ADV TOP
ADV LEFT

antikoncepce zvyšuje riziko rakoviny

Zde můžete ostatni upozorňovat na věci, které považujete za důležité vědět
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Ame » pátek 02. listopad 2018, 08:01
No vida, zásadní informace zapadající mezi balastem. V této souvislosti se endokrinolog neobával říct "předčasné podávání estrogenu u dívek může celožitvotně zvýšit karcinogenní riziko" (21'').

Navíc předeslal, že vývoj organismu je ukončen až kolem 24. roku života.

Ale že se antikoncepční pilulky, jejichž celý účinek na estrogenu stojí, děvčatům běžně předepisují od 15 let věku (přítomnosti rodiče a jeho souhlas netřeba), to se do souvislosti s karcinogenitou antikoncepčních preparátů do souvislosti lege artis (ironie) dát nesmí :grr:
Ame
Howgh
Howgh

6229 příspěvků
07. listopad 2006
Příspěvekod Petulka82 » pátek 02. listopad 2018, 11:11
Děkuju za odkaz, moje děti do "toho" věku zatím nedorostly, ale kvapem se nám to blíží a můj děs (jako zodpovědný holky, která si šla pro antikoncepci hned v patnácti, ve chvíli, kdy jsem o žádném sexu v dohledné době neuvažovala) z toho, že se blíží doba, kdy antikoncepci bude třeba řešit, roste...
Petulka82
Diskutérka
Diskutérka

2624 příspěvků
27. červen 2008
Karlovarsko
Příspěvekod Ame » pátek 02. listopad 2018, 11:16
taky jsem toho využila a udělala dopolední hormono-geno (to se různě doptávala bokem) přednášku jedenáctileté :holka:
Ame
Howgh
Howgh

6229 příspěvků
07. listopad 2006
Příspěvekod Sally » sobota 03. listopad 2018, 15:59
ame díky, to je fakt strašně zajímavé... celé...
Sally
Howgh
Howgh

7726 příspěvků
22. září 2006