ADV TOP
ADV LEFT

Příkrmy a 1. jídla - zdravě

blivajzky i mňamky pro dítka do cca tří let, rozlišujte podle věku.

Moderátoři: Trixl, Hope, Littlemouse, Sarah3, Vanovam

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Llevelyn » čtvrtek 23. únor 2012, 12:22
Jetli dceraq normálně prospívá- roste, přibývá na váze, normálně se vyvíjí, tak jí nešidíš.

Pokud je ekzematik, potenc. alergik, tak bych nedávala mléko, lepek ani brambory. Maso taky nemusí , když už tak stačí 1x týdně. Z bezlepkových obilovin můžeš ještě jáhly ( výborný kaše dělá Country Life) , jako první lepek bych dala oves. Na rozvinutí či nerozvinutí alergie tuším moc čas zařazení potravuny nemá vliv, spíš jen když zařadíš brzo, spíš jí poznáš, ale u exematika bych s tím počkala. SYn byl na bezlepkové, bezkrávové, bezbramborové a bezvaječné dietě do 2 let. Na bezkrávové je stále ( krom másla a sýrů) . Určitě bych nezaváděla novou potravinu s očkováním, nepoznáš reakci.
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Gvendolina » čtvrtek 23. únor 2012, 12:52
Llevelyn píše:Jetli dceraq normálně prospívá- roste, přibývá na váze, normálně se vyvíjí, tak jí nešidíš.

Pokud je ekzematik, potenc. alergik, tak bych nedávala mléko, lepek ani brambory. Maso taky nemusí , když už tak stačí 1x týdně. Z bezlepkových obilovin můžeš ještě jáhly ( výborný kaše dělá Country Life) , jako první lepek bych dala oves. Na rozvinutí či nerozvinutí alergie tuším moc čas zařazení potravuny nemá vliv, spíš jen když zařadíš brzo, spíš jí poznáš, ale u exematika bych s tím počkala. SYn byl na bezlepkové, bezkrávové, bezbramborové a bezvaječné dietě do 2 let. Na bezkrávové je stále ( krom másla a sýrů) . Určitě bych nezaváděla novou potravinu s očkováním, nepoznáš reakci.

Díky, něco takového jsem chtěla slyšet :). Jako že nejsem přehnaně opatrná. Takhle týden před tím očkováním se dá ještě začít třeba s tím masem, nebo už je to moc blízko?
Gvendolina
Klábosilka
Klábosilka

438 příspěvků
30. srpen 2011
Příspěvekod Mochnik » čtvrtek 23. únor 2012, 12:58
Gvendolino, já bych s masem nechvátala, naše děti ho roka neměli ani ždibec. Moje stejně stará dcera jí podobné věci jako ta tvoje, akorát už jsem žačala dávat lepek, stejně pořád jedla po zemi drobky od starších dětí...
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Mochnik
Krafařka
Krafařka

733 příspěvků
17. srpen 2009
Příspěvekod Llevelyn » čtvrtek 23. únor 2012, 13:04
S masem klidně počkej. Nebo si ujasni, proč ho chceš nebo nechceš dávat, to je dost důležitý. Já si to přebrala a zjistila, že výživový přínos je minimální, zato to zatěžuje trávení a ledviny, a navíc pokud není z bio chovu a šetrně poražené, negativa převyšují nad pozitivy.
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Gvendolina » čtvrtek 23. únor 2012, 22:03
Llevelyn, popravdě, s tím masem to nějak moc propřemýšlený nemám... Stejně tak moje (téměř, občas ryba) vegetariánství vzniklo nějak samo už dávno, ne na základě racionální úvahy. Doporučované postupy zavádějí maso už od šestého, sedmého měsíce, několikrát týdně, to mi přišlo dost přehnaný, ale znejistilo mě to. Tvrzení, že obzvlášť už v prvním roce maso potřebují atd... Ale radši s tím taky počkám, i s lepkem, tak vám děkuju za podporu, že není třeba spěchat. Jinak až na maso dojde, bude domácí nebo z biochovu, to je u nás na rozdíl od biozeleniny celkem dostupný...
Naposledy upravil Gvendolina dne 14. březen 2012, 11:09, celkově upraveno 1
Gvendolina
Klábosilka
Klábosilka

438 příspěvků
30. srpen 2011
Příspěvekod Gvendolina » středa 14. březen 2012, 11:04
Ahoj, prosím znovu o radu k mému příspěvku výše. Včera na poradně jsme totiž zjistili, že za poslední dva a půl měsíce hodně málo přibrala (asi 140g). Takže zas tak dobře neprospívá. Problém je, že ona fakt skoro nejí, některý dny je témeř výhradně jen na mlíce (kojená). Chtěla bych jí jídlo udělat nějak zajímavější a kaloricky obohatit :). Začnu jí vařit "opravdový" zrniny (rýži, pohanku, jáhly...), zatím používám jen instantní kaše, vzhledem k těm pidi množstvím, co jí připravuju. Pak mě napadá pomalu zkusit jogurt, exém ted má v klidu, přestože já už zase mléčné výrobky jím. Ale zase je fakt stále vydatně kojená, takže myslím, že ho nepotřebuje. Můžete mi prosím někdo poradit tipy, čím obohatit jídelníček dítěti, kterému zatím kvůli exému a potenciálním alergiím (rodiče alergici) upírám mléčné výrobky, lepek, vejce i maso? Taky ještě nemá zuby, takže nic na kousání. Ted dostává: jabka, hrušky, bud podušené, zahuštěné instantní kaší, nebo v přesnídávce, vařenou zeleninu zahuštěnou i. kaší, amarantem + olej, k večeři i. kaši. Prostě docela nuda. Mimo to nabízím křupky, ale nechce.
Gvendolina
Klábosilka
Klábosilka

