ADV TOP
ADV LEFT

domácí musli do jogurtu

recepty zdravé výživy, kosmetické, zdravotně specifické pro malé i velké

Moderátoři: Trixl, Hope, Littlemouse, Sarah3, Vanovam

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Marketakra » středa 07. březen 2012, 15:48
ze žrádelníčků strana 42 autor Pendula

200 g ovesných vloček, 100 g přírodního pískového cukru, čerstvé ovoce

Ovesné vločky za stálého míchání opražíme na pánvi bez tuku. Pražíme asi 3 minuty, přidáme cukr a pražíme další 2 minuty. Takto upravené vločky podáváme s čerstvým ovocem.

jen je třeba ubrat cukr a jak někdo píše, tak snad cukr úplně vypustit
přidávám mandle, oříšky, sezamová, lněná semínka, pšeničné klíčky a dýňová semínka, jak se to zrovna naskytne.

variace dle MíšaVločky opražím na sucho na pánvičce a pak k nim na poslední chvilku přihodím mletou skořici. Cukr není potřeba.

Jinak si dělám mix doma sama - vločky, oříšky, semínka a ovoce čerstvé, protože většinou nestíhám kupovat neslazené a nesířený suché plody. Takhle namíchané to dám do větší zavírací krabice a sypu do jogurtu a čerstvé ovoce dle chuti nebo toho, co doma máme.
opražené mi chutnají víc, ale neopražené mi taky nevadí, stačí mi tam oříšky a semínka.

Do jogurtu si dávám většinou taky banán, kiwi, mango, jahody, borůvky a nebo v létě - broskve, meruňky. Nesmí to bát prostě moc tvrdé.

Když je dost času, tak si hodím zahřát mraženou lesní směsku a tu tam vmíchám, k tomu trochu těch vloček se semínkama a oříškama a to mi chutná.
Marketakra
Kecka
Kecka

1724 příspěvků
21. září 2008
Příspěvekod Lydushe » středa 07. březen 2012, 17:36
jů ráda čtu recepty.

K müsli dodám ,že dělám ještě tak, že vezmu mlíko, rozehřeju v něm med a namočím vločky a pak dám do trouby zapéct.
Přihodím k tomu i oříšky - jsou pak takové opražené a dobré. :-)

Ten med je navíc jednoduchý cukr, takže se brzy dostane do krve a jsme rychle přeslazený, takže ho stačí opravdu maloučko.
L.
Lydushe
Guma a neuvařitelná slepice :-)

10709 příspěvků
21. prosinec 2006
Rokycansko
Příspěvekod Peggy » středa 07. březen 2012, 19:22
Já peču vločky v toubě na plechu s trochou cukru a trochou oleje a jsou krásně křupavý. Ostatní ingredience přidávám až potom.
Obrázek

Obrázek
Peggy
Drbna
Drbna

4373 příspěvků
13. únor 2008
Praha