ADV TOP
ADV LEFT

A DOST! JDEME DO ULIC?!

sem zmizela vybraná témata z diskusí ke smazání
Pravidla fóra
PŘÍSTUP DO FÓRA

bez registrace/přihlášení: jen čtení
noví/registrovaní uživatelé: běžný přístup
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Naja » úterý 30. září 2014, 04:23
Pokud Vám to dává smysl, přidejte se.

Pro ty, kteří nejsou na FB, kopíruji text výzvy:
Přátelé, je na čase dát znatelně najevo "těm nahoře", že nejsme národ omezených ovcí.
Ještě před pár měsíci by mi to bylo jedno, říkala jsem si, ta změna musí začít od každého zvlášť, ale s každým dalším nesmyslně schváleným zákonem to graduje. Mnozí se ozývají, není jim to lhostejné a přátelé věřte, pokud tomu budeme pouze přihlížet přátelé, NIC se v této republice nezmění.
Spoustu z vás si řekne, že to k ničemu nepovede, ale i kdyby nás bylo sto, tisíc, zato to stojí. Jde o naše životy, o životy našich dětí.

Nejdříve nám zakázali uvádět u bylinek jejich léčivé účinky, nyní díky nově v tichosti zvolenému zákonu alternativní medicínu mohou vykonávat jen doktoři (kteří se ale všemu alternativnímu spíše smějí) - viz odkaz, pak v podstatě znemožnili, aby nadále fungovaly lesní školky.. Copak to my lidé nevidíme, o co jim jde? To jsme opravdu uvěřili, že nic nezmůžeme a necháme si dále s...át na hlavu? Kam až tohle dojde?

"Ano vykácejme lesy, postavme dálnice, ještě více dálnic, ještě VÍCE NÁKUPNÍCH CENTER, Tesek a Karolín, protože na rodinný výlet s rodinou, jedině tam!
Svoboda očkování? To jen sektaři neví co by! Kdepak....nacpěme do našich děcek deset HEXAVAKCÍN nejlépe pár hodin po porodu!!! Je třeba vyrábět AUTISTY, SYNDROMIKY a hlavně NEMOCNÉ LIDI, protože ti se budou zaobírat sami sebou a budou hezky papkat LÉKY a přesně to FARMACIE potřebují!!
Zrušme lesní školky a jiná zařízení, nacpěme děcka do betonových školek a VYCHOVÁVEJME JE!!!! A na rakovinu jedině CHEMOTERAPIE, protože jedině ta zabírá!! A vy ženské, vy jezte ANTIKONCEPCI ve velkém, a až se rozhodnete mít dítě, tak váš rozhozený metabolismus, zatoxikovaná játra a hormonální chaos vám nedovolí otěhotnět, není třeba se hroutit, protože máme přece UMĚLÉ OPLODNĚNÍ, no ne?
A bylinky, homeopatika a jiné přírodní produkty, no to vůbec vážení, JEDINĚ LÉKY jsou ta správná cesta. Podporujme nákupní centra a zrušme FARMA TRHY A OBCHODY, musíme podporovat zahraniční trh!
Jedině MODIFIKOVANÉ potraviny, to je ta správná cesta milý národe, protože víte co? My jsme se rozhodli pro GENOCIDU, protože my už to máme v popisu naši práce, my už jsme prostě takoví...my na vás prostě s.....e, protože vy se nezmůžete na NIC, natož se nám postavit. Jste jenom obyčejné stádo a to bude poslouchat
Vaši poslanci a vyšší elita národa :-)"

Přesně takto oni smýšlejí a nás zahánějí do ohrad. Necháme si to líbit nebo konečně vykročíme do ulic? Takových pokusů už tady bylo mnoho, ale pokaždé to ztroskotalo na nechuti, apatii, pohodlnosti či strachu druhých lidí a především na davové myšlence "a co se tím změní?". Avšak přátelé, pokud budeme takto přemýšlet, samo se nic nezmění....my jim musíme dát najevo, že nejsme národ tupců a lenochů, poseroutků, ale národ moudrých, schopných, zdravě myslících lidí a nenecháme si jejich pletichami, touhou po moci, penězích ničit životy nás všech a našich dětí!

