ADV TOP
ADV LEFT

Porodnice Olomouc

Podělte se o zkušenosti
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Linda04 » čtvrtek 24. duben 2008, 21:12
Bluecat3, přesně takovouto výbornou zkušenost se šternberskou porodnicí má moje kamarádka, která tam odrodila 2 děti a plánuje i 3. Navíc tam posílá i svou kamarádku, která má strašný porod v Olomouci za sebou. Takže ji snad čeká lepší porod ve Šternberku.
ObrázekObrázek

ObrázekObrázek
Linda04
Treperenda
Treperenda

1405 příspěvků
02. prosinec 2007
Charváty, Olomouc
Příspěvekod Bluecat3 » pátek 25. duben 2008, 12:23
Linda 04 - přeju kamarádce i kamarádky kamarádce aby to proběhlo všechno v nejlepším pořádku. Je to opravdu 100 a 1, podle mého názoru nemůže člověk čekat nějaký extra osobní přístup v zařízení kde se denně "protočí" spousta pacientů...právě proto i když mám Olomouc kousek a do Štbk. jsem jezdila před porodem dost často jsem si radši "zajela" než abych pak sama sobě nadávala :D
Opravdu, kromě jedné jediné ženské sestry byli všichni dokonalí. :hura:
Nakonec sjme tam jeli i na KO kyčlí v 6týdnech a i na tu další, byly to rychlovka askoro žádné čekání, odsýpalo to víc než v Olomouci... ;)
Bluecat3
Drbna
Drbna

4260 příspěvků
21. duben 2008
Příspěvekod Marpa » pátek 25. duben 2008, 12:28
Taky můžu na Šternberk pět jenom chválu :hura: jedinou vadou na kráse byla sestra na příjmu, ta byla opravdu protivná, asi jsme ji vzbudili, ale co se dá dělat :D ostatní byli úžasní
Rodila jsem tam ještě před rekonstrukcí a letos si to vyzkouším v novém, už se těším :) viděla jsem ty nové porodní pokoje na netu a vypadají krásně
Marpa
Howgh
Howgh

15270 příspěvků
01. červenec 2007
Příspěvekod Toffi » sobota 26. duben 2008, 13:57
Bluecat3 píše:Linda 04 - přeju kamarádce i kamarádky kamarádce aby to proběhlo všechno v nejlepším pořádku. Je to opravdu 100 a 1, podle mého názoru nemůže člověk čekat nějaký extra osobní přístup v zařízení kde se denně "protočí" spousta pacientů...právě proto i když mám Olomouc kousek a do Štbk. jsem jezdila před porodem dost často jsem si radši "zajela" než abych pak sama sobě nadávala :D
Opravdu, kromě jedné jediné ženské sestry byli všichni dokonalí. :hura:
Nakonec sjme tam jeli i na KO kyčlí v 6týdnech a i na tu další, byly to rychlovka askoro žádné čekání, odsýpalo to víc než v Olomouci... ;)

A zase mi to nedá, abych se olomoucké porodnice nezastala ;) Nevím,co je extra osobní přístup, ale se mnou komunikovali všichni naprosto v pohodě a dostatečně. Na kyčlích jsem byla se všemi 3 dětmi také v Olomouci, poprve jsem byla zděšena z toho množství miminek, ale nakonec jsem se málem nestačili svléknout z dupaček, jak to šlo rychle. Asi jsem měla štěstí :D A o tolik vychvalovaném Šternberku jsem už slyšela taky pár "zajímavých zážitků". Prostě si trvám na tom, že je to o lidech (nejen lékařích a sestřičkách, ale i pacientech/kách.Kdo chce vidět jen negativa, ten je vidí. 8-)
ObrázekObrázek
Obrázek
Obrázek
Toffi
Pískle

5 příspěvků
20. duben 2008
střední Morava
Příspěvekod Linda04 » úterý 24. červen 2008, 09:51
Yanule, ani tomu nemůžu uvěřit, že se něco takového může stát!!!
Vůbec si neumím představit, že se to mohlo stát i mně :grr:
ObrázekObrázek

ObrázekObrázek
Linda04
Treperenda
Treperenda

1405 příspěvků
02. prosinec 2007
Charváty, Olomouc
Příspěvekod Kapucinka » pátek 27. červen 2008, 08:31
ahojky, já ti můžu FN Olomouc doporučit.Rodila jsem ve 23týdnu jelikož nám zjistily, že malý má nevyléčitelnou vadu srdce,tak jsme ho musely nechat jít.bylo to těžké.Ale kdyby nebylo výborného přístupu sestřiček, doktorů a PA,tak bych to nezvládla.Byly skvělý.Rodila jsem normálním způsobem.Snad jen pan primář je trochu namyšlený,ale to se dá přežít :) Rodila jsem celou noc až ráno v 7h se vše rozběhlo jak mělo.Přítel byl celou dobu semnou.Rodila mě hodně mladá PA a byla úžasná sice trochu mimo, když odnášela tělíčko našeho Štěpánka,ale já to moc nevnímala, protože jsem byla ukonce se silami a bolelo mě hrozně srdíčko a dušička. Nyní je to půl roku,co jsme se rozloučily s našim Štěpánkem a čekáme opět mimi.V pondělí jedu na genetiku taky do Olomouce.Rodit budu v Olomouci.Důvěřuji tamním doktorům i sestrám.
Kapucinka
Pískle

74 příspěvků
09. prosinec 2007
Prostějovsko, 20 let
Příspěvekod Marissa » pondělí 22. září 2008, 13:34
Ahoj!
Já jsem sice z Olomouce, ale rozhodla jsem se tady nerodit. Pro nedonošeňátka není nic lepšího než Olomouc, to je pravda,toto oddělení má úplně jiný ráz, ale "klasická" porodnice už tak slavná není. Koukni sem: http://public.fnol.cz/www/porgyn/fotogalerie.pdf

Také mě odradily zkušenosti mých olomouckých kamarádek, ale to je hodně o personálu a o tom, kdo má právě službu, to sem nebudu psát.

