ADV TOP
ADV LEFT

Bez masa

recepty zdravé výživy, kosmetické, zdravotně specifické pro malé i velké

Moderátoři: Vanovam, Hope, Littlemouse, Sarah3

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.

Co jíte, co ne? Jste...

Anketa končí za 31. březen 2007, 21:35

Vegetarián - lakto-ovo (maso ne, mlíko+vejce ano)
13
13%
Laktovegetarián (maso+vejce ne, mlíko ano)
0
Žádná hlasování
Ovovegetarián (maso+mlíko ne, vejce ano)
0
Žádná hlasování
Vegan (maso+mlíko+vejce ne)
0
Žádná hlasování
Všejedlík... jíte všechno
86
87%

Celkem hlasů : 99

Příspěvekod Bianka » pátek 27. březen 2015, 22:23
Já už dlouho předtím vařila převážně vegansky. Jen jsme ještě snídávali jogurty a k večeři byla občas lučina, mozzarella, eidam, nebo Cottage. Teď snídaně řešíme kašema (obilniny, rostlinný mlíko, oříšky, semínka ovoce), děti s mužem často chleba s luštěninovou pomazánkou a zeleninou nebo ovocem. K večeři je většinou zeleninovej salát, semínka, zase s trochou luštěniny, kousek chleba, když je čas, tak něco uvařim. Řekla bych že se nám zlepšila imunita a mě opustily ekzémy a problémy s trávením :-)
Ještě k hlavním jídlům... vlastně nahrazuju... nahrazuju smetanu sojovou smetanou, do kávy si místo mlíka dávam takový ty sušený srágory typu Zajíc. Když dělam palačinky, bramboráky atd... dávám místo klasickýho mlíka rostlinný. To samý, když peču buchty. Do buchet ještě na zvláčnění místo vejce banán, nebo drobet pudinkovýho prášku. Docela se mi i jako dobrý pojivo místo vejce osvědčila hladká pohanková mouka. Ze začátku jsem se hodně inspirovala tady:
http://dewiibatwoman.blogspot.cz/p/seznam-receptu.html
Bianka
Diskutérka
Diskutérka

2299 příspěvků
03. listopad 2006
Praha
Příspěvekod Kacab » pátek 27. březen 2015, 22:33
Dik za odkaz, kouknu...
Hele, a jak deti s obedy- jedi ve skolni jidelne?
Jo a na Zajice pozor- mam dojem, ze je v tom slozeni nejakej kaseinat- a vyrabi se z mlika :-? takze jestli nechces vubec nic zvireciho, tak Zajice radsi nee (do caju- kafe nepiju- se mi zda vyborny mandlovy- zatim jsem se teda nezmohla na vlastni vyrobu, ale obcas koupim malou krabicku od Alpro..)
Kacab
Drbna
Drbna

4805 příspěvků
24. leden 2008
Příspěvekod Bianka » sobota 28. březen 2015, 00:18
No... s dětma je to horší. Syn má každý den na výběr jedno vegetariánské a jedno masité jídlo a dcera má na výběr vegetariánské jídlo jen asi třikrát do týdne, někdy čtyřikrát. Z těch jídelen jsem trochu nešťastná, ale zatím se to snažim nehrotit.
Jojo, v Zajíci je drobet kaseinátu, ale je to proto, že nečistí linky mezi výrobou produktů s kaseinátem a produktů bez něj. Podrobněji je to popsáno zde: http://veganodaktyl.veganka.cz/?p=1466. Některý rostlinný mlíka včetně mandlovýho jsem se taky pokoušela vyrábět, ale do kafe mi nechutnali, tak holt jsem na sušených polotovarech. Vim že je v nich většinou i nějaký to éčko, který se mi vůbec nelíbí :-)
Ale co mě znervózňuje... začala jsem víc řešit kosmetiku a drogerii do domácnosti a většina výrobků s certifikátem o netestování na zvířatech je zahraniční výroby, což se mně zas moc nelíbí kvůli dopravě. Jenže je fakt, že bych tim pádem měla řešit i dopravu jídla a například představa, že se vzdam banánů a pomerančů, citronů atd.... a budu i přes zimu existovat jen na tom, co se vypěstuje tady... noo nevim :-)
Bianka
Diskutérka
Diskutérka

2299 příspěvků
03. listopad 2006
Praha
Příspěvekod Kacab » sobota 28. březen 2015, 21:55
tak bananu a pomerancu bych se celkem i vzdala, ale ty citrony by mi chybely :)
No a co zkusit neco z dilny DM? Maji prece Alverde a taky vlastni eko vyrobky pro domacnost (kupuju ted jejich eko tekutej praci prostredek- tenhle http://www.dm.de/de_homepage/denkmit_home/produkte/produkte_waschen/produkte_waschen_vollwaschmittel/327824/denkmit-vollwaschmittel-nature.html a je dobrej, i cena je fajn... taky kupuju jejich "jar" na nadobi)- a z toho Nemecka to nakonec zas tak daleko neputuje, ne? ;-)
Kacab
Drbna
Drbna

4805 příspěvků
24. leden 2008
Příspěvekod Kejmiska » neděle 29. březen 2015, 13:31
ahoj holky, zdravim,
ja jedu ve vlnach. Jednou prisne konzumujem jen lokalni a pokud mozno sve, i na podzim se to pomerne da, mame zasobu mrkve, zeli, jablek, repy .... a pak najednou prask a koupim banany, datle, fiky, mandarinky.
Kejmiska
Howgh
Howgh

5400 příspěvků
09. listopad 2008