ADV TOP
ADV LEFT

Porodnice v Karlových Varech

Podělte se o zkušenosti
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Silvik7 » neděle 30. prosinec 2007, 18:33
Ahojky, už to mám za pár, ale stejně by mne zajímaly zkušenosti s porodnicí v KV. Napíšete mi někdo, co mě vlastně čeká? díky
Obrázek
Obrázek

silvik+Jeníček
Silvik7
Žvatlalka
Žvatlalka

115 příspěvků
14. listopad 2007
Karlovy Vary
Příspěvekod Majuska » pátek 11. leden 2008, 22:39
Ahoj, tak asi jdu s křížkem po funuse, co? :D Ale tak aspoň to tu bude pro ostatní.

Já rodila ve Varech 27.7.07. Měla sem indukovanej porod, takže sem na sále trávila celej den(od asi 9 ráno do půlnoci). Naštěstí sme měli nadstandardní porodní sál(doporučuju!), kterej vypadá v podstatě jako garsonka. Je tam postel, ze který pak udělaj porodní lůžko, kuch.linka, stůl+židle, TV, v rohu velká vana. U toho je koupelna, kde je sprcháč, záchod a bidet. Moc hezký a příjemný prostředí. Porodní asistentky při příchodu klepou. Jednorázovej poplatek 500Kč.

Dr. i PA moc příjemný. I personál na odd.šestinedělí byl moc fajn. Ze sálu mě dovezli rovnou do sprchy, kde mi sestra pomohla se umejt, za což sem byla moc vděčná.

Jinak oblečky na mimi doporučuju vzít svoje, maj tam děsně rozdrbaný. Pak plenky asi nejlépe Happy 1-3kg - Dr.Zejdová, která tam šéfuje neonatologii je vyžaduje. No, musim jí dát za pravdu, že Emičce perfektně sedly, nedřely pupíček. Původně sem měla koupený Fixies 2-5kg a ty byly fakt obrovský. Měla 3350g, 50cm. Ty plenky maj přímo v nemocniční lékárně, takže stačí koupit až tam. Balení stálo asi 180Kč a bylo jich 46, tušim. Kosmetiku na mimi sem s sebou neměla žádnou. Pokud chcete, stačí obyč dětské mýdlo.
Je tam asi jako v každý porodce nedostatek látkovejch plen.
Vložky svoje mít nemusíte, je jich tam k dispozici dostatek. Doporučuju pořídit si jednorázový síťovaný kalhotky(tak 3-5), ale to určitě znáte z ostatních diskuzí.

Tak všem jen rychlý a příjemný porody. 8-)
Majuska
Klábosilka
Klábosilka

584 příspěvků
06. únor 2007
Ostrov nad Ohří
Příspěvekod Silvik7 » sobota 12. leden 2008, 09:19
Díky, kdepak, my se ještě dopejkáme, do pondělka máme čas vše zvládnout po svým a pak.....
Takže díky za rady ohledně těch vložek a látkovek, Happy mám.
OBrovské díky!!!!
Obrázek
Obrázek

