ADV TOP
ADV LEFT

"tady se ví vše"

Shromaždiště diskusí, které budou smazány, pokud do nich více jak měsíc nikdo nebude přispívat
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Příspěvekod Inkognito » středa 08. únor 2017, 20:02
Kaktusko: Neee, to by mě asi zabilo. 32 denní cykly mám.

Holky, díky, zkusím v příštím cyklu citron.

A jako kojím toho 18m dost. Bych si přála být ta, která při kjení nemenstruuje.
F.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Jasmin » čtvrtek 09. únor 2017, 12:14
Nechce se mi zakládat další samostatná (nedůležitá) diskuse. Dcera bude mít 10. narozeniny, má slíbený "velký" dárek, na který si bude muset ještě tak půl roku počkat. Ale příbuzenstvo chce tip na nějaké dárky (případně abych je rovnou i koupila :) ) a já přemýšlím, aby to nebyly další krámy do domu. Dcera ráda něco tvoří, kreslí, vystřihuje si a lepí, pak si ráda hraje s legem (ale další už opravdu ne). Všelijakých tvořících sad náramků a korálků a mýdel už mám doma dost. Tak mě napadlo něco trochu kreativního a zároveň ne úplně hloupého:
https://www.hracky-4kids.cz/4m-veda-zarivych-fosilii
https://www.hracky-4kids.cz/ein-o-zabav ... ve-obrazky

Tváří se to jako velmi vzdělávací, ale nejsem si jistá, jestli to není další krám do domu.

A nebo případně tip na knížku, kde budou nějaké jednoduché návody na pletené výrobky(nejlíp nějakých zvířátek :palma: ) - začala s pletením a chtěla by se zdokonalit, ale šály nenosí. :D
Jasmin
Klábosilka
Klábosilka

557 příspěvků
21. leden 2016
Příspěvekod Evapro » čtvrtek 09. únor 2017, 17:34
Jasmin mě hodně zaujaly, ale odzkoušené to nemám, neb zatím mám mimino, sady z ani-muk.
Evapro
Krafařka
Krafařka

722 příspěvků
04. leden 2013
Pha
Příspěvekod Barci » pátek 10. březen 2017, 09:12
Poprosím o typy na svatební dar. Nic do domácnosti, ani vtipně zabalené peníze(zase tolik aby to za to stálo nedám). Dostala jsem typ už na deskovky, to mě zaujalo, ale asi to není nic pro ně. Klidně co jste dostali vy a potěšilo vás to, fakt nechci dávat peníze do něčeho co se pak nevyužije ani nepobaví.
Děkuji děkuji
M. 2008, A. 2011
Barci
Diskutérka
Diskutérka

2795 příspěvků
19. listopad 2008
Příspěvekod Trixl » pátek 10. březen 2017, 11:31
dali jsme peníze a taky jsme nemohli dát moc, do obálky s přáním neb každá korunka i malá je dobrá :)
Trixl
Howgh
Howgh

16081 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod io.io » pátek 10. březen 2017, 12:49
Pexeso z vlastních fotek. Možno udělat páry i tak, že to nebudou dvě stejné fotky, ale tématicky podobné, třeba nevěsta sedící ve svém oblíbeném křesílku před 10 lety a dnes. A třeba ještě doplnit nějakým herním plánem - kdo získá dvojici obrázků číslo ..., může si rozbalit balíček číslo ... A tam by mohly být nějaké drobnosti, které mají novomanželé rádi (svíčka, sladkost, korálky, ...). Možno tématicky spojit - třeba fotky s ženichem a k tomu odměna šroubovák, pokud je ženich kutil, nebo romantická fotka páru a k tomu jako dárek voňavá svíčka.
io.io
Pískle

12 příspěvků
08. březen 2017
Příspěvekod Iwuscha » pátek 10. březen 2017, 13:31
Ahoj, po miliardě let.. prosím Vás, jak jako v praxi probíhá případné diagnostikování adhd?
Zajímá mě čím musíme projít. Děkuji.

