ADV TOP
ADV LEFT

"tady se ví vše"

Shromaždiště diskusí, které budou smazány, pokud do nich více jak měsíc nikdo nebude přispívat
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Příspěvekod Gedren » sobota 10. září 2016, 11:48
Už dlouho uvažuju, že by se hodilo založit takovouto dlouhodobou diskusi, kde bude položen dotaz, vševědoucí orákulum odpoví, bude položen další dotaz... Prosím kdyžtak o přesunutí do vhodného chlívku v rámci fóra.

A nyní prosím první dotaz, holky viděly na dovolené seriál, na který by se rády dívaly i doma, pokud bude na youtube, ale nemůžeme ho vypátrat. edit: tady byl popis a obrazky :)
Naposledy upravil Gedren dne 10. září 2016, 12:01, celkově upraveno 2
Gedren
Treperenda
Treperenda

1414 příspěvků
12. únor 2007
Příspěvekod Gedren » sobota 10. září 2016, 11:50
edit: tady byly obrazky
Naposledy upravil Gedren dne 10. září 2016, 12:00, celkově upraveno 1
Gedren
Treperenda
Treperenda

1414 příspěvků
12. únor 2007
Příspěvekod Gehenna » sobota 10. září 2016, 11:55
Gehenna
B-C Kašpar

26845 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Gedren » sobota 10. září 2016, 11:58
Ach díky! Můj dotaz již možno ignorovat a směle pokračujte dalšími ;)
Gedren
Treperenda
Treperenda

1414 příspěvků
12. únor 2007
Příspěvekod Maar » sobota 10. září 2016, 13:05
Super fórum, díky!
Za mě právě životně důležité téma: morčata nebo zakrslý králík? A co v situaci, když tady žije i osoba se silnou alergií na kočky? Morčata jsme tu týden hlídali a za mě katastrofa: jedly pořád, dělaly nepořádek, smrad i když jsme to čistili často. Ale hlavně mi nepřišli vůbec jako parťáci. Je to s králíkem lepší?
Díky moc za jakokouliv zkušenost!
Maar
Klábosilka
Klábosilka

575 příspěvků
20. říjen 2011
Příspěvekod Evapro » sobota 10. září 2016, 13:43
Tak já se zeptám - pamatuju si popěvek "boj se, boj se, my jsme ty strašidla. Boj se, boj se, utrhnem ti hlavu" - je to patrně z nějakého pohádkového filmu nebo seriálu. Nevíte někdo z jakého?
Evapro
Krafařka
Krafařka

722 příspěvků
04. leden 2013
Pha
Příspěvekod Kory » sobota 10. září 2016, 13:47
maar máme morče i králička- dycky jeden kus v jedné kleci - u nás je společenstekší a mazlivejší králík, taky nepíská je tichej, morčr " zvaní". na druhou stranu králík vic "uklízí" v noci, tj delá hluk ( fakt veme misku do zubu a stehuje si ji, dokonce dokáže přestehovat i záchidek s peletkama :palma: .

a nevim jetsli je to tim, že králíka jsme meli dřív a krome dítka jsem ho chtela i já, ale je prpste tulivejší, behá za náma jako pejsek, zatimco morčák je tak na pomazlení v náručí.

co bych králikovi vytkla že fkat to chce hlídat kam smi, neb okouše kde co, precvakne nabiječky a tak.

kamarádka má morčáky a maj je vymazlený hodně, behaj po bytě, ale vetšina kamarádů má morče jako klecové zviřátko, co si občas veme do ruky.

jo a náše teda nehctela, stresuje ji to, ale králiče s edá v pohode naučit na voditko a chodit s nim na zahradu.

co se týče uklidu - neosvedčilo se mi ani u jednoho mit souvislou podestýlku, maj v kleci misku s peletama kam chodej ( dá se naučit, občas prasej, chce to dusledne ten zbytek klece hned uklidit aby jim to nepřišlo normální(. Pak nejsou celý den v počuraný podestýlce a fakt to tak nepíchne, piliny se nám vubec neosvedčily, navic jak hrabou tak to bylo všude.
Máme je na tom plastovym dńě, morče má domeček, králík patřičko, ale až na vyjímky si nechodej lehnout do záchudku a nevadí jim ten plast na ležení.. u králika mamaeseniček pod záchidkem, když žere seno je jak prutokáč, morče má seník mimo a chcdí celkem poctivě do záchudku. každej mí své pítko.
Kory
Howgh
Howgh