Přátelé, pokud se ptáte KDY? Uvedla jsem datum 22.11, ale to datum je zavádějící, jelikož je třeba tuto akci budovat pomalu, ať to není další nepromyšlená rychlokvaška. Jakmile sestavíme celý koncept akce, zveřejníme i datum. Napřed by se mělo spojit co nejvíce lidí z alternativní oblasti, učitelé z určitých zařízení např. lesních školek, majitelé ještě nedávných konopných shopů, majitelé zdravých výživ, farmářských a bedýnkových obchůdků, farmáři a pěstitelé, podobně smýšlející umělci a lékaři, prostě lidé, kterým není lhostejné, jak nám farmaceutický průmysl a vláda podkopává zdravou půdu pod nohama. Pokud jsou mezi vámi "aktivní" jedinci a máte jakékoliv zajímavé návrhy, jak tuto akci "čímkoliv" podpořit, budeme velice rádi.
Děkujeme.

Nechť má každý slovo a napíše, projeví svůj návrh, jak a kdy uskutečnit tuto AKCI.
Šiřte, pozvěte své přátelé a pište své návrhy, nápady a možnosti.

A ještě jeden příspěvek:
Přátelé,
děkujeme všem za podporu, i iniciativu, avšak buďme trpěliví, zatím jsme ve fázi oslovování a stmelování a než se pustíme do realizace, je třeba podniknout důležité kroky, aby vše proběhlo tak, jak má. Oslovilo nás i pár lidí, na správných místech, několik právníků, lidí ze školství, i zdravotnictví, atd., z toho vyplývá, že už mnoha lidem není současná situace lhostejná.
Dostalo se nám i pár varování, ať se do takové akce nepouštíme, důvody zde uvádět nebudu.
Zatím je nás málo na to, abychom pokročili dále, respektive není moc lidí, kteří by se chtěli ujmout organizace a spoluúčasti a jak už jsem zmínila níže v příspěvcích, nestojíme o akci rychlokvašku, ani o hurá akci ve stylu "revoluce" či obdobných protestů.
Tato akce by neměla být pojata jako protitlak, ale jako cesta...poukázat na "okleštění" svobodného projevu, konání a myšlení.
Jak už bylo zmíněno více lidmi, žádná akce destruktivní, ale konstruktivní a jak napsala jedna moudrá žena v diskuzi:
"Akce by se měla nést v prvé řadě ne jako BOJ proti něčemu, ale jako PODPORA něčeho. Vzpomeňme si na Matku Terezu, ta řekla něco v tom smyslu, že nikdy nebude bojovat proti válce, nýbrž bude pro MÍR. Slova mají moc... a myslím, že většina zde, to již dávno chápe Jinak jsou třeba fakta, lidi z oborů, se zkušenostmi a všichni, co mají co říct, s tím souhlasím."
A proto přátelé, potřebujeme do týmu opravdu velice schopné lidi, podobně smýšlející, z různých oblastí, ať už z oblastí uměleckých, médií, tak i lékařství, zemědělství, porodnictví, školství...atd. teprve poté se může situace odvíjet dále
Pokud se chcete na projektu jakkoliv spolupodílet, pište na: Projektadost@email.cz.
Děkujeme za vaši důvěru.
Naja, Michal 7/96, Terezka 10/04, Eliška 09/13

Diskuze Alternativní léčba

Poradna Modrý had - PRAHA; Facebook
Naja
Howgh
Howgh

6102 příspěvků
28. říjen 2006
Praha
Příspěvekod Ame » úterý 30. září 2014, 06:10
jít do ulic není vůbec na nic, je třeba se tématy dlouhodobě zabývat systémově, v občanských společnostech a vlastních výdělečných aktivitách, hledat zkušenosti ze zahraničí, kličky v zákonech (jsou i homeopati doktoři, nemůžou zaštítit něketré své blízké kolegy? jak informovat a motivovat studenty medicíny, aby se zajímali?) a psát :(
případně se ještě odstěhovat :xx:
Ame
Howgh
Howgh

6229 příspěvků
07. listopad 2006
Příspěvekod Klaris » úterý 30. září 2014, 06:36
jdu kamkoli, kde si budu moct zamávat transparentem a zařvat z plných plic jak jsem nasraná, na vše co je výše uvedeno