438 příspěvků
30. srpen 2011
Příspěvekod Okaa » středa 14. březen 2012, 11:18
..
Naposledy upravil Okaa dne 03. únor 2017, 17:10, celkově upraveno 1
Okaa
Treperenda
Treperenda

1117 příspěvků
23. duben 2008
Příspěvekod Amazonka01 » středa 14. březen 2012, 11:32
Okaa píše:Ahoj, ja bych ji maso dala. Nealergizuje a obsahuje zelezo, ktereho maji takhle velci kojenci v materskem mlece nedostatek. A samozrejme potrebne proteiny na rust.
Lepek bych taky dala, pry je lepsi stran alergie, kdyz se s nim setka jeste jako kojene dite, nez pak bez kojeni.

Souhlas, ačkoliv jsem jinak poměrně opatrná (jsem alergik), tak co se týká masa a lepku, tak jsem ho podávala dost časně. Z důvodů viz výše. Ale maso z domácího chovu, takže jsem to vyhodnotila jako přínosné.

Ale pokud jsi rozhodnutá maso nedávat, tak zkus třeba červenou čočku (saturace bílkovinami) děti jí mohou, a i jinak nahrazovat to, co by jinak dítko přijímalo v mase.
Amazonka01
Moderátor - Přirozený porod
Moderátor - Přirozený porod

18926 příspěvků
22. září 2006
Kérkonoše :)
Příspěvekod Gvendolina » středa 14. březen 2012, 16:10
Ahoj, díky oběma za názor. Maso nejsem rozhodnutá nedávat vůbec, počítala jsem, že do dvanáctého měsíce začneme. Ted mi jde hlavně o to, aby vůbec jedla, aby ji jídlo trochu zajímalo a chutnalo. Ted po týdnu, co odmítala jídlo úplně, s pláčem, jí zachutnala kupovaná hruška ve skleničce od Alnatury, tak přidávám do všech svačinek, kaší... Díky za tip na červenou čočku, nedošlo mi, že to už by mohla. Nenapadá vás, co by mohlo bezzubý dítě mít do ruky na žvejkání kromě křupek?
Gvendolina
Klábosilka
Klábosilka

438 příspěvků
30. srpen 2011
Příspěvekod Pride » čtvrtek 17. leden 2013, 21:05
Ahoj holky ... co dáváte prckům místo brambor?? Začínám přikrmovat a tak teda nevím :?
Pride
Klevetnice
Klevetnice

3763 příspěvků
09. listopad 2006
Příspěvekod Gvendolina » čtvrtek 17. leden 2013, 21:18
Brambory touhle dobou přestávám dávat, protože většinou už klíčí, a začnu až nové na jaře. Když jsem začala s příkrmy, také jsem je nedávala, jen obiloviny - jáhly, rýži, pohanku, kukuřici, později bulgur, ovesné vločky, kuskus... k tomu zeleninu.
Gvendolina
Klábosilka
Klábosilka

438 příspěvků
30. srpen 2011
Příspěvekod Pride » čtvrtek 17. leden 2013, 21:25
Gvendolina píše:Brambory touhle dobou přestávám dávat, protože většinou už klíčí, a začnu až nové na jaře. Když jsem začala s příkrmy, také jsem je nedávala, jen obiloviny - jáhly, rýži, pohanku, kukuřici, později bulgur, ovesné vločky, kuskus... k tomu zeleninu.

koukám, že jsem ze staré školy ... před 6-ti lety jsem to neřešila takže jsem začala mrkví, přidala bramboru ... rýže bude stavět v kombinaci s mrkví ... tak já su z toho jelen :? Je nám 7 měsíců ... nechcete mě někdo do učení? :D
Pride
Klevetnice
Klevetnice

3763 příspěvků
09. listopad 2006
Příspěvekod Gvendolina » pátek 18. leden 2013, 10:19
[/quote]

koukám, že jsem ze staré školy ... před 6-ti lety jsem to neřešila takže jsem začala mrkví, přidala bramboru ... rýže bude stavět v kombinaci s mrkví ... tak já su z toho jelen :? Je nám 7 měsíců ... nechcete mě někdo do učení? :D[/quote]

Taky jsem začla mrkví :), ty obiloviny až později. Popravdě ale nějak moc se nevyznám, různících se informací je až příliš.
Gvendolina
Klábosilka
Klábosilka

438 příspěvků
30. srpen 2011