Ještě, já uplně nevím jestli chci procházet s dítětem které zatím nemá problémy (nar. říjen 2011), škola za rok. Školka se nijak nezmiňuje, jen že je divoká a pod. Na druhou stranu za rok se jí dá v mnohém pomoct.
Děkuji.
Iwuscha
Treperenda
Treperenda

1007 příspěvků
31. říjen 2009
Příspěvekod Linka » pátek 10. březen 2017, 13:56
objjednat se do SPC nebo PPP, nebo k dětskému klinickému psychologovi. Tam dítě projde základním testováním a v případě potvrzení projevů ADHD se dále odesílá k neurologickému vyšetření (popř. k speciálnímu pedagogovi). Na základě psychologického a neurologického nálezu se pak stanovuje diagnoza. Tedy - pokud dítě neprojde psychologickým a lékařským posouzením bude se pravděpodobně hovořit pouze o projevech.

Podle závažnosti poruchy pak lze dítě doporučit i do péče dětského psychiatra, který může předepsat i léky v případě potřeby.

Dost záleží na důvody, proč potřebuješ papír.

Dovoluji si ještě upozornit, že po změně zákona má PPP povinnost informovat o případném zohledňování potíží školu. Takže je toto potřeba zvážit. U soukromých poradenských zařízení tato povinnost není.
Linka
Howgh
Howgh

7536 příspěvků
21. září 2006
MB
Příspěvekod Inkognito » pátek 10. březen 2017, 14:30
Aktivity pro děti na téma Kuchyně je zábava.
Ahoj, jdu poprosit o radu. Chystám program pro děti, mělo by to být něco ve smyslu, že kuchyně může být skvělé místo pro mnohá dobrodružství. Většinou mám nápadů na tématické programy dost, ale tady vůbec nic. :( (Napadá mě jen figurka z vařečky, a to je tak profláknuté, že to s dětmi nechci.) Chtěla bych s dětmi připravit nějaký rychlý, nepečený, nevařený, ideálně zdravý, ale zároveň fakt dobrý pokrm, nemáte tip na recept? Ideálně něco smíchat a je hotovo. Nebude k dispozici trouba, sporák, nic. A pak nějaké hry, aktivity... Stačí jedna dvě drobnosti, co zaberou deset, patnáct minut. Může to být tvoření, může to být nějaká hra, aktivita na papíře, cokoli. Děti předškolního a mladšího školního věku.
Moc díky za každý nápad!
omlouvám se za inko, nechci být dohledatelná
inko kuchyně
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Xsamotar » pátek 10. březen 2017, 14:34
Barci - my jsme dostávali vlastně jen peníze. Ať už v přání, nebo v bagetě/koberci.
Co jsme dávali my, tak to byly jednou peníze zabalené v takovém to vteřinovém stanu, pak peníze poskládané jako origami a teď naposledy jsme dávali granulky zlata zamíchané v písku a k tomu sadu na rýžování zlata. Což je ale to co ty dávat nechceš.

Jako těžko někdo poradí dárek někomu úplně cizímu. Většinou mají na pozvánkách napsané, co si novomanželé přejí. Taky je dost rozdíl, jestli to jsou mladí bezdětní, kteří chystají rodinu a budou se sestěhovávat od rodičů, nebo jestli to je pár po letech vztahu a všechno už mají.

Ale tak jako pokud nechceš nic praktického ani peníze, tak mi přijde fajn svatební strom otázka je, jestli tohle nezařizuje spíš svědek.
Naposledy upravil Xsamotar dne 10. březen 2017, 14:35, celkově upraveno 1
Xsamotar
Kavárenská povalečka :-)

22682 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Iwuscha » pátek 10. březen 2017, 14:34
Linka:Já právě nepotřebuju papír.. Já vůbec nevím, jestli má smysl to podstupovat s dítětem, které "normálně" funguje..
Jako ano, je prostě tornádo, sebedestrukční, je to s ní náročnější..protože prostě občas "není" a nic neslyší. Nesoustředí se.
Když se ptám ve školce učitelek na názor, tak je to takové neurčité.. jako pravděpodobně bude, ale ona je šikovná.

