ADV TOP
ADV LEFT

"tady se ví vše"

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Příspěvekod Yvča » pondělí 04. červen 2018, 11:30
Může mi někdo říct jestli ví jak to funguje na FB? Konkrétně mi jde o to, jestli mí přátelé vidí co píšu do skupiny kde oni nejsou členem, ale je veřejná. Občas mi přijde upozornění že někdo někam něco napsal do komentů, ale je to tak 1-2x do měsíce, tak nevím jestli je to náhodné nebo pravidlo? A můžou to nějak zpětně dohledat tak jak jako já vidím všechny svoje příspěvky?
Yvča
Klevetnice
Klevetnice

3027 příspěvků
16. červen 2007
Příspěvekod Frosti » středa 06. červen 2018, 11:31
Pokud je skupina na FB verejna, tak jeji prispevky a komentare muze kdokoliv videt a i sdilet. Lze si na dany prispevek i ulozit odkaz nebo zapnout prijimani upozorneni na nove komentare u daneho prispevku. Lze v dane skupine i vyhledavat.
Toto vse je mozne i pro necleny.

FB nahodne ukazuje ruzne prispevky a reakce na prispevky od pratel na hlavni strance. Neukazuje vsechno, ale nikdy nevis kdy a co komu ukaze. Obcas se mi ukazou i prispevky nekolik dni stare.

Jestli jde nejak dohledat vsechny prispevky ostatnich nevim. Lze videt jejich pratele, likenute stranky a i vsechny verejne skupiny, kterych jsou clenem.

Pokud si chce nekdo pohrat, tak urcite muze postupne projit vsechny verejne skupiny, kde je dany pritel clenem a v kazde z nich dat vyhledat jeho jmeno.
Frosti
Treperenda
Treperenda

1434 příspěvků
17. prosinec 2012
Finsko
Příspěvekod Barci » středa 27. červen 2018, 09:34
Nevíte jak velkou powerbanku pořídit? Jen něco do batohu pro syna, jako nouzovku, kdyby si hraním her :grr: vybil mobil. nepotřebuji nic velkého na celý týden v lese. ale vážně na jedno dobití mobilu. Postačí 2000mAh? nabije to mobil naplno? Má nějaký obyč dotykáč.
M. 2008, A. 2011
Barci
Klevetnice
Klevetnice

3346 příspěvků
19. listopad 2008
Příspěvekod Lesley » středa 27. červen 2018, 20:23
Záleží na kapacitě baterky v mobilu. Třeba Samsung 3 má 2600, Huawei až 3000, takže 2000 by bylo málo. S3 mini má jen 1500, tam by stačila. Osobně bych už pod 5000 nešla.

Edit: Vem sebou telefon, nebo si napiš přesnou značku a zeptej se přímo prodavače. Ideálně mladého, ti mají o těchhle věcech lepší přehled než my :D .
Lesley
Kecka
Kecka

1783 příspěvků
24. září 2006
Příspěvekod Petulka82 » úterý 11. září 2018, 06:59
Ahoj :)
Včera jsem se dohadovala se synem, který nastoupil do páté třídy, že se určitě učili koncovky přídavných jmen a teď se dohadujeme tady v kanceláři a já zírám na možnost, že se to možná opravdu ještě neučili :oops:
Nevíte někdo náhodou, ve kterém ročníku se toto probírá?
Se mu budu muset omluvit :D
Děkuju
Petulka82
Diskutérka
Diskutérka

2583 příspěvků
27. červen 2008
Karlovarsko
Příspěvekod Trixl » úterý 11. září 2018, 07:13
Ahoj, opravdu ještě ne, brali vloni podstatná jména.

EDIT letos se to budou učit, tady je souhrn
Naposledy upravil Trixl dne 11. září 2018, 07:27, celkově upraveno 1
Trixl
Howgh
Howgh

15775 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Evita » úterý 11. září 2018, 07:20
Peťulko,
myslím, že se to učí v 5. třídě, kluci byli loni v 5 a dělali to.
Evita
Kecka
Kecka

1761 příspěvků
25. červenec 2007
Příspěvekod Jasmin » úterý 11. září 2018, 07:24
Petulka82 píše:Ahoj :)
Včera jsem se dohadovala se synem, který nastoupil do páté třídy, že se určitě učili koncovky přídavných jmen a teď se dohadujeme tady v kanceláři a já zírám na možnost, že se to možná opravdu ještě neučili :oops:
Nevíte někdo náhodou, ve kterém ročníku se toto probírá?
Se mu budu muset omluvit :D
Děkuju

5. třída a dokonce až druhé pololetí.
Jasmin
Krafařka
Krafařka

781 příspěvků
21. leden 2016
Příspěvekod Petulka82 » úterý 11. září 2018, 13:31
Ještě že vás to moje dítě má, děkuju :erik:
Trix, ten souhrn je super!
Petulka82
Diskutérka
Diskutérka

2583 příspěvků
27. červen 2008
Karlovarsko
Příspěvekod Malva » středa 12. září 2018, 09:48
Ahoj holky,

staršák začal chodit do školy. Mladší chodí do školky, já si hledám práci.
Starší má celkem dost kroužků (tancování, hudebka-klavír, angličtina, plavání). Celkem je dost zodpovědný. Uvažuji nad tím, že by pomalu mohl začít chodit domů a na kroužky sám. Přemýšlela jsem nad tím, jestli nepořídit takové ty chytré hodinky s telefonem v jednom.

