ADV TOP
ADV LEFT

Porodnice Havlíčkův Brod (vs. Pardubice)

Podělte se o zkušenosti
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Oveczka » neděle 08. březen 2015, 00:35
Ahoj,
jdu si pro radu a možná i povzbuzení :) Řešíme s mužem porodnici (v podstatě už od začátku těhotenství) a v zásadě se rozhodujeme mezi Pardubicemi a Havl. Brodem. Stejné rozhodování jsme řešili i u prvního, chtěli jsme do Brodu, ale tehdy to krachlo na absenci auta a řidičáku, což už oboje vlastníme.
V zásadě mě zajímají zkušenosti z Brodu. Jednak jak se staví k přirozenému porodu po předchozím císaři, jednak jestli nějak výrazně zasahují do porodu, pokud to není nutné.
Ráda bych po císaři porodila přirozeně, ale je mi jasné, že se to nemusí podařit. Pokud bych měla jít na plánovaného císaře, zvolím Pardubice, v tom jediném mám jasno. Jenže s tím přirozeným porodem to tam moc nevidím, první totiž probíhal v pohodě, dokud mě nepřipojili na monitor - nelíbily se jim ozvy, takže už mě nenechali vstát, porod se zastavil, já začala usínat a od té doby už si v podstatě nic moc nepamatuju. Pořád si myslím, že bych porodila normálně, kdybych mohla chodit a hýbat se tak, jak jsem potřebovala, ale vím, že bych si to neobhájila - neumím se hádat s autoritami a během porodu už vůbec ne. Můj muž je na tom podobně.
Takže zvažuju, že bych tentokrát zkusila Brod. Jen si nejsem jistá, jestli si nějak moc pomůžu, pokud bych se musela hádat i tam, tak bych se na to asi vykašlala a to dojíždění nehrotila.
No, jak to tak po sobě čtu, snad je to aspoň trochu pochopitelné. A pokud máte někdo nějakou radu, jak si zajistit klidný porod bez hádání, budu vděčná. (Muž říká přijet do porodnice co nejpozději, to má asi pravdu, jenže já se bojím, že nepoznám ten pravý čas a rodit sama si fakt netroufnu...)
Děkuju za reakce! Oveczka ve 24tt :)
Oveczka
Diskutérka
Diskutérka

2058 příspěvků
08. listopad 2011
Pardubice
Příspěvekod Bulibanka » neděle 08. březen 2015, 10:14
Vnesu ti do toho ještě trochu větší zmatek a navrhnu Chrudim?! :-) První dítě jsem tam rodila císařem za původního primáře, za nového druhé dítě - přirozeně. Měli velikou snahu, abych nerodila císařem (nevím ani tak moc proč, ale podle mě tam předchozí primář dělal císaře jak na běžícím páse a ten nový měl za úkol ta čísla snížit...). Povedlo se. Jak moc "do toho nezasahují", to netuším, protože já byla "komplikovaná" ve spoustě věcí - vysoký tlak, kvůli kterému jsem tam ležela 14 dní před porodem, těhotenská cukrovka, ve finále hodně zkalená plodová voda, velké dítě... Ale personál byl fajn, věřila jsem jim. Tedy až pak na novorozenecké sestry - děs - u obou dětí :palma:
Bulibanka
Treperenda
Treperenda

1202 příspěvků
27. prosinec 2009
Příspěvekod Melibea » neděle 08. březen 2015, 17:50
Nadhazuju další možnost - Ústí nad Orlicí. Podle mě profesionálové hlavně v přístupu k pacientovi. Nevím, co si mysleli, ale rozhodně si odpustili koulení očima a blbý kecy apod., které jsem zažila jinde. Po porodu před odvedením na pokoj měla dokonce PA snahu porod probrat a moje rozpaky ohledně jistých záležitostí rozptýlit. I později pak se mnou PA o porodu mluvily a odpověděly na moje otázky.

Jsem zvědavá, co vybereš.
Melibea
Drbna
Drbna

4268 příspěvků
22. září 2006
Východní Čechy
Příspěvekod Oveczka » neděle 08. březen 2015, 21:30
Ahoj, díky za návrhy!

Bulibanko, Chrudim neprojde, manželově kolegyni tam málem vykrvácela dcera či co, takže k nim vůbec nemá důvěru. Ale jinak to zní dobře, taky bych ráda rodila někde, kde by se snažili, abych porodila normálně... respektive by mi stačilo, kdyby to zbytečně nekomplikovali, no.

Melibeo, díky za tip, kouknu na to a pouvažuju.
Oveczka
Diskutérka
Diskutérka

2058 příspěvků
08. listopad 2011
Pardubice
Příspěvekod Claricia » pondělí 09. březen 2015, 05:50
No... V Havlbrodě strašně moc záleží na tom, na jakou narazíš směnu. Většina PA je tam (prý) v pohodě, já měla bohužel asi smůlu - a to hned dvakrát (pokaždé jiná směna, takže na tu smůlu zas tak moc nevěřím). A vzhledem k jejich chování na novorozeneckém a následně i dětském prostě HB doporučit nemůžu... :-?
Claricia
Tornado Emergency

