ADV TOP
ADV LEFT

!!! pozor !!! opětovné podvodné sbírky

Zde můžete ostatni upozorňovat na věci, které považujete za důležité vědět
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Inkognito » pondělí 12. únor 2018, 20:10
Ahoj všem,
píšu inko, protože se prostě stydím, že jsem tak blbá.

Dnes jsem superrychle "vyhodila" peníze oknem.
Vůbec nechápu, jak se to stalo /mamce jsem říkala, že jsem snad byla v rauši/
V obchodě ke mě přistoupil muž. Ani nevím, jak přesně vypadal, jen to, že byl menší postavy.
Dal mi před obličej nějaký papír. Myslela jsem, že je to petice.
Jednalo se o hluchoněmé občany a víc jsem to ani nijak nestudovala. Až teprve, když jsem vyplnila nějaké věci, tak tam byla i částka, kterou chci přispět.
No a to byl ten psychologický efekt. Byly tam už podpisy i částky a mě prostě najednou přišlo blbý, nepřispět, takže jsem přispěla aniž bych pátrala po nějakých dalších důležitých věcech.
Jsem člověk, který si dává velký pozor, kam peníze jdou, ale tohle bylo všechno tak nějak rychlý...vůbec to nechápu.
Samo, že jak člověk vypadnul, tak mi to teprve začalo šrotovat v hlavě a byla jsem si na 90% jistá, že jsem debil a že jsem naletěla.
A proč to sem píšu? Dejte si pozor, může se to stát i vám.
Jak už jsem psala, jen tak na něco peníze nedávám /posílala jsem spíš přes transp.účet/a proto nechápu, proč jsem tomu dotyčnému peníze dala...
Jestli jste už taky některá naletěla, tak to klidně napište, protože si teď připadám, že jsem jediná blbá, která tohle udělala... :palma: :grr:
A to můžu být ještě ráda, že mi nevzal peněženku a "spokojil" se se dvěma stovkama - ano ano ano!!!!!! jsem tak blbá, že jsem mu dala dvěstě :grr: :grr: :grr: :-Z :-Z :-Z
Inko, stydící se na maximum za svojí blbost
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Lava » pondělí 12. únor 2018, 21:31
Nic si z toho nedělej, stalo se mi to samé. Bylo to v Brně, zašla jsem někam na oběd, bylo tam celkem šero, psala jsem SMS a najednou mi nějaká žena - až neurvale - vrazila papír. Taky jsem si myslela, že je to petice, (žena naznačila, že je hluchoněmá) a i když velmi nerada podepisuji jakékoliv petice, o jejichž pozadí nejsem informovaná a přesvědčená, tak jsem vyměkla a začala podepisovat. Přesně jak píšeš, byl to psychologický efekt, už mi bylo blbé couvnout když na konci byla kolonka na to, kolik přispěji a nechtěla jsem se dohadovat, protože mi bylo jasné, že by žena dělala, že nerozumí, bylo by to trapné atd. Mně teda už ve chvíli, kdy jsem jí dávala peníze (100 Kč? už nevím...) bylo jasné, že je to podvod. Bylo to neskutečně amatérsky zpracované, nadepsané jen něčím jako "Chceme zřídit centrum pro hluchoněmé", piktogram vozíčkáře, vlaječka EU, žádné další informace (kdo chce zřídit, kde chce zřídit, k čemu by to bylo atd.), prostě můj desetiletý syn by to ve Wordu vyrobil asi věrohodněji.
Žena samozřejmě ani nenaznačila poděkování a rychle zmizela. Taky jsem si nadávala, že jsem nebyla asertivnější, nechtěla vidět další informace... Já ráda přispěji na leccos, ale teda dost mi vadí, když ze mě dělá někdo blbce, lže mi a manipuluje. :(
Lava
Klábosilka
Klábosilka

464 příspěvků
30. srpen 2008
Příspěvekod Lava » pondělí 12. únor 2018, 21:34
Lava
Klábosilka
Klábosilka

464 příspěvků
30. srpen 2008
Příspěvekod Klaris » pondělí 12. únor 2018, 21:37
no tak - já jsem jinak veleopatrnej člověk, nikomu nic nedávám, max. fakt ze soucitu někde dvacku, (jinak pravidelně přispívám tady konkrétním dětem ze Zrnek) ale taky jsem přispěla na "charitu" jež je přinejmenším neprůhledná. Bylo to po telefonu a o nákupu nějakých věci, a peníze měly jít na chráněnou dílnu. Já si sice mezitím rozmyslela, že balíček nepřevezmu, jenže muž ho převzal. No takže tak..mám pocit,že byl můj mozek v tu chvíli někde na dovolené..A to si fakt jindy dávám sakra pozor.
Klaris
Moderátor látkovek a nosítek
Moderátor látkovek a nosítek

8424 příspěvků
22. září 2006
mezi Přerovem a Bystřicí
Příspěvekod Inkognito » pondělí 12. únor 2018, 21:40
jj,
to je přesně ono.
Akorát, že já to poznala spíš až podle těch podpisů atd.
Nechápu, že jsem si to víc neprohlídla, ale myslela jsem, že je to petice pro hluchoněmé, tak jsem neviděla extra problém.

Lavo, díky, že jsi napsala. Fakt jsem z toho byla úplně v háji. Teda z tý svý blbosti.
A to se mi stalo v Lidlu. Jsem si ještě říkala, že to třeba je OK, dyž ho tu nechají jen tak chodit a že by to ochranka určitě nedovolila...jak je vidno, dělal to tak, aby nebyl vidět.
Inko
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Petulka82 » úterý 13. únor 2018, 08:14
Taky mě zastavili. Strčila mi tu "petici" s tím, že je hluchoněmá. Vypsala jsem tam svoje údaje a až na konci jsem si všimla kolonky o příspěvku. Neměla jsem u sebe žádnou hotovost, tak jsem jí to řekla... otočila pero, vymazala, co jsem tam napsala a byla pryč. Rozuměla velmi dobře :palma:
Petulka82
Diskutérka
Diskutérka

2698 příspěvků
27. červen 2008
Karlovarsko
Příspěvekod Peg » úterý 13. únor 2018, 08:42
Taky se mi stalo, doslo mi to hned jak jsem pri vyplnovani dosla k castce a bylo tam 500,

Tak jsem se zacla smat ze jako sorry dala jsem ji 50, byla nastvana... a odesla...

Sent from my iPhone using Tapatalk
Peg
Diskutérka
Diskutérka

2669 příspěvků
22. září 2006
Praha - západ
Příspěvekod Vladimira » úterý 13. únor 2018, 14:01
Taky se mi stalo, stálo mě to 20 korun, dobře mi tak :)
Vladimira
Howgh
Howgh

15836 příspěvků
07. červen 2009