6253 příspěvků
17. listopad 2009
Příspěvekod Maar » sobota 10. září 2016, 13:58
Kory, moc díky! Děti se po zkušenosti s morčátky spíš kloní ke králíčkovi. Bohužel nemůžeme mít kočku, právě z důvodu silné alergie, tak děti hledají, co by šlo. Jestli je králíček přítulný, to je bezva, o to mi jde právě nejvíc. U těch školkových morčat jsem to nezažila. Já se přiznám, že bych nejraději nic, zdá se mi to držení jiného tvora pod zámkem čím dál víc nepochopitelné, ale asi nám nic jiného nezbude...
Maar
Klábosilka
Klábosilka

575 příspěvků
20. říjen 2011
Příspěvekod Gehenna » sobota 10. září 2016, 16:12
Evapro píše:Tak já se zeptám - pamatuju si popěvek "boj se, boj se, my jsme ty strašidla. Boj se, boj se, utrhnem ti hlavu" - je to patrně z nějakého pohádkového filmu nebo seriálu. Nevíte někdo z jakého?

Nejsou to strašidla z vikýře?
Gehenna
B-C Kašpar

26845 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod LauEs » sobota 10. září 2016, 19:49
DOTAZ
Ahojte ženy, tato diskuze mi jde "přímo do rány", protože mám dilema:
Jsem ve velmi těsném každodenním kontaktu (včetně mazlení, pití z jednoho hrnku a tak podobně) s tříletým dítětem, které má od včerejška diagnózu – neštovice.
Jde mi o to, že jsem rekreační sportovec (hraju volejbal a plavu skoro každý den - naposledy včera dopoledne), a jeden z mých spolusportovců volejbalistů má těhotnou manželku.
Otázky zní:
- mám taky dodržovat něco jako karanténu?
- mám (např. v práci) hlásit, že jsem přišla do styku s neštovicemi?
- je možné, že bych svou účastí na sportovním klání zprostředkovaně nějak ohrozila těhulku?

Sama už mám děti velké a dávno po neštovkách, tak jenom potřebuji poradit. O sebe strach nemám, jde mi o mé okolí.

Děkuji,
LauEs
LauEs
Žvatlalka
Žvatlalka

204 příspěvků
21. prosinec 2013
Příspěvekod Kaktuska » sobota 10. září 2016, 21:21
LauEs, ja myslim, ze pokud jsi nestovice sama prodelala, nemuzes nikoho nakazit.
Kaktuska
Treperenda
Treperenda

1178 příspěvků
25. duben 2007
Praha
Příspěvekod Yvča » sobota 10. září 2016, 21:58
Maar, mně osobně morčata smrdí, měli jsme samičku králíka a ta mi nesmrděla, chodila do záchodku, jen bobky jsem sbírala. Ale mazlivá nebyla, dokonce občas po synovi vyjela. Co vím tak u králíků je to kus od kusu, záleží na co natrefíte, možná kdybyste navštívili chovatele a mohli si vybrat z několika mláďat, ale nevím jestli se to u nich dá takto poznat jako třeba u koček. Já si po letech splnila sen a mám štěně, pes je prostě pes :).
Yvča
Klevetnice
Klevetnice

3263 příspěvků
16. červen 2007
Příspěvekod Misicka » neděle 11. září 2016, 11:40
Pomoc, ztratil se mi pravý panel - Poslední diskuze, Poslední příspěvky....BC bazar.. Když kliknu na "hledat", tak se mi objeví. Ví někdo, co s tím? Používám Mozillu Firefox. Díky M.
Misicka
Howgh
Howgh

5314 příspěvků
01. leden 2007
Česká Lípa
Příspěvekod Missorka » neděle 11. září 2016, 11:43
Misicko řeším!

Odesláno z mého SM-P605 pomocí Tapatalk
Missorka
Adminka

39697 příspěvků
18. září 2006
u Litoměřic
Příspěvekod Knofletka » neděle 11. září 2016, 11:48
Panel se ztrácí u dva dny. Nakonec jsem ho objevila uplně dole :)
Dítě 3kusy
Muž 1kus
Kočka 1kus
Potkan 3kusy
Knofletka
Treperenda
Treperenda

1029 příspěvků
20. listopad 2007
Suomi :)