(ano rodila jsem doma, ano jsem homeopat, ano léčím sebe i blízké i jinak alternativně, antikoncepci nesnáším, ano nemám dost očkované dítě,aby mi ho vzali do školky ano do školy mi chodí děti s brekem..Mám pokračovat? Někdy si říkám, co tady ještě dělám???)
Klaris
Moderátor látkovek a nosítek
Moderátor látkovek a nosítek

8336 příspěvků
22. září 2006
mezi Přerovem a Bystřicí
Příspěvekod Katchen » úterý 30. září 2014, 06:40
Já si nemyslím, ze jít do ulic je nutně k ničemu, jsou situace, kt. si to žádají. Ale mám jedinou otázku KDO PŘESNĚ ZA TÍM STOJÍ?
http://rezni.cz/denik.php

Tonda 11/2010
Hanička 06/2012
Olinka 04/2015
Katchen
Howgh
Howgh

5191 příspěvků
15. květen 2011
Praha
Příspěvekod Karoli » úterý 30. září 2014, 06:49
Trochu pateticky, ne?
Karoli
V osobním kontaktu nepříjemná :-)

2110 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Lucia » úterý 30. září 2014, 06:50
výsledkem této akce by mělo být přesně co?
reportáž v TV? pobavené úsměvy zákonodárců nad tím, kolik té "alternativy" přišlo? :roll:

souhlasím s tím, o čem autor píše, ale taky si myslím, že řešením je prostě jen pilná práce krok po kroku - včetně zapojení se do místní a postupně vyšší politiky - volby před dveřma, tak je potřeba se zamyslet a zjišťovat kdo a proč kandiduje!
prostě postupně si zabírat pozice a tím i vliv na to, jaké zákony se tu prosazují a přijímají a kam se to celé vede
nemyslím si, že by za špatnými zákony byl nějaký úmysl a tzv. "dlouhodobá koncepce", prostě tam jsou slaboši neschopní se zorientovat nebo postavit proti lobby a v nejhorším případě i úplatní jedinci, kteří se prostě nechají koupit
takže, klobouk dolů před všemi, kdo se zapojují v rámci mateřských center, alternativních klubů a prodejen, kdo se dlouhodobě zaměřují na práci s lidmi ve svém okolí - takové bych ráda volila
Lucia
Diskutérka
Diskutérka

2213 příspěvků
13. srpen 2007
Praha
Příspěvekod Gondwana » úterý 30. září 2014, 06:57
Já bych ani řvát nemohla, je mi jako by mne někdo držel pod krkem!
Gondwana
Howgh
Howgh

6495 příspěvků
27. září 2006
Nejtmavější město na Bečvě
Příspěvekod Naja » úterý 30. září 2014, 07:40
[quote="Ame"]jsou i homeopati doktoři, nemůžou zaštítit něketré své blízké kolegy? jak informovat a motivovat studenty medicíny, aby se zajímali?

Když pominu fakt, že valná většina lékařů klasickou homeopatii neučí, takže ji neumí a tím pádem z logiky věci nemohou nikoho zaštiťovat jako odborný garant, tak si myslím, že to situaci zdaleka neřeší. Na lékařských faktultách se homeopatie nevyučuje, museli by se ji naučit v rámci soukromého vzdělávání.
Ono nejde jen o homeopaty. Kdo zaštítí bylinkáře, kineziology, ayurvedisty, reflexkáře apod.? Výklad MZ je jednoznačný.

Naja
Howgh
Howgh

6102 příspěvků
28. říjen 2006
Praha
Příspěvekod Naja » úterý 30. září 2014, 07:44
Katchen píše:Já si nemyslím, ze jít do ulic je nutně k ničemu, jsou situace, kt. si to žádají. Ale mám jedinou otázku KDO PŘESNĚ ZA TÍM STOJÍ?

Stačí proklik na FB, kde je autorka výzvy. :-) Podrobnosti zatím neznám, jen sdílím informace, protože si myslím, že to má smysl. Pokud má někdo opačný názor, nechť se nezapojuje. Smyslem této diskuze není dohadovat se, zda ano, nebo ne. Účelem je předání informací.
Tímto děkuji za respekt všem, s kterými to nerezonuje.

