ADV TOP
ADV LEFT

Změna příjmení po rozvodu a prokázání dítěte

Rodičovství není procházka růžovým sadem
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Carodejka » úterý 27. srpen 2019, 11:31
Rozvádím se a řeším změnu příjmení na "za svobodna" Dceři je 11 let, na jejím rodném listu jsem jménem "za vdana" . Příjmení si vzít zpět potřebuju, jelikož ex má nemalou exekuci. Řešili jste některá po změně na svobodné příjmení problém s prokázáním, že je dítě Vaše? Mám jí nechat udělat průkaz nebo pas? Aby mi ji ještě nesebrali :-) Díky za každý podnět... třeba i za to jestli jste některá nelitovala že jste si vzala své příjmení.
Carodejka
Klevetnice
Klevetnice

3388 příspěvků
24. září 2006
Klatovy
Příspěvekod Cance » úterý 27. srpen 2019, 12:57
Ahoj,

vzala jsem si zpět příjmení po rozvodu a zatím jsem nelitovala. :)

Jediný "problém", který jsem zatím řešila je, že ve škole/školce/u lékaře moje příjmení stejně moc nepoužívají nebo se často přeřekávají, ptž stejně používají příjmení dětí. :mrgreen:

Myslím, že dceřin rodný list řešit nemusíš, ptž je na něm i tvé rodné číslo a podle toho tě případně identifikují. Pokud by i tak byly pochybnosti, na oddací list matrika uvádí, že manželství bylo rozvedeno a že si manželka bere své příjmení zpět. Tak to můžeš třeba přikládat k tomu. Ale upřímně si myslím, že si v tomhle děláš zbytečné starosti. To by se přece nemohla žádná matka ani znovu vdát, kdyby s tím byl velký problém.

Rozváděla jsem se srpen/září 2017 a nepředpokládám, že od té doby proběhly nějaké velké změny.

Držím palce na bezproblémový průběh. :sunny:
Cance
Klevetnice
Klevetnice

3962 příspěvků
09. červen 2011
severní Čechy
Příspěvekod Carodejka » úterý 27. srpen 2019, 18:55
Díky moc, že to píšou k oddacímu listu to jsem netušila. Tak to do toho jdu, za to přepisování mi to stojí. I kdybych se znovu vdala už si svoje příjmení nechám...
Carodejka
Klevetnice
Klevetnice

3388 příspěvků
24. září 2006
Klatovy