ADV TOP
ADV LEFT

NUTRITON

Vše o papání těch úplně maličkých, a samozřejmě i větších dětiček
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Sylvah » čtvrtek 07. prosinec 2006, 14:53
Ahoj holky,
dr. mi dneska doporocila pro Anicku Nutriton, tak se chci zeptat, kolik toho detem davate? Pisou tam 25ml, ale to mi pripada na 14 dennni dite fakt hodne, nechci ji zaplacnout zaludek jen timhle.
Diky moc!
Sylva
Ondra 13, Anička 10, Marek 6, Linda
Obrázek
Sylvah
Drbna
Drbna

4011 příspěvků
20. září 2006
Příspěvekod Brody » čtvrtek 07. prosinec 2006, 15:27
Ahoj. Já ho začala dávat prckovi když mu byl měsíc a kousek, dostala jsem do něj max. 5-6 lžiček pak už to plival. Mám to tedy na ublinkávání moc nepomohlo. Možná jsem mu toho dávala málo, nevím, ale nechtěla jsem to do něho hustit pod tlakem. Tak ať jste uspěšnější.
Pavla a spol.
ObrázekObrázek
Brody
Klevetnice
Klevetnice

3689 příspěvků
19. říjen 2006
ČB
Příspěvekod Moonii » čtvrtek 07. prosinec 2006, 17:14
Ahojky.
My jsme na reflux Nutriton začaly dávat ve 4 týdnech, nejdříve 1/4 lžičky, potom jsme postupně zvyšovaly podle rostoucí váhy Aničky. Moc nám tedy nepomáhal, tak jsem ho zase přestávala po čase dávat.
Obrázek
Moonii
Klábosilka
Klábosilka

440 příspěvků
21. září 2006
Plzeň
Příspěvekod Sylvah » čtvrtek 07. prosinec 2006, 18:58
Holky, díky za odpověď, takže mám pocit, že je Nutriton tak nějak na nic....
V tom případě měním dotaz? Co krom polohování dítěte vám pomáhalo proti blinkání? :-)
Díky
Sylva
Obrázek
Sylvah
Drbna
Drbna

4011 příspěvků
20. září 2006
Příspěvekod Moonii » čtvrtek 07. prosinec 2006, 19:13
Nám pomáhá častější kojení po menších dávkách, nechat odříhnout i během kojení.
Obrázek
Moonii
Klábosilka
Klábosilka

440 příspěvků
21. září 2006
Plzeň
Příspěvekod Brody » čtvrtek 07. prosinec 2006, 19:23
Ahoj Sylvo, mám za sebou zkušenost matky dítěte s refluxem a řekla bych že na blinkání nic nezabírá, pouze zatnout zuby a vydržet.Prcka jsem krmila na radu dr. po hodině max. pil 5-10 minut pak jsem ho tu hodinku mezi pitím nosila a sotva jsem ho položila na přebalení tak se poblinkal. V našem případě se všechno upravilo, když se prcek postavil.
Pavla a spol.
ObrázekObrázek
Brody
Klevetnice
Klevetnice

3689 příspěvků
19. říjen 2006
ČB
Příspěvekod Sulanek » čtvrtek 07. prosinec 2006, 20:44
Souhlasim s Pavlusou, nakonec jsem ti to Sylvi uz psala ... proste nic extra nezabira ... NIC! Nika blinkala dokonce uz i kdyz chodila ... stacilo aby si chvili hrala na zemi a pak se dala na 4 ci do sedu a uz to tam bylo...
Tvrdili mi, ze do 3, pak do 6, pak do 9M se to spravi ... nakonec to trvalo vice nez 12M a chodila od 9,5M...

Vyderzaj pioner!!! A vsude si noc nekolik prevleceni (ja nosila 3-5ks) pro Anicku a taky neco pro sebe ....pokud nezapomenes ... :P

Sulanek
Sulanek
Klábosilka
Klábosilka

430 příspěvků
20. září 2006
Praha 4
Příspěvekod Ropuska » čtvrtek 07. prosinec 2006, 21:31
Sylvo, Pavlusa ma pravdu - Misule proste blinkala porad...Nutriton jsem davala nejprve lzickou, ale moc jsem toho do ni nedostala - je dulezite dat to i behem kojeni a po nem - to uz to vetsinou nechtela
az kdyz jsem pak krmila z lahve a michala Nutriton primo do toho, tak to trochu pomahalo - ale to jde az kdyz ma vetsi dudliky a projde to (nam to slo s aventi trojkou)
Ted ji bude osm mesicu, uz se to zlepsilo, ale stejne obcas neocekavane hodi fontanku.
Obrázek
Ropuska
Diskutérka
Diskutérka

