ADV TOP
ADV LEFT

od kdy kukuřičný škrob?

blivajzky i mňamky pro dítka do cca tří let, rozlišujte podle věku.

Moderátoři: Trixl, Hope, Littlemouse, Sarah3, Vanovam

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Kobylkalucni » sobota 05. červen 2010, 14:29
Ráda bych se zeptala, od kdy se může prckovi dávat kukuřičný škrob? Přiznám se bez mučení, že ač jsem v osmém měsíci těhotenství, stále se víc vyznám ve složení psího krmení, než v krmení pro mimi. Mám v plánu udělat větší množství přesnídávek a dlabat je budou i dospělí, takže zahustit je musím. Často se píše o vanilkovém pudingu, ještě častěji se objevují nesouhlasné názory na barvivo a aroma v něm obsažené. Když odkuchám z pudingu ethylvanilín a barvivo, dostanu kukuřičný škrob. Ten byl i ve složení kupovaných jablečných přesnídávek, které byly určeny od dokončeného čtvrtého měsíce. Ale často i v kupovaných příkrmech bývají nevhodné věci. Tak se raději ptám vás, zkušených mamin ;) . Vím, že u psů je kukuřice velmi častým alergenem, proto jsem tak na vážkách. Jo a administrátory prosím, zda by po nějaké době toto téma nemohli smazat, aby zbytečně nezabíralo místo receptům. Díky
Kobylkalucni
Krafařka
Krafařka

750 příspěvků
30. říjen 2008
Příspěvekod Dacanka » sobota 05. červen 2010, 14:33
Já jsem zahušťovala BIO vanilkovým pudinkem ;) Ale jako dělat v 8. m přesnídávky :D nejsi moc akční? Aktovku máš taky 8-) :D To nic jen mi je teplo a když si představím, že do cca 6m bude kojený a teprve pak mu přesnídávky začneš dávat. No je čas ;)
Obrázek
Obrázek
Dacanka
Moderátor kočárkárny
Moderátor kočárkárny

14374 příspěvků
21. září 2006
všude dobře na Moravě nejlíp
Příspěvekod Gábinka » sobota 05. červen 2010, 17:00
dětem jsem dělala doma přesnídávky a nehustila jsem ničím. Před zavařením a před rozmixováním jsem ubrala tekutiny (a zavařila jako šťávy)
Gábinka
BC katalog (moderátor)

16435 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Llevelyn » sobota 05. červen 2010, 17:36
A tak pes je šelma, masožravec, má úplně jiný trávení. ;) Kukuřici naopak člověk může, neobsahuje lepek, alergie se vyskytuje vzácně. Takže kuku je vhodná do stravy kojenců od 4. měsíce.

Přesnídávky nezahušťuju, jíme to všichni. Jablka nakrájím na čtvrtiny, odjádřincuju, nastrouhám na slzy ( v ruce mi zbyde šlupka) rozdusím,ponorákem projedu, horké plním do sklenic, zavíčkuju, otočím dnem nahoru. Pro úplný mimi bycj jablka oloupala, rozkrájela, očistila, rozdusila na troše vody. Pro větší občasný kousek rozvařené šlupky neva.
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Rudi007 » neděle 06. červen 2010, 07:05
Llevelyn píše:A tak pes je šelma, masožravec, má úplně jiný trávení. ;) Kukuřici naopak člověk může, neobsahuje lepek, alergie se vyskytuje vzácně. Takže kuku je vhodná do stravy kojenců od 4. měsíce.

Přesnídávky nezahušťuju, jíme to všichni. Jablka nakrájím na čtvrtiny, odjádřincuju, nastrouhám na slzy ( v ruce mi zbyde šlupka) rozdusím,ponorákem projedu, horké plním do sklenic, zavíčkuju, otočím dnem nahoru. Pro úplný mimi bycj jablka oloupala, rozkrájela, očistila, rozdusila na troše vody. Pro větší občasný kousek rozvařené šlupky neva.

a jak dlouho to vydrží bez zavaření? dík
Rudi007
Howgh
Howgh

5322 příspěvků
02. červenec 2007
Příspěvekod Gejby » neděle 06. červen 2010, 10:37
Náš malý má naopak doporučený kukuřičný škrob do všeho :D , je hubeňour, takže myslím dobrá volba do příkrmů pro mimi.
Nicméně si také myslím, že není potřeba ničím zahušťovat, jen slít trochu vody.
Gejby
Treperenda
Treperenda

1129 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Llevelyn » neděle 06. červen 2010, 13:41
Rudi, vydrží mi tak všechno, i kompoty, marmelády... Když to plníš opravdu vařící, z hrnce který bublá, do vrchu, aby tam bylo co nejméně vzduchu a obrátíš hned po zavíčkování, tak se vysteriluje i víčko a udělá "podtlak" jak to chladne, takže to je "dokonale" udělané a vydrží to. Nezkvasilo ani nezplesnivělo mi nic. Sklenice i víčka předem nevypařuju, meju v myčce a suché zavíčkuju a uložím. Před použitím už nemyju, musí být suché před použitím.
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Rudi007 » neděle 06. červen 2010, 17:27
Llevelyn píše:Rudi, vydrží mi tak všechno, i kompoty, marmelády... Když to plníš opravdu vařící, z hrnce který bublá, do vrchu, aby tam bylo co nejméně vzduchu a obrátíš hned po zavíčkování, tak se vysteriluje i víčko a udělá "podtlak" jak to chladne, takže to je "dokonale" udělané a vydrží to. Nezkvasilo ani nezplesnivělo mi nic. Sklenice i víčka předem nevypařuju, meju v myčce a suché zavíčkuju a uložím. Před použitím už nemyju, musí být suché před použitím.

aha, vyzkouším. dík
Rudi007
Howgh
Howgh

5322 příspěvků
02. červenec 2007
Příspěvekod Kobylkalucni » středa 09. červen 2010, 13:35
Dacanka píše:Já jsem zahušťovala BIO vanilkovým pudinkem ;) Ale jako dělat v 8. m přesnídávky :D nejsi moc akční? Aktovku máš taky 8-) :D To nic jen mi je teplo a když si představím, že do cca 6m bude kojený a teprve pak mu přesnídávky začneš dávat. No je čas ;)

Akční - ani moc ne, stejně musím počkat, dokud jablka nedozrají a to už bych měla být 1+1 :) . Spíš mě vrtala v hlavě otázka ohledně toho škrobu, já totiž musím vědět všechno hned :D . Pokud opravdu nevadí, asi ho tam hodím, přijde mi škoda slévat tu vodu ( de facto nosič chuti ) a nechat tam jen ty buněčné stěny jablka. Nehledě na to, že i kdybych se s ní zavařovala, nikdo by to nepil ( čistá H2O je stále nejlepší ). A pokud budu předpokládat, že zavařené přesnídávky mají trvanlivost cca rok, krásně to vyjde akorát na ty první příkrmy, i kdybych měla dojivost jak holštýnská kráva :)
Kobylkalucni
Krafařka
Krafařka

750 příspěvků
30. říjen 2008