nečtěte:
Bohužel takhle v sobotu večer taky zřejmě běžel nějaký seriál, bylo už po sedmé - to je jasný, že se to musí stihnout... Rodička si ještě prohlédla miminko... 15 min po porodu dítěte, to je přeci optimální doba na to, aby se placentě pomohlo... že to nejde, tak trochu zabereme... detaily vynechám, ale rodička se už neprobudila.
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Inkognito » neděle 16. červen 2013, 21:54
..ano byl happy end... a je mi jasné, že to vždy nemusí dopadnou tak ...

Myslím, že moje tělo nebylo na porod vůbec připravené, měla jsem dva termíny porodu jeden podle MS, jenže ten byl přibližný, protože jí mám nepravidelnou a tak nějak jsem střelila, proto můj gynekolog zdůrazňoval do těhotenské průkazky, že termín MS je nepřesný a druhý podle UTZ, rozdíl 3 týdny... myslím, že ten UTZ termín byl správný.. ale v Podolí doktoři se rozhodli pro indukci podle termínu porodu vypočteného podle MS (porod 38tt, ale podle UTZ jsem byla ale 35tt )
Prcek měl i velmi silnou novorozeneckou žloutenku, tak i podle toho bych řekla, že jsme ho vytáhli o ty cca 3-4 týdny dřív...

Jedno si myslím.. ta mladá lékařka, která mi s tou placentou tak hezky "pomohla" to myslím už nikdy neudělá...
Byl z toho myslím fakt velký poprask.

Dnes bych se si nenechala tak rychle natlačit do vyvolávání a asi bych si trošku víc hlídala, co se děje tam dole, poté, co mám mimi v náručí :)

M.
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Gehenna » neděle 16. červen 2013, 21:57
Inkognito píše:Já fakt nechápu, že si s tím spěcháním na placentu už sakra nedaj trochu pozor. Ono to totiž nemusí skončit tak dobře jako "vítejte zpátky, vy jste nám dala".

Těhotné nečtěte:
Bohužel takhle v sobotu večer taky zřejmě běžel nějaký seriál, bylo už po sedmé - to je jasný, že se to musí stihnout... Rodička si ještě prohlédla miminko... 15 min po porodu dítěte, to je přeci optimální doba na to, aby se placentě pomohlo... že to nejde, tak trochu zabereme... detaily vynechám, ale rodička se už neprobudila.

Ono je třeba zajímavé i to, že se krvácení po porodu uvádí jako hlavní důvod pro porod v porodnici, ale že spousta těch krvácení je způsobená vyrvanou placentou, což se doma dělat nesmí (a tipovala bych, že ani v porodnici to moc lege artis není), o tom se taktně mlčí...
Gehenna
B-C Kašpar

26188 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Zuzajda » středa 19. červen 2013, 23:47
jestli já bych ten SC u Apolináře neměla reklamovat :roll:

mirabelko
jak jsem laicky pochopila, "bikiny řez" je šetrnější, je nižší riziko ruptury při dalším těhotenství a porodu, provádí se v části dělohy, která se v těhotenství tolik nenatahuje
Zuzajda
Moderátor látkovek a nosítek
Moderátor látkovek a nosítek

5954 příspěvků
21. září 2006
kralupy