ADV TOP
ADV LEFT

Porodnice Příbram a Mělník - aktuálně

Podělte se o zkušenosti
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Kvjetina » pondělí 25. listopad 2013, 16:40
Lachtaničko, s tou polohou jsi mě moc nepotěšila. Moje představa byla, že na kozu vylezu až po porodu. Že tam vylezu až na porod placenty. Hm, se jich budu muset na to ještě pořádně vyptat.

Betule, doufám, že nevadí, že jsem se ti takhle vtírla do diskuze. Ale přeci jenom už to mám za pár. :-)
Kvjetina
Žvatlalka
Žvatlalka

228 příspěvků
07. listopad 2011
Příspěvekod Betula » pondělí 25. listopad 2013, 16:49
Kvjetina jasně že nevadí, ale nezapomeň pak připsat svojí zkušenost ;-) .
Betula
Kecka
Kecka

1582 příspěvků
29. září 2006
ČR
Příspěvekod Kvjetina » pondělí 25. listopad 2013, 16:57
Betula píše:Kvjetina jasně že nevadí, ale nezapomeň pak připsat svojí zkušenost ;-) .

Jasný :-) BTW: Pro jistotu jsem též registrovaná v Podolí.
Kvjetina
Žvatlalka
Žvatlalka

228 příspěvků
07. listopad 2011
Příspěvekod Lachtanicka » pondělí 25. listopad 2013, 17:28
Kvjetina píše:Lachtaničko, s tou polohou jsi mě moc nepotěšila. Moje představa byla, že na kozu vylezu až po porodu. Že tam vylezu až na porod placenty. Hm, se jich budu muset na to ještě pořádně vyptat.

Betule, doufám, že nevadí, že jsem se ti takhle vtírla do diskuze. Ale přeci jenom už to mám za pár. :-)

Hele, třeba šířím zbytečnou paniku a půjde to. Já mám pocit, že jsem se na tom porodním pokoji nestačila ani pořádně rozhlédnout a P. byl na světě :D - kdyby se to táhlo delší dobu, jistě bych načerpala více informací o tom, jak to tam chodí a nechodí.
(Fakt mě do poslední chvíle nutili chodit, pak nechutná chvilka na boku, než mimino dorotuje, a pak už by mě ani nenapadlo slézat a někam se přemísťovat, hlavně když šel ten sed. I když původně mi taky přišel ideální klek, ale v reálu jsem pak o něj vůbec nestála...)
Lachtanicka
Treperenda
Treperenda

1445 příspěvků
29. červen 2011
Příspěvekod Kvjetina » pondělí 25. listopad 2013, 17:52
Lachtanicka píše:
Kvjetina píše:Lachtaničko, s tou polohou jsi mě moc nepotěšila. Moje představa byla, že na kozu vylezu až po porodu. Že tam vylezu až na porod placenty. Hm, se jich budu muset na to ještě pořádně vyptat.

Hele, třeba šířím zbytečnou paniku a půjde to. Já mám pocit, že jsem se na tom porodním pokoji nestačila ani pořádně rozhlédnout a P. byl na světě :D - kdyby se to táhlo delší dobu, jistě bych načerpala více informací o tom, jak to tam chodí a nechodí.
(Fakt mě do poslední chvíle nutili chodit, pak nechutná chvilka na boku, než mimino dorotuje, a pak už by mě ani nenapadlo slézat a někam se přemísťovat, hlavně když šel ten sed. I když původně mi taky přišel ideální klek, ale v reálu jsem pak o něj vůbec nestála...)

Jasný. :-) Beru to jen jako upozornění na co se kdyžtak přímo zeptat. :-) A musím říct, že rychlost tvého porodu ti fakt závidím. :-)
Kvjetina
Žvatlalka
Žvatlalka

228 příspěvků
07. listopad 2011
Příspěvekod Hromi » pondělí 25. listopad 2013, 18:35
Příbram, rozhodně Příbram Já tam byla před několika týdny za kamarádkou, je to tam krásné, nové, příjemné a luxusní Lidi tam jsou profíci Já mám zkušenosti z doby před skoro 5 lety a JEN dobré Můžeš se tam dojet i podívat, vše ukáží, vysvětlí dohodnou Kamarádka nadšená, její porodní plán dodržely, všechno v pohodě

No a můžu za tebou přijít s chlebíčkem, čokoládou a dortem :D
Hromi
Howgh
Howgh

5025 příspěvků
24. březen 2009
Příbram
Příspěvekod Ratta » pondělí 25. listopad 2013, 19:01
Kvjetina mně docela s tím odkazem vylekala, že už zarodila...

JJ, atmoška v mělníku byla super, taky vzpomínám s nostalgií, všichni tam byli hrozně zlatí. Neonatologie mi přijde, že se snaží být hodně "trendy", pokud vím, usilují o titul "baby friendly" a je to vidět. To porodnictví už tak, ne, ale vstřícní se snaží být, to jo. No a jak jsem řekla, na šestinedělí jsou zlatíčka. Celé mi to přišlo takové rodinné, jak řekla Lachtanička, je to malé, všude je blízko.