Naja
Howgh
Howgh

6102 příspěvků
28. říjen 2006
Praha
Příspěvekod Elee » úterý 30. září 2014, 07:44
Holky můžete mi dát odkaz na ten zákon prosím? Já jsem tuhle zúrávu zaznamenala už několikrát a nikde nebyl uvedený, tak nějak nevím, co si o tom mám myslet. Asi jsem paranoidní, ale určitě se nepřipojím k ničemu, co jen křičí, že tohle a tamto a podklady k tomu žádný.
Elee
Klábosilka
Klábosilka

306 příspěvků
28. září 2012
Příspěvekod Naja » úterý 30. září 2014, 07:46
Elee píše:Holky můžete mi dát odkaz na ten zákon prosím? Já jsem tuhle zúrávu zaznamenala už několikrát a nikde nebyl uvedený, tak nějak nevím, co si o tom mám myslet. Asi jsem paranoidní, ale určitě se nepřipojím k ničemu, co jen křičí, že tohle a tamto a podklady k tomu žádný.

Elee, zákon je psaný dost ze široka, důležité je teď to zdůvodnění ve správním řízení s jednou homeopatkou. Viz můj příspěvek výše.

Naja
Howgh
Howgh

6102 příspěvků
28. říjen 2006
Praha
Příspěvekod Lucia » úterý 30. září 2014, 08:14
Najo, určitě jsem nechtěla znevažovat nebo se o této výzvě dohadovat, fakt mě zajímá, jaký smysl to má - v krátkodobém i dlouhodobém horizontu, co má být výsledkem této akce - když něco dělám nebo se do něčeho zapojuju, tak s vidinou toho, čeho chci docílit - čeho tedy chceme docílit touto akcí v ulicích?
díky za pochopení a trpělivost
Lucia
Diskutérka
Diskutérka

2213 příspěvků
13. srpen 2007
Praha
Příspěvekod Naja » úterý 30. září 2014, 08:33
Lucia píše:Najo, určitě jsem nechtěla znevažovat nebo se o této výzvě dohadovat, fakt mě zajímá, jaký smysl to má - v krátkodobém i dlouhodobém horizontu, co má být výsledkem této akce - když něco dělám nebo se do něčeho zapojuju, tak s vidinou toho, čeho chci docílit - čeho tedy chceme docílit touto akcí v ulicích?
díky za pochopení a trpělivost

Lucio, to jsou spíš dotazy na autorku a koordinátorku. Je to velmi čerstvá věc. Osobně si myslím, že spíš než o mávání transparenty půjde o sjednocení a společný odborný postup. A samozřejmě zviditelnění aktivit prostřednictvím známých osobností apod.

Chápu, že homeopatie nemusí sedět každému. Ale de facto se teď nemůže např. optat prodavačka v bylinkářství na potíže nakupujícího, protože bude posuzovat jeho zdravotní stav, a doporučit odpovídající bylinky, neb je to léčba.
A to je jen jedna problematická oblast. Nicméně zde se orientuju, takže k tomu můžu něco i říct.

Naja
Howgh
Howgh

6102 příspěvků
28. říjen 2006
Praha
Příspěvekod Frantishka » úterý 30. září 2014, 08:44
Makytka píše:
A situace se takto pomaličku a po kolečkách salámu mění ve všech oblastech - v neprospěch osobní zodpovědnosti a svobody rozhodování.

Bohužel souhlasím... Ale k výzvě se nepřidám- co se týká řešení, cítím to jako Ame.
Frantishka
Diskutérka
Diskutérka

2218 příspěvků
28. prosinec 2011
Příspěvekod Naja » úterý 30. září 2014, 08:55
Makytka píše:
Naja píše:Ono nejde jen o homeopaty. Kdo zaštítí bylinkáře, kineziology, ayurvedisty, reflexkáře apod.? Výklad MZ je jednoznačný.

:? Tak tohle je konec alternativní medicíny v Čechách!

Teď to bude jako s porodními asistentkami chodícími k tajným plánovaným porodům doma - kontakt dáš jenom tomu, koho dobře znáš :palma:

Přesná trefa. :-Z

Naja
Howgh
Howgh

6102 příspěvků
28. říjen 2006
Praha