Jak to máte Vy? Případně jaké hodinky pořídit. Nebo myslíte, že bude nutno zaplatit někoho jako doprovod na kroužky?
Děkuji!
Malva
Klevetnice
Klevetnice

3703 příspěvků
17. prosinec 2007
Dálný sever :-)
Příspěvekod Trixl » středa 12. září 2018, 09:56
Lea musí chodit sama od třetí třídy. Má mobil, ale stejně často nevnímá kolik je hodin. Ujede jí autobus třeba. Naštěstí není to daleko, zvládne dojít domů pěšky.
Jestli je zodpovědný a není ani trochu mimoň tak by to mohl zvládnout, nemá družinu? Ta hodně pomohla v tom, že je vychovatelka posílala do kroužků a na autobus.
Během první třídy by asi chtělo se domluvit s někým.
Trixl
Howgh
Howgh

15775 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Mirabilis » středa 12. září 2018, 10:10
Naše dítě je mimoň, klidně odejde do školy bez tašky a na sobě má dvoje trenky, protože v jedněch spal a druhý si připravil.. ale v opravdu důležitých věcech vcelku zodpovědný.

Teď je druhák. Do školy jezdil sám od první třídy, první dva týdny jsem s ním jezdila městskou a pak jezdil sám. Má to asi 7 minut na zastávku a cca 10 minut busem. Přemýšleli jsme taky o hodinkách, ale usoudila jsem, že nechci sledovat vlastní děcko. Od pololetí první třídy má v družině napsáno, že může domů kdykoliv on chce. Nicméně tady jsem to už úplně nechtěla nechat jen tak, protože časový rozptyl je cca 4 hodiny, takže dostal tlačítkový mobil a jakmile odcházel volal, že odchází a hlásil jestli jede městskou nebo jde pěšky (cca 20/30 minut). Zatím se vždycky během hodiny domů dokodrcal :-)

Jo a zapomněla jsem na ty kroužky :D letos určitě bude jezdit sám, zatím žádné kroužky nemáme, ale až v říjnu naskočí, tak pokud tím směrem nebudu mít cestu s ostatníma dětma, tak sedne na bus a pojede, ze začátku se asi bude hlásit telefonicky :-)
Mirabilis
Kecka
Kecka

1805 příspěvků
12. březen 2010
Příspěvekod Gedren » středa 12. září 2018, 10:18
..
Gedren
Kecka
Kecka

1587 příspěvků
12. únor 2007
Příspěvekod Barci » středa 12. září 2018, 10:22
Prvňačka (odklad, tedy už 7 a jde to fakt znát) musí taky sama. Na první hodinu jsem jí odvedla já, aby znala cestu a to je vše. Má tedy jen jeden kroužek, z malé okrajové školy dojede busem na autobusák a pak jde kousek pěšky, zpátky ještě nevím jestli taky autobusem nebo pro ní budu muset jet.
Ale taky je v družině a vychovatelka jí pustí ve správný čas, má mobil pro případ že by něco, ať mi může zavolat a já jí poradit. Jestli ti jde jen o hlídání času, tak co třeba prostě obyčejné digitální hodinky, na které nastavíte budík?
Jezdí každý den ráno od domu autobusem a to samé zpět, ve škole jsem s ní byla jen první den, ale má i staršího bráchu, už v 5. třídě, mazák, kterého když se zeptám jestli ví jak dneska pojede domů, tak jen kroutí očima. Ráno spolu jezdí, zpět zatím jen jednou že jí vyzvedl v družině, jinak buď už jel v autobuse, takže musela sama všechno zvládnout, nebo úplně sama a brácha už je doma.
U nás to prostě jinak nejde, tedy ano jde, konkrétně na ten kroužek bych jí s vyplazeným jazykem asi mohla odvést, ale vím, že to zvládne, nemůže nastoupit do jiného autobusu, žádný jiný v té době prostě nejede, zabloudit by mohla snad jen při nějakém pomatení smyslů, navíc nejspíš si je učitelky ze ZUŠ budou vyzvedávat u autobusu, to ještě nevím jak bude.
Zkus to nejdřív s jedním kroužkem, tím kde je nejmíň prostoje, ale dost času, ony ty děti jsou většinou o dost pomalejší než my a pokud něco zvládli rychle, tak mi bylo jasný, že se bály a chtěly to mít ryhcle za sebou, pak zase přišlo období kdy už mají všechno na háku a nechají si fakt ujet bus, protože se zakecají s kamarády :palma: Ale to u prvňáka asi nehrozí.
I u syna jsem to udělala tak, že na první hodinu jsem šla, ale nevezla je tam, jela jsem s nimi, přesně jak pojedou sami s tím, že oni mě vedou. A mají u sebe mobil a jsou oba celkem zodpovědní a nebojí se a jsou taky celkem už otrkaní ze života se samoživitelkou ;-)
Třeba flétnu jsme ale zavrhli, protože tam by musela mít jeden přestup a to sama řekla že nechce a já prostě nechci dělat taxíka, to že začne od druhé třídy vůbec nevadí.
M. 2008, A. 2011
Barci
Klevetnice
Klevetnice

3346 příspěvků
19. listopad 2008
Příspěvekod Trixl » středa 12. září 2018, 14:34
Mám problém, potřebuju opravdu dobrý studentský batoh. Lea přišla ze školy s tím, že jí bolí záda a krk. Ramena má červená od popruhů. Taška je těžká, ale prý z ní není co vyndat. Je v páté třídě a bude hůř za rok, víc učebnic, odpolední vyučování. Během roku mi hodně vyrostla má už 160 cm.
Trixl
Howgh
Howgh

15775 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina