ADV TOP
ADV LEFT

Syté jídlo pro 7m mimi

blivajzky i mňamky pro dítka do cca tří let, rozlišujte podle věku.

Moderátoři: Trixl, Hope, Littlemouse, Sarah3, Vanovam

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Barci » čtvrtek 01. leden 2009, 13:38
Ahojte holky, od 6. mesice jsme zacali prikrmovat, rozvorena zelenina a ted i cerstce ovoce, ale ja bych rada vyradila hlavne nocni kojeni. 4x za noc mne uz vazne dost unavuje :(
takze bych uvitala nejaky osvedceny recept na kasicku na noc... do kupovanych se mi moc nechce, i ty bio obsahuji pridatne latky.
zaujala me rozvarena ryze s bananem, nejsem si jista jestli uz smi mlecne bilkoviny a ovesne vlocky, pripadne jine? prijde mi, ze vsude se pise neco jineho, na mamky rady se spolehat moc nechci, vzhledem k tomu, ze nas zivila dle tehdy komunistickych principu a i kdyz mam skvelou pediatricku, nejak ji nechci otravovat s jidelnickem...
predem diky za rady :-*
M. 2008, A. 2011
Barci
Klevetnice
Klevetnice

3675 příspěvků
19. listopad 2008
Příspěvekod Zdendy » čtvrtek 01. leden 2009, 13:47
Barci,
z vlastní zkušenosti můžu napsat, že na zasycení a následné odbourání nočního kojení nepomohlo vůbec nic, jen vydržet ;) Zkoušela jsem různé kaše,ale efekt byl úplně stejný (co se délky spánku týká) jako když jsem ho jen nakojila. Takže jsem nakonec svoje pokusy vzdala a jen kojila. Mimochodem, kojení jen 4x za noc by byl můj sen :D Kojila jsem 7x ale někdy i 10x za noc. Postupně se to začalo upravovat samo ;)

Snad holky napíšou něco povzbudivějšího ;)
[img]http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbunadb20070210_1_Ondráškovi+je.png[/img]
[img]http://tickers.baby-gaga.com/t/dogdogadb20030104_0_Tomáškovi+je.png[/img]
Zdendy
Krafařka
Krafařka

718 příspěvků
27. červen 2007
sever Čech
Příspěvekod Amazonka01 » čtvrtek 01. leden 2009, 13:56
Hmmm,jenže ono to nepomůže,i kdyby snědla na noc husu :)
Děti se budí,protože chtějí (prso,sladké mléko,maminku,přitulení...) a ne,protože mají hlad...

No,jinak se prodávají kaše (v bioprodejnách) které jsou pouze jednodruhové (rýže,kukuřice,jáhly...) bez cukru a jen v instantní úpravě,bez čehokoliv navíc...ale pokud to chceš jen kvůli buzení v noci,tak to fakt z 99% nepomůže 8-)
Amazonka01
Moderátor - Přirozený porod

18926 příspěvků
22. září 2006
Kérkonoše :)
Příspěvekod Barci » čtvrtek 01. leden 2009, 13:59
Zdendy a to se pokazdy poradne nabastil nebo si chtel jen tak trochu cucnout? my pres den bezne kojime z obou prsou a v noci tak 3x z obou a 1x z jednoho, takze je fakt hladovy.... jinak rada slysim, ze na tom byl nekdo hur, ja znam totiz maminy, ktery bezne koji jenom 1x za noc :? :? :? :? to my jsme znali ve 2. mesici a pak prisel rustovy skok a od te doby vedou 2 prsa na jedno kojeni..
M. 2008, A. 2011
Barci
Klevetnice
Klevetnice

3675 příspěvků
19. listopad 2008
Příspěvekod Barci » čtvrtek 01. leden 2009, 14:03
Amazonka01 píše:Hmmm,jenže ono to nepomůže,i kdyby snědla na noc husu :)
Děti se budí,protože chtějí (prso,sladké mléko,maminku,přitulení...) a ne,protože mají hlad...

No,jinak se prodávají kaše (v bioprodejnách) které jsou pouze jednodruhové (rýže,kukuřice,jáhly...) bez cukru a jen v instantní úpravě,bez čehokoliv navíc...ale pokud to chceš jen kvůli buzení v noci,tak to fakt z 99% nepomůže 8-)

Matysek spi s nami v posteli a je prakticky celou noc na me namackly, takze nedostatkem kontaktu s matkou to asi tak uplne nebude a vzdycky vazne hodne ji, jeste me napadlo co se tyka tucnosti meho mlika, vubec nejim sladky a celkove tucny jidla, ale pribyva pekne tak to tim asi nebude...
M. 2008, A. 2011
Barci
Klevetnice
Klevetnice

3675 příspěvků
19. listopad 2008
Příspěvekod Amazonka01 » čtvrtek 01. leden 2009, 14:11
Barci píše:Matysek spi s nami v posteli a je prakticky celou noc na me namackly, takze nedostatkem kontaktu s matkou to asi tak uplne nebude a vzdycky vazne hodne ji, jeste me napadlo co se tyka tucnosti meho mlika, vubec nejim sladky a celkove tucny jidla, ale pribyva pekne tak to tim asi nebude...

