ADV TOP
ADV LEFT

Jak odstranit ochranu proti zápisu?

Počítače, internet a jiné záludnosti techniky
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Lalwen » neděle 14. únor 2010, 17:29
Ahojky,

holčiny šikulky potřebuju prosím radu, jak odstraním ochranu proti zápisu?

Totiž dostala jsem noťáska a přetahuju soubory ze starého PC do noťáska a ono mi to u hodně souborů píše, že mám odstranit tu ochranu, ale já vůbec nevím jak se to dělá...

děkuju moc za rady :-* :-*
Lalwen
Diskutérka
Diskutérka

2736 příspěvků
24. září 2006
okolí Loun
Příspěvekod Jana » neděle 14. únor 2010, 17:41
Nejspíš se snažíš zkopírovat soubory, které jsou používané, to znamená dokument např. otevřený ve Wordu. Všechno tedy napřed pozavírej.

Zároveň to můžou být různé systémové soubory - ty pro tebe nemá smysl kopírovat, notebook má svoje vlastní.

Pokud nic z výše uvedeného nepomůže, napiš víc detailů: který z počítačů ti tohle hlásí (staré PC - nový notebook), jaké windows jsou na kterém (obvykle win 2000, xp, vista, win7), co za soubory z jaké složky kopíruješ (tj. například "doc soubory ze složky Plocha", nebo "nějaké sys soubory z windows\system32\drivers") a kam se je snažíš uložit do nového počítače.
Jana
Klevetnice
Klevetnice

3744 příspěvků
06. únor 2008
Brno
Příspěvekod Helena » neděle 14. únor 2010, 19:28
Musíš být přihlášená jako administrátor.
Potom klik pravým myšem na soubor který je chráněný a dáš Vlastnosti, nahoře jsou ouška Obecné, Zabezpečení... Klikni na to zabezpečení a tam bys to měla překliknout.
Helena
Treperenda
Treperenda

1106 příspěvků
21. září 2006
Stochov
Příspěvekod Lalwen » neděle 14. únor 2010, 19:43
Ne, ne soubory jsou zavřený, většinou i za zipovaný... jsou to obrázky, fotky a kity na scrapbook. Měla jsem to na starým PC ve složce na ploše.

Ve starém PC jsou XP a v noťasu je WIN 7, ale hlásí mi to při přenosu na SD kartu na starém PC
Lalwen
Diskutérka
Diskutérka

2736 příspěvků
24. září 2006
okolí Loun
Příspěvekod Jana » neděle 14. únor 2010, 22:04
Pokud to dělá u všech, tak bych se podívala, jestli není zamčená ta SD karta... pokud jen u některých, tak - některé karty (údajně a netuším proč) "nesnesou" větší množství souborů, zkusila bych to tedy přenést po částech.
Jana
Klevetnice
Klevetnice

3744 příspěvků
06. únor 2008
Brno
Příspěvekod Terry5 » pondělí 15. únor 2010, 21:16
Napiš, co přesně ti to píše. Není mi to jasný...
Míša 9 let, Jana 3 roky a kokr Jazz. Ve volném čase sport (chystám se naučit plachtit), divadlo a práce na webu Akční letáky hypermarketů
Terry5
Pískle

13 příspěvků
05. únor 2010
Praha