18958 příspěvků
15. listopad 2009
Vysočina u HB
Příspěvekod Inkognito » pondělí 09. březen 2015, 08:34
Já s dovolením inko, kdybys chtěla detaily, napiš a písnu ti pak SZ :-)
Mám srovnání HB a Pelhřimov /to už je pro tebe z ruky/,ale na plné čáře vyhrál
Pelhřimov. Tam ani nejde o to zasahování/nezasahování,ale o ten přístup, i na šestinedělí super. Což o Brodu říct nemůžu, tam jsem to na novorozeneckém probrečela, protrpěla, v Pe jsem si to užívala. V Brodu jsem dostala oxytocin, nikdo mi neřekl, co mi dávají, připadala jsem si tam jak zboží na páse. V Pe všechno konzultují, čekají, co ty na to, ptají se, usmívají atd. Takže já už bych do Brodu nejela :-(
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Radunka » pondělí 09. březen 2015, 08:42
Chrudim nezvažuješ? Ještě jsem nečetla diskuzi, tak nevím jestli už to někdo nezmínil.
Já mám zkušenosti jen s Chrudimí, 3x porod.
Poprvé 2007 to ale bylo klasicky HPNP, prostě prvorodička a moc se se mnou neprděli, podruhé už lepší a potřetí jsem si už dokázala říct co jo a co ne tak mě nechali bejt a v klidu porodit. Takže uplně oukej to asi není, ale prý lepší než Pardubice, co tak slýchám...
Oni jsou tu ti doktoři včetně primáře takový veliký chlapi a na první pohled mají autoritu, já měla k třetímu porodu naštěstí mladou doktorku která mě poslouchala.
Na šestinedělí velká spokojenost celkově...
Radunka
Diskutérka
Diskutérka

2650 příspěvků
21. září 2006
Chrudimsko
Příspěvekod Flyingfrog » pondělí 09. březen 2015, 09:06
Škoda, že budeš rodit dřív jak já(aktuálně 20tt). Mohla bych pak poskytnout info ohledně aktuální Chrudimě. Rodila jsem tam 2x, plánuju i potřetí (a to i když do Pce porodnice to mám 10min pěšky).

A mám pocit, že většinou je to fakt o směně. Na novorozeneckém o směnách.
Flyingfrog
Klevetnice
Klevetnice

3278 příspěvků
16. září 2008
Příspěvekod Jana_k » pondělí 09. březen 2015, 10:48
Ahoj,
čerstvá zkušenost s Pce. I když už po třetí. :) Rodila jsem před měsícem a opět jsem byla spokojená. Jako na jiné oddělení do Pbic bych fakt nešla, ale porodka ok. Měla jsem jen 2 přání - žádný zbytečný drogy a zásahy a plný bonding. Obojí se povedlo, přestože jsem po hodině po příjmu už žebrala o drogy a císaře atd. Nic jsem nedostala, že to jde krásně a že to dáme. Jen jedna asistentka a jen jeden dr. Žádný zbytečný prohlídky, žádný urychlování a píchání vody. Nechtěla jsem oxytocin a nedostala jsem ho. Monitor byl hned po příjmu, další jsem nestihla. :) Ptala jsem se i na takovou tu injekci po třetím prorodu na zavinování dělohy. Nechtěla jsem ji. A že to není nutné. A nedostala jsem ji.
Volný pohyb, sprcha, balón, rodila jsem v skoro sedě. Na mé přání. V leže jsem odmítla. Chtěla jsem zapřená chodidla. A šlo to taky. Napolohovali a nediskutovali.
Prcek hned na břicho, odvezli ho na otření (žádný koupání atd.) a změření po předchozím optání (na 5 minut než mě zašili - žádný nástřih) a hned zase zpět nahatýho (jen v plence) na břicho. Na šestinedělkách taky příjemný, milý, žádný problém.

Nemám zkušenost s porodem po císaři, ale pokud nejsou problémy, tak proč by ti nevyšli vstříc?
Uvidíš, co napíší ostatní.
Jana_k
Howgh
Howgh

6292 příspěvků
07. květen 2007
Příspěvekod Oveczka » pondělí 09. březen 2015, 22:04
Díky všem za reakce, začínám mít pocit, že to cestování do Brodu za to nejspíš nestojí. Měla jsem právě v poslední době pocit, že už ty recenze na netu zas tak kladné nejsou, a zatím mi to potvrzujete.
A taky začínám mít pocit, že bez nějakého dohadování to asi nepůjde nikde, achjo.
Chrudim jsem s mužem znovu probrala a navrhnul, jestli se tam nechci zajet podívat v rámci nějaké té prohlídky sálů, tak ji asi ještě úplně nezavrhujeme. V nejhorším je tu pořád varianta vyrazit na poslední chvíli do Pardubic a doufat, že porod už bude tak rozjetý, že se prostě nezastaví, no :D

Jano, ty požadavky jsi s nimi předem konzultovala, nebo jsi jim to prostě řekla při příjmu a oni to respektovali? Jinak si nemyslím, že by mě chtěli mermomocí tlačit do císaře, ale mám strach, že mě zase napojí na monitor a celé se to zastaví...
Oveczka
Diskutérka
Diskutérka

2058 příspěvků
08. listopad 2011
Pardubice
Příspěvekod Jana_k » pondělí 16. březen 2015, 21:42
Ahoj,
neměla jsem porodní plán, jen jsem si to o řekla při příjmu. Nemusela jsem si nic asertivně vynucovat a opakovat. Ale hned na příjmu jsem také řekla, že chápu, že mohou i nastat komplikace, ale aby se mou vše předem probrali. Neměli s tím problém, tvářili se vstřícně.
Jo a doporučuju porodní sál s vlastním záchodem a sprchou (je tam jen jeden takový a nemusíš lítat přes chodbu, máš soukromí - to jsem hodně ocenila). Není to nadstandart (to je ten s vanou, ale bez záchoda).
Monitor na začátku - tomu se asi nevyhneš. No a další monitor nebyl - v těch bolestech jsem se připojení bránila a díky tomu ho ani nestihla.
Tak pokud se rozhodneš pro Pce, tak ti přeji, aby ti vyšli vstříc a aby to bylo rychlé a pohodové.
Jana_k
Howgh
Howgh

6292 příspěvků
07. květen 2007