Mě osobně vadily tyto věci: Dětem se nestříhá pupečeník, wc a koupelna přes chodbu, povinné vážení dětí před a po kojení, klystýr a holení bez debat, nenosí jídlo na pokoj - dochází se do jídelny, dokrmují děti, jizva po sekci se nešije, ale svorkuje, hrozně "nemocniční" ráz, pořád plno, atd. Je to prostě fakultní nemocnice se vším všudy.

Já jsem nakonec rodila v Prostějově a byla jsem moc spokojená. No a když ke mě přišla "porodní bába" na kontrolu po porodu a dívala se do mých papírů, tak řekla, že takovou péči bych v Ol. nikdy já ani malý neměla.
Marissa
Pískle

66 příspěvků
21. září 2008
Příspěvekod Lo » sobota 09. duben 2011, 08:13
Hola,
ráda bych znala vaše zkušenosti s porodnicí v Olomouci v poslední době.

Zatím jsem nenarazila na nikoho, kdo by měl zkušenost s ambulantním porodem v OL.

Předem moc díky
Lo
Kecka
Kecka

1628 příspěvků
06. prosinec 2007
Příspěvekod Hadeline » sobota 09. duben 2011, 09:40
Promiň, ale představa ambu porodu v Ol mě teda pobavila. Ze všech prodnic v tomhle kraji je tato pro ambu porod řekla bych nejméně vhodná. Jsou tam převážně komplikované případy a tak už mi přijde, že hledají problém i tam kde není - dle mého názoru nebudou schopni toto v žádném případě akceptovat. Zkusila bych Šternberk. A přeji hodně štěstí! Mít trošku víc síly a vše bez komplikací tak si to taky vydupu.
Hadeline
Žvatlalka
Žvatlalka

191 příspěvků
14. prosinec 2006
Příspěvekod Lo » sobota 09. duben 2011, 09:51
Hadeline píše:Promiň, ale představa ambu porodu v Ol mě teda pobavila. Ze všech prodnic v tomhle kraji je tato pro ambu porod řekla bych nejméně vhodná. Jsou tam převážně komplikované případy a tak už mi přijde, že hledají problém i tam kde není - dle mého názoru nebudou schopni toto v žádném případě akceptovat. Zkusila bych Šternberk. A přeji hodně štěstí! Mít trošku víc síly a vše bez komplikací tak si to taky vydupu.

Vím, jak to ve fakultce chodí, znám tam místní PA, od té taky vím, že tam již ambu porody proběhly. Potřebovala bych, ale zkušenost z té druhé strany..

pořád lepší OL než PV, kde 90% porodů probíhá s přivázanýma nohama ke koze...
Lo
Kecka
Kecka

1628 příspěvků
06. prosinec 2007
Příspěvekod Hadeline » sobota 09. duben 2011, 10:23
Aha. Tím PV myslíš Přerov nebo Prostějov?
Hadeline
Žvatlalka
Žvatlalka

191 příspěvků
14. prosinec 2006
Příspěvekod Lo » sobota 09. duben 2011, 12:30
Hadeline píše:Aha. Tím PV myslíš Přerov nebo Prostějov?

Prostejov. Maji sice nadherne zrekonstruovano, dokonce maji i velmi nizke procento nastrihu hraze, ale vedeni porodu a porod je jak z doby pred 30-ti lety.
Lo
Kecka
Kecka

1628 příspěvků
06. prosinec 2007
Příspěvekod Petruse » sobota 09. duben 2011, 15:59
Lo píše:

Prostejov. Maji sice nadherne zrekonstruovano, dokonce maji i velmi nizke procento nastrihu hraze, ale vedeni porodu a porod je jak z doby pred 30-ti lety.

Kamarádka rodila v Prostějově před rokem a půl, rozdohně nerodila s nohama přivázanýma ke koze, byla velice spokojená, neměla ani steh, porodní asistentka byla velmi milá a rozhodně ji nikdo do ničeho nenutil. A to ani do polohy pro porod. Sice nemají porodní vanu, a tak, ale neslyšela jsem nikoho, kdo by si na naši porodnici stěžoval.
Petruse
Treperenda
Treperenda

1421 příspěvků
04. listopad 2007
Prostějov
Příspěvekod Bajaja » sobota 09. duben 2011, 16:04
Rodila jsem v Olomouci v 2/2008 a porod byl v pohodě, oddělení šestinedělí to byla jiná káva.... bude-li mi dáno a přáno a budu ještě někdy rodit, určitě zkusím ambulantní porod v Olomouci. Pokud na ně budeš připravená, tak proč ne :)
Bajaja
Krafařka
Krafařka

735 příspěvků
09. listopad 2007
Morava
Příspěvekod Lo » sobota 09. duben 2011, 18:16
Petruse píše:
Lo píše:

Kamarádka rodila v Prostějově před rokem a půl, rozdohně nerodila s nohama přivázanýma ke koze, byla velice spokojená, neměla ani steh, porodní asistentka byla velmi milá a rozhodně ji nikdo do ničeho nenutil. A to ani do polohy pro porod. Sice nemají porodní vanu, a tak, ale neslyšela jsem nikoho, kdo by si na naši porodnici stěžoval.

Petruse, kez by takovych zkusenosti bylo vice.
Lo
Kecka
Kecka

1628 příspěvků
06. prosinec 2007