ADV TOP
ADV LEFT

otázka pro rodiče nově bezlepkových dětí

Shromaždiště diskusí, které budou smazány, pokud do nich více jak měsíc nikdo nebude přispívat
Pravidla fóra
PŘÍSTUP DO FÓRA

bez registrace/přihlášení: jen čtení
noví/registrovaní uživatelé: běžný přístup
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Inkognito » sobota 02. březen 2019, 21:03
Ahoj holky,
co byste se potřebovaly dozvědět na samém začátku, pokud byste se dozvěděly, že Vaše dítě je celiak a musí dodržovat bezlepkovou dietu? Mám připravený ebook, ladím detaily a chci předat své dlouholeté zkušenosti mamky bezlepkové slečny, aby pomohly co nejvíce a co nejrychleji všem, kteří se s takovou situací setkaly. Svůj začátek si pamatuju, ale nevím, jaký pohled na věc měli třeba ostatní bezlepkoví rodiče začátečníci.
Moc díky :erik:

inko BL
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Santhe » sobota 02. březen 2019, 22:59
Ja mam zkušenost jen s ABKM a hodne jsem uvítala na fb ve skupine seznam bezpečných prefabrikovanych blbosti k svacince a zakousnuti.
Santhe
Guma a neuvařitelná slepice :-)

8202 příspěvků
24. únor 2008
praha - východ
Příspěvekod Kocacko » neděle 03. březen 2019, 14:17
recepty. Předpokládám, že nejde primárně o kuchařku, ale to byla věc, která mě trápila na začátku. Co se dá čím nahradit (polohrubá mouka), popř. jak si upravit lepkový recept na bezlepek.

A taky srovnání výrobků - kupř. Jizerka zlatá a zelená

varování, že lepek může být i tam, kde ho lidé nečekají - jogurt, hořčice...
Kocacko
Vždycky je kam dál

7627 příspěvků
20. květen 2007
Kladno
Příspěvekod Wingec » neděle 03. březen 2019, 21:18
já jsem dlouho bojovala s pojmem modifikovaný škrob, spousta lidí tomu stále nerozumí,jak sleduju v bezlepkové skupině na FB
pak se hodně lidí nevyzná v rozdílu alergie na pšenici kontra celiakie,rozdíly jak v diagnoze tak co je bezpečné pro celiaky a co pro alergiky na pšenici(jakožto i žito,ječmen etc.)
Wingec
Howgh
Howgh

9774 příspěvků
27. září 2006
Brno
Příspěvekod Mišela » neděle 31. březen 2019, 17:05
určitě informace o potravinách, kde by člověk lepek nečekal. Rozhodně co nejjednodušší recepty - ty začátky jsou vážně složitý.
Informace o příspěvkách z pojišťoven, plus jestli je možnost nějaké dávky atd..
Zrovna se v tom od pátku plácám, takže mám hlavu jak pátrací balon.
děkuji
Míšela
Mišela
Žvatlalka
Žvatlalka

267 příspěvků
20. září 2006
Příspěvekod Mišela » neděle 07. duben 2019, 16:53
Ještě vložím dotaz..třeba někdo bude vědět a ozve se.
Někde v diskuzích jsem se dočetla, že se při celiakii mohlo žádat o prodlouženou mateřskou, případně přídavek na dítě. Nevíte, jak to chodí? Původní informace byly hodně staré..
děkuji za rady
Míšela
Mišela
Žvatlalka
Žvatlalka

267 příspěvků
20. září 2006
Příspěvekod Vokishka » úterý 16. duben 2019, 17:13
Mišela píše:Ještě vložím dotaz..třeba někdo bude vědět a ozve se.
Někde v diskuzích jsem se dočetla, že se při celiakii mohlo žádat o prodlouženou mateřskou, případně přídavek na dítě. Nevíte, jak to chodí? Původní informace byly hodně staré..
děkuji za rady
Míšela

Nic takového není. Jen někomu se podaří dosáhnout na příspěvek na péči, záleží na posudkovém. Zkusit to můžete. Něco proplácí zdr. pojišťovny, hlavně teda všeobecná.
Vokishka
Žvatlalka
Žvatlalka

153 příspěvků
29. leden 2010
Příspěvekod Sonča » čtvrtek 06. červen 2019, 10:30
Ahoj,

tak po x letech stále nevím, jetli dítě může nebo ne i pšeničný škrob, takže my ho vynecháváme.
Jinak jak psaly holky, jednoduché svačinky, základní recepty, které se vždy povedou, případně jednoduchý jídelníček na první týden. Našla jsem ho někde na netu a pomohl.

No a problém je, že výrobce občas změní složení, takže najednou je v banánku v čokoládě mléko. Nebo že oblíbená Jizerka má dva druhy, jedna právě s tím pšeničným škrobem, jedna bez škrobu.

A ještě jsem potřebovala vědět, jak správně míchat mouky, aby dítě nejedno jen škrob.
Sonča
Krafařka
Krafařka

676 příspěvků
11. listopad 2006
Šternberk