ADV TOP
ADV LEFT

domácí sirupy a šťávy

BC Menu, figle, triky a náhražky, tipy na baštu, způsoby úpravy.

Moderátor: Trixl

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Annabobr » úterý 20. srpen 2013, 15:42
Ahojte, ptá se kamarádka: dělal jste někdy někdo broskvový sirup? Stačí odšťavit a svařit s cukrem? Nebo pasírovat? Nebo jinak?
Annabobr
Krafařka
Krafařka

921 příspěvků
29. červen 2010
Brno
Příspěvekod Petulka82 » středa 06. srpen 2014, 10:26
POMOC!
Aktivně jsem sesbírala a odšťavila v odšťavňovači aronii a teď nevím co s tím :oops: :palma:
Petulka82
Diskutérka
Diskutérka

2628 příspěvků
27. červen 2008
Karlovarsko
Příspěvekod Trixl » středa 06. srpen 2014, 10:38
na netu najdeš určitě recepty na sirup, třeba tady je jeden bez vaření
http://www.ireceptar.cz/zahrada/uzitkov ... marmelada/
Trixl
Howgh
Howgh

15770 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Petulka82 » středa 06. srpen 2014, 11:43
Jsem looser, víš :D Všude nacházím recepty, kde se aronie zalijí vodou a... a já je mám odšťavené a nevím, jak recept přizpůsobit :oops:
Petulka82
Diskutérka
Diskutérka

2628 příspěvků
27. červen 2008
Karlovarsko
Příspěvekod Trixl » středa 06. srpen 2014, 12:37
A promiň, vidím 2 litry a myslím, že už šťávy vylisované :D přitom čtu dál a nic mi nevadí, že ty plody se namáčí :palma: a jsem looser ještě větší, protože ani nevím, že mi ta aronie roste v rohu zahrádky :palma: a já na to čučím jen jako na okrasnou jeřabinu :palma:

A co tedy tam tu kyselinu přisypat, nechat stát a pak tam dát ten cukr jako kdybys to udělala s plody?
Nebo potom asi jako by to byl sirup třeba z rybízu ten postup? Sirup cíleně obvykle nedělám, ten se mi obvykle povede místo marmošky :palma:
Trixl
Howgh
Howgh

15770 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Lydushe » středa 06. srpen 2014, 12:42
Vezmi tu šťávu z aronie a udělej tenhle recept

Zahřejeme zhruba na 70 °C a přidáme na každý litr štávy 1,7 kg cukru a 3-10 g kyseliny citrónové. Čím víc vody, tak i více kyseliny citrónové. Zahřejeme na 85 °C, mícháme, sbíráme pěnu.

Ihned ještě horké plníme do lahví, ty položíme a necháme až do vychladnutí. Takto připravený sirup v lahvích nerosolovatí.

Stejným postupem můžeme dělat sirup z jahod, malin, ostružin, ale přidáme více kyseliny citrónové.

Dělám to pravidelně, někdy se dá ten sirup ještě trochu rozředit, ta aronie ráda tuhne víc než běžné ovoce.
Chybí vám éteráky do směsky? Máte nápad co umíchat a nemáte po ruce všechno? Použijte AROMIX - geniální nástroj na míchání éterických olejů :)

Aromaterapie, masáže, poradenství, reflexka už i v Praze!
Aromadoteky

Naše další eko, bio, aroma atakdál dítě :-) http://www.eclovicek.cz
Lydushe
Guma a neuvařitelná slepice :-)

10709 příspěvků
21. prosinec 2006
Rokycansko