Prostě od malinka všude kam vlezu poslouchám, že je hyperaktivní, jestli má potvrzené adhd..Někde mám vizitku od paní co má soukromou PPP, tu mi dala, když viděla dceru v čekárně u doktora.

No a se školou.. to je to co nechci. Proč má jít dítě do školy s "papírem na problémy" když je vlastne vůbec mít nemusí..
Jako věřim tomu, že když by tam učitelka měla mezi 30dětmi, takovéhle 3, tak se z nich scvokne..To ze z nich ale zcvokne i když na to budou mít papír.

Nemám s tím žádné zkušenosti, ani to nemám moc s kým probírat, takže jsem ráda za jakékoliv info..
btw, děkuji za info o povinnosti hlásit.
Iwuscha
Treperenda
Treperenda

1007 příspěvků
31. říjen 2009
Příspěvekod Xsamotar » pátek 10. březen 2017, 14:39
Iwusho - ale pokud tam bude mít takové tři, tak už se dá vyjednávat třeba o asistentovi pedagoga.
Jakože když se vybere dobrá škola, tak tenhle papír vůbec nemusí být papírem na problémy. Naopak na základě toho papíru pak může mít dítě nějaké úlevy, nebo úkoly navíc a učitelka má větší prostor k tomu si to obhájit (a to nemyslím před sebou, ale před rodiči "ale moje Maruška to udělala stejně a má horší známku")
Takovou zkušenost mám teda já, po loňském rozhovoru s učitelkou, kdy měli ve třídě jednoho takového žáka, ale zájem ze strany rodičů nebyl a nedalo se nic moc dělat (nebo možná učitelka nechtěla, když vlastně nemusela)
Xsamotar
Kavárenská povalečka :-)

22682 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Vladimira » pátek 10. březen 2017, 14:43
Inkognito píše:Aktivity pro děti na téma Kuchyně je zábava.
Ahoj, jdu poprosit o radu. Chystám program pro děti, mělo by to být něco ve smyslu, že kuchyně může být skvělé místo pro mnohá dobrodružství. Většinou mám nápadů na tématické programy dost, ale tady vůbec nic. :( (Napadá mě jen figurka z vařečky, a to je tak profláknuté, že to s dětmi nechci.) Chtěla bych s dětmi připravit nějaký rychlý, nepečený, nevařený, ideálně zdravý, ale zároveň fakt dobrý pokrm, nemáte tip na recept? Ideálně něco smíchat a je hotovo. Nebude k dispozici trouba, sporák, nic. A pak nějaké hry, aktivity... Stačí jedna dvě drobnosti, co zaberou deset, patnáct minut. Může to být tvoření, může to být nějaká hra, aktivita na papíře, cokoli. Děti předškolního a mladšího školního věku.
Moc díky za každý nápad!
omlouvám se za inko, nechci být dohledatelná
inko kuchyně

a co nějaká takováhle úprava ovoce do tvarů zvířátek apod.?
https://www.youtube.com/watch?v=53al2aBX3E8
Vladimira
Howgh
Howgh

15103 příspěvků
07. červen 2009
Příspěvekod Fazole » pátek 10. březen 2017, 15:40
Koupit nebo upéct košíčky, děti ušlehají smetanu a nakrájejí ovoce - dezert. 8-)
Fazole
Kecka
Kecka

1815 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Karoli » pátek 10. březen 2017, 16:05
Dort zakysanek?
Karoli
V osobním kontaktu nepříjemná :-)

2562 příspěvků
21. září 2006