ADV TOP
ADV LEFT

Bez masa

recepty zdravé výživy, kosmetické, zdravotně specifické pro malé i velké

Moderátoři: Trixl, Vanovam, Hope, Littlemouse, Sarah3

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.

Co jíte, co ne? Jste...

Anketa končí za 31. březen 2007, 21:35

Vegetarián - lakto-ovo (maso ne, mlíko+vejce ano)
13
13%
Laktovegetarián (maso+vejce ne, mlíko ano)
0
Žádná hlasování
Ovovegetarián (maso+mlíko ne, vejce ano)
0
Žádná hlasování
Vegan (maso+mlíko+vejce ne)
0
Žádná hlasování
Všejedlík... jíte všechno
86
87%

Celkem hlasů : 99

Příspěvekod Bianka » sobota 28. březen 2015, 00:18
No... s dětma je to horší. Syn má každý den na výběr jedno vegetariánské a jedno masité jídlo a dcera má na výběr vegetariánské jídlo jen asi třikrát do týdne, někdy čtyřikrát. Z těch jídelen jsem trochu nešťastná, ale zatím se to snažim nehrotit.
Jojo, v Zajíci je drobet kaseinátu, ale je to proto, že nečistí linky mezi výrobou produktů s kaseinátem a produktů bez něj. Podrobněji je to popsáno zde: http://veganodaktyl.veganka.cz/?p=1466. Některý rostlinný mlíka včetně mandlovýho jsem se taky pokoušela vyrábět, ale do kafe mi nechutnali, tak holt jsem na sušených polotovarech. Vim že je v nich většinou i nějaký to éčko, který se mi vůbec nelíbí :-)
Ale co mě znervózňuje... začala jsem víc řešit kosmetiku a drogerii do domácnosti a většina výrobků s certifikátem o netestování na zvířatech je zahraniční výroby, což se mně zas moc nelíbí kvůli dopravě. Jenže je fakt, že bych tim pádem měla řešit i dopravu jídla a například představa, že se vzdam banánů a pomerančů, citronů atd.... a budu i přes zimu existovat jen na tom, co se vypěstuje tady... noo nevim :-)
Bianka
Diskutérka
Diskutérka

2289 příspěvků
03. listopad 2006
Praha
Příspěvekod Kacab » sobota 28. březen 2015, 21:55
tak bananu a pomerancu bych se celkem i vzdala, ale ty citrony by mi chybely :)
No a co zkusit neco z dilny DM? Maji prece Alverde a taky vlastni eko vyrobky pro domacnost (kupuju ted jejich eko tekutej praci prostredek- tenhle http://www.dm.de/de_homepage/denkmit_home/produkte/produkte_waschen/produkte_waschen_vollwaschmittel/327824/denkmit-vollwaschmittel-nature.html a je dobrej, i cena je fajn... taky kupuju jejich "jar" na nadobi)- a z toho Nemecka to nakonec zas tak daleko neputuje, ne? ;-)
Kacab
Drbna
Drbna

4781 příspěvků
24. leden 2008
Příspěvekod Kejmiska » neděle 29. březen 2015, 13:31
ahoj holky, zdravim,
ja jedu ve vlnach. Jednou prisne konzumujem jen lokalni a pokud mozno sve, i na podzim se to pomerne da, mame zasobu mrkve, zeli, jablek, repy .... a pak najednou prask a koupim banany, datle, fiky, mandarinky.
Kejmiska
Howgh
Howgh

5339 příspěvků
09. listopad 2008