ADV TOP
ADV LEFT

Vaječný koňak .

teplé i studené, alko i ty druhé

Moderátoři: Trixl, Hope, Littlemouse, Sarah3, Vanovam

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Kavi » neděle 19. listopad 2006, 19:09
Chtěla bych udělat na vánoce,ale nemám recept.
Prosím,prosím,gatě nosím :wink:
Kavi
Howgh
Howgh

7957 příspěvků
22. září 2006
Brno
Příspěvekod Verca » neděle 19. listopad 2006, 19:29
Ahoj,
tak tenhle nám chutná nejvíc:
6 žloutků dohladka utřeme s 20dkg cukru a postupně přidáme jedno kondenzované mléko, 2 vanilkové cukry, 1/4l vlažného mléka a 1/4l rumu (slivovice). Po důkladném promíchání všech přísad získáme cca 1l likéru.

Vaječný likér 2
1/2l mléka ohřejeme, za stálého míchání přidáme 5 žloutků, 1/2 proutku vanilky a 20dkg cukru. Pečlivě ícháme dokud směs nezhoustne. Pak necháme vychladnout a opatrně vmícháme 1/2l rumu nebo jiného alkoholu. Dobře promícháme, naplníme do lahví a necháme několik dnů stát.

Verča
Obrázek

Obrázek
[/url][url=http://www.TickerFactory.com/]

Obrázek

[url=http://www.TickerFactory.com/]
Obrázek
Verca
Kecka
Kecka

1766 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Siska » neděle 19. listopad 2006, 19:30
Právě dnes jsem dělala takové domací baileys.Dle použití různých pudinků,různé chutě.....

2kondenzovaná sladká mléka-vaříme zavřené plechovky alespoň 2hodiny ve vodě
1puding(mandlový,karamelový,čokoládový....)uvaříme v 1/2l mléka
1/2l rumu

Po vychladnutí kondenzovaného mléka,z kterého se stal karamel,dáme vše do mísy,rum přiléváme postupně,rozmixujeme mixérem.V ledničce necháme alespoň týden uležet(rada z původního receptu,u nás nedodržujeme,pijeme hned).

Dobrou chuť!
Siska
Kecka
Kecka

1791 příspěvků
21. září 2006
Brno
Příspěvekod Nellab » neděle 19. listopad 2006, 21:28
Kavi - tak já mám úplně jednoduchý recept a každý kdo vaječný koňak ochutnal tak se oblizoval.
6 žloutků
1 vanilkový cukr
2 kondenzovaná mléka (Salko)
1/2l rumu

Žloutky vyšleháme a přidáme vanilkový cukr. Až se rozpustí přidáme kondenzovaná mléka a potom rum.Samo že všechno pořád šleháme.
Nellab
Žvatlalka
Žvatlalka

217 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Bbettka » neděle 19. listopad 2006, 21:39
Ahojky,

my ho už léta děláme takto (recept od babičky):

1/2 l rumu
1/2 l smetany
4-5 žloutků
2 kondenzovaná mléka
1 vanilkový cukr

cukr svařit se smetanou,
utřít žloutky, do nich zašlehat mléko, přidat smetanu s cukrem a nakonec rum. Pak přecedit.
Bbettka
Howgh
Howgh

5681 příspěvků
07. listopad 2006
Příbram
Příspěvekod Mado11 » neděle 19. listopad 2006, 23:28
A nevíte někdo recept na vaječný koňak pro dětičky bez alkoholu?Myslim ,že by to bylo sváteční pitičko pro všechny prcky.Díky.
Mado11
Pískle

9 příspěvků
30. říjen 2006
Příspěvekod Kavi » pondělí 20. listopad 2006, 08:38
Holky díkec,hned valím do obchodu a jdu na to :wink:
Kavi
Howgh
Howgh

7957 příspěvků
22. září 2006
Brno
Příspěvekod Tizie » pondělí 20. listopad 2006, 11:06
Mado11,
ted jsi mi pripomnela moje detstvi..kdyz jsem na Vanoce velmi svatecne a dulezite popijela vajecny konak od babicky..recept zustava stejny,jak pisou holky vyse,jen se tam misto rumu prida rumova trest.Jen si nejsem jista jak je to to se zloutky,ale pokud jsou domaci tak snad by to vadit nemelo..
Vcera jsem delala Baileys,2 salka varit 2h,vznikne karamel,1 smetana na slehani,pul litr rumu,lzicka kakaa.Jednoduche a vyborne! A pro deti misto rumu opet rumova trest.
Tizie
Klábosilka
Klábosilka

340 příspěvků
03. říjen 2006
Příspěvekod Chillie » úterý 09. leden 2007, 10:21
holky, chystám se dělat konak ted a nějak mě honem nenapadá, jak zužitkovat ty bílka, třeba nějaký dezert nebo tak...
Chillie
Klábosilka
Klábosilka

398 příspěvků
01. říjen 2006
Vsetínsko
Příspěvekod Mahynka » čtvrtek 12. listopad 2009, 20:13
V Americe připravují vaječný likér bez alkoholu, a tak ho mohou pít i děti. Do hotového likéru si pak podle chuti přidávají rum, sherry nebo whisky. Tato vaječná lahůdka nese název Egg nog a zde je recept.

Egg nog
4 žloutky, 6 polévkových lžic moučkového cukru, 2 rozčtvrcené muškátové oříšky, 1 smetana (12 %), 250 ml mléka.

Návod k přípravě:

Připravíme si dva kastrůlky. V jednou přivedeme k varu mléko, smetanu a muškátový oříšek. Ve druhém rozšleháme žloutky s cukrem, do toho přidáme horké mléko se smetanou a za stálého míchání zahříváme, dokud krém nezhoustne. Při míchání dáváme pozor, aby se nám krém nezačal vařit. Hotový krém opatrně přeléváme do čistých a suchých lahví a vychladíme. Pro dospělé pak podle chuti přidáme nějaký alkohol. (whisky, rum, sherry či jiný).
Mahynka
Howgh
Howgh

6514 příspěvků
01. říjen 2006
Příspěvekod waleeedijaz » pátek 04. březen 2016, 08:10
1/2l rumu

Po vychladnutí kondenzovaného mléka,z kterého se stal karamel,dáme vše do mísy,rum přiléváme postupně,rozmixujeme mixérem.V ledničce necháme alespoň týden uležet(rada z původního receptu,u nás nedodržujeme,pijeme hned).

1 příspěvků
04. březen 2016