Ale o tohle vůbec nejde :) on chce právě to prso,to mléko,ale stejně jako my čokoládu (třeba),prostě má chuť,ne hlad...a děti se umí vzbudit cíleně.

A mléko není polo,plno,nebo nízkotučné...mateřské mléko je přesně to,co dítě v daný věk potřebuje,bez ohledu na jídlo matky,pokud tedy vyloženě nehladoví,ale to se zase tvorba mléka ztrácí úplně

A jinak,prsní závislost znám od každého ze svých dětí,jen u těch dvou posledních jsem už na hlad neskočila a nabízela v noci jen vodu,kvůli ní se jim budit nechtělo,tak s tím zase přestali...a spali se mnou v posteli všichni...
"Na tragickej život jsem já pes!"
Amazonka01

18926 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Zdendy » čtvrtek 01. leden 2009, 14:21
Barci píše:Zdendy a to se pokazdy poradne nabastil nebo si chtel jen tak trochu cucnout? my pres den bezne kojime z obou prsou a v noci tak 3x z obou a 1x z jednoho, takze je fakt hladovy.... jinak rada slysim, ze na tom byl nekdo hur, ja znam totiz maminy, ktery bezne koji jenom 1x za noc :? :? :? :? to my jsme znali ve 2. mesici a pak prisel rustovy skok a od te doby vedou 2 prsa na jedno kojeni..

Barci, pěkně se i v noci pořádně napucnul :? On byl obřík od narození a měl pořád hlad nebo co :D Jo a kojení 1x za noc, jsem měla u staršího syna. Takže náš žrouťa byl pro mě docela šok :D

Nehleď na to, jak kojej kamarádky. Každé dítko je jiné, sama jsem se o tom přesvědčila. Opravdu to zlepší čas, ikdyž u nás to bylo oaž po jednom roku, to začal pít jen cca 4x za noc. A i přesto se nám podařilo naprosto bezproblémově ukončit kojení, syn se odstavil sám v 15-ti měsících.
Zdendy
Krafařka
Krafařka

718 příspěvků
27. červen 2007
sever Čech
Příspěvekod Barci » čtvrtek 01. leden 2009, 14:29
tak jste me ukecali, asi se na to vypr... a kase budu davat proste v ramci normalniho prkrmovani. Jinak ja se moc neridim ostatnima, moc dobre vim, ze kazde mimi je jine, spis jsem tise zavidela. Ja mam s unavou velke problemy vzhledem k tomu, ze mam snizenou funkci stitne zlazy, tak se snazim vymyslet vsemozne, abych se citila v poho a nemusela se dopovat sladkym...
Matysek je pomerne zavislacek, jestli se to da rict o 7.m mimi, spis bych rekla, ze je proste mazlivy, usina zasadne u prsa nebo vyjimecne v satku na prochazce.... a asi se budu vic ridit tim pro matky tak znamym a neoblibeny to chce cas :)
M. 2008, A. 2011
Barci
Klevetnice
Klevetnice

3675 příspěvků
19. listopad 2008
Příspěvekod Barci » čtvrtek 01. leden 2009, 14:33
Amazonka dite se umi vzbudit cilene? tak proto spal vcera jak zabity, kdyz to kolem nas vypadalo jak za valky, proste se zbudi kdy chce nebo kdyz uz je celkem vyspali a tak ho zbudi i neco jineho?
M. 2008, A. 2011
Barci
Klevetnice
Klevetnice

3675 příspěvků
19. listopad 2008
Příspěvekod Amazonka01 » čtvrtek 01. leden 2009, 14:37
No,asi takhle,každý člověk (i dítě) se budí několikrát za noc,ale zase usne,protože proč by vstával,že jo....jenže pokud ví,že ho čeká něco příjemného,tak při probuzení už neusne - cíleně...

