ADV TOP
ADV LEFT

EKO pleny

Shromaždiště diskusí, které budou smazány, pokud do nich více jak měsíc nikdo nebude přispívat
Pravidla fóra
PŘÍSTUP DO FÓRA

bez registrace/přihlášení: jen čtení
noví/registrovaní uživatelé: běžný přístup
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Hromi » úterý 29. leden 2019, 14:12
Prosím pěkně, jsem ve fázi "studia" a informací je na mě nějak hodně :palma: Na látkování jsem opravdu pohodlná, to se přiznám bez mučení. Ale balit dítě do pleny, která tu zůstane přes 100 let, se mi taky nechce. Prošla jste už některá výběrem ekoplen, které jsou snadno odbouratelné a přírodě tolik neubližují? Prosím rady, tipy, nápady... Děkuji :-*
Hromi
Howgh
Howgh

5025 příspěvků
24. březen 2009
Příbram
Příspěvekod Betula » úterý 29. leden 2019, 15:58
Ahoj Hromi,
na novošky jsem si kupovala ekopleny jednorázové Moltex a pak často eko pleny z DM jejich značka.
A mám tu pár látkových kalhotkových, které ráda daruju.
Betula
Kecka
Kecka

1583 příspěvků
29. září 2006
ČR
Příspěvekod Rezule » úterý 29. leden 2019, 16:41
Hami,
eko plenky na trhu jsou, neparfémované, nebělené chlorem, "neplastové", ale počítej s tím, že je to finanční pálka a to dost...
jinak značky jsou - Naty, Nappynat, Bambo Nature, Moltex, Kolorky a pak i další, ale ty nejsou tak běžně dostupné. DM varianta je levná, ale není to žádná extra hitparáda ve složení.
Nechceš zakoupit AIO z druhé ruky? Nasazují se jako papírovky a celé se pak perou v pračce. Nemusíš nic skládat ani vrstvit :-)
Rezule
Žvatlalka
Žvatlalka

202 příspěvků
08. duben 2012
Příspěvekod Santhe » úterý 29. leden 2019, 17:39
Kolorky maji dobrou propagaci, ale bio nejsou..
Santhe
Guma a neuvařitelná slepice :-)

8202 příspěvků
24. únor 2008
praha - východ
Příspěvekod Rezule » úterý 29. leden 2019, 18:25
Ano, žádné ale nejsou bio.
Top plenky jsou Beaming Baby, ale pochybuju, že je bude Hami shánět, a ani ty nejsou bio.
Pochopila jsem, že se hledá kompromis a to Kolorky splňují - jsou nebělené a částečně rozložitelné.
Rezule
Žvatlalka
Žvatlalka

202 příspěvků
08. duben 2012
Příspěvekod Santhe » úterý 29. leden 2019, 20:07
Tady test http://www.magazin-lohas.cz/blog/347/Te ... SNjtY_c-Ef

Jinak ty ceny jsou des. Kvalitni jednorsz je min.za 10,-/kus..
Santhe
Guma a neuvařitelná slepice :-)

8202 příspěvků
24. únor 2008
praha - východ
Příspěvekod Hromi » středa 30. leden 2019, 07:41
A já si fakt říkala, že na BC bude někdo "ekoznalý" a zkušený... :(
Až někdy budeš soudit můj život, obuj si moje boty a přejdi moji cestu, zakopni všude kde já... potom můžeš soudit moje chování a tvrdit, že mě znáš!!!
Hromi
Howgh
Howgh

5025 příspěvků
24. březen 2009
Příbram
Příspěvekod Anulenka » středa 30. leden 2019, 12:21
HROMI - už včera mě při čtení tvého dotazu napadlo, že jestli chce opravdu EKO a začneš studovat testy, složení..., tak prostě nutně skončíš na látkovkách ;-) vlastní zkušenost.
Úplně aktuální info tedy nemám, nejmladší už je 3leťák, ale všechno ostatní byly kompromisy větší či menší a bude na tobě, kam budeš schopna jít. Držím palce na dobrou volbu.
Anulenka
Diskutérka
Diskutérka

2891 příspěvků
08. únor 2007
Příspěvekod Hromi » čtvrtek 31. leden 2019, 10:40
Já se přiznám, že rozhodně do látkovek nepůjdu. Nezvládám pravidelně prát ani naše prádlo, látkovky by v tom kyblu byly dlouho... :palma: :oops: Hledám tedy nějaké rozumné řešení pro přírodu. Ale milionář také nejsem. Tak jsem si právě myslela, že tu na mě některá maminka vystřelí, že už to taky řešila a že ví 8-) a já nebudu muset stále hledat a pročítat :kafe:
Hromi
Howgh
Howgh