S polohou na zemi to bylo horší proto, že tam prostě neměli žiněnku nebo něco takového (takže doporučuji si vzít samonafukovací karimatku :)). Klečet na linoleu se mi nechtělo a vůbec zařízení interiéru není moc povzbuzující k tomu, aby se člověk válel na zemi, všude vyl nějaký kus zařízení, na kraji ulička. Jinak na tom porodnickém křesle jsem teoreticky mohla dělat, co jsem chtěla, jsem se tam různě válela. Když jsem chtěla porodnickou stoličku, tak ji udělali z toho křesla - takový výřez pod zadkem mi najednou snížili, že to vypadalo, jako když sedím na záchodě, byla jsem v polosedě, no :-? . Vyhovovalo to snad nám všem, na rozdíl od porodnické stoličky jsem seděla vysoko, takže se personál nemusel válet po zemi, když mi koukal do přirození :grr:

Nástřih - docela sugestivně mi ho vnucovali, někod méně rozhodnutý by jim i uvěřil, že bez něho neporodí, ale já jsem v tom měla jasno, ještě jsem jim řekla, že se CHCI natrhnout. Tak mně nechali. Krsitellerovu expresi mi nabízeli do omrzení, ale tu jsem dost rázně odmítala. Myslím, že si ji PA nakonec stejně neodpustila, páč jsem ještě měsíc měla na stydké sponě černou podlitinu jak pěst :grr:. Nechápu, ale proč tam. Vlastně vůbec nevím, kde se tam vzala. Jo a doktorka při šití demonstrativně dávala najevo, jak je nasraná, že jsem nenechala nastříhnout, pořád u toho vztekle odfrkovala jak kobyla. Přitom natržení bylo pro mně úplně zanedbatelné. Ale holt se jim to prý blbě šije, proto jsou takoví maniaci do nastřihávání, ne proto, že by nám chtěli dobře,a le chtějí si ulehčit práci. Jako chápu, ale ať si ji ulehčují na své pipině či ptákovi :grr:
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Inkognito » pondělí 25. listopad 2013, 19:14
Betula píše:
Inkognito píše:
Betula píše:Koukla jsem na vzdálenosti a od nás do Mělníka 57 km, od nás do Příbrami 57 km :) .

Záleží spíš na denní době a průjezdnosti Prahy, pokud přes ni musíte...
s...he

To je jasný. Do Mělníka je to přes celou Prahu. Ale že se to trefilo přesně na kilometr :) .

My to máme úplně stejně s Bulovkou a Neratkama... Ale k ničemu mi to je. :D
s...he
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » pondělí 25. listopad 2013, 20:37
Inkognito píše:
Betula píše:
Inkognito píše:
Betula píše:Koukla jsem na vzdálenosti a od nás do Mělníka 57 km, od nás do Příbrami 57 km :) .

s...he

To je jasný. Do Mělníka je to přes celou Prahu. Ale že se to trefilo přesně na kilometr :) .

s...he

Ha, Bulovka! Měla jsem dojem, že z BC tam snad ani nikdo rodit nemohl, když je to velká pražská nemocnice :D Nemáte někdo aktuální info odtamtud?

Ynko
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Jitro » úterý 26. listopad 2013, 09:25
Inkognito píše:Já teda jsem jen teoretická rodička v Mělníce, ale mluvila jsem s jednou známou, která tam pracuje na por. oddělení a opravdu je tam AMBU porod velký problém. Teda není, ale "miminko Ti primářka dříve než po 72 hodinách nepropustí". Takže :D :-Z Ale známá neví, že jsem poněkud "alternativnější".

Zaujala mne ta info o placení PA v Neratkách. Když tam bude jako doprovázející osoba, tak přeci nemůžou chtít deset tisíc, ne? Nebo ji jako nechají vést porod, když to zaplatím?

s...he

no já to hlavně pochopila tak, že když mě tam bude doprovázet ona - PA která tam dřív pracovala a teď už ne - tak to je plus deset litrů

a nemožnost ambu porodu je pro mě zlá - minule sem nic takovýho neměla v úmyslu, ale bylo mi v tej porodnici prostě strašně smutno, tak sem po tuším 30ti hodinách odešla, z Neratek, stašil papír od doktorky, asi zavážilo i to, že sem byla druhorodička a mimino bylo věčně přisátý a přibíralo v pohodě

na druhou stranu to co píše Lachtanička o bondingu je to, na co sem zvyklá z Vrchlabí a Neratek a nerada bych cokoli pod touhle laťkou ..

Hromi, ty teda příbramsky lákáš .. no hlavně že takový místa vůbec v čr existujou, a když člověk náhodou porodí cestou - snad jen dobře ..

Ratto - ta kristellova exprese zní teda hrozivě, to mě nenapadlo že by zrovna tam dělali :(

s..he - mám to s tou dojezdností dost podobně

Tangerine - to zní dost dobře, další bod pro Příbram

já to mám do Příbrami 73 a do Neratek 18 km :mrgreen:
Jitro
Treperenda
Treperenda

1181 příspěvků
27. listopad 2008
Praha 8
Příspěvekod Cance » neděle 29. prosinec 2013, 22:20
Zkusim oživit diskuzi. Nemate někdo nejake nove info o Melniku? Pribram je pro me mimo, ale Melnik laka. :)
Cance
Klevetnice
Klevetnice

3832 příspěvků
09. červen 2011
severní Čechy
Příspěvekod Santhe » neděle 29. prosinec 2013, 22:55
Inkognito píše:
Inkognito píše:
Betula píše:
Inkognito píše:

s...he

s...he

Ha, Bulovka! Měla jsem dojem, že z BC tam snad ani nikdo rodit nemohl, když je to velká pražská nemocnice :D Nemáte někdo aktuální info odtamtud?

Ynko

Ja nemam, zustali jsme doma ;-)
s...he
Santhe
Guma a neuvařitelná slepice :-)

8202 příspěvků
24. únor 2008
praha - východ
Příspěvekod Kvjetina » úterý 14. leden 2014, 15:01
Cance píše:Zkusim oživit diskuzi. Nemate někdo nejake nove info o Melniku? Pribram je pro me mimo, ale Melnik laka. :)

Tak já nemám. Nakonec jsem rodila v Podolí.
Kvjetina
Žvatlalka
Žvatlalka

228 příspěvků
07. listopad 2011