ADV TOP
ADV LEFT

Jak se rodí v Brně-Bohunicích???

Podělte se o zkušenosti
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Silmaril » středa 09. prosinec 2015, 13:27
"Rodila" jsem tam teď 25.11. Uvozovky proto, že porod byl překotný (1 a půl hodiny) a dcera se narodila doma do vany :) Možná bych měla napsat porodní deníček :) Nicméně jsme na to nebyli připravení, takže jsme volali sanitku a pupečník přestřihli zdravotníci. Nikdo neměl vůbec žádné řeči - ani v sanitce ani v Bohunicich, kam mě na mé přání sanitka odvezla. V Bohunicích se mě pak i ptali, jestli nechci ambulantní porod a chlubili se, že oni ho "umí" ;) Ten jsem nechtěla. Dali mě na porodní pokoj se sprchou a wc. Placenta vyšla sama až v Bohunicích.

Přišla sestra, že by si vzala malou a já ji dostanu hned, jak přijdu na šestinedělí. Řekla jsem, že už ji nechci dát z ruky. Reagovala úplně v pohodě a navrhla druhou variantu, že si jí tam dovezu sama a pak s ní přijdu na sesternu na aplikaci K vitaminu atd. Tak jsme to udělali. Žádné kyselé ksichty - prostě návrhy variant a čekání, co já na to.

Na šestinedělí normální pokoj pro dva se sprchou a wc pro ten jeden pokoj(většinu času jsem tam byla sama, asi se málo rodilo). Všichni komunikovali naprosto bez problému, byli vstřícní a ochotní. Dr. v klidu vysvětlila na můj dotaz rozdíl mezi odstřihnutím pupečního pahýlu a odpadnutím bez zásahu a řekla, ať se rozhodnu sama, jak chci.

Ale všimla jsem si, že když jedna maminka působila nejistě, tak zrovna tahle Dr. (bohužel nevím jméno) měla tendenci ji poučovat a lehce setřít. Asi může mít vliv i to, jak kdo působí a jedná - já už jsem byla třetirodička se spoustou zkušeností a jednala jsem s nimi normálně asertivně.

Perlička na závěr je, že paní matrikářka mi tam vysvětlila, že podle zákonů ČR je jedno, kde se narodí dítě, ale důležité je, kde se "narodí" placenta, takže místo narození není doma, ale Bohunice ;) Asi mám štěstí, že jsem ji nevytlačila v sanitce - to by se blbě určovalo ;)
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Silmaril
Kecka
Kecka

1550 příspěvků
14. únor 2011
Příspěvekod E-liska » středa 09. prosinec 2015, 16:07
OT- Silmaril, takže minule před porodnicí (pamatuju si to dobře, ne?), tentokrát doma... co bude příště? Při nákupu v Ikea? :D
Moc gratuluju! :-) A přeju hodně zdravíčka celé rodině.
E-liska
Howgh
Howgh

5523 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Silmaril » středa 09. prosinec 2015, 16:48
E-liska píše:OT- Silmaril, takže minule před porodnicí (pamatuju si to dobře, ne?), tentokrát doma... co bude příště? Při nákupu v Ikea? :D
Moc gratuluju! :-) A přeju hodně zdravíčka celé rodině.

Eli - díky moc! Pamatuješ si to dobře ;) Teď mě o půl 5 ráno z tvrdého spánku vzbudila první kontrakce a o 6, na pouhé 2 tlačící, vyletěla do vany Eliška. Já si ji chytla a dala na hrudník a za pět minut vstali kluci a přišli do koupelny obdivovat miminko a pak dojela sanitka, takže načasování nádherný :) Ale otvíračka to byla brutální a pozitivněji hodnotím ty pomalejší porody před tím. My jsme čekali až dojede taťka hlídat kluky a kamarádka PA, co nás měla vézt do porodnice, ale nestihl dojet vůbec nikdo.

A druhá perlička byla, že ve zprávě, co jsem dostala v porodnici bylo napsané, že pacientka byla seznámena s průběhem porodu. Tak jsme se s manželem moc nasmáli. Ale asi nemůžu čekat, že napíšou paní xy nás seznámila s průběhem porodu ;)
Silmaril
Kecka
Kecka

1550 příspěvků
14. únor 2011
Příspěvekod Lava » středa 09. prosinec 2015, 17:09
Silmaril píše:
A druhá perlička byla, že ve zprávě, co jsem dostala v porodnici bylo napsané, že pacientka byla seznámena s průběhem porodu. Tak jsme se s manželem moc nasmáli. Ale asi nemůžu čekat, že napíšou paní xy nás seznámila s průběhem porodu ;)

Tak to jsem ani nevěděla, super! :D
Lava
Klábosilka
Klábosilka

431 příspěvků
30. srpen 2008