Problém je ale v tom,že tohle nesvědčí nejen mamince,ale i dítko je po častém bdění nedospalé...
A většinou,to časem odezní...tak kolem roku a půl,nebo po odstavení ;) hodně málokdy samo od sebe dřív
Amazonka01

18926 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Zdendy » čtvrtek 01. leden 2009, 14:38
Barci píše:tak jste me ukecali, asi se na to vypr... a kase budu davat proste v ramci normalniho prkrmovani. Jinak ja se moc neridim ostatnima, moc dobre vim, ze kazde mimi je jine, spis jsem tise zavidela. Ja mam s unavou velke problemy vzhledem k tomu, ze mam snizenou funkci stitne zlazy, tak se snazim vymyslet vsemozne, abych se citila v poho a nemusela se dopovat sladkym...
Matysek je pomerne zavislacek, jestli se to da rict o 7.m mimi, spis bych rekla, ze je proste mazlivy, usina zasadne u prsa nebo vyjimecne v satku na prochazce.... a asi se budu vic ridit tim pro matky tak znamym a neoblibeny to chce cas :)

Barci, však já jsem taky záviděla spavá miminka :D A ze všeho nejvíc jsem nesnášela rady typu vydrž,bude líp :D :D :D
S únavou taky bojuju, já mám štítnou žlázu hraniční, takže ti naprosto rozumím ;)
Zdendy
Krafařka
Krafařka

718 příspěvků
27. červen 2007
sever Čech
Příspěvekod Gehenna » čtvrtek 01. leden 2009, 14:53
Hele, není to sice jídlo, ale mně se malá budí míň, když na ni davám docela těžkou deku (ne teda deset kilo, ale není to prostě ta lehoučká) nebo ještě svoji peřinu, nejlíp založit tak, aby nemohla moc vířit nohama. Taky se budí, ale vypije toho víc míň často... prostě jsem měla pocit, že se sama sebe lekne a pak potřebuje uklidnit (v našem případě teda flaškou). A spí taky s náma.
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Marry » čtvrtek 01. leden 2009, 15:33
My jsme kojili do dvou let a taky se budila X krát za noc jen na prso, neměla hlad, šlo taky jen o ten kontakt s maminkou. Pak jsem řekla dost a skončila jsem s kojením. Šlo to naštěstí v pohodě, bez křiku a hned spala celou noc. JInak kdyby jsme noční kojení ukončili dřív, tak by to dopadlo tak, že bych musela spát vedle u rodičů a manžel by se musel obrnět nervama a vydržet to s malou sám. Znám hodně kamrádek co to takhle udělali "natvrdo" a vyspali se pak všichni.
No uvidíme co nás čeká u druhého ;)
Obrázek

Obrázek
Marry
Howgh
Howgh

6329 příspěvků
21. září 2006
okr: Olomouc
Příspěvekod Lasicka » čtvrtek 01. leden 2009, 16:01
Barci píše:Ahojte holky, od 6. mesice jsme zacali prikrmovat, rozvorena zelenina a ted i cerstce ovoce, ale ja bych rada vyradila hlavne nocni kojeni. 4x za noc mne uz vazne dost unavuje :(
takze bych uvitala nejaky osvedceny recept na kasicku na noc... do kupovanych se mi moc nechce, i ty bio obsahuji pridatne latky.
zaujala me rozvarena ryze s bananem, nejsem si jista jestli uz smi mlecne bilkoviny a ovesne vlocky, pripadne jine? prijde mi, ze vsude se pise neco jineho, na mamky rady se spolehat moc nechci, vzhledem k tomu, ze nas zivila dle tehdy komunistickych principu a i kdyz mam skvelou pediatricku, nejak ji nechci otravovat s jidelnickem...
predem diky za rady :-*

Já myslím, že noční kojení v tomhle věku není o hladu, ale o zvyku... Ale určo můžeš zkusit vařit kašičky, ale nespoléhala bych se na nějaký převratný zlepšení. Ale pozor, rýže i banán staví...
Lasicka
Howgh
Howgh

9063 příspěvků
01. říjen 2006
Příspěvekod Barci » čtvrtek 01. leden 2009, 20:40
takze sytejsim jidlem se to nezlepsi, o odstaveni v 7.m nebudu vubec premyslet, na to si kojeni moc vazim a teda pockam nez si to broucek sam vyresi, ze spat co nejvic v kuse je lepsi.
sam sebe se asi moc neleka, protoze se temer ve spanku nehybe, zatim se mi odkopal jen jednou, on si to vybira pres den :) , ale je fakt ze spi se mnou pod perinou z ovecky, ktera je docela tezka.
tak diky holky za rady, snad to pomuze i dalsim, kteri si mysli, ze je to hladem a nepodlehnou radam davat na noc sunar pokud koji
M. 2008, A. 2011
Barci
Klevetnice
Klevetnice

3675 příspěvků
19. listopad 2008