2541 příspěvků
21. září 2006
okoli Berouna
Příspěvekod Sylvah » čtvrtek 07. prosinec 2006, 22:37
Holky, diky!
mne ted spis doslo to, ze si neumim predstavit, jak se to dela, kdyz se pak ditko plazi, leze, otaci na bricho a pod????
To jako vsechno vyblinka? A z ceho pak zije?????
S.
Obrázek
Sylvah
Drbna
Drbna

4011 příspěvků
20. září 2006
Příspěvekod Brody » pátek 08. prosinec 2006, 19:38
Sylvo, prďolka problinkal rok a něco svýho života a kupodivu pořád dobře přibíral na váze. Vážně nevím jak to dělal. Kdyby mimčo pořád blinkalo a hublo tak s tím dr.určitě něco udělá. Jinak ad lezení, točení a blbnutí s blinkáním : mít pořád u ruky něco na utření všeho(dítětem počínaje bytem konče).
Pavla a spol.
ObrázekObrázek
Brody
Klevetnice
Klevetnice

3689 příspěvků
19. říjen 2006
ČB
Příspěvekod Lusie » čtvrtek 29. březen 2007, 11:47
Ahoj, ráda bych obnovila diskusi - mám dvouměsíční holčičku se sklony k ublinkávání po jídle. Jsme převážně na UM - původně jsem míchala Nutrilon comfort a AR - ale pak mi doktorka řekla, že se nemají dva druhy -byt od jednoho výrobce - míchat. Zůstaly sme tedy na Nutrilonu comfort a přidávám třetí den Nutriton - nicméně - když přidám množství podle návodu - je to jak kaše..když přidám málo - malá klidně ublinkává. Jako dnes v noci.. i dvě hodiny po jídle se jí mlíčko vracelo.
A tak váhám - mám přejít na Nutrilon AR nebo dávat víc Nutritonu... podotýkám, že dokud sem míchala napůl Nutrilon comfort a AR - neblindily sme!!!
Obrázek
Lusie
Pískle

50 příspěvků
07. listopad 2006
Brno
Příspěvekod Radik » sobota 13. říjen 2007, 11:50
Ahoj...

holky...taky začínám zkoušet ten NUTRITON ,ale teda lžičkou je to hrozný.......Mám ten lepkavej gel uplne vsude. Zalepena jsem já...malá ....plíny....:-(nejni jinej způsob? Vyzkoušela jsem i injekčí stříkačku a výsledek žádnej.........
Bez upatlání to asi nejde že? :-(
Radik
Krafařka
Krafařka

964 příspěvků
07. leden 2007
Květnice
Příspěvekod Dasule » sobota 05. leden 2008, 22:54
hmmmmmmmmmmm mě teda vyhovoval dokud jsem krmila svým mlíčkem pak jsem přešla na umělou výživu...sice jsme byli od nutrilonu všude upatlaný(malýmu byl měsíc) ale ani jednou se pak nepoblinkal!dávala jsem ho půl hodiny před jídlem aby stihl v žaludku nabobtnat a zahustil mlíčko co přijde.ale bylo to nepraktický tak jsem začala mlíčko odsávat a dávat do flašky.taky supr zase sme neblinkali a nikdo nebyl upatlaný.ale mlíčka bylo čím dál mín tak jsme přešli na umělou,bebu ar,tu blinkal bez problému...tak nutrilon ar...neblinkal ale.....zácpa zácpa zácpa :-? krmím ho ted nutrilon 1 nic nezahuštuju sice blinkáme ale mín než před tím kdy pil mé mlíčko.a neblinká pořád....jen někdy.tot má skušenost.nám pomáhal.
Obrázek
8/11 3000 g 49cm
24/1 4770 g 61cm
7/2 5400g 63cm
10/3 6330g 64cm
Dasule
Krafařka
Krafařka

745 příspěvků
01. srpen 2007
Chlumec u UL
Příspěvekod Le_chat_noir » pondělí 22. září 2008, 14:52
ahoj, me taky malej ublinkaval po koju nebo az hazel savle. pomohlo mi davat ho do odstrikaneho mleka. na lzicce jsem mu ho podala jen jednou :oops: ale ja spokojena byla. asi to s nim nebylo tak hrozne ...
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Le_chat_noir
Howgh
Howgh

8288 příspěvků
13. únor 2008
Divnozem
Příspěvekod Monulka.2 » čtvrtek 02. říjen 2008, 07:02
Ahoj my jsme Nutriton taky používaly,a dávala jsem ho společně s UM-jako že do 1 flašky obojí,ale opravdu to moc nepomohlo,teď v necelých 16 měsících už to blinkání máme skoro za sebou.Dr.mi říkala,že se to upraví do 18 měsíců.Nicméně po každém jídle mi přišlo,že to vyzvracel všecko zpátky přitom ale moc přbíral,že jsem to sama nechápala.Tak se držte a vydržte,přejde to samo.
Monulka.2
Pískle

31 příspěvků
04. srpen 2008