5025 příspěvků
24. březen 2009
Příbram
Příspěvekod Anulenka » čtvrtek 31. leden 2019, 11:40
HROMI - pro mě byly jako alternativa nejlepší DMkové, poměr cena/bio/dostupnost.
Anulenka
Diskutérka
Diskutérka

2891 příspěvků
08. únor 2007
Příspěvekod Nelinda » pondělí 04. únor 2019, 11:15
Hromi,
praní tvarovaných látkových plenek se nedá s normálním praním srovnat, je to daleko větší pohoda. Jsou všechny v zásadě stejné, už to máš vytříděné, pere se to pořád stejně. Prostě kýbl přemístíš do pračky, pak vyndáš, pověsíš, sundáš.
Jediným limitem je, že potřebuješ dost místa na sušení nebo sušičku. Já jsem měla v podstatě jen na plenky rozkládací sušák navíc.
Nelinda
Treperenda
Treperenda

1080 příspěvků
19. duben 2007
Příspěvekod Hromi » pondělí 04. únor 2019, 13:22
Nelinda píše:Hromi,
praní tvarovaných látkových plenek se nedá s normálním praním srovnat, je to daleko větší pohoda. Jsou všechny v zásadě stejné, už to máš vytříděné, pere se to pořád stejně. Prostě kýbl přemístíš do pračky, pak vyndáš, pověsíš, sundáš.
Jediným limitem je, že potřebuješ dost místa na sušení nebo sušičku. Já jsem měla v podstatě jen na plenky rozkládací sušák navíc.

¨
Já jsem opravdu debatu nezakládala jako diskusi k přestupu na látkovky. Mám to jasně dané, že LÁTKOVKY NE. Ráda bych tu diskutovala o ekoplenách, nebo prostě šetrnější variantě ;-) . Látkovky pro mě nejsou volba :)
Hromi
Howgh
Howgh

5025 příspěvků
24. březen 2009
Příbram
Příspěvekod Nelinda » úterý 05. únor 2019, 11:05
Hromi,
promiň, nemyslela jsem to nijak útočně. Vycházím z vlastní zkušenosti a z toho, že neznám vůbec nikoho, kdo ve chvíli, kdy začal zvažovat ekologické dopady u plenek, nakonec neskončil u látkovek.
Nelinda
Treperenda
Treperenda

1080 příspěvků
19. duben 2007
Příspěvekod Hromi » úterý 05. únor 2019, 11:43
Nelinda píše:Hromi,
promiň, nemyslela jsem to nijak útočně. Vycházím z vlastní zkušenosti a z toho, že neznám vůbec nikoho, kdo ve chvíli, kdy začal zvažovat ekologické dopady u plenek, nakonec neskončil u látkovek.

Takže to nebyla debata, to bylo proroctví mé budoucnosti :palma: 8-)

já vím... ale mě se do toho praní a sušení tááák nechce, navíc hodně cestujeme, táboříme, výletíme. Já bych ráda tu jednodušší cestu :oops:
Hromi
Howgh
Howgh

5025 příspěvků
24. březen 2009
Příbram
Příspěvekod Noemmi » úterý 05. únor 2019, 12:52
Jeden čas jsem to taky zkoumala. Vyšlo mi z toho, že rozlozitelne není skoro nic. A taky- člověk by to musel.nekde zakopavat. Jak se dá "eko" plena do koše, jde buď na skladku-slisovana, kde se k ní nedostane vzduch ani ty další věci, co pomáhaj rozkladu, takže tam zůstane stejně, jako každá jiná jednorázovka. Ve spalovně je to taky tak.
Takže z pohledu odpadu je to celkem jedno.

Z pohledu výroby se asi dá mluvit o něčem lepším, ale těžko říct, jestli je to skutečně nějaký významný rozdíl.

Budu ráda, pokud se mýlím a někdo mi to vysvětlí.

Hromi, s pranim tě úplně chápu. Mám pět dětí. Máš susicku? doporucuju:) Já latkovala druhé, třetí, dítě. Čtvrte si nepamatuju a páté vůbec. asi se to dá, teda určitě se to dá, ale moje priority byly jinde. (třeba prezit:))))
Noemmi
Drbna
Drbna

4596 příspěvků
03. květen 2007
Horská oblast Litoměřicka