silvik+Jeníček
Silvik7
Žvatlalka
Žvatlalka

115 příspěvků
14. listopad 2007
Karlovy Vary
Příspěvekod Petulka82 » sobota 28. červen 2008, 21:05
Ahoj holky,
sice je to dlouho od posledního příspěvku na toto téma, ale nedá mi to, abych nenapsala.
Rodila jsem 14. října 2007. Dodnes vzpomínám na svou panickou hrůzu z dr. Zejdové. Měla jsem z ní takový strach, že jsem dokonce přemýšlela o tom, že kvůli ní půjdu rodit jinam :D Proto chci uklidnit ostatní nastávající maminky, které by na tom mohly být podobně. Holky, není čeho se bát. Je to velmi precizní lékařka. Já jsem s ní neměla žádný problém. Je pravda, že občas nedovede brát ohledy na "rozhozené" city novopečených maminek, ale, alespoň u nás na pokoji to fungovala tak, že pokud jsme jí věnovaly pozornost a neodporovaly jí (což ani nebylo na místě), vycházelo se s ní dobře.
Na ostatní personál si také nemůžu stěžovat. Jediný "problémek", který jsem měla byl způsoben šílenou spoustou rodiček a z toho plynoucím nedostatkem času porodních asistentek. Měla jsem vyvolávaný porod a když na mě přišly porodní bolesti a potřebovala jsem "trošku píchnout", byli zrovna všichni na sále u akutního císařského řezu a ta jediná PA, která "hlídala", samozřejmě neměla "náladu"... lepší by bylo napsat, že toho na ni bylo moc a nebylo se čemu divit ;)
Rodil mě dr. Berger. Super. Byl nucen mě rozstříhat "co to šlo" a já si i po šití mohla hned sednout a nic mě nebolelo. Do dnes to nechápu. Nejspíš je kouzelník :D :D
Varská porodnice u mě v rozhodování zvítězila hlavně proto, že je jedinou porodnicí "v okolí", která má novorozeneckou JIPku a nechtěla jsem se dočkat toho, že mi bobíška odvezou do Varů a já budu ležet jinde, jako pár maminek, které jsem potkala.
Snad jedinou nevýhodou, kterou jsem zaregistrovala je stav oddělení šestinedělí. To je fakt katastrofa. Dva záchody na cca třicet rozstříhanech mamin a jeden dokonce bez okna... No, ale mají v plánu to napravit, tak doufám, že až se rozhodneme Tomáškovi pořídit sourozence, už i tahle stránka bude lepší...
Přeji vám všem snadné porody a jen samou radost s očekávanými přírůstky :mimiholka: :mimikluk:
Petulka82
Diskutérka
Diskutérka

2629 příspěvků
27. červen 2008
Karlovarsko
Příspěvekod Marketa81 » pátek 06. březen 2009, 14:41
Ahoj, tak já taky přispěji, aby nám diskuzi nesmazali ;)
Já jsem měla plánovaného císaře, tak jsem věděla předem, kdy se Tadík narodí, i hodinu ;) Rodil mně můj skvělý doktor Sychrava. Na sále byli všichni mooooc milí :-* Panu doktorovi tímto ještě jednou děkuji!

Do nemocnice jsem nastupovala den před porodem a ležela jsem na gynekologii. Tam je to super, hezké pokoje, sprcha a záchod na pokoji. Na poporodním už je to horší. Jenom dva záchody pro všechny a jeden bez okna, jak už tady někdo psal. Jednou praskly žárovky na obou záchodech a vyměnili je až druhý den!!! :grr: :grr: Ještě, že mám na mobilu světlo :D
Zdr. sestřičky byly moc hodné až na pár výjimek :roll: :roll: Taky jsou to jenom lidi, že?
Tadeáška mi přivezli na kojení hned jak mě zašili a přivezli na pokoj. Skvěle se o nás starali, druhý den mi pomohli vstát a dojít do sprchy. Třetí den už mě jizva skoro nebolela a malýho mi dali na pokoj a čtvrtý den jsem už nebrala žádné medikamenty na bolesti. |Pátý den se jelo domů.
Mudr. Zejdová není tak hrozná, jak se o ní povídá. Já jsem s ní žádný problém neměla a dokonce se na nás usmála, když jsme odcházeli :D :D :D
Slyšela jsem názory, že varská porodnice je hrozná. Já si to nemyslím. ;)
Naposledy upravil Marketa81 dne 05. listopad 2009, 19:47, celkově upraveno 1
Marketa81
Žvatlalka
Žvatlalka

164 příspěvků
24. listopad 2008
Karlovarský kraj
Příspěvekod Sasula » čtvrtek 05. listopad 2009, 16:43
tak trochu opráším diskusi...máte některá zkušenosti s porodem dvojčat (jednovaječných) ve Varech? Zda je vždy císařským řezem a jak tedy takový porod probíhá a zda jsou ve Varech na něj připravení vzhledem k tomu, že k porodu dochází kolem 35tt a děti jsou maličké. Dále jak je to s tatínkem u porodu, zda u císaře může být, resp. alespoň u miminek po porodu...jak je to s maminkou po porodu, kam se umístí, kam a děti kdy jsou předány k matce nastálo...Nechce se mi jet kvůli těhotenství s dvojčaty do Prahy nebo Plzně...Jak jste řešili těhotenství s dvojčaty - navštěvovali jste klasickou gynekoložku a nebo speciální? A jak to probíhá s takovýmto těhotenstvím - cvičení, předporodní kurzy, když je jisté, že bude porod císařským řezem? Jsem teprve v 1.trimestru, ale chci se nějak připravit už teď. Za všechna info díky!
Sasula
Žvatlalka
Žvatlalka

192 příspěvků
25. březen 2008
Příspěvekod Yoreth » čtvrtek 05. listopad 2009, 20:03
Sasula švagrovka tam rodila dvojčata před rokem přirozenou cestou, pokud by se ti tu nikdo neozval, pošli mi třeba sz a já zjistím podrobnosti...
Yo
Yoreth
Drbna
Drbna

4708 příspěvků
05. září 2008
Středočeský kraj
Příspěvekod Štěpánka.Š » čtvrtek 05. listopad 2009, 21:59
Také přispěji....... ale trošku jinak...... Já se tam totiž chystala rodit .... a to celé těhu.... Právě i kvůli té novorozenecké JIP... Od července mi DR. Nesyba - skvělý člobrdík - dnes primář .... říkal... hlavně ať to stihnete do 17.8... to se začíná malovat... Ale to bude u vás v poho.... jdete na to potřetí... Jen zapomněl... asi.... že od posledního porodu uplynulo 15 let.... Takže se žádný spěch nekonal... Šárinka se rozhodla přijít na svět právě toho 17.8.... takže jsme pelášili do Sokolova.... :D :D :D :D :D

Jinak .. co vím... jsou KV dost chváleny, jediné nač jsem slyšela stížnosti... je nadstandartní pokoj....
Štěpánka.Š
Krafařka
Krafařka

838 příspěvků
10. říjen 2008
K.V.
Příspěvekod Novako » čtvrtek 05. listopad 2009, 22:12
S dvojčaty neporadím, jen přidám vlastní zkušenost s KV. Byla jsem rozhodnutá rodit ve Varech (i kvůli tomu jejich nadstandardnímu porodnickému pokoji). Nechtěla jsem ale jet do neznámého prostředí, proto jsem si zavolala, zda si mohu porodnici prohlídnout. Zvedla to velice nepříjemná sestra, že dnes v žádném případě, že mají plno. Zkusila jsem to pak ještě 2x, s tím samým výsledkem. Dokonce ani sestra nebyla příjemnější. Když jsem chtěla natočit CTG, bylo mi oznámeno, ať si tedy přijedu, ale že mi nezaručí, že tam bude doktor, který výsledky shlédne. Ambulance je otevřená výhradně dopoledne (my jsme dopo prostě nemohli) + bych platila 90 Kč za pohotovost. Varská porodnice byla pro mne prostě nedobytná a personál se po telefonu choval hodně nepříjemně.
Novako
Žvatlalka
Žvatlalka

137 příspěvků
18. listopad 2008
Příspěvekod Sasula » pátek 15. duben 2011, 17:47
Oživuji starou diskusi...

Mám prosbu, v nemocnici KV pracovala jako vedoucí lékařka porodního sálu MUDr. Alena Hofmannová. Máte s ní někdo zkušenost, příp. jakou?

Otevírá nyní gynekologickou ambulanci a zajímalo by mne jaká je. Na stránkách, které se věnují hodnocení lékařů zatím nemá vůbec nic.

Děkuji
Sasula
Žvatlalka
Žvatlalka

192 příspěvků
25. březen 2008
Příspěvekod Petulka82 » pátek 15. duben 2011, 18:36
Sasulo, když jsem měla v roce 2007 před porodem, přebírala péči o mě právě paní doktorka Hofmanová. Má zkušenost s karlovarskou porodnicí je rozpačitá (dost jsem přehodnotila po svém druhém porodu - v Ostrově, kde byl přístup mnohem lepší), ale přímo z paní dr. jsem měla dobrý pocit. Měla o mě opravdu starost a byla velmi příjemná a pečlivá :) Za mě tedy ano
Petulka82
Diskutérka
Diskutérka

2629 příspěvků
27. červen 2008
Karlovarsko